Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Felsefe > Etik, Estetik, Sanat, Politika, Bilim & Eğitim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-02-2015, 02:23
ahura mazda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ahura mazda ahura mazda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ehli beytin eserleri neler ? İtikadın ne ? Yani cahilliğini bu kadar canhıraş savunanı ilk defa görüyorum.
Alt 26-02-2015, 14:07
mustafAttila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
mustafAttila mustafAttila isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

insannedir´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
başka bir toplumda da kendi gelinine nikah kıyılıyor medeniyetini taklit ettiğin hayranı olduğun Amerikada oluyor bunlar ve bu medeniyete sen hayransın...
hatta belki de bunun aksine düşünene onlar pimp, procurer, pander, go-between, fancy man, bawd, ponce, souteneur bunlardan birini diyorlardır.

İslam dini kadar femisinist asla olamazsınız olamıycasınız da
İslam diyor ki Geline (kadına yani) alıştığı Aileden ayrılması pek ağar gelir çocukta varsa çocuklarda ananeler babaneler teyzelerle büyüdü başka annaneler babaneler teyzeler o çocukları O teyzeler babaneler gibi bakmaz... Allah diyor ki bir darlık bir sıkıntılık olursa. Babası gelini alsın diyor. yaaa

bu arada ağzından çıkardığın bütün çirkin sözleri tekrar ağzının içine almak zorundasın ilmen aklen tıbben
çünkü peygamber hiç kimsenin babası değil ki kendi gelinini alsın...
ağzından çıkan bütün çirkin sözleri ya yutmak yada yalamak durumdasın. tercih senin
Ayni namussuzlugu farkli toplumlarin yapmasi bizim ahlak anlayisimiza gore yanlis oldugunu degistirmez. Insan populasyonunun cogunlugunun dine inanmasinin tanrinin var olduguna kanit olamayacagi gibi.
Ayrica feminizm demissiniz feminizmin hangi alanda kim tarafindan ortaya atildigini ne anlama geldigini bilmeden konusuyorsunuz zira

mustafAttila´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Inandiginiz Kur'an'i da mi okumadiniz ?
yaaaaaaa

Konu mustafAttila tarafından (26-02-2015 Saat 14:07 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla
Alt 26-02-2015, 17:19
insannedir insannedir isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

mustafAttila´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ayni namussuzlugu farkli toplumlarin yapmasi bizim ahlak anlayisimiza gore yanlis oldugunu degistirmez. Insan populasyonunun cogunlugunun dine inanmasinin tanrinin var olduguna kanit olamayacagi gibi.
Ayrica feminizm demissiniz feminizmin hangi alanda kim tarafindan ortaya atildigini ne anlama geldigini bilmeden konusuyorsunuz zira

Inandiginiz Kur'an'i da mi okumadiniz ?
yaaaaaaa

Allah aşikardır.. İnsan acze düşünce üstün Kudret meydana çıkar...
çıkıyor di mi? insan düştü mü Allah diyor ?
Allah yoktur filan deme boşuna Allahın varlığına %1000 eminsin...
kimi kandırıyorsun sen ilk önce kendine kesinlikle Allahın var olmadığına ikna et ondan sonra konuş

Allah yoktur inanmıyorum düzinelerce allah var şu var bu var inanmıyorum Allah yok sözlerinin hepsi yalan

Sen ilk önce kendine Allahın var olmadığını inandır ikna et ondan sonra konuş...

insan hiç bir şey bilmezken bile yani kredi kartı borcunu, devlete vergi borcunu devlet köy yokken aile kavramı bile henüz zihinden fiiliyata geçmemişken
korkup bir şeye tapmıştır...

hiç bir şey bilmezken korkmadan önce düşündüğü şey neydi?

fıtrat ilk önce bize bunu vermiştir. hiç bir şey bilmezsen de herşeyide bilsende Bir yaratıcı tanıycaksın..
Alt 26-02-2015, 20:29
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

başka bir toplumda da kendi gelinine nikah kıyılıyor medeniyetini taklit ettiğin hayranı olduğun Amerikada oluyor bunlar ve bu medeniyete sen hayransın...
Allahın gerizekalısı... Ben Amerikan hayranı değilim. Ayrıca Amerika'da gelinine nikah kıçan hergele, "Ben Peygamberim" diye ortada gezmiyor...

