Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-08-2011, 16:09
ereninthenature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ereninthenature ereninthenature isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Nasılki haftalık bir saatin sâniye ve dakika ve saat ve günlerini sayan milleri birbirine bakarlar, birbirinin misalidirler ve birbirinin hükmünü alırlar. Öyle de; Cenab-ı Hakk'ın büyük bir saati olan şu dünya aleminin sâniyesi hükmünde olan gece ve gündüz deveranı ve dakikaları sayan seneler ve saatleri sayan insanın ömrü ve günleri sayan kainatın ömrünün devirleri birbirine bakarlar, birbirinin misalidirler ve birbirinin hükmündedirler ve birbirini hatırlatırlar. Meselâ:
Allah niye bu kadar yanlis anlasilabilcek bir yol izliyor?Birde buna cevap verin.Yani hem 6 gun diyor hemde cumartesi pazar.Birisi ayet digeri hadis.

1400 yil sonra biri cikip diyor o gun sizin bildiginiz gun degil, Allah orda oyle demek istemedi

Yani sorum Allah sinavi cok sert yapmamis mi?Biz burdan bizim bildigimiz cumartesi olan gun anlami cikarsak cok mu buyuk hata yapmis oluruz?

Science is not only compatible with spirituality; it is a profound source of spirituality.
-Carl Sagan

All ideology is toxic because ideology is a kind of insult to the gift of human free thinking.
-Terence McKenna
Alt 25-08-2011, 16:36
HerhangiBiri HerhangiBiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Açıkça güneşim ne yaptığı ne ettiği güneişin haraket ettiği değilde bizim güneşin etrafında haraket ettiğimiz bilinmediği için öle vi cevap veriliyo ilim'de bunları aklınca açıklamak için bildiği ne kadar eski türkçe arapça sözcük varsa bi araya toplayıp ortaya hiçbir anlam çıkarmayan cümleler kuruyo.walla ilim sana neyi sorsalar allahın hikmeti kudreti sanatı tesbihi falanı filanı ile geçiştiriyon gerçekten çok sıkıcı ve anlamsız cevapların var.
Alt 25-08-2011, 17:36
ilim ilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

art_kitekt´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
dinsizlerin aklı, hayali bunları anlamaya yetmeyecekse, nasıl dindar olabilecekler?
Dinsizlerin aklı ve hayali bu yüksek manalara tek başına yetişemez. Akıl ve kalp, Kur'anı ve hadis-i şerifleri kendine rehber yaptığı zaman bu yüksek hakikatleri kavrayabiliyor..Ayrıca, dinsizler dindar olmak için uğraşmıyorlar. Yani öğrenmek istemiyorlar. Eğer iman etmeye niyetleri olsa, akıllarına takılan soruları öğrenmek için sorarlar. Fakat, maksatları öğrenmek değil de, inkar etmek olduğu için ve cüzi iradelerini imansızlık yolunda kullandıkları için Allah iman ve hidayet hediyesini vermiyor onlara.

Ölüm seni uyandırmadan önce uyan
Alt 25-08-2011, 17:44
ilim ilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

darkmasturbater´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Yani sorum Allah sinavi cok sert yapmamis mi?Biz burdan bizim bildigimiz cumartesi olan gun anlami cikarsak cok mu buyuk hata yapmis oluruz?
Dinde ihtisas sahibi olmuş kişilere sormadığın için elbette hata yapmış olursun. Ayrıca, Allahın resülünün hikmetsiz bir söz söylediğini idda etmek gibi çok büyük bir hata yapmış olursun. Biz iman edenler bilmediğimiz bir konu hakkında "ya bir tevili veya bir tefsiri" vardır fakat ben bilmiyorum deriz.

Ölüm seni uyandırmadan önce uyan
Alt 25-08-2011, 18:12
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator

ilim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dinde ihtisas sahibi olmuş kişilere sormadığın için elbette hata yapmış olursun. Ayrıca, Allahın resülünün hikmetsiz bir söz söylediğini idda etmek gibi çok büyük bir hata yapmış olursun. Biz iman edenler bilmediğimiz bir konu hakkında "ya bir tevili veya bir tefsiri" vardır fakat ben bilmiyorum deriz.
Her saçmalığa bir kılıf buluruz diyorsun yani?
Tefsir ve tevilin olayı zaten bu.

Mesela Lemalar'ın girişinde acayip bir hadisi aklama çabası vardır.
Neydi o sevr ile hut muydu? Yani öküz ile balık.

Gelip soruyorlar Muhammed'e dünya neyin üzerindedir diye. O da bir seferinde öküz, bir seferinde de balık cevabını veriyor.

Bunu bugün ilkokul bebesine söyleseniz sizinle akşma kadar alay eder. Ama işin içine dini kattınız mı durum değişebiliyor. Üstadının o kısımda attığı taklaları görüp hedef kitlesini ikna ettiğini görünce bir insan istedikten sonra deniz kızlarına da, ejderhalara da inanabilir diyorum.

Sakın o kısımları buraya taşımaya kalkma lütfen, kimse anlamaz onları senle benden (kısmen) başka. Burada zaten onların tevilinin bir önemi yok. İnsanlar istedikten sonra keloğlan masallarını bile makul bir şekilde tevil edebilirler,yeter ki inanacak adam olsun demeye çalışıyorum.

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!
Alt 25-08-2011, 19:42
barristor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
barristor barristor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ilim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dinsizlerin aklı ve hayali bu yüksek manalara tek başına yetişemez. Akıl ve kalp, Kur'anı ve hadis-i şerifleri kendine rehber yaptığı zaman bu yüksek hakikatleri kavrayabiliyor..Ayrıca, dinsizler dindar olmak için uğraşmıyorlar. Yani öğrenmek istemiyorlar. Eğer iman etmeye niyetleri olsa, akıllarına takılan soruları öğrenmek için sorarlar. Fakat, maksatları öğrenmek değil de, inkar etmek olduğu için ve cüzi iradelerini imansızlık yolunda kullandıkları için Allah iman ve hidayet hediyesini vermiyor onlara.
Ne dinmis bu beee?

Dinsizler anlamaz/yanlis bilir.
Diyanet anlamaz/yanlis bilir.
Aleviler anlamaz/yanlis bilir.
Siiler anlamaz/yanlis bilir.
Yasar Nuri anlamaz/yanlis bilir.
Cubbeli anlamaz/yanlis bilir,

Ya siz su igneyi kendinize ne zaman batiracaksiniz?
Bakin dunyadaki tum dinler ,en guzel din benim dinim der ama kimse birbirinin dininden nefret etmez.
Hic bir Hindunun gidip,Kilise bombaladigi gorulmez.Hic bir yahudinin gidip,putlara saldirildigi gorulmez.Hic bir hiristiyan,gidipte havra yakmaz.Ne varsa bunlarda var.
Haaa onlarinda kendi capinda pislikleri yok mu,VAR..Ama sunlar yok!

* 9 yasindaki kizlara sarkintilik yapmak.
* El, bacak, kol kesmek.
* Yol kesmek.
* Cizye ve haraç kesmek.
* Kan davasi gütmek.
* Baslik parasiyla öz kizini satmak.
* Kadini dövülmesi gereken esek olarak görmek.
* Ramazanda oruç tutmuyorlar diye McDonald'si bombalamak.
* Mini etek giydi diye küçücük kizlarin bacaklarina kezzap atmak.
* Allah adina yapilan her türlü dolandiriciligi, yalanciligi, sahtekarligi mübah saymak.
* Bunlari da saydigin zaman bir o tarafa, bir bu tarafa dansoz gibi kivirtmak.

Su dinden nefret etmeyen inancli/inancsiz kimse yoktur.Adini bile duyduklarinda tuyleri diken diken oluyor..Biraz dusunun bakalim sebep ne ola ki?
Alt 25-08-2011, 20:38
ezberbozan ezberbozan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

bir tane de ben söyleyeyim;

" Benim Söylemediğim Sözü Söyledi Diyen Cehennemdeki Yerine Hazırlansın " ( Hazreti Muhammed Mustafa [ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM ]
Alt 25-08-2011, 21:46
selanikli selanikli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ezberbozan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

" Benim Söylemediğim Sözü Söyledi Diyen Cehennemdeki Yerine Hazırlansın " ( Hazreti Muhammed Mustafa [ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM ]

Bırak yuvarlak konuşmayı.

Kütüb üSitte hadisleri sahih mi, değil mi?
Sen onu söyle yeter.
Bin yıldır, Kütübü Sitte'yi sağlamlıkta kitapla bir tuttunuz.
Şimdi biz okuyup gözünüze sokmaya başlayınca, hadisleri safra gibi atmaya kalkışıyorsunuz.
Ömrünüzde bir kere bile, ilkeli, onurlu, dik tartışamayacaksınız.
Çünkü sizin her işiniz hile, çıkar, kandırma, kaba kuvvet, şiddet üzerine.

Yarin yanağından gayrı, her yerde, her şeyde, hep beraber demek için.
Alt 25-08-2011, 23:12
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator

Akıllı, cehenneme dolayısıyla da Muhammed'in peygamberliğine inanan adam hadis uydurur mu?

Hem hadisleri uyduranlardan bazısı uydurduğumuz hadislerden şüpheye düşülmesin, senin gibi akıllılar kıllanmasın diye böyle de bir hadis uydurmuş olamazlar mı?

"Kim benim üzerime (bilerek) yalan söylerse, cehennemdeki oturacağı yere hazırlansın."
(Buhârî, İlm 49-51, Enbiyâ 128, Zühd 72; Müslim, Mukaddime 1-3; Ebû Dâvud, İlm4, hadis no: 3651; İbn Mâce, Mukaddime 4, hadis no: 30-37; Tirmizî, İlm 8, hadis no: 2796-2798)
"Benim ağzımdan yalan söylemek, başka bir kimse ağzından yalan söylemek gibi değildir. Kim bile bile benim ağzımdan yalan uydurursa, ateşteki yerine hazırlansın."
(Buhârî, Cenâiz 50; Müslim, Mukaddime, 4; İbnMâce, Mukaddime, 31).
Bu hadisin geçtiği kaynakların tamamında Ayşe'nin evlendiğinde bebe olduğu yazıyor. Puhahahah...
Senin olayı anladığından emin değilim ama illa ki anlayanlar çıkar.

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!

Konu murted tarafından (25-08-2011 Saat 23:26 ) değiştirilmiştir.
Alt 25-08-2011, 23:15
barristor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
barristor barristor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Muhammed soylemedigi sozu soyleyeni cehenmelik yapmaz,sahabe yapar,Kurani yazdirir,hatta onun tek sahitligi iki sahitin yerine gecer.Yeterki Muhammedin alehine bir sey soymemesin.lehine oldugu zaman her turlu yalan HELALDIR.

Peygamberimiz, “Seva bin Kays” isminde bir bedeviden bir at satın almış, para*sını vermek için de onu evine götürmüştü. Peygamberimiz bir an önce eve gidip adamın parasını vermek için acele ediyor, bedevi de peşinden geliyordu. Bedevinin elindeki atı görüp de onu Peygamberimizin satın aldığını bilmeyen bir*kaç kişi, yanına yaklaşarak atı satıp satmadığını sordular. Bedevi, satacağını söyleyince bir fiyat verdiler. Bu fiyat, Peygamberimizin vereceğinden fazlaydı. Bir miktar fazla para, bedevinin fikrini değiştirmeye kâfi geldi. İleride giden Peygamberimize seslendi: “Bu atı satın alacaksan al, yoksa başkasına satarım!”
Peygamberimiz bedevinin sesini duyar duymaz yanına geldi, “Ben, bu atı senden satın almadım mı?” buyurdu.
Bedevi inkâr etti, “Hayır, vallahi ben bu atı henüz sana satmış değilim!” de*di.
Peygamberimiz ısrar etti, “Sen iyi biliyorsun ki, ben bu atı senden satın al*dım.”
Bu münakaşa üzerine halk toplanmış, Peygamberimizin tavrını merak edi*yorlardı. Bedevi konuşmaya devam ediyordu: “Bu atı sana sattığıma dair iki şahit getir, ben de razı olayım.” dedi.
Bu sefer sahabiler müdahale ettiler. Çünkü adam çok ileri gitmişti. “Yazık*lar olsun sana! Nebi (a.s.m.), haktan başka bir şey söylemez, o ne söylerse doğ*rudur.” dedilerse de, bedevi, şahit istemekten vazgeçmiyordu. Alış veriş esna*sında kimse bulunmadığı için, Peygamberimiz şahit de gösteremiyordu.
İşte tam bu anda Hz. Huzeyme ileri atıldı. Bedeviye karşı şöyle seslendi:
“Se*nin bu atı Re*sû*lul*lah’a (a.s.m.) sattığına dair ben şahitlik ederim.”
Peygamberimiz, Hz. Huzeyme’ye döndü ve “Yâ Huzeyme, sen neye dayana*rak şahitlik ediyorsun? Hâlbuki sen, pazarlık esnasında hazır değildin.” dedi,
Huzeyme şöyle cevap verdi:
“Yâ Re*sû*lal*lah, ben seni, getirmiş olduğun haki*katlerden dolayı tasdik ediyorum. Çünkü kesin olarak biliyorum ki, sen, haktan başka bir şey söylemezsin.”
Huzeyme’nin bu cesaretinden ve teslimiyetinden dolayı çok memnun olan ve sevinen Peygamberimiz, şöyle buyurdu:
“Huzeyme kimin için şahitlik yaparsa onun şehadeti iki kişi yerine geçer.”
Böylece Peygamberimiz, onu iki güvenilir insan yerine saydı.
http://www.resulullah.org/huzeyme-bin-sabit-ra

Önerilen Siteler