Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Ateizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-11-2009, 02:25
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger casper06;

dahasını istersen kendime bir sürü yandaş bularak topluma baskı uygulardım. Otoritenin hep elimde olması için azınlıksam bile çoğunluga baskı yapardım. yalan söylerdim, hiç çekinmeden hemde. kimsenin hakkıymıs hukukuymus umurumda olmazdı. Madem ALLAH YOK . daha neler yapmazdım ki...-casper06-

Nihilizmin, bireyci akilciligi; bu senin dedigini yapiyor zaten. Sirf kendi amaci ve cikari icin; baskalarini her turlu arac olarak kullaniyor ve baskalarini kendine teslim almaya calisiyor.

Bu da zaten; yaratilissal/yaraticisal/ideolojik/inancsal dogrunun baskici/zorlayici/savaskan/ayrimci/bencil/otorite-guc-iktidar duskunu emperyalist zihniyeti ve dini orgutlenmesidir.

Bireyci akilciligin, totoliter yanasimi arac kullanarak; toplumlari kendisine teslim almasidir.

20 ve 21. yuzyila bakarsan; bunu cok detayli ve acik gorursun. Bu gunde amerikan idealizmi eliyle devam ediyor.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 03-11-2009, 02:27
casper06 casper06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Saygideger casper06;

Yarın birşeyler çıkarlarınız dogrultusunda gitmediğinde ortalıgı ayaga kaldırarak dünyayı cehenneme cevirmenize mani olacak kudret nedir. Ölüm var ama sonrasında hiç bir şey yok diyorsunuz. mükafat, ceza, cennet, cehennem, melek azrail vs.vs.. ben sizin yerinizde olsam sizin gibi düşünsem bu dünyayı en rahat biçimde yasamak için elimden gelen herseyi yapardım. Acaba sizleri engelleyen güc nedir bilmeyi ögrenmeyi cok isterim.-casper06-

Ben ateist degilim. Hic bir ideolojiyi de savunmuyorum ve konulara da inancsal/yaratilissal yanasmiyorum. Ben insan turunun en kucuk birimi bir bireyim. Insanlarla beraber, birlikte yasiyorum. O yuzden ilk yaptigim sey; hak ve ozgurlukler ve bunun icin gereken saygi ve vicdan. Tum bu degerler bana, hem kendime hem de kendim disindaki insan turune hem herturlu farktan gelen saygiyi, hem de bu sayginin kendim dahil, kimseye zarar vermemesine onem veriyorum.

Dunyayi da; epistemolojik gerceklik temelinde, her turlu yasiyorum. Etrafimdakilere de, elimden geldigince yasatmaya calisiyorum. Sorun nedir?

Saygilarimla;
evrensel-insan
ben bu soruları ateist arkadaslarıma yönelttim. sen ateist olmadıgını söylediğine göre sana bir soru sormus olamam degilmi evrensel insan
Alt 03-11-2009, 02:31
ozgurrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgurrr ozgurrr isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Casper haktan hukuktan bahsetmişsin sana İNSANLARIN yazdığı yani GÖKTEN inmemiş İnsan Hakları Evrensel Bildirgesini okumanı tavsiye ederim. İçinde kölelerinizi sevin kollayın karılarınızı hafifçe dövün gibi şeyler yazmadığı için şaşırabilirsin ama olsun.

Ayrıca bugünkü Miras, Ticaret, Medeni , Ceza Hukuk kurallarını da bu İNSANlık oluşturdu ve geliştirmeye devam ediyor onlarda gökten inmedi ama inen hukuk kuralı var bir karşılaştır bakalım hangisi daha iyi taşlayarak öldürmek kolları bacakları çaprazdan kesmek, elleri kolları kesmek kısas gibi şeyler bulamazsın bu kurallarda şaşırma

The Greatest Story Ever Sold
Alt 03-11-2009, 02:31
Üye

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Saygideger casper06;

dahasını istersen kendime bir sürü yandaş bularak topluma baskı uygulardım. Otoritenin hep elimde olması için azınlıksam bile çoğunluga baskı yapardım. yalan söylerdim, hiç çekinmeden hemde. kimsenin hakkıymıs hukukuymus umurumda olmazdı. Madem ALLAH YOK . daha neler yapmazdım ki...-casper06-

Nihilizmin, bireyci akilciligi; bu senin dedigini yapiyor zaten. Sirf kendi amaci ve cikari icin; baskalarini her turlu arac olarak kullaniyor ve baskalarini kendine teslim almaya calisiyor.

Bu da zaten; yaratilissal/yaraticisal/ideolojik/inancsal dogrunun baskici/zorlayici/savaskan/ayrimci/bencil/otorite-guc-iktidar duskunu emperyalist zihniyeti ve dini orgutlenmesidir.

