Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-11-2006, 17:28
istavrit istavrit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Tecavüzcüler cennete gider mi?

genclige adim attigimda donemlerde oruc tutmaya gayret ederdim...cocuk bedenime agir gelirdi..anneme cok aciktim dedigimde "islam kolayliklar dinidir" derdi..

hic anlam veremezdim..gunde 5 vakit namaz..1ay boyunca ac kalmak..bunun neresi kolaylikti...

islamin kolayliklar dini oldugunu, minareyi calanin kilifina uydurdugunu *25 yasimdan sonra ogrenmeye basladim..

kuranin allahi cok bagislayicidir, cok merhamet edendir..

jet fadil da,dursun uyar da, i haftada masum 7 insani olduren canide,18 aylik bebege tecavuz eden vatandaslarda cennetten aslan payini alacaklar.. hepsi muslumanlar...

zira "elhamdulillah" diyen herkes gunahlarinin bedelini "kisik ateste" odedikten sonra cennette hurilerin yaninda sonsuz yasama devam edeceklerdir..

allah cok merhamet edendir, cok bagislayandir..

omrunu insanliga adayan ateist bir bilim adamida, darwinde, turan dursunda *cehennem atesinde sonsuza dek yanacaklardir...

bagisla beni anne..ben bu dini anlayamamisim..sen hakliymissin..

hortumcuda olsan, tecavuzcude olsan, cennette yerin hazir..

ISLAM KOLAYLIKLAR DINIDIR..

yalancılar,maymunlar,domuzlar,eşekler,pislikler!aş ağılıklar!canı çıkacasılar,Köpekler,Alçaklar,yabani eşekler,merkepler,susamış develer,geberesiciler,reziller,sapik Kişiler,beyinsizler,kofkütükler,zorbalar,soysuzlar ,Kahrolasılar,yalancılar,
HZ.ALLAH
Alt 03-11-2006, 18:29
tmehmet_kk tmehmet_kk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: ISLAM KOLAYLIKLAR DINIDIR!!

jet fadil da,dursun uyar da, i haftada masum 7 insani olduren canide,18 aylik bebege tecavuz eden vatandaslarda cennetten aslan payini alacaklar.. hepsi muslumanlar...

zira "elhamdulillah" diyen herkes gunahlarinin bedelini "kisik ateste" odedikten sonra cennette hurilerin yaninda sonsuz yasama devam edeceklerdir..

selamlar
kesinlikle sırf çamur atmak için kaleme alınmış boş bir yazı sevgili istavrit bu dediklerinin islamla uzaktan yakından alakası yok kardeş.
bunun böyle olduğunu ispat et dinden vazgeçeyim. islam bilakis basit bir din değil bana göre son derece zor.kim islam kolaylıklar dinidir diyorsa yalandır.yok öyle yapyap sonrada kısık ateşte yan doğru cennete yok yaa.
Alt 03-11-2006, 19:12
exclusive exclusive isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

tmehmet_kk";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kim islam kolaylıklar dinidir diyorsa yalandır.
Bakara Sûresi2.185. Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delilleri olarak Kur'an'ın indirildiği aydır. Öyle ise sizden ramazan ayını idrak edenler onda oruç tutsun. Kim o anda hasta veya yolcu olursa (tutamadığı günler sayısınca) başka günlerde kaza etsin. Allah sizin için kolaylık ister, zorluk istemez. Bütün bunlar, sayıyı tamamlamanız ve size doğru yolu göstermesine karşılık, Allah'ı tazim etmeniz, şükretmeniz içindir.

Kamer Sûresi 54.17. Andolsun biz Kur'an'ı öğüt alınsın diye kolaylaştırdık. (Ondan) öğüt alan yok mu?

A'lâ Sûresi 87.8. Seni en kolaya muvaffak kılacağız.

