Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-06-2013, 11:34
belangaz belangaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Standart Allaha Hamd olsun yeninden müslüman oldum

Allah'ın varlığını ve islamiyettin doğruluğunu hep sogulayıp durdum ama bir türlü tam manasıyla islamiyetten kopamadım .ve sonunda yine Allaha şükrederek islamiyetin doğru din olduğuna karar getirdim.

paylaşmış olduğum mesajlardan ötürü kırmış olduğum mümin kardeşlerim var ise hepsinden özür diliyorum..

Allah'ın varlığını aslında herşey bize gösteriyor . Gök yüzü insan parmağında ki iz,Gözlerin şekli ve dünyadaki muheteşem bir düzen . ....

İslamiyet ise gerçek manada diğer dinlerden çok üstün ve hak din ....
Alt 11-06-2013, 13:33
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sn.belangaz;parmaklardaki iz veya gözlerin şekli demişsin ya..
Peki..
Hayvanlar gibi tuvalet ihtiyacını gideriyorsun,cinsel ilişkiye giriyorsun,yemek yiyiyorsun,savaşıyorsun,kokuyorsun,dişlerin çürüyor,hastalanıyorsun,hayvanlar gibi doğuyorsun ve ölüyorsun,vücut yapın(morfolojin)hayvanlara çok benziyor(kılların var,memelerin var,el ve ayakların hayvanlara çok benziyor..vb),hayvanlar gibi sosyalleşiyorsun,hayvanlardan farklı bir özelliğin var ama bir çok hayvanla karşılaşamayacak kadar güçsüzsün,..vb

Tüm bunlara rağmen,hayvanların senin için yaratıldığını iddia edip,kendince bir yaratıcı fikrine kapılıyorsun ve hayatını boş yere harcıyorsun..

Kafa kesmeyi veya recmi içeriğinde barındıran dine inanan bir insan,hayvanlardan çoooooook daha aşağı kademededir benim gözümde..

Allah'ın ne olduğu hakkında hiç bir fikrin yok..Korkunç bir cehalet içerisindesin ve bunun farkında da değilsin..
Dünya'daki muhteşem düzenmiş..Cahilliğin batsın..Al sana düzen;
http://www.worldometers.info/tr/
Alt 11-06-2013, 14:15
RENAULTFERRARİ RENAULTFERRARİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

NOLAN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn.belangaz;parmaklardaki iz veya gözlerin şekli demişsin ya..
Peki..
Hayvanlar gibi tuvalet ihtiyacını gideriyorsun,cinsel ilişkiye giriyorsun,yemek yiyiyorsun,savaşıyorsun,kokuyorsun,dişlerin çürüyor,hastalanıyorsun,hayvanlar gibi doğuyorsun ve ölüyorsun,vücut yapın(morfolojin)hayvanlara çok benziyor(kılların var,memelerin var,el ve ayakların hayvanlara çok benziyor..vb),hayvanlar gibi sosyalleşiyorsun,hayvanlardan farklı bir özelliğin var ama bir çok hayvanla karşılaşamayacak kadar güçsüzsün,..vb

Tüm bunlara rağmen,hayvanların senin için yaratıldığını iddia edip,kendince bir yaratıcı fikrine kapılıyorsun ve hayatını boş yere harcıyorsun..

Kafa kesmeyi veya recmi içeriğinde barındıran dine inanan bir insan,hayvanlardan çoooooook daha aşağı kademededir benim gözümde..

Allah'ın ne olduğu hakkında hiç bir fikrin yok..Korkunç bir cehalet içerisindesin ve bunun farkında da değilsin..
Dünya'daki muhteşem düzenmiş..Cahilliğin batsın..Al sana düzen;
http://www.worldometers.info/tr/
evet çok doğru hayvan meselinde ne kadar doğru konuşuyorsun hayatında hiç bu kadar doğru konuşmamışsındır

İnananlar kendileri hayvan olarak görmüyolar ama sen görüyorsun
sana hayvan oğlu Hayvan desem! size karşı bir hakaret etmiş mi olurum? yoksa bir Zevk mi duyarsın
ama sen bütün bunlara beraber Hayvan olduğu İNSAN olduğunu kabul etmiyorsun
Bütün herşeyin İnsanın hizmetinde olduğunu Kabul etmiyorsun

eğer İnek insana hizmettçi olmasaydı Onu tutabilir miydin..
Kocaman inekleri 6 yaşındaki çocuk elinde ufak bir sopa ile istediği tarafa doğru yürütüyor
otlatıyor getiriyor götürüyor. Eğer hizmetçi olmasaydı bir ineği tutabilir miydin sen..

Evet Biz İnananlar! ve istikbalin İnanaların olduğunan inanlar!
kendilerini hayvan olarak görmezler. Allah kadar İnsanın kıymetini bildiren bir yer yoktur.
bizim dinizmide İnsana Allah ruhumda nefha ettim beyan etmiştir HAYVAN DEĞİLİZ İnsanız

hayvanların vahşetine dair o kadar çok acımaz doğa tabiat kanunlar vardır ki.
insan bu acımazsız tabiat kanunlarına karşı koymuştur. bu güçü nerde almıştır.
Allah düşücesinden Allah karşı meyillerinde almıştır.

