Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-03-2011, 18:37
flipper flipper isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Basic´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Y.N Öztürk bile, bir TV kanalinda, Kur'an'da "huri" yok dedi. Ama bugün elimizde aramali ve taramali e-Kur'an var. Bir arama yaptirdin mi, koca Kur'an'da kactane "huri" var, dökülüyor.
Aslında fazla kurcalamadan sormak lazım, Huri kelimesi dilimize nerden yerleşmiştir.
Alt 11-03-2011, 21:09
yeşilmürekkep yeşilmürekkep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Arkadaşlar Ben merak ediyorum. Bu Ateist Arkadaşlar neden edebinde durmuyorlar.

Eğer Ben Turan Dursun diyorsam Turan Dursana (Beyinsiz Turoooo) diye hitap etmiyorsam. Ve Edebimle sorularınızı cevaplıyor sizi kale alıyorsam demekki Ben Ahlak sahibiyim. Görmüş olduğum Aile terbiyesi Atesit ve İslamı karalayan Bir Ölen için hakarete izin vermez.

Ama Ateist Arkadaşlarıma Hz Muhammed Mustafa Ne bir zararı dokunmuşsa Hakaret fe küfür ediyorlar. Arkadaşlar İnanmıyorsanız İnanınki Bu umurumda değil. Ama Ben Size saygı gösteriyorsam sizdende beklerim. Karşımdaki Budist dahi olsa yine beklerim.

İnsanların argo ve hakaretleri kalplerinin içindeki irinin akıntısıdır.

Bu siteyi Yöneten Moderatör Arkadaşa Kızıyorum aslında. Sen nasıl bir moderatörsünkü Ne olursa olsun Küfre mahal veriyorsun.

Şimdi Müslüman din kardeşlerimin ortak bir düşüncesi var. Ben Turoo dersem beni atarlar. Ama onlar Hz Muhammede hakaret rahat rahat edebiliyorlar. TERBİYENİZİ TAKININ

ADAM GİBİ SORMAYI BECERİYORSANIZ SORUN. AMA BİLMİYORSAN SUS. EDEPLİ ATEİSTLER VAR EN AZINDAN ONLARA SAYGI DUYUN...
Alt 11-03-2011, 21:15
Üye

Gelelim Huri Kelimesine Bu Huri kelimesi ve Kuranda Hurileri Tomurcuklaşmış diye nitelendirmesi acaba neden zorunuza gidiyor.

Yoksa İslama İnanıyorsunuzda bir defa İslam dışı düşüncelerinizde inat ediytorsunuz diye ahhh gitti hurilermi diyorsunuz.

Bakın arkadaşlar Beni İlgilendirmiyor Huriler, Cennet ve Saraylar. Ben Cehennemdende korkuyorum çünkü Yanardağı Yaratıp Ateşi eriten Allahın Cehennemide haktır.

Ve Aslında Ben cehennemden korktuğum içinde ibadet etmiyor yada insanlara saygı duymuyorum. Ben Allah ı Seviyorum ve Yarattığınıda koşulsuz seviyorum.

Bir Değil Bir Milyon Huri inanın umurumda değil. Umurumda olan Allaha nasıl kul olduğumu İsbat çabamdır.
Alt 11-03-2011, 21:21
kerem190 kerem190 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

yeşilmürekkep´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gelelim Huri Kelimesine Bu Huri kelimesi ve Kuranda Hurileri Tomurcuklaşmış diye nitelendirmesi acaba neden zorunuza gidiyor.

Yoksa İslama İnanıyorsunuzda bir defa İslam dışı düşüncelerinizde inat ediytorsunuz diye ahhh gitti hurilermi diyorsunuz.

Bakın arkadaşlar Beni İlgilendirmiyor Huriler, Cennet ve Saraylar. Ben Cehennemdende korkuyorum çünkü Yanardağı Yaratıp Ateşi eriten Allahın Cehennemide haktır.

Ve Aslında Ben cehennemden korktuğum içinde ibadet etmiyor yada insanlara saygı duymuyorum. Ben Allah ı Seviyorum ve Yarattığınıda koşulsuz seviyorum.

Bir Değil Bir Milyon Huri inanın umurumda değil. Umurumda olan Allaha nasıl kul olduğumu İsbat çabamdır.

iyi de açık açık hurilerin olacak deniyor, zorunlu ona inanacaksın... ırmaklar varmış hem şarap dolu!
Alt 11-03-2011, 21:27
Üye

Kerem190 hangi taraftansın. Söylede ona göre Hitap edeyim sana.

iyi de açık açık hurilerin olacak deniyor, zorunlu ona inanacaksın... ırmaklar varmış hem şarap dolu!.

Yahu Huriler Kavramı Kuranda Allahın Sana verecek olduğu ödüldür. Irmaklar Şarap demişsin. Sen Kuranda Açık insanların cennetde Alkol tüketeceğinimi sanıyorsun.

Bak Şarap kelimesi: Temiz içecek anlamındadır.