İnşikak Sûresi 84.8. Kolay bir hesapla hesaba çekilecek;

Hadis No 72 Hz. Peygamber (sav)'ın bir hasırı vardı, geceleri perde yapıp gerisinde namaz kılardı, gündüzleri de yayıp üzerine otururdu. Halk da Resulullah (sav)'ın yanına dönüp (gelip) aynen onun gibi namaz kılmaya başladılar. Sayı gittikçe arttı. Bunun üzerine Resulullah (sav) onlara yönelerek şunu söyledi: "Ey insanlar, takat getireceğiniz işleri yapın. Zira siz (dua etmekten) usanmadıkça Allah da sevap yazmaktan usanmaz. Allah'a en hoş gelen amel, az da olsa devamlı olanıdır." Ravi der ki: Muhammed (sav)'ın ailesi bir iş yapınca onu sabit kılardı (artık terketmez devamlı yapardı). Buhari'nin Ebu Hüreyre (ra)'den yaptığı bir rivayette: "Orta yolu tutun, güzele yakın olanı arayın, sabah vaktinde, akşam vaktinde, bir miktar da gecenin son kısmında yürüyün (ibadet edin), ağır ağır hedefe varabilirsiniz. Unutmayın ki sizden hiç kimseye, yaptığı amel, cenneti kazandırmayacaktır" buyurdu. "Sen de mi (amelinle cennete gidemiyeceksin) ey Allah'ın Resulü?" dediler "Evet, ben de", dedi, "Allah affı ve rahmeti ile muamele etmezse ben de!" Buhari ve Nesai'de gelen bir başka rivayette: "Bu din kolaylıktır. Kimse (aşırı gayretle) dini geçmeye çalışmasın, (başa çıkamaz, yine de yapamadığı eksiklikleri kalır ve) galibiyet dinde kalır" buyrulmuştur.

m.kara
Alt 03-11-2006, 19:18
Üye

Ayrıca "islam kolaylıklar dinidir" iddiasında bulunan yüzlerce islami siteye ulaşmak için TIKLAYIN

m.kara
Alt 03-11-2006, 20:30
Üye

sevgili ex. islamin kolayliklar dini olduguna ayetlerle ornekler vermis..yetmemis birde kolaylik dini islamin sitelerini ilave etmis..tesekkurler ex

esasinda burada konu basligini yanlis actim...TECAVUZCULER CENNETE GIDERMI? olmaliydi.. moderator arkadaslardan rica edecegim, basligi bu sekilde degistirebilirlermi..?

mehmet arkadasimizda:
kesinlikle sırf çamur atmak için kaleme alınmış boş bir yazı sevgili istavrit bu dediklerinin islamla uzaktan yakından alakası yok kardeş.
bunun böyle olduğunu ispat et dinden vazgeçeyim
demis..

Sizinde bildiginiz ama kabul etmediginiz halde sitedeki dinler karsiti arkadaslar, elestirdikleri dinin kutsal sayilan kitaplarini kullanirlar..

Bende islami elestirirken farkli davranmiyorum…

Fakat 1400 yil kutsal sayilan hadisler islamin kirli yuzu ortaya ciktikca sahih degil gerekcesi ile yok sayilmaya basladilar..

Islam ansiklopedosi sizin icin ne derece ciddi bir kaynaktir bilmiyorum…
Musadenizle alintilarimi oradan yapayim..islami, bir islam kaynagi ile elestirecegim..siz kendi kaynaginiz bir gerekce bulup yok sayacaksiniz..Islamin, aspirin gibi her derda deva bir recetesi vardir.

Lâ ilâhe illallah, Cennet'in anahtarıdır, ancak bu anahtarın dişleri vardır, onlarda ilâhi emirlere bağlı olmak itaat ve ibadet etmektir. Bir de "Lâ ilâhe illallah" demekle, birinin müslümanlığına hükmedilmez, "Muhammedün Rasûlullah" (Muhammed Allah'ın peygamberidir) sözünü de eklemesi gerekir. Hatta İslâm dininden başka bütün dinlerden uzak olması icab eder. Bu inançta olan kimse, ehl-i kebâir (büyük günah işleyen) de olsa, günahı kadar Cehennem'de ceza gördükten sonra Cennet'e girecektir. Nitekim Muaz b. Cebel (r.a.)'ın Hz. Peygamber (s.a.s.)'den rivayet ettiği şu hadis meseleyi açıklığa kavuşturur:

"-Hiç bir kimse yoktur ki, kalben tasdik ederek Allah'dan başka ilâh olmadığına ve Muhammed (s.a.s.)'in, Allah'ın kulu ve resûlü olduğuna Şehadet etsin de, Allah ona Cehennem'i haram etmiş olmasın (herhalde harâm eder)" (Tecrîd-i Sarîh Tercemesi, IV 271).

Cennet tabakalarinin 7 *oldugunu kuran yalanlarindan biliyoruz..
Kabul ettik..salih emeller isleyenler firdevs cennetinde olacaklar, ama tecavuzculerde cennetin en alt katinda illuyunda olacaklar..

Sapik ama; "allah birdir, muhammedde onun resuludur" diyor..bu cennete gitmek icin yeterli degilmidir..

Ben bu adamlarla cennette bile olsa ayni atmosferi teneffus etmek istemiyorum..

Ben ayni ortami paylasacagim insani secmek gibi bir ozgurlugum var…
siz allah birdir, muhammed onun resuludur diyorsaniz bu tecavuzcu canilerle ayni ortami paylasacaksiniz..

Tercih sizin arkadasim..bir seyleri birbirimize degil, once kendimize anlatabilmeliyiz..

Inanip inanmamak kisisel tercihiniz…

yalancılar,maymunlar,domuzlar,eşekler,pislikler!aş ağılıklar!canı çıkacasılar,Köpekler,Alçaklar,yabani eşekler,merkepler,susamış develer,geberesiciler,reziller,sapik Kişiler,beyinsizler,kofkütükler,zorbalar,soysuzlar ,Kahrolasılar,yalancılar,
HZ.ALLAH
Alt 03-11-2006, 22:44
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Canim, istavrit, yanlis anliyorsun, Cennette gilmanlar var ya hani, iste bu musluman tecavuzculere, allah gilman rolu verecek. Cennet dediysek o kadar da hersey gulluk gulistanlik demedik.
* Allah bilir isini
* duvara yapar cisini.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 04-11-2006, 00:40
tmehmet_kk tmehmet_kk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

selamlar
sevgili ex ve dilaver
islam kolaylık dinidir diye ayet hadis yapıştırmışsın aklınca işte ispatı diyorsun.fakat benim dediğimi anlamamışsın kolaylık derken insan için gerçekten kolaydır aslına bakarsan.fakat benim demek istediğim şu zamanda islamı yaşamak çok zor.siz kelimei şahadet getirmenin yeterli olduğunu sanıyorsunuz.evet insan kelimei şahadet getirince müslüman olur fakat aynı hızla dinden çıkabilir bu kesinlikle cennete girmek için yeterli değildir sadece ufak bir ön şart.kelimei tevhidi ilk önce ağzınla söylersin sonra gereğini yerine getirmen gerekir. bu kuru bir söz değildir.yani tecavüzcü cennete falan giremez bu hal üzere ölürse.seninde dediğin gibi küçük bir bebeğe tecavüz eden kimseyle bende cennette dahi beraber olmayı istemem.eski bir laf vardır her sakallıyı deden sanma diye tam bu duruma uygun.
kelimei tevhidi *telaffuz eden herkes cennete girecektir hadisi insanların son derece istismar ettikleri bir hadistir.bu sadece bir ön şart tır.böyle bir şey kesinlikle yok.
Alt 04-11-2006, 02:04
Üye

tmehmet_kk";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
islam kolaylık dinidir diye ayet hadis yapıştırmışsın aklınca işte ispatı diyorsun.
Beni yanlış anlamışsın, benim islamın "kolaylık dini" olduğunu ispatlamak gibi bir derdim yok. Sen "islam kolaylık dinidir diyen yalancıdır" demiştin. Ben de senin peygamberinin bu sözü söylediğini gösteriyorum sadece. Eğer adam peygamber diye bi ayrıcalık tanımıyosan senin yalancı tanımına uyuyor.

