Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-08-2012, 01:07
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Torres´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
estagfurullah manyakmış paylasım.bunu görüyolar mı acaba müslümanlar
Görebilmeleri için canımı verirdim .
Seve seve
Alt 10-08-2012, 01:09
Torres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Torres Torres isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Estagfurullah´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Görebilmeleri için canımı verirdim .
Seve seve
okusalar görüceklerde.kulaktan dolma rivayetlere inandıkları için böyle bir şey desen.bre zındık saçmalama,dinde öyle bir şey yoktur derler
Alt 10-08-2012, 01:15
undersun undersun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kuranın emrettiği İslam dini birçok kabile grup cemaat hadis tasaavuf bilmem ne bir sürü Kuranla örtüşmeyen donelerle maalesef bugunlerde hiç inanmayan bir insanın daha çok inanmaması için google da arama yapmasıyla yanlış düşüncelere girip akıl yürütemeyenlerin yorumlarıyla karşı karşıyadır..

Okadar çok done varki bir inanmayan bi ucundan tutup kopyala kes yapıştır ile ahkam kesebiliyor..

İslam, Kuran ışığında Samimi bir şekilde incelendiğinde empati ile ayetlerin indiği zamanki psikolojik durumlar yaşam koşulları karşılaştırılarak hayatdaki amacın ne olabileceğini derin derin düşünerek akıl yürütme ile innaılmaz bir hazineyle karşı karşıya kalınabilcekde bir dinddir..

bu farkı anlayabilmek için sizin için çok basit olacak ama hidayet gerekir..

Bu yüzden bu kadar geniş yelpazeye sahip bir din ile ilgili okadar çok done bulunabilirki gelip burda ahkam keserek çok bildiğinizi düşünüp inanmadıgınızın nedenini haklı olarak vicadanınızı rahatlatmak adına burda paylaşmayın ....Komik oluyorsunuz..!!!
Alt 11-08-2012, 03:34
Üye

bir tek siz anlıyorsunuz zaten şu derin din manasnı.sözde göya açık bir kitap
Alt 11-08-2012, 04:17
higs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
higs higs isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Undersun yanılıyorsun. Ben done ye filan bel bağlamadın. Googleden bir kere araştırdığım bir bilgi ile de dini mi bırakmadım. Ben bizzat türkçe kuran okuyarak dini mi bıraktım. Şimdi dünyada kimse fiziksel olarak peygamber kadar ibadet edemez. O bizden farklıdır. Yani ibadet bölümünde insan üstü bir hal içerisindedir. Bunu inkar etmessin umarım ama gel gelelim iş uçkur meselesine geldiğinde insandan daha aşağıda bir hal bürünüyor peygamberimiz. Bütün akrabaların kızları 9 yaşındaki küçük kız kendinden yaşça büyük kadınlar vs vs. Farkındaysan bu saydıklarım hep sapık insanların +18 sitelerde aradıkları başlıklar. Mesela 9 yaşında ki bir çocuğun +18 videosunu ülkemizde izlemek suç. Ama senin peygamberin baş rolde. Diğer başlık ensest ilişki şu akraba kızları meselesi. Diğer başlık kendinden büyük kadın yani milf. Demem o ki bir peygamber seçilecek ise uçkuruna değil seçiliş amacına hizmet etmelidir. Ben öyle bir peygamber hayal ederim ki hiç bir dünyevi zevk ve tada dönüp bakmasın. Sürekli dini yazsın ve yaratıcısına hizmet etsin. Sende böyle bir peygamber hayal et.
Alt 12-08-2012, 16:38
Üye

undersun bana bir kere anlatsana,Allahın işi gücü yok bizi denemek için ilahi kitaplar niye getiriyor.koca tanrı.bir güzel dünya yaratsada,en çok hanginiz birbirinizi sevecek diye denese.daha iyi olmaz mıydı
Alt 12-08-2012, 23:59
Skidrow Skidrow isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

işi gücü olmamasından ziyade yarattıklarına acı çektiren sadist bir tanrı var galiba.