Osmanlı dilinde içecek Meşrubat dı. Şarap kelimesinden türemiştir.
Alt 11-03-2011, 21:33
kerem190 kerem190 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

ya lafı kesmeden koy! huri dediğin kadın işte... bariz bu var kuranda neden inkar ediyorsun hala? neden tarafımı soruyorsun? nabza göre şerbet mi vereceksin arap muhammed gibi?
Alt 11-03-2011, 21:35
EciRna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
EciRna EciRna isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Arkadaşlar Ben merak ediyorum. Bu Ateist Arkadaşlar neden edebinde durmuyorlar.

Eğer Ben Turan Dursun diyorsam Turan Dursana (Beyinsiz Turoooo) diye hitap etmiyorsam. Ve Edebimle sorularınızı cevaplıyor sizi kale alıyorsam demekki Ben Ahlak sahibiyim. Görmüş olduğum Aile terbiyesi Atesit ve İslamı karalayan Bir Ölen için hakarete izin vermez.

Ama Ateist Arkadaşlarıma Hz Muhammed Mustafa Ne bir zararı dokunmuşsa Hakaret fe küfür ediyorlar. Arkadaşlar İnanmıyorsanız İnanınki Bu umurumda değil. Ama Ben Size saygı gösteriyorsam sizdende beklerim. Karşımdaki Budist dahi olsa yine beklerim.

İnsanların argo ve hakaretleri kalplerinin içindeki irinin akıntısıdır.
Güzel kardesim,

bir insan yalani savunuyosa tek yapabilecegi sey hakaret etmek, ve degerlerle dalga gecmektir, cünkü elinde kanit olmayan, caresiz ama ona ragmen balta sallamak isteyen, aha iste böyle salidiri pozisyonlarina girer.
Özellikle bu sanal alemdeki ateist forumlarinda sözde "kahraman" kesilirler bunlar. Islam forumundaki tüm basliklara baksana, bunlar aslinda ateist felanda degil, bunlar ateist postunda islam düsmani, eger gercek ateist olsalar herhangi bir dini önplana cikarmazlardi, cünkü bir ateist genel anlamda dinlere ve tanri anlayisina karsidir. Benimsemez.
Ama koca forumda bir tek Islam kösesi ringonun ahiri gibi olmus, gelen giden biseyler kusuyor, diger alanlarda sinek avliyor.

esselamu aleyk

''BİLİMSİZ DİN TOPAL,DİNSİZ BİLİM KÖRDÜR ,, ( A. EINSTEIN)
Alt 11-03-2011, 21:36
Üye

kerem190 seninde ne olduğun belli değil
Alt 11-03-2011, 22:37
flipper flipper isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

EciRna´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Güzel kardesim,

bir insan yalani savunuyosa tek yapabilecegi sey hakaret etmek, ve degerlerle dalga gecmektir, cünkü elinde kanit olmayan, caresiz ama ona ragmen balta sallamak isteyen, aha iste böyle salidiri pozisyonlarina girer.
Özellikle bu sanal alemdeki ateist forumlarinda sözde "kahraman" kesilirler bunlar. Islam forumundaki tüm basliklara baksana, bunlar aslinda ateist felanda degil, bunlar ateist postunda islam düsmani, eger gercek ateist olsalar herhangi bir dini önplana cikarmazlardi, cünkü bir ateist genel anlamda dinlere ve tanri anlayisina karsidir. Benimsemez.
Ama koca forumda bir tek Islam kösesi ringonun ahiri gibi olmus, gelen giden biseyler kusuyor, diger alanlarda sinek avliyor.

esselamu aleyk
Her dinden ve ateizm v.b görüşler dahil, bu toplumlardan birer kişi biraraya gelse, bir tek sizmi doğruyu bulmuş olursunuz, kalan herkes yalanımı savunuyor olur.
Müslüman bir ülke olduğumuz için, burda İslam forumu doğal olarak dolu oluyor.
Alt 12-03-2011, 03:54
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın inanır arkadaşlar;

Edepten ne anlamalıyız. Yalanda söylese yalan söylüyorsun dememek, hitap takıntısı, maho, turo gibi, veya küfür veya nedir size göre edeplilik?

Örneğin sürekli kişilere yönelik siz şusunuz busunuz demek ve yaftalamak geneli edeplilikmidir. Yada konuyu bırakıp kişiye laf yetiştirmek edeplilikmidir. Nedir şu edepten anladığınız ki her şeye her konuya aynı kişisel demogojiler sık sık karışıyor.

Edep dersi kimsenin haddi değil. Varsa şikayetiniz direk yönetime şikayet edin. Gereğini yapsınlar. Çünkü sürekli kışkırtmaktan öte bir yere varılmıyor kişilere yönelik ithamlar. Bu nedenle herkes artık konulara yönelsin, inançlı inançsız hepimiz bu konuda özeleştiri yapsak iyi olacak.

Şimdi gelelim konuya. Biri huri var diyor, biri yok. Benim sorum özellikle nuri vardır diyen zapzeroya yönelik. Önceki iki mesajımı okuyup cevaplarsa sevinirim.

Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...

Önerilen Siteler

Etiket
allah, cehennem, din, huri, tanrı