Bireyci akilciligin, totoliter yanasimi arac kullanarak; toplumlari kendisine teslim almasidir.

20 ve 21. yuzyila bakarsan; bunu cok detayli ve acik gorursun. Bu gunde amerikan idealizmi eliyle devam ediyor.

Saygilarimla;
evrensel-insan
bak yine yanlıs anladım beni sayın evrensel insan. ben ateistlere ALLAH a inanmasam bu sekiilde yasardım dedim. ve onlara bir soru yönelttim. bütün bunları yapmaktan ateist arkadaslarımızı alıkoyan nedir. soru basit bunu ögrenmek istiyorum.
Alt 03-11-2009, 02:33
Kıdemli Üye

Saygideger casper06;

Dusunce ve davranista evrensel-insan dusuncesini temsil eden biri olarak sana cevap verdim. Neden sorularini sadece inancsizlara yoneltiyorsun?

Ben inancsal yanasmiyorum. Sana gore, bu da beni "inancsiz" yapmiyor mu?

Bende de Allah yukumlulugu, bagi teslimiyeti, kullugu v.s. yok. Hic bir dini uygulamada da bulunmuyorum.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 03-11-2009, 02:39
Kıdemli Üye

Saygideger casper06;

bütün bunları yapmaktan ateist arkadaslarımızı alıkoyan nedir-casper06;

Yapmayanlarda olan; insanozu ve insanlik anlayisi. Toplumda bir insan gibi yasamak ve iliski kurmak, olamaz mi?

Turkiye de birey zaten yetismiyor. Bireyci akilcilik ta, henuz toplumun fertlerine yansimis degil. Toplumsal, ahlak,aile anlayisi, anane, gelenek, baglar, terbiye,v.s. hala yukumluluk tasiyor, olamaz mi? Bu da; Anadolu'nun tarihler boyu gelen; kulturunun, sanatinin, birikim ve tecrubesinin bir tezahuru.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Alt 03-11-2009, 02:42
ozgurrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgurrr ozgurrr isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ozgurrr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Casper haktan hukuktan bahsetmişsin sana İNSANLARIN yazdığı yani GÖKTEN inmemiş İnsan Hakları Evrensel Bildirgesini okumanı tavsiye ederim. İçinde kölelerinizi sevin kollayın karılarınızı hafifçe dövün gibi şeyler yazmadığı için şaşırabilirsin ama olsun.

Ayrıca bugünkü Miras, Ticaret, Medeni , Ceza Hukuk kurallarını da bu İNSANlık oluşturdu ve geliştirmeye devam ediyor onlarda gökten inmedi ama inen hukuk kuralı var bir karşılaştır bakalım hangisi daha iyi taşlayarak öldürmek kolları bacakları çaprazdan kesmek, elleri kolları kesmek kısas gibi şeyler bulamazsın bu kurallarda şaşırma
Casper ayrıca şunu da belirteyim şuan yaşadığımız düzen dahi insanlığa dar geliyor ve bu düzende değişecek etrafına bak insanlar sürekli bunu konuşuyor ve yeni bir düzen üzerine düşünüyor ve yeterince olgunlaşınca bunu başaracağız ve inan bu olurken gökten birşeyler inmeden olacak.

The Greatest Story Ever Sold
Alt 03-11-2009, 02:46
Üye

neden sadece inancsızlara sordugumu söyleyeyim. bircok yerde, gazete, dergi, internet, tv, hatta bu sitenin tüzüğü v.s. gibi toplumun kolaylıkla ulasabilecegi yeerlerde, amaclarının barış, insana sevgi, insanların hakları, hak ve fırsat eşitliğinin yaratılması, uygarlıgın geliştirilmesi giibi konularla çeliştiklerini görmemle alakalı.
Alt 03-11-2009, 02:52
Üye

Casper ayrıca şunu da belirteyim şuan yaşadığımız düzen dahi insanlığa dar geliyor ve bu düzende değişecek etrafına bak insanlar sürekli bunu konuşuyor ve yeni bir düzen üzerine düşünüyor ve yeterince olgunlaşınca bunu başaracağız ve inan bu olurken gökten birşeyler inmeden olacak.
ben burda islam ın ne kadar düzgün olup olmadıgını tartısmakiçin acmadım bu konuyu. hem sizin geliştirdiğiniz hukukuda cok yakında takip ediyoruz. bir bayanı kesip gitar kutusuna koymaya cesaret eden birine ne gibi bir ceza verecek görecegiz
Alt 03-11-2009, 02:56
Üye

çogunlugunu senden olmayan bir toplum üzerinde planlar yapman senin insan hakları konusunda insanlıga hiç bir faydan olamayacagının göstergesi. buda benim ortaya attıgım iddiayı yavas yavas iddia olmaktan cıkarıyor sevgili özgür

Önerilen Siteler