Verdiğin örnekde akıl olsun biraz.

İslam dini kadar femisinist asla olamazsınız olamıycasınız da
Mirasdan yarım pay, mahkemede iki kadının şahitliği bir erkeğinkine eşit... Giydir çöp poşetini oturt evinde... Kadın herhangi bir kurumda (buna ailede dahil) yönetimde bulunamaz... Sonra İslam ne güzel, bak kadına nasıl değer veriyor edebiyatı yap... Senin balatalar yanmış.

bu arada ağzından çıkardığın bütün çirkin sözleri tekrar ağzının içine almak zorundasın ilmen aklen tıbben
çünkü peygamber hiç kimsenin babası değil ki kendi gelinini alsın...
Kuranda bununla ilgili ayet bile vardır, yalama. Kendi gelinine nikah kıyınca elin Arabı "Ne oluyor amk..." demiştir. Akabinde Muhammedin yediği pisliği temizlemek için Allah(!) hemencecik ayetini indirmiştir kitabına...

Haberin yoksa ben ne yapayım, "mal"

ağzından çıkan bütün çirkin sözleri ya yutmak yada yalamak durumdasın. tercih senin
Ah canım benim ya... Kıyamam ben sana. Ama iş yalamak ve yutmaya gelince, peygamberinede sanada yalatır yuttururum.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 26-02-2015, 21:22
Denetimdeki Üye

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Allahın gerizekalısı... Ben Amerikan hayranı değilim. Ayrıca Amerika'da gelinine nikah kıçan hergele, "Ben Peygamberim" diye ortada gezmiyor...

Verdiğin örnekde akıl olsun biraz.
gezse ne olur peygamberliğini kabul ettirebilir mi?
14 asır önce islam yoktu..

Mirasdan yarım pay, mahkemede iki kadının şahitliği bir erkeğinkine eşit... Giydir çöp poşetini oturt evinde... Kadın herhangi bir kurumda (buna ailede dahil) yönetimde bulunamaz... Sonra İslam ne güzel, bak kadına nasıl değer veriyor edebiyatı yap... Senin balatalar yanmış.
Kadın evde oturup erkek onun giyiminden, kuşamına, her türlü ihtiyaclarını, karşılamk zorunda bırakıldığından dolayı mirasta kadının aldığının 2 katını alıyor....

2 mahkemede bir erkek şahit yerine iki kadın diye bir şey islam dininde yok bunu yanlış anlamışsınız
Rical: kamil fert manasına gelen bir kelimedir
bu hem erkek hem kadın olabilir
iki rical şahit bulamazsanız. sakın dışardan ulu orta 2 erkek bulup şahit yapmayın
2 tane kadın şahit bulun yapın diyor erkeğin şahitliğine güvenilmiyorda kadının şahitliğine güveniliyor ve bu kadınlarda ulu orta nisalar kadınlar değil kadınların içinde imreeti olan kadınlar olsun diyor...
Kuranda bununla ilgili ayet bile vardır, yalama. Kendi gelinine nikah kıyınca elin Arabı "Ne oluyor amk..." demiştir. Akabinde Muhammedin yediği pisliği temizlemek için Allah(!) hemencecik ayetini indirmiştir kitabına...
sen daha fransız tarihi ile meşgulken ben Büyük kitabı senden önce okudum sende önce herşeyi biliyorum

Dedikodu yapanlara Allah ne güzel tokat gibi bir cevap veriyor
Muhammed (aleyhissealtu vesselam) içinizden kimsenin babası değildir hadiii canım hadi.
Haberin yoksa ben ne yapayım, "mal"
senin ben mal diyen sesini seveyim, ne tatlı mal diyorsun maşallah