"tanrı varken, şeytana ne gerek var?"

kim söylemişti bunu unuttum ama güzel söylemiş
Alt 13-08-2012, 03:32
aysehatun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aysehatun aysehatun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sen çok yanlış anlamışsın ya, of. Seni yaratmış işte, sevineceğine yok saymaya çalışıyorsun kendini. varsın, var bunu sana birinin hatırlatmasını bir, bir işaret olmasını bekleme.

Allah tekdir!
Alt 13-08-2012, 04:03
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

aysehatun, siz doğmadan önce ne iseniz, o olacaktınız(doğmadan öncen için herhangi bir anın var mı? Herhangi iradi bir şeyin? yok o halde ne fark eder). Yani efendim beni neden yaratmadın gibi bir talebiniz olmayacaktı, yani sorun da olmayacaktı, diyetde, minnetde, suç ve ceza da, isteyerek girdiğiniz imtihan ve zorunlu hizmetde vs. Sahi yaratılmış olmaya birde buna çeşitli gerekçeler türetmeye ne gerek var. Mesela sizin yazdığınız çerçevede tartışan iki kişi olsa;

- Yok, yok hiç bir şey kendiliğinden olamaz(oysa varlık, olmak fiili ile ters, yani oldurmaya, yarattırmaya gerek yok). İlla yaratıracağız peki.
- Madem her şey yaratılmak zorunda yaratan mı daha sistematik ne bileyim daha yüce ne bileyim daha iradi, hakim, yaratılan mı? Hangisine illa bir yaratıcı aramalı.
- Şşş öyle şeyler düşünme bakim. Ne diyorsak o olsun. Yaratmıştır demen zaten yeterli. -- hmmm anladım, peki. Madem yaratmış bir nedeni olmalı?....
- Bizi kendisine kulluk edelim diye yarattı. Hepsi bu mu? tabi birde imtihan..
- hmmm, demek egosal, ihtiyaçsal bir durum, ikinci de de bildiği şeyi imtihan eden birisiyle karşı, karşıyayız. aklımızdan bilinç fışkırıyor, bakın her şeyin bilgisine, bilincine erdik, iliğine kadar çözdük. Ne kadar da çok şeyi bildik, süper ötesi bilinçlendik.
- Bilme azizim, bilip ne yapacaksın, inanman yeterli.
- Yani desemki her şeyi Allah yaratmadı, Hebelehübü yarattı , buna inansam olmaz mı?
- Yok olmaz.
- Neden?
- Hebelehübü değil Allah yarattı.
- İyide ben Hebelehübü ye inanıyorum. Bana göre de o yarattı, ben ona inandım. Boşa nefes tüketme, bu çıkmaz labirentli, kendi, kendisi ile çelişen, kendi kendisini anlamsızlaştıran, kurt kapanı gibi akıl oyunu yöntemi bana sen söyledin o zaman itiraz etmemelisin. Hem madem her şey yaratılmak zorunda, madem her şey yaratıldı, o zaman hebelehübü de yaratıcıdır, bak ne kadar da kesin. Her şey yaratıldığına göre demek ki Hebelehübü var.....

oysa size varlığı gösterebilirim, aha işte duyu organlarınızla dahi algılıyorsunuz, hemde 3. şahıslar ve 3 şahısların arasına giren 40. şahıslar olmadan, cüppeli, sakallı, 1400 yıl öncenin insan kavrayışına dahi gerek duymadan, işte gerçek! ortada, ispatsız, kaçarsız, çırıl çıplak oldurmaya gerek yok, ortada...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 13-08-2012, 04:08
aysehatun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aysehatun aysehatun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ya evindeki sen bile kendiliğinden olmadın, anne baban yaptılar tabii ben de. sonra oyuncak aldılar sana kendiliğinden olmayan bir şekilde dinlerini bilmediğimiz insanlar tarafından yapılan. saçma değil mi sence ? yoksa bile hiçbir şey kendiliğinden olma fikrine hiç katılmıyorum, katılamıyorum. insan bedeni muazzam mesela ve doğada bu muazzamlığı desteklemek için besinler, araçlar mevcut bunlar nedir sence? tesadüf mü? aaa bu domates bununla tekerlek yaparım dememiş inan yemiş ve tadını almış, faydasını görmüş. arı bal yapmaya nasıl karar verdi peki?

Allah tekdir!

Önerilen Siteler