Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-10-2012, 01:29
imansiz imansiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Gunesin Batidan Dogmasi(Kiyamet Alametleri)

Gecenlerde kiyamet alametleri hakkinda yazilar okuyordum alametleri incelerken daha once bilmeme ragmen gunesin batidan dogusu konusuna takildim.Herkes asagi yukari bu konuyu bilir kucuklugumuzden beri hep anlatilmistir binalar ve zinalar cogalicak gunes batidan dogacak vs vs..

Bu sefer ustunde durmadigin dusunmedigin siradan bilgiler katagorisinden cikartip ustunde dusunmeye basladim,Kuranda dunyanin duz sanildigi gunesin balciga battigi gibi o donemin bilgi seviyesinde ayetleri oldugunu cok defa tartistik ve muslumanlar cesitli bahaneler urettiler yok o balcik dedigi okyanustur yok zulkarneyn zaman yolculugu yapiyordu filan..

Bu ayetlerin bizim anladigimiz sekilde oldugunu bu kiyamet alameti uzerinde dusununce zihnimde kesinlestirdim.

Sebeplerim ise sunlar peygamber diyorki gunes batidan dogmadikca kiyamet kopmayacak ve batidan dogduktan sonra kimsenin tovbesi kabul olmayacak.

Yani gunes sanki bir yerden geliyor bir yerden batiyor dunya donmuyor gibi bir anlam var ve kiyamet zamani gunes bati tarafindan gelecek dogu tarafindan batacak.Eger o donemdeki bilgilerle dusunuldugunde olmayacak bisey degil cunku dunyanin gunesin etrafinda dondugunu bilinmiyordu,eger dunyanin gunes etrafinda dondugu bilinseydi ve saniyede yaklasik 30 km gibi bir hizla dondugu bilinseydi boyle muazzam bir sallama yapilamazdi sallama diyorum cunku hic bir akli ve mantiki aciklamasi ve izahi yapilamayacak bir yalan.

Muhammetin dediginin olabilmesi icin neler gerektigini dusundugunuzde imkansiz oldugu gorulur,yani bu hizda donen dunyanin geceden sabaha kadar tamamen durup aksi istikamette donmeye baslamasi ve ustundeki sistemleri korumak icin ayn hiza ulasmasi lazim.Yani bu muazzam saniyede 30 km lik hizdan 0 a inmesi ilk sart fizik kurallari acisindan imkansiz bir sey(disaridan cok buyuk bir fiziki mudahale olmamasi halinde) ve bu yavaslama esnasinda dunya uzerinde yasam diye bir sey kalmaz fakat peygamber diyorki gunes batidan dogduktan sonra insanlar tovbe etmeye calisacak ve tovbeleri kabul edilmeyecek,yani sudur bu ani yavaslama ve durma ve aksi istikamette donuse baslama ve olmasi gereken hiza ulasma asamasinda bu dunya uzerindeki insan yasami etkilenmeyecek ve insanlar bu mucuzeyi gordukten sonra tovbe etmeye baslayacak...

Isin ozu atarken bile biraz mantkli atmak lazim,fakat anlasilan o ki dindarlar icin mantigin ve mantikli dusunmenin bir onemi yok parmakla ay yarmak ,asayla deniz yarmak gibi akil disi seylere inanabiliyorlarsa dunyanin bir gecede durup aksi istikamette donebilecegine neden inanmasinlar...
Alt 16-10-2012, 02:18
Kurmay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kurmay Kurmay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kurandaki düz dünya ve dünya merkezli evren modeli açıkça anlaşılıyor bunda sorun yok. bu sözde kıyamet alameti de buna göre söylenmiş olabilir. ama bizlerinde yaptığımız bir yanlış var diyoruz ki böyle bir bilim dışı şeye nasıl inanırlar. bence buna inanmaları çok normal sonuçta onu yaratan bir varlığa,sonsuz güçlükte bir varlığa inanıyorlar ondan onlara göre bu tarz olayların olması normal gelecektir.bence bu konularda açıklama yapmamız onlarda pek etki bırakmaz kafalarına ufacık bile soru işareti getirmez. çünkü allah nasıl güneşi doğudan doğduruyorsa yeri gelir batıdan da doğdurur derler ve onların için konu kapanmış olur...