Medeniyetine hayran oldun TAKLİT ettiğin Amerikalılarda İdam var. adam öldürüyorlar.. adam
dünyaya her türlü hakim borsadan tut her sahada İleri amerikalılarda Aptal mı Cahil mi

İslam recm yapmış ama ne zaman
Şavaşa giden bir erkeğin, karısı ile zina eden kimseye recm cezası vermiş...
buna dil uzatma sana soruyorum

Soru : Kurtuluş savaşında mehmetçiğin karısını ayartıp oynaşıp Sevip öpüp ona oral şeyler yapıp
sonra ilişkiye giren kimseye O gün yaptığı fiilin cezası olarak karşılı ne olabilir.

cevap ver NOLAN

Konu RENAULTFERRARİ tarafından (11-06-2013 Saat 14:20 ) değiştirilmiştir.
Alt 11-06-2013, 14:59
Üye

Müslüman reno;ben hayvanlar gibi s.çıyorum,sen s.çmıyormusun?
Ben s.çmıyorum diyorsan amenna ama bende s.çıyorum diyorsan;ne Allah'ından bahsediyorsun bana
Biraz argo oldu ama bir şekilde size Allah'ın olmadığını anlatmak lazım..
Alt 11-06-2013, 15:20
Yasaklandı

Sayın NOLAN;

Sizin iddia etiğiniz gibi ;hayvanlar eğer benden daha güçlü yaratılmış olsaydılar bu gün nesli tükenen Hayvanlar değil ben olurdum.

Ben şimdiye kadar hiç bir İnsanın bir hayvana hizmet ettiğini görmedim aksine insanlar hayvanları kendi ihtiyaçları veya zevkleri için eğittiklerini beslediklerini hata öldürdüklerini gördüm.

İnsan ile hayvanın ortak özelikleri var ise(su ,yemek vb .) yaratanın aynı kişi olduğunun kanıtıdır.
Alt 11-06-2013, 15:28
Cumayagittimgelicem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cumayagittimgelicem Cumayagittimgelicem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

belangaz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah'ın varlığını ve islamiyettin doğruluğunu hep sogulayıp durdum ama bir türlü tam manasıyla islamiyetten kopamadım .ve sonunda yine Allaha şükrederek islamiyetin doğru din olduğuna karar getirdim.

paylaşmış olduğum mesajlardan ötürü kırmış olduğum mümin kardeşlerim var ise hepsinden özür diliyorum..

Allah'ın varlığını aslında herşey bize gösteriyor . Gök yüzü insan parmağında ki iz,Gözlerin şekli ve dünyadaki muheteşem bir düzen . ....

İslamiyet ise gerçek manada diğer dinlerden çok üstün ve hak din ....
Başlığı görünce bir deistin yada ateistin tekrar müslüman olduğunu zannettim bir an. Meğerse zaten müslüman olan birisi tekrar müslüman olmuş
Alt 11-06-2013, 15:30
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

iyi de bunu neden burada deklare ediyorsun... musliman oldum diye niye ateistlere soyluyorsun.. git muslumanlara soyle.. degil mi ama

iste zeusa inan ister allaha .. bize ne?

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 11-06-2013, 15:34
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

RENAULTFERRARİ´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İnananlar kendileri hayvan olarak görmüyolar ama sen görüyorsun sana hayvan oğlu Hayvan desem! size karşı bir hakaret etmiş mi olurum? yoksa bir Zevk mi duyarsın
hayvandan hayvana fark var rono... sana aslansin desem mutlu olursun eseksin desem alinirsin....

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 11-06-2013, 15:51
Üye

belangaz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın NOLAN;

Sizin iddia etiğiniz gibi ;hayvanlar eğer benden daha güçlü yaratılmış olsaydılar bu gün nesli tükenen Hayvanlar değil ben olurdum.

Ben şimdiye kadar hiç bir İnsanın bir hayvana hizmet ettiğini görmedim aksine insanlar hayvanları kendi ihtiyaçları veya zevkleri için eğittiklerini beslediklerini hata öldürdüklerini gördüm.

İnsan ile hayvanın ortak özelikleri var ise(su ,yemek vb .) yaratanın aynı kişi olduğunun kanıtıdır.
Diğer hayvanlardan tek farkımız muhakeme yapma/yürütme yeteneğimizdir..Bu yüzden hayvanları kontrol altında tutma gücümüz var..

Hayvanlarla ortak özelliklerimizin olması,bir yaratıcıya değil de evrime işaret eder..Evrim ise bir yaratıcı fikrini ilga etmiştir..

Şempanzelerle akraba olduğumuz gerçeğini bir kenara bırakıp,kimse bana bir yaratıcıdan bahsedemez..Hele bu yaratıcı yerel/lokal bir Allah ise,sadece komik olduğunuzu ilan etmiş olursunuz bana

Evet,teistler komikler..Çünkü 21.yüzyılda bile kafalarının ortadoğuda takılıp kaldığını söylüyorlar
Alt 11-06-2013, 16:43
Yasaklandı

Diğer hayvanlardan tek farkımız muhakeme yapma/yürütme yeteneğimizdir
Peki milyonlarca hayvan türü varken neden sadece insanda Muhakeme Yapma /Yürütme yeteneği var ?

Bütün canlıların insanın hizmetine verebilmek için İnsana ek olarak muhakeme yapma/yürütme yeteneğinin verilmesi gerekmez mi ?

Önerilen Siteler