Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-11-2014, 13:33
Alibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alibey Alibey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Diyanet Meali :
33.52 - Bundan sonra, güzellikleri hoşuna gitse bile başka kadınlarla evlenmek, eşlerini boşayıp başka eşler almak sana helâl değildir. Ancak sahip olduğun cariyeler başka. Şüphesiz Allah, her şeyi gözetleyendir.

Elmalılı Hamdi Yazır Meali :
33.52 - Bundan başka kadınlar sana halâl olmaz, bunları başka zevcelere değiştirmek de olmaz, isterse husünleri çok hoşuna gitsin, meğer ki milki yemînin ola, Allah her şeye gözcü bulunuyor

Sahtekar bunlar. Bak şimdi diyanet ne diyor " başka kadınlarla evlenmek"
Elmalı ne diyor " başka zevcelerle değiştirmek "

Resmen takas var.

Birde İngilizce çeviriye bakalım.:
Abdullah Yusuf Ali (İngilizce) :
33.52 - It is not lawful for thee (to marry more) women after this, nor to change them for (other) wives, even though their beauty attract thee, except any thy right hand should possess (as handmaidens): and Allah doth watch over all things.

"nor to change them for (other) wives" Buradaki kelime change yani değiştirmektir.

Ben diyorum bunlar Mengene mezhepli deyuslar.
Alt 02-11-2014, 14:39
tolonbey tolonbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İşte böyleee,

Alı bey, bir tarıhda Antoni Quinin bir filmini seyretmiştim.Olay kuzey kutbunda geçiyür.
Antoni Quın eskimo rolunda.
Katolık papazın biri buralarda araştırma yapıyor.
Derken bir gece Antonı Quının buzdan yapılmış evinde kalması gerekiyür.
Antoni papaza diyürki bu gece benim garıyla yatacan.
Bizde EDED böyle.
Konuğa hörmet olarahtan.
Papaz,gattiyenem olamaz diyür.
GOT beni cehenneme atar.
Antoni bana hakarat ettin deyip papazın gafasını buz duvara vurur.
Papaz ölür.

Derken Antoniyi gelip polisler alır,hakımın garşısında bulur kendini.

Hakım sorar,neden sen bu adamı öldürdün.
Antoni:Hakımbey der,bu adam bana hakarat etti benim garıyla yatmamahla.
Sonra ben onun gafasını öldürmek için duvara vurmadımkı.
Herifin gafası çoh boktanmış.
Antoni hakime derki bak benim kafaya,Antoni kafasını beton duvara hızlıca 3 dafa vurur ve hakime bak bana bir şey olmadı çünkü benim gafa çok sağlam.

Yahu bu Arapların bu Eskimolarla bir hısımlığı olmasın sakın:-))))))

Dedeniz Tolonbeg
Alt 02-11-2014, 15:07
RainFall RainFall isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Alibey´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Diyanet Meali :
33.52 - Bundan sonra, güzellikleri hoşuna gitse bile başka kadınlarla evlenmek, eşlerini boşayıp başka eşler almak sana helâl değildir. Ancak sahip olduğun cariyeler başka. Şüphesiz Allah, her şeyi gözetleyendir.

33.52 - Bundan başka kadınlar sana halâl olmaz, bunları başka zevcelere değiştirmek de olmaz, isterse husünleri çok hoşuna gitsin, meğer ki milki yemînin ola, Allah her şeye gözcü bulunuyor

Sahtekar bunlar. Bak şimdi diyanet ne diyor " başka kadınlarla evlenmek"
Elmalı ne diyor " başka zevcelerle değiştirmek "

Resmen takas var.

Birde İngilizce çeviriye bakalım.:
Abdullah Yusuf Ali (İngilizce) :
33.52 - It is not lawful for thee (to marry more) women after this, nor to change them for (other) wives, even though their beauty attract thee, except any thy right hand should possess (as handmaidens): and Allah doth watch over all things.