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır." Mustafa Kemal ATATÜRK
Alt 16-10-2012, 02:43
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

imansiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Muhammetin dediginin olabilmesi icin neler gerektigini dusundugunuzde imkansiz oldugu gorulur,yani bu hizda donen dunyanin geceden sabaha kadar tamamen durup aksi istikamette donmeye baslamasi ..
Veya dünyanın tepsi gibi düz, güneşin de dünyanın çevresinde dönmesi gerekiyor

O zamanın evren anlayışı böyleydi..
Alt 16-10-2012, 13:49
Jingo Jingo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

“Güneş battığı bir sırada mescide girdim. Rasülullah (sav) oturuyordu. Bana: 'Ey Ebu Zer, şu güneş nereye gidiyor, biliyor musun?' Dedi. Ben, ‘Allah ve Rasülü bilir’ dedim. Şöyle buyurdu: ‘Secde yapmak için müsaade almaya gidiyor ve kendisine müsaade ediliyor. Sanki bir gün ona ‘Buradan Doğ!’ denilecek, o da battığı yerden doğacaktır." Rasülullah (sav) daha sonra ‘Güneş, kendisine tayin edilmiş bir yere doğru akıp gider.’(Yasin, 36:38) ayetini okudu.” (Tirmizi, Fiten, 22.)

Kuran'daki pek ayette gördüğümüz gibi, bu hadis için de aynı mantık geçerlidir...

Muhammed'in düz dünyasında, hareket eden Güneş'tir... Dünya sabittir...

Ve güneş, batıdan battığı zaman, "secde etmeye" gitmektedir...

Bakınız, soruya dikkat ediniz: "nereye gidiyor biliyor musun?" diyor... Hareket eden Güneş'tir çünkü onlara göre...

Ve günün birinde, battığı yerden doğacaktır...

Dünyanın etrafında hareket eden Güneş olduğuna göre, battığı yerden "geriye" doğru bir hareket yapacaktır... Bu da "kıyamet alameti"dir...

Bunu da "mecazdır" ya da "uydurma hadistir" diye geçiştiremezsiniz, çünkü "ayet" ile desteklenmiştir...

Zira bu olay, 7.yy Arapları için mantıklı bir hadisedir...

Peki 21. yy insanları için?

Konu Jingo tarafından (16-10-2012 Saat 13:55 ) değiştirilmiştir.
Alt 16-10-2012, 15:58
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Jingo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
[B]Bakınız, soruya dikkat ediniz: "nereye gidiyor biliyor musun?" diyor... Hareket eden Güneş'tir çünkü onlara göre...

Zira bu olay, 7.yy Arapları için mantıklı bir hadisedir...

Peki 21. yy insanları için?
Güzel bir nokta, daha önce dikkatimi çekmemişti. İşte bir cehalet mucizesi daha
Alt 16-10-2012, 18:07
imansiz imansiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu hadisler kesin uydurma hadistirbide yildizlarin dunyaya yagma olayi var kiyamette,tabii o yildizlar yakin gokte minicik asili kandiller oldugu icin rahatlikla yagmur gibi yagabilir.
Alt 17-10-2012, 01:13
sunshine sunshine isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

evet güneş canı istediği gibi ya da ilahi bir güç sayesinde bir oraya bir buraya yer değiştirecek mucizevi bir şekilde. biz de günahkar insanlar bundan korkup tekrar o ilahi güce sığınacağız. ve ben burada da başka bir şeye değinmek istiyorum bu ve buna benzer mucizelere inananları merak ediyorum hiç sormuyorlar mı? dışarıda yaşanan onca kötülük niye. allah kulunu sever diyorlar.. ben bir sineği bile öldüremezken hala açlıktan ölen insanlar var. anlamsız savaşlar yüzünden bir çok gencimiz şehit ya da teröriist adı altında heba oluyor.biri göklere çıkarılırken biri yuhalanıyor aynı topraklar üstünde. asıl burda bir mucize gerekmez mi. biri diğerinden niye üstün tutuyor ki allah o zaman buna izin veriyor. ben öğrtmenim ve sınıfımdaki hiçbir öğrencimin durumu iyi değil. kimisi bu küçük yaşında ailesini kaybetmiş sorunlu öğrenciler. her türlü kötü alışkanlığa da meyilliler. peki bu çocukların bir suçu var mı? ya da bu çocuklar bir yerlerde bir suç işlemiş olsa bu suçun sebebi sedece o çocuklar mıdır? güneşi kendilerine oyuncak edenlerin hiç suçu yok mudur?
Alt 17-10-2012, 22:00
undersun undersun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Niye sen ,seni yaratana nankörlük edip onu eleştiriyorsun da Allah Teala insanların yaptıklarından ötürü onların eliyle kendilerini cezalandirirkenmi konuşuyorsun..cok yürekli ve guclu isen bu durumu duzeltte görelim..hayattaki amacını bilmen lazim herkesin imtihanı farklı Buda farklı durumlar haller ortaya çıkarıyor iyi düşünürsen dogruyu bulursun..cocukların hesabını sormak sana mı düşüyor bu ne perhiz bu ne cüret ?sana bana ancak üzülmek koruyup kollamak oda elimizden gldigi kadar ve ağlamak düşüyor ,,,Sen sadece yasayan ve ölen bir organizmasin bu cok acı ,bunu kavra ve iman et cocuklar icin dua ve eyleme geç...ahkamla olmuyo!
O cocukların en azından bahanesi olur senin bahanen ne bunu merak ettim..