Ah canım benim ya... Kıyamam ben sana. Ama iş yalamak ve yutmaya gelince, peygamberinede sanada yalatır yuttururum.
evet bende sana kıymam bir tanem, canım benm, ben sana yalatıp yutturmam, eh napıyım ben yalıyım yutuyum peki kıh kıh kıh
Alt 27-02-2015, 09:05
Üye

Arkadaşlar bu cahil ile niye böyle tartışıyorsunuz ben anlamadım hala daha kendi inancından bihaber adamla nesini tartışıyorsunuz. Hayatında neşriyat taramamış,literatür bilgisi kıt bir insan evladı ile ne tartışılır ? Bu tip adamlara git Ku'ran oku demeniz gerek. Ehli Beyt'in eserlerini okumuş neymiş o ehli beyt'in eserleri sordum cevap yok.

Niye ciddiye alıyorsunuz da tartışıyorsunuz ? Anlamsız bir çaba içerisindesiniz.
Alt 27-02-2015, 12:57
Denetimdeki Üye

ahura mazda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar bu cahil ile niye böyle tartışıyorsunuz ben anlamadım hala daha kendi inancından bihaber adamla nesini tartışıyorsunuz. Hayatında neşriyat taramamış,literatür bilgisi kıt bir insan evladı ile ne tartışılır ? Bu tip adamlara git Ku'ran oku demeniz gerek. Ehli Beyt'in eserlerini okumuş neymiş o ehli beyt'in eserleri sordum cevap yok.

Niye ciddiye alıyorsunuz da tartışıyorsunuz ? Anlamsız bir çaba içerisindesiniz.
Yazılarımı Tarattırır ayetlere verdiğim manalarını okursan
kuranı senden daha iyi okuyup anladığımı anlarsın

mesela Allah ne diyor! ben yaptıkları antlaşmaya sadık müşrikleri seviyorum diyor... ama sen müşrikleri sevdiğini kabul etmiyorsun cuhalasın.... örnekleri çoğlatabilirim
hulasa: sen kuranı okumuşun ama anlyamamışsın
anlayamazsın da çünkü Allahın oğlu olduğuna inan bir kimse anlamak istemez ki
Alt 27-02-2015, 13:50
pianola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pianola pianola isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Ben de içgözlemin kurbanıyım.
Sylvia Plath

Her bir sözcük, sessizlik ve hiçbirşeyliğin içinde gereksiz bir leke gibi...
Samuel Beckett

Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece...
Aşık Veysel

Tekrar ede ede bitirilemeyen keşif, tekrar ede ede bitirememenin keşfine dönüşür.
Maurice Blanchot

İletişim, bir iletişimsizlik düzeneğidir.
Lacan

Sonuçta hepsi kendini kandırmaktan ibaret, öyle değil mi..?
Marilyn Monroe

ex nihilo nihil fit
il n'y a pas de hors-texte
Alt 27-02-2015, 15:39
Denetimdeki Üye

obi wan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bir şey diycem, yaaa dinlesene beni
Allahım ya! : D kulaklarını kaparsan beni duyamazsın anlayamazsın ki, böylelikle devamlı cahil kalırsın, din konuların da Ayyyyyy kamon
Alt 27-02-2015, 22:29
Üye

Tamam da ne bu ehli beytin eserleri insannedir hala cevap alamadım,gaipten bir şeyler okuyorsun galiba ? Bak şu kadar ateistin içinde yalancı durumuna düşmekte kötü hani biz yalancı idik. Ne oldu neymiş bu ehli beytin eserleri ? Google search'te de mi çıkmadı bu ehli beyt eserleri ?

Neyse bir cehaletin daha sonuna geldik. Bu cahil amatörü eğlendirir,tecrübelisi gerek bize.

Konu Neva tarafından (10-03-2015 Saat 10:53 ) değiştirilmiştir. Sebep: ard arda atilan kisa mesajlar birlestirildi.

Önerilen Siteler