Bu arada bence de "islam kolaylık dinidir" diyen yalancıdır. Bu sadece pazarlama mantığıyla söylenmiş dayanaksız bir yalan.

m.kara
Alt 04-11-2006, 08:37
Üye

Standart Re: Tecavüzcüler cennete gider mi?

sevgili mehmet
evet insan kelimei şahadet getirince müslüman olur fakat aynı hızla dinden çıkabilir bu kesinlikle cennete girmek için yeterli değildir demissiniz..

bunlari soylerken dayanaklariniz nelerdir...sizi fetva makami olarak kabul edebilirmiyiz..?

hadislere degilde sizin soylediklerinize inanmamizi mi bekliyorsunuz?

siz islami degil, gonlunuzden gecen bir baska dini anlatiyorsunuz..sizin anlattiginiz turdeki dinin adina bundan sonra ben "islame" diyecegim

asagiya kutub-i sitte'den alinti hadisler koyuyorum..

6 - Muâz İbnu Cebel el-Ensârî (radıyallahu anh) hazretleri anlatıyor. Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Kimin (hayatta söylediği) en son sözü Lâ ilâhe illallah olursa cennete gider"
Ebu Dâvud, Cenâiz 20, (3116).

bebek katili farzedelimki dinsiz imansiz biri..hatta ateist.bu olaydan sonra idam cezasi aldi..son istegi soruldugunda kelimei sahadet getirdi..yallah cennete.. (bir miktar kisik ateste yandiktan sonra)

7 - Ebu Zerr (Cündeb İbnu Cünâde el-Gıfârî) (radıyallahu anh) hazretleri anlatıyor: Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Bana Cebrâil aleyhisselam gelerek "Ümmetinden kim Allah'a herhangi bir şeyi ortak kılmadan (şirk koşmadan) ölürse cennete girer" müjdesini verdi" dedi. Ben (hayretle) "zina ve hırsızlık yapsa da mı?" diye sordum. "Hırsızlık da etse, zina da yapsa" cevabını verdi. Ben tekrar: "Yani hırsızlık ve zina yapsa da ha!" dedim. "Evet, dedi, hırsızlık da etse, zina da yapsa!"Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) dördüncü keresinde ilâve etti: "Ebu Zerr patlasa da cennete girecektir".
Buhârî, Tevhid 33; Müslim, İman 153, (94); Tirmizî, İman 18, (2646).

karinca incitmeyen ama allaha ortak kosan ölunce cehennemde sonsuza kadar yanacak, 18 aylik bebege tecavuz edende, hirsiz dursun uyar'da cennete gidecek..

"Kim Allah'a herhangi bir şeyi ortak kılmış olarak ölürse bu kimse ateşe girecektir. Kim de Allah'a hiçbir şeyi ortak kılmadan ölürse o da cennete girecektir" cevabını verdi."
Müslim, İman 151, (93).

islame ne der bilmem ama islam bunlari diyor arkadasim..
bunlar hadisti..siz sahih degil demek hakkinizi kullanabilirsiniz

boyle bir dine mensup olmaktan nasil gurur duyabilirsiniz!

HZ.ALLAH
Alt 04-11-2006, 08:53
Üye

Standart Re: Tecavüzcüler cennete gider mi?

simdi dusunelim..

kurana dayali bir anayasamiz oldugunu, yani seriatla yonetildigimiz dusunelim...

bu adamin cezasininda recm oldugunu dusunelim...senin recm ettigin adam cennete gidecek..adeta ceza degil, odul..bu dunyadan bir an once cennete gitmesine vesile olacaksin..

medeni hukuk, idam edecek, essek cennetine gonderecek..
islam hukuku cennete...

size adil geliyormu bu?

hikmetinden sual ediyorum!

HZ.ALLAH

Önerilen Siteler