Allahım beni akıllı sağlıklı yarattın öğretmen oldum para kazandım saygınlık kazandım ama sana isyan ettim mı diyeceksin? O cocuklardan bile durum kötü Allah yardımcın olsun...
Alt 18-10-2012, 13:15
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

sunshine´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
evet güneş canı istediği gibi ya da ilahi bir güç sayesinde bir oraya bir buraya yer değiştirecek mucizevi bir şekilde. biz de günahkar insanlar bundan korkup tekrar o ilahi güce sığınacağız. ve ben burada da başka bir şeye değinmek istiyorum bu ve buna benzer mucizelere inananları merak ediyorum hiç sormuyorlar mı? dışarıda yaşanan onca kötülük niye. allah kulunu sever diyorlar.. ben bir sineği bile öldüremezken hala açlıktan ölen insanlar var. anlamsız savaşlar yüzünden bir çok gencimiz şehit ya da teröriist adı altında heba oluyor.biri göklere çıkarılırken biri yuhalanıyor aynı topraklar üstünde. asıl burda bir mucize gerekmez mi. biri diğerinden niye üstün tutuyor ki allah o zaman buna izin veriyor. ben öğrtmenim ve sınıfımdaki hiçbir öğrencimin durumu iyi değil. kimisi bu küçük yaşında ailesini kaybetmiş sorunlu öğrenciler. her türlü kötü alışkanlığa da meyilliler. peki bu çocukların bir suçu var mı? ya da bu çocuklar bir yerlerde bir suç işlemiş olsa bu suçun sebebi sedece o çocuklar mıdır? güneşi kendilerine oyuncak edenlerin hiç suçu yok mudur?
ya arkadaşım sizin beyniniz sizlere hizmet etmiyormu,açlıktan ölen insanlar ve sen bunu ALLAHU TEALAYA yüklüyorsun,
peki biz insanlar ne yapıyoruz,asıl suc bizim deilmi,petrol uğruna ırağı giriyorsun ve coluk cocuk demeden katlediyorsun,bu suc bizimmi yoksa ALLAHU TEALANINMM?,tabii kide bizlerin
Afrika afrika diyorsunda ,onlardada elmas altın yatakları var,her ülkenin kendine has güclü olduğu bir konum var,peki aşırı gözü doymaz insanoğlu ne yapıyor afrikada,cıkan elmaslar,altınlar 3-5 kişi arasında pay oluyor gerisi açlık cekiyor,kimin sucu bizimmi,yaratıcı ALLAHU TEALANINMI?
cok beğendiniz avrupa 2 fırca darbesiyle yapılan taployu milyon dolar yada euro verirken neden afrikaadaki,somalideki cocuklara para vermiyorlar,neden?bizim sucumuzmu ,yoksa ALLAHU TEALANINMI?
insana irade vermiş,akıl vermiş,her şey insanın elinde,afrikadaki,somalideki açlıktan ölümleri bizmi çözeceğiz yoksa ALLAHMI?....sana,bana,bizlere verdiği vicdan nerde,neden resim için çalışan para babaları,yada milyarlar verirlerken bir tarihi eseri vicdanları bunları sorgularken ,açlıktan ölümlerde neden vicdanları yok oluyor,görmezlikten geliniyor,suc bizdemi?ALLAHTAMI?
neden insan kendini sorgulamıyorda ALLAHA suc yöneltiyor bumu sizdeki düşünce?
''İNSAN AKLIYLA MELEKLEŞİR,NEFSİYLE ŞEYTANLAŞIR''
nefsimize,aç gözlülüğümüze hakim olamıyorsak,tüm bu olanları sorumlusu bizleriz,ALLAHU TEALA DEİLDİR.

