Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 28-05-2006, 03:13
Üye Değil

Standart Re: Ne kendi etti rahat,Ne âleme verdi huzur.......

"ESLEMTU"
Şimdi geri kalmışlıktan bahsediyorsun;bunu derken İslam Tarihini bilmediğini düşünüyorum;Batı medeniyetinin temelini İslam Medeniyeti oluşturur,istersen bir tarih oku..Öğretilen değil,gerçek belgeleriyle olan tarihi..Kurtuba Medresesi,zamanımızda nasıl okumak için ''Amerika'' deniyorsa,o zamanda ''Kurtuba'' deniyordu...Cebir ismi de arapçadır..Belki bunlar sana birşeyler hatırlatır..İbn-i Sina'nın kitapları başucu olan geçerli kitaplardı..Medeniyeti İslam öğretti ortaçağ karanlığında ki insanlara..Onu bırakınca da şu zamanda ki zelil durumuna düştü..ne zamanki İslam'a sımsıkı sarılır,onunla yükselir bu millet..Bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?diyen,Allah'tan en çok alimler korkar diyen bir söz,senin bahsettiğin zelil bir milletin geri kalmışlığının nedeni değildir..Saptaman yanlış,biraz araştır derim.

ayrıca Tevrat'ın kopyasıdır diyorsun;kusura bakma ben Kur'an'da kızıyla yatan zinacı bir Peygamber göremiyorum..Bir insana Tanrı diyen bir ayet te göremiyorum..Bu kopyacılık,sizin basit hezeyanlarınızın ürünü..

Kimseye birşey dayattığımız yok..Gören kendisi için görür,görmezden gelen kendisi için görmezden gelir..Dileyen istediği gibi düşünür...Dilediğini yapabilir.Engelleyende yok..Herkes yaptığının,verdiği hükümlerin hesabını verecektir;bu da bizim inancımız..

Eslemtu,
Tarih bilene bak.İnsan atar da bu kadar atmaz ki.Batı medeniyetleri ilhamını
islamdan almış.Demek ki o reformlar o rönesanslar hep islamdan alınmış.Bunu
söylerken sizin yüzünüz hiç kızarmıyor mu?Bu islam neymiş böyle!Bir de öyle
bilgiçlik taslayarak ukalalık yaparak söylemen de cabası.Şimdi sen martavalı
bırak geçmişten günümüze yapılan bilimsel buluşların altında hangi islam
alimlerinin imzası var.Onları bir yaz da ondan sonra tekrar görüşelim.

O bahs ettiğin kitap da allahınızın kitabı değil mi.O kızıyla yatmış.Senin
ki de dokuz yaşındaki bir çocukla evlenmiş.Ne fark eder.Aynı zihniyet
değil mi.Evlatlığının karısını ayetle elinden alan aynı zihniyet değil mi.
Allah ve melekler bana salavat getirdiler diyen de sizin peygamberiniz
değil mi.Ne fark eder.Tevratdaki masallarla kurandaki masallar aynı değil mi.
Bu bir kopya değil mi.Doğruları söylemek hezeyan mı oluyor.

Biz derken kimin adına konuşuyorsun.İslam bir tebliğ dinidir.İslam bir şeriat-
tır.Bu allahın kanunlarını savunanlar da bir şeriatçı değil midir?Dürüstçe
ortaya çıkın.Biz buyuz deyin.Dileyen istediği gibi düşünür diyorsun.Dilediği
gibi yaşar diyorsun.Git bakalım şeriatla yönetilen ülkelere bunun zerresi
var mı?Bizim kimseye verilecek bir hesabımız yoktur.Hesabı olanlar düşünsün.
Alt 30-05-2006, 21:56
ESLEMTU ESLEMTU isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bilgiçlik ve ukalalık saptaması bana ait değil,ezkamo..ben haddimi bilirim.bilgiçlikte taslamam çünkü bildiğim şey okyanustan bir damla dahi değildir..