"nor to change them for (other) wives" Buradaki kelime change yani değiştirmektir.

Ben diyorum bunlar Mengene mezhepli deyuslar.
Xd.Kuranin evrensel cevirisine bak herkes ne anliyorsa ayetten odur.
Alt 02-11-2014, 15:25
Üye

Aynı konu burada var.
http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=32760

İslam zaten kadınları mal olarak görür. Bir ayette kadınlar tarlanızdır der. Bir ayette terbiyesizce üçer dörder alın der. Ne demek üçer dörder alın paran varsa demek ayı. Ne alıyorsun Ayı. Kendine hayat arkadaşımı sex aletimi.
Ayet gayet açık. Artık başka kadın alma diyor önce. Sonrada Bak uyanıklık edip başka kadınlarla değiş tokuşta yapma diyor.
Bir hadiste okumuştum Ayşe yi de Ebu Bekir le değiş tokuşla almış. Ayşe yerine bir karısını "cariye" Ebu Bekir e vermiş.

Evet tolonbey. dediğin filmi yıllar önce bende seytrettim. Müsafiire ikram olsun diye karısını verdi. Size kalıyorum. Araplarda zaten bu iş adetten. .

HZ Ömer bir gün kocası ölen kızı Hafsa yı önce Ebu Bekir e teklif ediyor. Ebubekir olmaz diyor. sonra Osman'a gidiyor oda olmaz diyor. Bu sefer Muhammed'e konuyu aktarıyor. Muhammet'te ben sana daha hayırlı bir damat bulayım diyor . Kendisini teklif ediyor. Anma sende benim kızım Gülsümü alacaksın diyor. İşte bunlar böyle . Bizlerde bunlardan bi haber bu pisliklere itibar ediyoruz. Yazıklar olsun okumaz yazmaz bunaklara.

Bence İslam YASAKSIN.

Konu Alibey tarafından (02-11-2014 Saat 15:39 ) değiştirilmiştir.
Alt 02-11-2014, 16:18
Üye

RainFall´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Xd.Kuranin evrensel cevirisine bak herkes ne anliyorsa ayetten odur.
Kusura bakma kardeş ben böyle kuran bulamadım . Cahilliğime ver. Ama kuran kendi ayetlerin de ben evrenselim demiyor.

Biz her peygamberi başka değil,sadece kendi kavminin diliyle kendi kavmi için göndeririz.Böylece onlara anlatabilmesini mümkün kılarız(İBRAHİM 4 KURAN)

Eğer onu Arapça bir Kuran kılmasaydık,neden dilimizde inmedi,Arap olana Arapça olmayan kitap yollanırmı hiç derlerdi(FUSSİLET 44 KURAN)

Allah her kavme sadece o kavmin kendi diliyle seslenir,o kavmin kendi içinden olan bir peygamberle yapar bunu.Mesajını onlara anlatabilmesini bu şekilde sağlar.(İBRAHİM 4 KURAN)

Sonra onun ardından peygamberler gönderdik,her birini kendi kavmine(YUNUS 74 KURAN)

Seni ataları uyarılmamış olan o bir kavmi uyarman için gönderdik(YASİN 6 KURAN)
Yoksa onu kendisi uydurdumu diyorlar?Hayır o haktır.Senden önce hiç bir uyarıcı/peygamber gelmemiş olan bir kavmi uyarman için sana indirildi(SECDE 3 KURAN)

O senin için ve kavmin için bir zikirdir.Sen ve Kavmin ondan sorumlu tutulacaksınız(ZUHRUF 44 KURAN)

Eğer Kuran ı yabancı dilde indirseydik,neden Arapça değil diye itiraz ederlerdi.Arap olana Arapça olmayan kitap yollanırmı hiç derlerdi(fussilet:44-Kuran)

Biz o Kuranı senin lisanınla kolaylaştırdık ki, onunla inatçı bir kavmi uyarasın ve müjdeleyesin(MERYEM 97 KURAN)

Kuranı anlayabilmeniz için Arapça indirdik(YUSUF 2 KURAN)

Daha yüzlerce var.
Kuran dünya için değil Arap pisliklerine gelmiştir.

Bir alıntı daha:

Evrensel teriminin anlamı, TDK sözlüğünde “Tüm insanlığı ilgilendiren; dünya çapında” olarak açıklanır. Bu tanıma göre, İslamiyet ve Kur’an evrenseldir.
Evrensel olan, İslamiyet ve Kur’an’dır; Arap dili değildir. Bir dilin evrensel olabilmesi için, dünyanın her yerinde çok sayıda insan tarafından bilinmesi, konuşulması ve anlaşılması gerekir. Arapça bir Kur’an’ın, dünyadaki tüm ülkelerin kitap satıcılarında satışa hazır olarak bulunması, Kur’an’ın evrensel olması için yeterli değildir. Kur’an, Allah’ın izniyle dünyadaki tüm dillere çevrilmiş olduğu için evrenseldir. Tüm dillerde okunan Kur’an çevirileri Kur’an’ın ta kendisidir ve Kur’an çevirileriyle yapılan okuyuşlar ve yakarışlar, Allah’ın gerçek hoşnutluğunu kazanacaktır.
Atatürk, diyor ki: “Allah, yalnızca Arapların Allah’ı mıdır? Bilmediğiniz bir dilin kelimelerini kullanarak, duygu ve düşüncelerinizi nasıl açıklarsınız? Müslümanlık, Türk’ün ulusal dinidir. Müslümanlığı Türkler yaymış ve en geniş anlamıyla anlayıp benimsemiştir. Fakat yobazların soysuzlaşmış kafası, Müslümanlığı, Türk’ün ulusal dini olarak görmemiştir. Müslümanlığa yaraşır anlam, artık Türk ulusu tarafından verilmelidir!”

Ama nerde o kabiliyet bizde de yok. Biz daha kötü hale getirdik Emevileri geçtik.
Alt 02-11-2014, 19:54
Alim52 Alim52 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

tolonbey´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İşte böyleee,

Bakalım din atalarımız neler yapmışlar?
Din adamlarımızda bunların yaptıhlarını hep gizlediler,BOYUNLARI altlarında galasıcalar Tolonbeg.

NOLAN

Yayınlanma tarihi Dün, 07:55 ÖS

Ahzab suresinin 52. ayeti içinde ufak bir cümle var.

Bu cümleyle ilgili farklı yorumlar da var (biraz ters geldiği için yapılan yorumlar zorakidir);

ancak en yaygın olan yorum mantıklı olduğu kadar ilginçtir de.

Ayet Muhammed'in evlilik hayatından söz ediyor.
Zaten bu ayetten önceki ayet de sonrakiler de hep onun evlilik durumundan söz ediyor.

O dönemde şu adet vardı: İki insan istedikleri zaman eşlerini değiştirebilirdi,
becayiş yapabilirdi.
Biri eşini başkasına,
başkası da ona verebilirdi.

İşte çok önemli biri ki , Muhammed sözünü edeceğim o kişiye Havazin harbinde elde ettiği ganimetlerden 100 deve ikramda bulunmuştu,

adı Uyeyne bin Hısn.
Bu adam bir gün ansızın Muhammed'in yanına gidiyor ve orada bulunan Ayşe'yi de görüyor,
tabii ki en azından genç bir kadın olduğu için onun hoşuna gidiyor ve hemen Muhammed'e,

"Ne dersin; becayiş yapalım mı,
ben bir eşimi sana vereyim,
sen de Ayşe'yi bana ver!" diyor.

Muhammed buna hayır diyor.
İşte bu Ahzab 52. ayetin oluşum hikâyesi de böyle.Ayette şu var:

"Artık siz bundan sonra kadınlarınızı becayiş etmeyeceksiniz.

"Adam gidince Ayşe Muhammed'e adamın kim olduğunu soruyor. Muhammed, işte bu da ahmak/beyinsizin biri,
güya bir kabilenin de başıdır diye yanıt veriyor.

Ama Muhammed aynı adama,başka kabilelere yaptığı baskın sonucu ele geçirdiği ganimet-talan develerinden 100 deve bağışta bulunmuştu,

torpil yapmıştı ki kalbi İslam'a ısınsın.
Şimdi de gelmiş Muhammed'den kadın istiyor.
Bu konuda,
en başta tefsirler olmak üzere İslami kaynaklardan geniş bir listeyi aşağıya alıyorum.

Çünkü adeta hakaret içeren bir olayı,
sanki ben söylüyorum gibi olmasın.

a- Suyuti, Dürrü'l Mensur, Ahzab 52. Ayet

b- Abdurrazzak, Tefsir. Ahzab, 52. ayet.

c- Begavi, Mealim..., Ahzab 52. ayet.

d- İbni Kesir, Ahzab, 52. ayet açıklamasında.

e- Kurtubi, Ahzab, 52.

f- İbni Abdilberr, Istiab, Uyeyne b. Hısn md. No: 2055.

g- Darekutni, 3/218 ve ayrıca I. Hacer Askalani, Buharı şerhi

Fethü'lbari,10/455. ve Buhari Şerhi. U.Kari 15/74.

Kaynak;http://turandursunku...6lc3bcmc3bc.pdf
DİPNOT:
Alıntı:
AHZÂB Suresi Ayet - 52

Bundan sonra sana (başka) kadınlar ve zevcelerinden birini, güzelliği hoşuna gitse bile (başka bir hanımla) değiştirmen helâl değildir.
Elinin (altında) sahip oldukların (cariyeler) hariç. Ve Allah, herşeyi murakebe (denetleyen) edendir.
--------------------------
Bundan sonra ifadesi çok ilginç..Demek ki Muhammed bu ayete kadar becayiş yapmıştır..Yanılıyor muyum?

Sevgili Nolan ,sen bu işleri bizden daha iyi biliyon bazan.
Aman Tanrım daha neler okuyup duyacağız ve YAZACAĞIZ.

Önemli konuları tekrer okumada büyük yarar vardır.

Dedeniz Tolonbeg
Hocam, tam analsilabilir degilsin????
Becaisten yana misin, becaisin kalkmasindan mi???
Hz.Muhammed becaisi kaldirmis. Becaisi kaldirdigi icin mi Hz.Muhammedi elestiriyorsun???Ataturk Cumhuriyeti kurana kadar Padisahin ve Osmanlinin geleneklerinde yasadi...
Anlaman icin bir ornek, iki yil once kahvehanede sigara icebiliyordun, simdi icebiliyon mu???
Alt 03-11-2014, 00:15
kalemerre kalemerre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili Alim52,

Eteresan olan, her olayın ucu Muhammed e dokunduğu zaman Tanrı hemen ortaya çıkıp bir kaç ayetle olaya el koyuyor, sanki muhammed e bir kamera takmış ve nurunu gözetleyip kolluyor.

O zaman ki devirde karıları değiştirmek normal sayılıyormuş, fakat Muhammed in karısına göz dikilince mi Tanrı nın aklı başına geliyor ve hemen ayet yollayıp olayı kutsallaşrıtıyor. Bu ayetin neresi kutsalda öpüp başınıza koyabiliyorsunuz.

Diğer insanların karıları insan değilmi, o kadınların takaslanmasına yıllarca göz yummuş ama sıra aişe ye gelince yok olmaz.

Verdiğin sigara örneği çok güzel, sigaranın zararlı olduğu bilinen bir gerçek ve bu gerçeği insanlar zamanla bilimin sayesinde ortaya çıkartmış ve uygulamış.

Ayet yollayan bir tanrı ve herşeyi bilmeli yalnızca ucu Muhammed ine dokunduğu zaman ortaya çıkmamalı.

Tanrı tanrığılını bilmeli ki İnsan insanlığını bilsin.
Alt 03-11-2014, 11:21
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

tolonbey´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Alı bey, bir tarıhda Antoni Quinin bir filmini seyretmiştim.Olay kuzey kutbunda geçiyür.
Antoni Quın eskimo rolunda.
Katolık papazın biri buralarda araştırma yapıyor.
Derken bir gece Antonı Quının buzdan yapılmış evinde kalması gerekiyür.
Antoni papaza diyürki bu gece benim garıyla yatacan.
Bizde EDED böyle.
Konuğa hörmet olarahtan.
Papaz,gattiyenem olamaz diyür.
GOT beni cehenneme atar.
Antoni bana hakarat ettin deyip papazın gafasını buz duvara vurur.
Papaz ölür.

Derken Antoniyi gelip polisler alır,hakımın garşısında bulur kendini.

Hakım sorar,neden sen bu adamı öldürdün.
Antoni:Hakımbey der,bu adam bana hakarat etti benim garıyla yatmamahla.
Sonra ben onun gafasını öldürmek için duvara vurmadımkı.
Herifin gafası çoh boktanmış.
Antoni hakime derki bak benim kafaya,Antoni kafasını beton duvara hızlıca 3 dafa vurur ve hakime bak bana bir şey olmadı çünkü benim gafa çok sağlam.

Yahu bu Arapların bu Eskimolarla bir hısımlığı olmasın sakın:-))))))
Selam
Olsa ne fark edecek ki?

Bu Eskimoları da Arapları da sırf bizim AHLAKİ değerlerimize uymadığı için, otomatikman kötü mü yapacaktır?
Her toplumun kendine göre değerleri olabilir, ve bu değerler bizede uymayabilir, unutmayalım ki bizim değerlerimizde onlara uymayacaktır.

Burada ahlaksız olan kim, yoksa herkes mi?

O filmde kötü olan Eskimo'nun da AHLAK değerine kendince saplanıp kalmasıdır, akabinde de buna tabi olmayan birini öldürmesidir.
Ahlakın öldürme sebebi olması dar dünya görüşünden başka bir şey değildir, kötü olan budur.

Arapların kötü olması esasında, dinlerini zorla başkalarına DAYATMALARINDAN dolayıdır, yoksa kendi toplumları içinde ki ahlak olayları, onları bize göre kötü yapmaz, aşağı yapmaz, bizi onlara üstün yapmaz, bu onların yaşamıdır, dünyasıdır.

Özetle ahlaki değerlerle bir toplumu eleştirmek doğru bir yaklaşım değildir.

Sevgiler

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 03-11-2014, 12:06
Üye

Felâsife´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam
Olsa ne fark edecek ki?

Bu Eskimoları da Arapları da sırf bizim AHLAKİ değerlerimize uymadığı için, otomatikman kötü mü yapacaktır?
Her toplumun kendine göre değerleri olabilir, ve bu değerler bizede uymayabilir, unutmayalım ki bizim değerlerimizde onlara uymayacaktır.

Burada ahlaksız olan kim, yoksa herkes mi?

O filmde kötü olan Eskimo'nun da AHLAK değerine kendince saplanıp kalmasıdır, akabinde de buna tabi olmayan birini öldürmesidir.
Ahlakın öldürme sebebi olması dar dünya görüşünden başka bir şey değildir, kötü olan budur.

Arapların kötü olması esasında, dinlerini zorla başkalarına DAYATMALARINDAN dolayıdır, yoksa kendi toplumları içinde ki ahlak olayları, onları bize göre kötü yapmaz, aşağı yapmaz, bizi onlara üstün yapmaz, bu onların yaşamıdır, dünyasıdır.

Özetle ahlaki değerlerle bir toplumu eleştirmek doğru bir yaklaşım değildir.

Sevgiler
Peki bu pezevenk ler karılarını takas ederken karılarına soruyorlar mı .Rızalarını alıyorlar mı. Hayır hiç bu hususta bir kayıt yok. Kadın değiş tokuşu yapıyorlarmış ki biri Muhammed'e Ayşe için teklif edince bu yasak sadece Muhammed e gelmiş diğer Araplara için hiç bir sorun yok.

Bunlar her gün ahlak diye bağırıyorlar. Zinaya ağır cezalar öneriyorlar "taşlanarak öldürme " gibi. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Ne biçim mahluklar bunlar çocuğunun anasını al ben kullandım biraz da sen kullan diyen böyle nasıl bir peygamber yahu. Allah ın belası. Dünyaya din diye bir saçmalık attı içinden çıkılmıyor. Dünyayı kan gölüne çevirdi .
İnsanlara hakaretle korkutarak bir imparatorluk kurmuş. Birde etrafına ganimetle menfaat sağlayarak o devir insanlarını bağlamış.

Ali Fikri Yavuz Meali :
4.73 - Ve eğer size, Allah'dan fetih ve ganimet gibi bir lütuf gelirse, sanki kendisi ile aranızda hiç bir tanışıklık olmamış gibi muhakkak şöyle diyecektir: "- Ah, keşki ben de onlarla beraber olaydım da büyük bir nimet ve ganimete ereydim!"

Celal Yıldırım Meali :

48.15 - (Savaşa katılmayıp) geri kalanlar, siz ganimetleri almaya gittiğiniz vakit, bırakın biz de peşinizden gelelim, derler; onlar, Allah'ın sözünü değiştirmek isterler. De ki: Peşimize takılıp gelmeyeceksiniz. Allah, sizin için daha önce böyle buyurdu. Onlar, «hayır siz bizi kıskanıyorsunuz,» diyecekler. Bilâkis, kendileri çok az anlayan kimselerdir..

8.69 - Artık elde ettiğiniz ganimetten halâl ve hoş olarak yiyin ve Allaha korunun, çünkü Allah gafurdur rahîmdir

Maalesef şimdide aynı. Partiler etrafına menfaat sağlayarak bir sürü pisliği doldurup siyaset YAPIYORLAR. yani değişen bir şey yok. Koca Osmanlı da ganimetle geçinmiş asırlar boru. Ne zamanki ganimet bitti. Koca öküz gibi öçtü gitti.
Alt 03-11-2014, 12:50
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Alibey´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Peki bu pezevenk ler karılarını takas ederken karılarına soruyorlar mı .Rızalarını alıyorlar mı. Hayır hiç bu hususta bir kayıt yok.
Doğrudur.
Toplumların yazılı olmayan kuralları vardır, yazın dense kimse belki yazamaz ama iş uygulamaya gelince onu yapmayacağınıda kişiler bilinç altından bilir.

Araplarda görünen o ki pek kuralsız toplumlar değillermiş aslında, kendince katı kuralları olan bir toplum.
Artık neye göre, kime göre, adamına göre sınıflandırmaya göre mi, zamana göre mi, yoksa kabileye mi göre mi? vs. bilemem ama anlamak zor.

Açıkcası işin o tarafını HİÇ anlamakta istemiyorum, neticede zorla, kılıçla DAYATILAN bir dini pazarlayanlar, olmadı kelle kesenler, dünyanın en iyi (artık nasıl olacaksa) ahlaki sisteminide kursalar, uygulasalar, kimseye faydası yok.
Diğer türlü 4 değil, 24 kadında alsalar veya hiç almasalar, ruhbanlığıda seçseler, tehlikeli adamlar sonuçta uzak durmak gerekir.

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.

Önerilen Siteler