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 18-10-2012, 15:29
Lynx Lynx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ya arkadaşım sizin beyniniz sizlere hizmet etmiyormu,açlıktan ölen insanlar ve sen bunu ALLAHU TEALAYA yüklüyorsun,
peki biz insanlar ne yapıyoruz,asıl suc bizim deilmi,petrol uğruna ırağı giriyorsun ve coluk cocuk demeden katlediyorsun,bu suc bizimmi yoksa ALLAHU TEALANINMM?,tabii kide bizlerin
Afrika afrika diyorsunda ,onlardada elmas altın yatakları var,her ülkenin kendine has güclü olduğu bir konum var,peki aşırı gözü doymaz insanoğlu ne yapıyor afrikada,cıkan elmaslar,altınlar 3-5 kişi arasında pay oluyor gerisi açlık cekiyor,kimin sucu bizimmi,yaratıcı ALLAHU TEALANINMI?
cok beğendiniz avrupa 2 fırca darbesiyle yapılan taployu milyon dolar yada euro verirken neden afrikaadaki,somalideki cocuklara para vermiyorlar,neden?bizim sucumuzmu ,yoksa ALLAHU TEALANINMI?
insana irade vermiş,akıl vermiş,her şey insanın elinde,afrikadaki,somalideki açlıktan ölümleri bizmi çözeceğiz yoksa ALLAHMI?....sana,bana,bizlere verdiği vicdan nerde,neden resim için çalışan para babaları,yada milyarlar verirlerken bir tarihi eseri vicdanları bunları sorgularken ,açlıktan ölümlerde neden vicdanları yok oluyor,görmezlikten geliniyor,suc bizdemi?ALLAHTAMI?
neden insan kendini sorgulamıyorda ALLAHA suc yöneltiyor bumu sizdeki düşünce?
''İNSAN AKLIYLA MELEKLEŞİR,NEFSİYLE ŞEYTANLAŞIR''
nefsimize,aç gözlülüğümüze hakim olamıyorsak,tüm bu olanları sorumlusu bizleriz,ALLAHU TEALA DEİLDİR.
Sen hangi dünyada yasiyorsun bilmem ama ya bu dünya da yasadiginin farkinda degilsin. Ya da halen bazi kurallara ve dogal isleyise ayak uyduramamissin.

Ucsuz bucaksiz 14 milyar isik yili büyüklügünde bir evren yaratipda bu büyüklügün yaninda bir quark parcasi gibi duran bir dünyaya 7 milyar insani zor SIKISTIRAN bir yarati mi adil ?

Söyle günes kadar büyük bir dünyamiz olsaydi altinindan petrolüne kadar milyonlarca yil boyunca kitlik yasatmasaydi söylesene bakalim kim gider iraka giripde kadin cocuk katleder di ?

Koskoca bir evrende 7 milyar insani tek kasikda bogan yaraticinin sucu degilde kimin ?

Valla hic kusura bakma ama ne kadar suc varsa hepsi senin allahina ait... Ben yaratici olsaydim eger , bu denli büyük bir evrende insanlarin milyonlarca yil kitlik cekmeden yasamasini saglardim. Oysaki sadece 250 bin küsürlük bir zamanda bu kitligi yasamak zorunda birakilmisiz.

Ama ne varki , birinin yasamasi icin digerinin ölmesi gerekiyor. Öyle bir dünyada yasiyoruz ki... Öldürmeden yasayamiyoruz.

Senin allahin buysa ve bukadar adilse ben o allahin ismini cismini almayayim tskler

Bu toprakta bir kalp çarpar hakkın bilimin aşkına
Bir kalp çarpar her bedende Cumhuriyet uğruna
Bir çarpar ki hep ileri Mustafa Kemal adına
Öyle çarpar ki ritmine cümle alemler aşina

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil