Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-02-2011, 03:55
Khan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Khan Khan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Burada suçlu özgürce süslenip, püslenen ve istediği gibi giyinen kadın değil, ahlak terbiyesi almamış, kadını bir mal gibi görüp tecavüz eden erkek suçludur.

Erkek ne olursa olsun, tahrik olur. Ve ahlakına göre karşısında ki kişiye ya taciz-tecavüz girişiminde bulunur, ya da bunun ahlak-dışı bir şey olduğunu bilir ve normal olanı yani hiçbir şey yapmaz.

Türban takan bayanlara karşı fantezisi olan erkek kimselerde vardır. Bunu ben biliyorum. Ancak burada mesele erkeğin kendini kontrol edip etmemesidir.

Bu bağlamda bunu söyleyen kişiye katılmıyorum. Suçu bölmek istemiş. Ama kendine hakim olamayan zayıf bir kişilikten tecavüze uğrayan bir kadına tecavüz edenle aynı cezayı vermeye hatta kadına en ufak bir ceza vermeye hakkınız yoktur.

İsteyen istediği gibi giyinsin. Millette biraz terbiye, ahlak ve empati öğrensin. Nedir bu Allah(!) aşkına!

Alt 18-02-2011, 10:41
semum semum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Elbetteki her ne olursa olsun bir erkek bir kadına tecavüz edemez..
Ammaa!!! Kadında haddini bilecektir.. yok kıçımı açayım yok göğsümü büyüteyim işte kadının amacı belli kendisini teşhir etmek istiyor.. Eğer öyleyse kadına günah vardır.. Ve zaten ona tecavüz gerçekleşirse bunda kadına kendin ettin kendin buldun denilir..

Adam gibi tahrik unsuru olmadan başıda açık bir şekilde göğsünü ve bacaklarını örtecek ve öyle gezecektir.. Eğer bir erkek yinede tahrik oluyorsa buda kadının değil erkeğin sapıklığıdır..

Bu konuda çok güzel bir söz vardır..
"MEDENİYET DEDİĞİN AÇMAKSA BEDENİ
HAYVANLAR SİZDENDE MEDENİ !!"
Alt 18-02-2011, 12:39
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Sevgili mhmd'nin "alkis lütfen" diye bir basligi vardi. Simdi ben de semum'a da bir alkis rica ediyorum.

Bunlari bize parayla mi veriyorlar ya?

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 18-02-2011, 13:27
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sargon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili mhmd'nin "alkis lütfen" diye bir basligi vardi. Simdi ben de semum'a da bir alkis rica ediyorum.

Bunlari bize parayla mi veriyorlar ya?
Bana kalırsa parayla değil de sırayla. Dikkat ettim; bunların biri gidiyor, biri geliyor. Nöbete/sıraya bağlamışlar sanırım.

Kendi hallerinde olsalar, içten içe acıma duygusundan başka bir şey hissetmezdim bu tiplere. Sorun, bu tiplerin dinleri sayesinde herşeye burnunu sokma haklarının olduğunu düşünmesi.

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 18-02-2011, 16:06
Yasaklandı

Adam akıllı olun sataşacağınıza yorum yapın...
Fındık kadar beyninizle bide "dinlerden özgürlüğün sesi" adı altında uydurduğunuz saçmalıklarla oturmuşsunuz biz zekiyiz deyip ne kadar zeki (!) olduğunuzu göstermeye çalışıyorsunuz..
Kainata hatta kendinize bile hayrınız yok..!! Her şeye kendiliğinden oluyor diyecek kadar akla sahipsiniz..!! Sözüm meclisten dışarı tabi..

Her şeye burnunu sokanda sizlersiniz her şeyi bildiğini zannedende..!
Utanmasanız dünyayı ben döndürüyorum dersiniz..
Kendi düşüncenizi söyler onu doğru kabul eder onun üstüne toz kondurmazsınız..
Akılcıyız diyorsunuz ama yazdıklarınıza bakıyorumda akıldan zerre miktar yok sizde!!

Kibriniz, büyüklenmeniz aklınızın önüne geçmiş!!
Hee tabi bu söylediklerimide kabul etmiyorsunuz.. kabul edinde demiyorum zaten..

Ama şunuda bilin ölümden sonra ne olacağını kimse bilemez.. !!!
Ve herkes ölümü tadacak!!
Alt 18-02-2011, 17:42
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

semum, sen yazdiklarina düsünce mi diyorsun? Adamin biri cikip acik dolasan kadina erkekler sarkintilik ederse kadinin da sucu vardir, cünkü tahrik etmistir diyor. Bu sapikca düsünce toplumdan tepki aliyor. Diyanet isleri baskani bile taciz hicbir sekilde tasvip edilemez diyor.