arkadaşım insan bilgi sahibi olunca birşeyler söyleyebilir...Araştır bak doğrumu dediğim yanlışmı?Nasıl ingilizce şu zamanda geçerli dil ise,o zamanda arapçaydı...şaşırmanı alıyorum.çünkü senin öğrendiğin bu değil.ama arkadaşım tarih te,sırf sana öğretilenler değil.İslam alimler diye goglede arat bulursun..ben sana bir tane buldum anahatlarıyla. İslam Bilim ve teknolojiye nasıl yön verdi

Arkadaşım tamamen delilsiz,sırf,hisle,hezeyanla cevap veriyorsun.bunu da yüzünde leke var onu temizle diyen birisine nasıl teşekkür ederek karşılıyosan bunu da böyle karşıla..

Tarih bilene bak.İnsan atar da bu kadar atmaz ki.Batı medeniyetleri ilhamını
islamdan almış.Demek ki o reformlar o rönesanslar hep islamdan alınmış.Bunu
söylerken sizin yüzünüz hiç kızarmıyor mu?

doğruyu söylemekten yüzüm kızarmaz..sen araştırma yapmadan ezbere bir yargıda bulunmaktan yüzün kızarmıyor mu?kaç tane İslam Aliminden haberin var.seni suçlamıyorum bize öğretilen bu..işte tarihte sadece bize öğretilenden ibaret değil,sayın arkadaşım..

Bak arkadaşım öncelikle,tevrata incilde bizim kitabımızdır..hepsine iman etmişiz..ama tahrif edilmemişlerine..Kur'an'ı okuduğunda bir peygamber böyle olmalı dersin..yoksa tevrattaki İncildeki gibi değil..şimdi sen kızıyla zinaya karşılık,dile dolanan erken yaşta biriyle evlenmeyi karşılaştırıyorsun.öncelikle arkadaşım bu karşılaştırma musavi mi?denk mi?adaletli mi?ikincisi böyle bir olay var mı?olayın aslı nedir?bunu araştırmadan bunları söyleyebilirmisin?yoksa yaptığın sadece papağanlık mı?
Alt 31-05-2006, 00:45
Üye Değil

[quote="ESLEMTU"
arkadaşım insan bilgi sahibi olunca birşeyler söyleyebilir...Araştır bak doğrumu dediğim yanlışmı?Nasıl ingilizce şu zamanda geçerli dil ise,o zamanda arapçaydı...şaşırmanı alıyorum.çünkü senin öğrendiğin bu değil.ama arkadaşım tarih te,sırf sana öğretilenler değil.İslam alimler diye goglede arat bulursun..ben sana bir tane buldum anahatlarıyla. [url=http://ekrem_sevil.tripod.com/islambilim.htm]İslam Bilim ve teknolojiye nasıl yön verdi[/url]
Arkadaşım tamamen delilsiz,sırf,hisle,hezeyanla cevap veriyorsun.bunu da yüzünde leke var onu temizle diyen birisine nasıl teşekkür ederek karşılıyosan bunu da böyle karşıla..
doğruyu söylemekten yüzüm kızarmaz..sen araştırma yapmadan ezbere bir yargıda bulunmaktan yüzün kızarmıyor mu?kaç tane İslam Aliminden haberin var.seni suçlamıyorum bize öğretilen bu..işte tarihte sadece bize öğretilenden ibaret değil,sayın arkadaşım..

Eslemtu,
Bana kaynak olarak verdiğin linkin kaynak kitaplarını yazayım da belki yüzün
kızarır..Araştırma tek yönlü mü olur.İslam kaynakları dışında hangi kitapları okudun.Gözünde bu at gözlüğü olduğu surece doğruyu bulamazsınız.Ben sana buluşları olan islam alimlerini sordum.Bana onun yerine link veriyorsun.Bak verdiğin linkin kaynak kitaplarını yazıyorum:
----------------------------------------------------------------------------
Bu konular 11.sınıf Din K.A.B. Ders kitabındaki müfredatta olan ünite konularıdır.

Kaynaklar: 9.10.11. Sınıf Din K.A.B. Ders Kitapları *//// * *Diyanet İşleri Başkanlığı Kaynak Kitapları

Milli Eğitim-Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ;Din Öğretimi,Eğitim,Bilim ve Sanat Dergisi,1985

T.C. Dokuz Eylül Üniversitesi. / İlahiyat Fakültesi Dergisi *III.
------------------------------------------------------------------------------
Şimdi sen delil mi getirmiş oluyorsun.Doğruları mı yazdın.Bu mu doğruluk
dürüstlük.Şimdi hisle hezeyanla hareket eden ben miyim?Sen misin?
Mayasında dürüstlük olmayan insanlarla uğraşmak çok zor.Takiyyeciliği kendisine
karakter edinen bir zihniyetten başka ne beklenir ki.Asıl sorduğum soruyu es
geçmişsin.Dürüstçe söyle Şeriatçı mısın? Değil misin?
Alt 31-05-2006, 05:37
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Eslemtu,
* Bak arkadaşım öncelikle,tevrata incilde bizim kitabımızdır..hepsine iman etmişiz..ama tahrif edilmemişlerine..Kur'an'ı okuduğunda bir peygamber böyle olmalı dersin..yoksa tevrattaki İncildeki gibi değil.
Demissin. Bana su obur peygamberlerin hatalarini yazar misin? Hepsine iman etmisiz diyorsun da arkasindan peygamber dedigin muhammet gibi olur gibi bir laf etmissin.Yani nasil olmali bir peygamber? Eline kilicini alip ortaligi kasip kavurmali mi? Onun bunun karisina, hatta evlatliginin zevcesine ozel ayet indirerek sahip mi olmali?Cariyeleri erkek sahiplerine peskes mi cekmeli?
Kocasini oldurup ayni gece karisiyla gerdege mi girmeli.
* * *Belli ki birsey bildigin yok senin, sagdan soldan duyduklarinla ortaliga cikmissin. Su tahrif edilmiemis incili ve tevrati bir oku, ondan sonra ahkam kesil karsimizda.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 31-05-2006, 15:16
Kıdemli Üye

Vartor bana diyorsun da sen kendin okudun mu?Tevart'ı İncil'i..ee okumuşumda birşeyler yazıyorum değil mi?Peygamberler Kur'an'da geçtikleri gibi,bahsedildikleri gibidirler diyorum.Onları peygamber efendimize benzetmiyorum..siz bu konuyu anlamıyorsunuz arkadaşım..Aç tevratı oku,kızıyla zina eden bir peygamber olur mu?kendisi doğru yolda olmayan bir peygamber düşünülünebilinir mi?İnsan olmayıp,tanrı,ilah olan bir peygamber düşünülünebilinir mi?

Kur'an'ı okuduğunda bir peygamber böyle olmalı dersin..yoksa tevrattaki İncildeki gibi değil..

ben böyle demişim..sen aşağıdaki yorumu yapmışsın.Burada peygamber diyorum.Yani buna bütün peygamberler girer.Açıkça demek istediğim şu..Tevratta Hzz.Nuh(a.s) için kızıyla zina yapmıştır isnadı vardır.Bu Kur'an'da yoktur.Hz.Nuh(a.s) bir peygamberin özelliklerine sahiptir.bir zinacının sıfatlarına sahip değildir.İftira edilmektedir.Kur'an'da böyle iftiralar yoktur..Allah'ın dinini bıkmadan usanmadan tebliğ eden dosdoğru bir peygamber vardır...bütün peygamberinde ahlakı bu yöndedir..arkadaşım şu hüküm biçiminizi doğrultun bakın iyice anlamadan isimde vermemişken,isim vermişim gibi yazmışsın.Peygamber efendimizde(s.av) ve geçen bütün peygamberlerin hepsinden Allah razı olsun..Onların hepsi salih,dürüst,dosdoğru insanlardı..Allah(c.c) Onlara kavuşmayı,konuşmayı,komşuları olmayı nasip etsin..Ya siz,iftirayı tasdik edenler,onlarla karşılaştığınız zaman ne diyeceksiniz?

peygamber dedigin muhammet gibi olur gibi bir laf etmissin.

Ezkamo,yani sırf tartışmak için yazıyorsun..verdiğim linkte özet olarak var..sorunun cevabı varmı,yok mu?yok diyorsan ''yuf'' olsun sana... .ortada delil dururken,sen görmemezlikten geliyorsun.ne istersen onu yap;ister gör,ister görme...

Ezkamo şeriat demek,yol demek..bu manada evet benim bir yolum var..
Alt 31-05-2006, 16:35
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Senin okudugun kitapta zina yapti yazmamasi ,yapmadiginin delili degildir. Adem ile Havva'nin iki oglu oldu, Insanlar iki oglandan nasil cogaldi aciklayabilir misin? Kendi allahin goz yummus olmali annesiyle yatmasina.
* Hem kurallari koy hem kendin daha en basta cigne. Bu ne perhiz, bu ne lahana tursusu.Herseye kadir olan bir formul bulamamis insanlari cogaltmak icin.
* Ayrica, bir musevi icin incil ve kuran palavradir, bir hristiyan icin tevrat dogru, kuran palavradir. Bir musluman icin diger iki din dogru, ancak tahrif edilmistir.
* Her inancli ,kendi dinini en dogrusu zannettigi icin inanmistir. Allah tarafindan yaptirildiguna inanirsa, ki inaniyor, zina da , tanrinin oglu olmasina da mesru olarak inanir. Hep inanir diyoruz farkindaysan. inancin siniri yoktur. Ilk agaca ,tasa,kurda allah gibi inanan da , senin su an inandigin gibi ,dogru oldugunu zannetmistir.Sen geriye baktiginda bu tur inanclara guler hatta alay edersin "ne beyinsizmis su insanlar" diye.Iste ayni seyleri ,ben de senin icin dusunuyorum.

Alt 31-05-2006, 21:25
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Tevrat'a ait bilgilerde bazı düzeltmeler yapalım.

1- Kızıyla yatan peygamber Nuh değil Lut'tur.
2- Nuh, Lut ve diğer bazı peygamberler şarap içer, sarhoş olur, sızardı.
3- Nuh, çadırında sızmış ve çıplak yatarken, oğlu Ham'ın tepkiyle üstünü örtmesi ve bu konuyu diğer kardeşlerine bahsetmesi nedeniyle, Nuh kirletildiğini söyler. Bu, sanki oğlundan bir tecavüz gibi anlaşılsa da Tevrat'ta böyle bir ifade yoktur. Kirletilmekle, çıplak yatışının ve üstünün eleştirilerek örtülüşünün duyurulması kastedilir. (Yar/9/21)
* * * * * *
* * * * * * * * * http://209.59.165.81/kkitap/?b=1&c=9

4- Lut ise kendi isteyerek değil, sarhoşken ve sızmışken, soylarını sürdürmek maksadıyla bir akşam bir kızı, ertesi akşam diğer kızı tarafından tecavüze uğramıştır. (yar/19/30)

* * * * * * * * * *http://209.59.165.81/kkitap/?b=1&c=19

5- İncil ve Tevrat tahrif edilmemiştir. Hz. Muhammed zamanındakilerin aynısıdırlar.

http://www.turandursun.com/modules.p...ghlight=tahrif

İncil ve Tevrat'taki saçmalıklar ve çelişkiler için ise;

http://www.turandursun.com/modules.p...t=2408&start=0
Alt 31-05-2006, 23:44
Kıdemli Üye

Senin okudugun kitapta zina yapti yazmamasi,yapmadiginin delili degildir

Vartor,bu ne şimdi?yazmayan şeyleri sen biliyormusun yoksa...neye göre bu hükme varabiliyorrsun,delillerin nedir?elbette yazılı olan şeylere göre değerlendirme yapacaksın,yazmayan göre değil değil mi?..Bilgimiz olmayan şeyler hakkında hüküm vermek doğru olur mu?İnsanların en şereflileri olan peygamberlerdir..Hepsine saygımız ve sevgimiz vardır..

Adem ile Havva'nin iki oglu oldu, Insanlar iki oglandan nasil cogaldi aciklayabilir misin?

arkadaşım,Kur'an'da böyle bir şeye rastlamadım.sen nerden bu bilgiye sahipsin?Gayb konusunda ki bilgi ancak,ya Allah'ın peygamberine bildirmesi ile bilinebilir..Veya gönderdiği kitapta okuruz..Bunun dışında nasıl bilebiliriz..

vartor delili olmayan her inanca,inanç mı diyeceğiz..herkes birşeylere inansın.oldu..maradonaya tapanlarda inançlı..güneşe aya putlara tapanlarda..doğru olan var yanlış olan var.İslam doğrudur,sende kendinin doğru olduğunu düşünüyorsan benim İslam inancıma göre ahırette Allah(c.c) hükmünü verecektir..o zaman hangi inancın doğru ve delili olduğunu,hangisinin uydurma olduğu,kimin akıllı,kimin akılsız olduğu da ortaya çıkacaktır..
Alt 01-06-2006, 03:31
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Habil ve Kabil kimdir hic duymadun mi? Yoksa oglan kelimesi mi sasirtti. Erkek couga verilen adtir oglan kelimesi.
* *Senin okudugun kitapta zina yapti yazmamasi,yapmadiginin delili degildir.Evet tekrar ediyorum degildir.
*Okudugun kitap ,hangi peygamberin ne yaptigini detayli yaziyor ki?
*Senin saygin olabilir, benim de saygili olmami gerektirmez. Ben gunese tapiyor olsaydim ne derece saygili olabilirdin?Aslinda allahini bile beceriksiz kilmis senin kitabin. onceleri herseyi kendi halleden, insanlari maymuna ceviren, tas kesen, yakan, hatta tufan ile yeryuzundeki butun insanlari, coluk cocuk demeden bogan ,yok eden allah ,emekliye mi ayrilmis ki durmadan, 124.000 peygamber yollamis.

Alt 01-06-2006, 13:56
Kıdemli Üye

psiko,biz gönderilen kitapların hepsine inanıyoruz..Hepsini tasdik ediyoruz..Hırıstiyanlara veya yahudilere Allah(c.c) tarafından bir kitap verilmemiştir demiyoruz.Anladın mı?

Sen amacın doğrultusunda ayetleri ayıklıyorsun..çarpıtıyorsun..Ehl-i kitabın bazılarının ufak bir değere karşı ayetleri değiştirdikleri birçok ayette vardır..

4.46. Yahudilerden bir kısmı kelimeleri yerlerinden değiştirirler, dillerini eğerek, bükerek ve dine saldırarak (Peygambere karşı) "İşittik ve karşı geldik", "dinle, dinlemez olası", "râinâ" derler. Eğer onlar "İşittik, itaat ettik, dinle ve bizi gözet" deselerdi şüphesiz kendileri için daha hayırlı ve daha doğru olacaktı; fakat küfürleri (gerçeği kabul etmemeleri) sebebiyle Allah onları lânetlemiştir. Artık pek az inanırlar.
Sure : Nisâ Sûresi

Son Kitapta Kur'an'dır.Bu yüzden son kitap Allah(c.c)'ın muhafazası altındadır.Diğer kitapların mıhafazası insanın Allah'ın yeryüzündeki halifesi (-Allah'ın emirlerini yeryüzünde uygulayacak olanlar-)olan insanın üzerindeydi fakat bu muhafazayı yerine getirmediler.Artık son peygamber ve son kitapla birlikte kıyamet yaklaşmıştır..Son kitabın korunmasınıda bizzat Allah(c.c) üzerindedir..bu görev, insanın halifeliği görevlerinin dışında bırakılmıştır..

akıl var mantık var arkadaşım..bir peygamberin kızıyla zina yaptığına inanacak kadar akıldan yoksunluk olur mu?peygamberler insanların en şereflileridirler.boşu boşuna,nedensiz Allah'ın elçileri değildirler..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil