Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-09-2008, 04:18
Aydınus
Üye Değil

alperen55´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşım bu konuyu ben zamanında çok arastırdım ve konu aynın buraya ayzdığın gibi ehli sünnet mesepleriden yane islamdada böyledir dinimiz gayet olayı acık tutmustur evlenmek istediğin kişiyi sen seciyorsun konusuyor anlaşıyorsun ve imam nikahını kıyacaksın bu konular evlenen kiilere anlatılmalıdır evlilik o kadar kutsaldırki islam dininde melekler bile şahitlik yapar o kadar kutsaldırki evlilik ömürler bir birine adanılır o kadar kutsaldırki evlilik islamda öyle ben ayrılım derken bin kere düşündürü adamı yada kadını ve bu yüzden evlene ayrılırsa bir daha birleşemezler birleşrseler haramzade olurlar

ama inan bunların hepsini gec ve toplumumuza söle bir kuş bakısı bak ne ediyolar kimin eli kimin kıcında geziyor aldadanlar aldanalar tecavüzcüler sapıklar tv ler bile sapıklık etmeden duramıyor . biraz cık düşün kutsallık nasıl bir şeymiş belki anlasın.. tabi yasamaya çalıştı isen...
Büyük din bilgini alperen , Muta nikahını ne de güzel halletmiş , okurken gözyaşlarımı tutamadım !

( Cümlelerinin sonuna nokta koymak gibi bir huyu da yok bu mübarek din aliminin ; kendi varlığı bir eziyet , cümleleri daha bir eziyet . )

E , çok kadınla evliliği ne yapacaksın hz. alperen55 ?

Senin kızkardeşin on tane karısı olan bir erkeğe gitse razı olur musun ?

Evlilik o kadar kutsalmış ki , melekler bile şahit olurmuş ; öyle diyor .

E , daha neler oluyor anlat hele , yav sen ne kadar bilgilisin böyle yahu , ermiş bu ya resmen ermiş , insanların evlenmesi esnasında resmen meleklerin şahitlik yaptığını da görmüş , bence bu alperenden yararlanmak lazım , boş birisi değil !

Diyor ki :

''evlenmek istediğin kişiyi sen seciyorsun konusuyor anlaşıyorsun''

Yapma be hacım be ; onca haremlik selamlık duvarını nasıl aşıyor da seçiyorsun , konuşuyorsun , anlaşıyorsun ?

Cık cık cık ; dinimiz meğerse ne kadar da güzelmiş , alperen hocam sağolsun bize anlatıyor , biz de Yasin Hatipoğlu'nu dinler gibi huşu içerisinde dinliyoruz !

''öyle kutsaldırki evlilik islamda öyle ben ayrılım derken bin kere düşündürür''

Erkeğin karısını ''boş ol boş ol boş ol '' deyip üç talakta boşamasını da anlatsana bize alperen hocam , hadi kırma bizi !
Alt 24-03-2014, 19:17
kamilistforvendetta kamilistforvendetta isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Önerilen Siteler