Simdi sen önce sanki tacizi, sarkintilik yapmayi mahkum ediyormus gibi yapiyorsun. Diyorsun ki

Sonra da aslinda ayni seyi söyledigini acikca yaziyorsun.

Ammaa!!! Kadında haddini bilecektir.. yok kıçımı açayım yok göğsümü büyüteyim işte kadının amacı belli kendisini teşhir etmek istiyor.. Eğer öyleyse kadına günah vardır.. Ve zaten ona tecavüz gerçekleşirse bunda kadına kendin ettin kendin buldun denilir..

Kisaca aslinda tacizi hak gören profesör bozuntusu ile ayni seyi söylüyorsun. E, o zaman bize baska birsey söylüyormus gibi niye numara yapiyorsun ki! Profesör hakli, acik sacik birini görürsem taciz ederim, sarkintilik ederim de, kurtul.

Ne diyeyim, Allah(!) size akil fikir versin.

Bak, bu sitede 6 yildir yazarim, insanlarin temel haklarina saldiri icermedigi sürece her görüsü ciddiyetle ele alirim. Sen ve profesörün acik sekilde insan haklarini ihlal ediyorsunuz, bu ihlalin hakli oldugunu savunuyorsunuz. Benim gözümde olay tahrik ve tacizden cok daha ciddidir. Siz insan haklarinin ihlal edilmesi gerektigini savunuyorsunuz.

Kibir senin kibirin, erkek dogdun diye senden farkli olana taciz, sarkintilik etmeyi savunma hakkini sana kim verdi? Sizin kafanizdaki insanlar, Avrupa'ya gidince ne yapsin, kimse islama uygun giyinmemis, o zaman taciz serbest. Sizi gidi sapiklar..

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 18-02-2011, 18:42
Yasaklandı

sargon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
semum, sen yazdiklarina düsünce mi diyorsun? Adamin biri cikip acik dolasan kadina erkekler sarkintilik ederse kadinin da sucu vardir, cünkü tahrik etmistir diyor. Bu sapikca düsünce toplumdan tepki aliyor. Diyanet isleri baskani bile taciz hicbir sekilde tasvip edilemez diyor.

Simdi sen önce sanki tacizi, sarkintilik yapmayi mahkum ediyormus gibi yapiyorsun. Diyorsun ki

Sonra da aslinda ayni seyi söyledigini acikca yaziyorsun.

Kisaca aslinda tacizi hak gören profesör bozuntusu ile ayni seyi söylüyorsun. E, o zaman bize baska birsey söylüyormus gibi niye numara yapiyorsun ki! Profesör hakli, acik sacik birini görürsem taciz ederim, sarkintilik ederim de, kurtul.

Ne diyeyim, Allah(!) size akil fikir versin.

Bak, bu sitede 6 yildir yazarim, insanlarin temel haklarina saldiri icermedigi sürece her görüsü ciddiyetle ele alirim. Sen ve profesörün acik sekilde insan haklarini ihlal ediyorsunuz, bu ihlalin hakli oldugunu savunuyorsunuz. Benim gözümde olay tahrik ve tacizden cok daha ciddidir. Siz insan haklarinin ihlal edilmesi gerektigini savunuyorsunuz.

Kibir senin kibirin, erkek dogdun diye senden farkli olana taciz, sarkintilik etmeyi savunma hakkini sana kim verdi? Sizin kafanizdaki insanlar, Avrupa'ya gidince ne yapsin, kimse islama uygun giyinmemis, o zaman taciz serbest. Sizi gidi sapiklar..
Arkadaşım tam anlayamadın... her ne olursa olsun kadına tecavüz elbetteki suçtur..
ve yine irdeleyerek şunu ekliyorum bir kadın orasını burasını açmamalıdır.. Bırakın islama göresini hiç inancı olmayan bir toplumda dahi bu hoş karşılanılacak bir şey değildir.. Eğer kadınlar bu şekilde vücudu ile görünmek istiyorlarsa ozaman o toplumdaki erkeklerin kadınlara bakış açısı ne olur.. Doğacak çocuklarda bundan etkilenir ve bu zaman geçtikçe çok tehlikeli ve düzensiz bir hal alır aynı eski cahiliye devrine döneriz kadınlar köle gibi olur erkeklerde kendi kölelerine tapar ve kadına kadın olduğu için değil etli olduğu için bakar kadının güzelliğini göreceğine kadının cismaniyetine bakar..

Ve şunu söyliyeyim kim ne giyinirse giyinsin benim için fark yok.. Allaha çok şükür kadına hangi gözle bakılacağını öğrendim kadınlara nasıl davranılması gerektiğinide öğrendim..
Bence sende git öğren
Ve bence sen avrupaya git ..........

TÖVBE TÖVBE YAA!!

Konu frodo tarafından (19-02-2011 Saat 00:11 ) değiştirilmiştir. Sebep: Düzeysizlik
Alt 18-02-2011, 18:46
Sangre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sangre Sangre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ben şahsen, açık giyinme ile taciz/tecavüz arasında bir pozitif korelasyon olduğunu düşünmüyorum.. İnsanların çok rahat bir şekilde giyindiği (yazlık) sahil bölgelerine nazaran, daha kapalı oldukları kırsal kesimlerde bu tip olaylar daha fazla yaşanıyor.. Bu durum biraz da gelir seviyesine bağlı olarak, insanların bilinçli olup olmadığına bağlı bir konu.

Örneğin şu yazıda, Batı ülkelerinde dekolte giyinenlerin fazla olmasının, tecavüz istatistiklerine yansıdığı ile ilgili bir yazı yazılmış.. İstatistikler de wikipedia'ya dayanıyor [1]

İstatistiklerde Türkiye, Mısır, Suriye gibi ülkelerde oranlar çok düşük iken, Batılı ülkelerde ise çok yüksek.. Güya bu istatistiklere dayanarak, kadınların açık bir şekilde giydiği ülkelerde, bu tür vakaların daha çok olduğu konusu temellendiriliyor.. Ve söz konusu ilahiyatçının ifadeleri doğrulanıyor.

Yazıda değinilmeyen konu ise, bu istatistiklerin resmi rakamlar olması ve kayıtlı olmayan vakaların ise istatistiklere yansımamış olmasıdır.. İslam coğrafyasında, kadınların gördüğü baskı hiçbir yerde yok.. Dolayısıyla kadınların bir vaka sonrasında bunu bildirmemesi ve bu durumun kayıtlara geçmemesi gibi bir durum söz konusu.

Örneğin Mısır'daki istatistikler çok çok düşük olmasına rağmen, Mısır Kadın Hakları Merkezi, yakın zamanda (taciz konulu) bir uygulama başlatmıştı.. Bu tür bir olay başına gelmiş kadınların SMS ve E-mail yoluyla bu merkeze bildirmesi isteniyordu.. Ve bulgulara göre, resmi olarak %2 olarak ifade edilen rakamların doğru olmadığı, 2008'de Mısırlı kadınların %86'sının, Mısır'da bulunan yabancı kadınların da %98'inin cinsel tacize uğradığı görülüyor [2]

Aslında ben bu konunun istatistiklerle bile ifade edilmesinin doğru olmadığını düşünüyorum.. İsteyen istediği gibi giyinmekte özgürdür.. Eğer ortada bir insan hakkı ihlali varsa, bunu mağdur olan insanda aramanın hiçbir mantıklı gerekçesi yoktur.

Örneğin muhafazakar bir mahallenin/caddenin ortasından dekolte giyinmiş bir kadın geçerse, tüm gözler o kadına doğru yönelebiliyor.. Ama herkesin tatil yaptığı bir sahil bölgesinde tüm insanlar açık giyindiği için, hiçkimse bir diğer insana -afedersiniz ama- öküz gibi bakmıyor.. Bakışlar makul seviyede oluyor.. O yüzden sorunun açık/kapalı giyimde değil, insanların bilincinde/bilinç seviyesinde olduğunu düşünüyorum.. Eğitim seviyesi arttıkça bu tür olayların azalması da kaçınılmazdır. (Muhafazakar/Sahil bölgesi ayrımını eğitim seviyesine bağladığım anlaşılmasın.. Muhafazakar bölgedeki kadına eğitim seviyesi üst sıralarda olan insanlar da bakarlar.. Burada hem bölge ayrımına bağlı olarak, hem de eğitime bağlı olarak konuyu açıklamaya çalıştım)

Konu Sangre tarafından (18-02-2011 Saat 18:57 ) değiştirilmiştir.
Alt 18-02-2011, 18:57
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Buna benzer bir olay kanada'da dun yasandi.
Tecavuz degil, cinsel tacize maruz kalan kiz ogrencilere korunma teknikleri icin verilen konferans esnasinda "rahatsiz edilmek istemiyorsaniz ******lar gibi giyinmeyin" diyen polis memuru derhal gorevinden uzaklastirilip bir ozur demeci vermesi saglandi. Polise verilen cezanin ne oldugu henuz aciklanmadi.
Farki gorup de "vay be" dememek mumkun degil.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 18-02-2011, 19:07
Yasaklandı

Kadın yine kadınlığını yaşıyor normal bir şekilde yani bir abeslik ve anormallik olmadan geziyor dolaşıyor ve bir erkekte o kadına bırakın elle dokunmayı bakıp iç geçirmesi bile kabullenilemez bir şey.. O erkeğin kendi sapıklığıdır.. Fakat kadın anormal bir durumda ise yine tabiki kadın suçlanamaz ancak kadın kendi yerini bilmelidir..

Önerilen Siteler