Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-01-2010, 19:36
MiRay MiRay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Post Bu Soruyu Kimse Cevaplayamadı !

Siteye üye olduğumdan beri ilgimi en çok çeken şey forumdaki materialist vb. üyelerin ALLAHI kötülemek için gösterdikleri çaba ..inanmadığınız bir şey için bu kadar çaba gostermenız gercektende şaşırtıcı degılmı ?.. bırseylerı ıspatlama cabanızın var oldugunu dusunursek bızı gercekten cok sevdıgınızı goruruz .. yanı bızı dogru yola suruklemek bukadar onemlımı .. ne zamandan berı materıalıstler muslumanları bukadar cok dusunur oldu hayret dogrusu .. neden 2 asırdır bu ispatlama gereği duydugunuz seyler ispatlanamıyor ? madem bukadar emınsınız sergıleyınde gorelım .. !
SızınLe ve sizin gibi düşünenlerle iletişime geçtiğim gunden beri şu sorunun cevabını sizden her daim aramışımdır ...
DiyeLim ki (( haŞaa )) sizin dediğiniz gibi yaratıcının değil maddenin eseriyiz ( diyelim ki diyorum ) ...
Fani dunyada hepımız birgun ölücez elbet ..
biz eger varolmayan birseyin gercek olmayan bır seyın arkasından gitmişsek yanı sızın dedıklerınız dogruysa (haşa ) yanı hayatımızı bır yalan uzerıne kurmussak hayatımız noktalandıgında ne kaybetmıs oluruz ?
sonucta bı maddenın eserı olan bız ( haşa ) curuyup gıtmıycekmıyız ?
ne kaybederız ? ben soylıyımmı ?
Hiç koSkocaman bi hiÇ..bır omrü yalanla kaybetmıs oluruz ! peki ya aksi olursa ya bizim dedıklerımız dogruysa ya bız ALLAHIN eserıysek ozaman soylermısınız bana sızın sonunuz ne olur ! ? o ınanmadıgınız Kuran-ı Kerımdekı yazılanlar dogruysa düssünsenıze neler beklıyor sızı ? ya orda ayet ayet gecen hersey gerceklesıcekse ? Soyleyın bana o ateşte yanma gucunuz var m ı ? dayanabılıcekmısınız ? ozaman o kotuledıgınızden ınkar ettıgınızden rahmet dılenmeye yüzünüz olucak mı ?
Bi an dusunsenıze mılyarlarca muslumanın uykularını calan bu gercek eger gercekten gercekse ... ne yanı gercek olma ıhtımalı olmayan bısey bukadar ınsanı neden korkutsun ... neden aglatsın neden sızlatsın .. bı an ıcın cehennemı zıhnınızde bılınclendırsenıze ?hanı sız cehaletlıkten kurtulmustunuz ? hanı sız bılgılı erdem kısılerdınız ? Cahıllerın rısk alması normal karsılanırken sızın boyle bır rısk almanız su bılgınlıgınıze zarar getırmıyomu ? ne yani girdiğiniz hiçbir işin sonunu düşünmezmisiniz .. bukadar vurdum duymazlık bır bılgıne ters değil mi ?? bızım dedıklerımızın gercek olma ıhtımalı % 0.1 bıle olsa dusunmenıze degmezmı ? okadar zormu yanı ? ne kaybedersınız ? bı dusunun eger bunlar gercekse sızın halınızı düşünün ?? neyse pekı ya
cennet ve cehennemın olmadıgını dusunursek ozaman yaapılan her kotulugun hıcbır bedelı yok ? degılmı....ben aksını dusunuyorum mısal bana gore her cefanın bır sefası her sefanında bır cefası vardır !! ne yanı ahıret yoksa ınsanlara kotuluk yapanların kan dokenlerın feryat fıgan ettırenlerın zulum yapanların cefa cektırenlerın yanına kar mı kalıyor ? ee nerde adalet hanı esıtlık demokrası ?hadi heppimiz kötü olalım ozaman demezlermı adama ? derler tabii.. bı an ıcın cok kucuk bı zaman suresı ıcın dedıklerımın gerceklesme olasılıgına ıhtımal verın ve bı an bıle olsa oyle bır duruma dusersenız ne yaparsınız bana soyleyın ? tamam sız dusuncelerınızı dusunmeye materıyalıslıgı savunmaya devam edın !! buna bı lafım yok ..
Sadece ıkı dakıkalıgına allahın var oldugunu ve bu ınkarınızın ahıret gununde nelere mal olacagını dusunun .. bunu bır oyun gıbı gorun !!
bu oyunuda bı rıca ıcın oynayın .. bakalım bas rolunu oynadıgınız bu oyunda ustunuzu karaladıgınız gerceklerı aklayabılıcekmısınız ??

Sayqılarımla ...

TeK GerCek ALLAH !
Alt 12-01-2010, 20:22
andora andora isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Allah dediğin şey dünyadaki inançlı insandan masum kalır. Biz ki o inançlı insanlar arasında yaşıyorsak Allah ne kadar kötü olabilir ki?

Eğer Allah ona inanmadığım için beni cezalandıracaksa koy ver gitsin...

Bizim düşüncemiz aslında inanmak inanmamak meselesi de değil. Kölenin efendisine karşı başkaldırışıdır.
Bizi tutsak eden, itaat etmezsek bizi cezalandıracağını söyleyen efendimiz...

Bu bir özgürlük mücadelesi belki. (haşaa, var ise ..)
Alt 12-01-2010, 20:32
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sevgili miray biz şark kurnazlığı yapıp ya varsa ihtimaline karşı cephe almıyoruz senin gibi ihtimal hesabı yapmıyoruz dürüste olmadığını söylüyoruz tanrı ve tanrıların.
senin cevap veremediğin soruda şark kurnazlığı yapıyormusun yapmıyormusun?
yani senin inancın döt korkusunamı bağlı ihlasınamı?

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 12-01-2010, 20:33
Sangre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sangre Sangre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bu soruyu kimse yanıtlayamadı demişsin ama küçük bir araştırmayla, sorunun yanıtlandığını gördüm.. Ben de yanıtlayabilirdim ama hazır yanıtlanmışı varken, onunla yetinirsin;

İslam'ın Tüccar Zihniyeti

Din tartışmalarının sonucunda, mümin tarafın köşeye her sıkıştığında kullandığı bir argüman vardır: “Allah yoksa ona iman etmiş olmanın kimseye zararı olmaz, ama ya varsa o zaman inanmayanlar çok kötü şekilde yanacaklardır. O halde aklımıza yatmıyorsa bile inanalım, ne olur ne olmaz”… Bu argümanın mucidi, aynı zamanda islam tarihinin en büyük katili olan Ali’dir (savaşta ele geçirilen esirlerin idamını kimseye bırakmaz, hepsini bizzat ünlü Zülfikar’ıyla hallederdi).

Bu mantık, katıksız bir tüccar zihniyetidir ve köprüden geçene kadar ayıya dayı demek mantığıyla özdeştir. Böyle bir mantık, -eğer varsa- gerçek bir tanrıya yapılacak en büyük hakarettir. Onu yağcılıktan ve iki yüzlülükten etkilenen aciz bir varlık yerine koymaktır.

İman, değişmez ve asla sorgulanamaz doğruları olan dogmalar üzerine kurulur ve -böylelikle- “ya varsa kaybın olmaz” safsatasının aksinin düşünülmesine engel olunur. Bununla da olmayana ergi yöntemi mümin için olanaksız kılınmaya çalışılır. İnsanı en zayıf yerinden yakalayarak, sağlıklı düşünce dizgesini dumura uğratmayı hedefleyen bu tür dogmalar, gerçekten çok zekice tasarlanmış ve yıkılması en zor olan dogmalardandır. Bunun zihinlere genç yaşta yerleştirilmesiyle, bilimin ve ilerlemenin temel koşulu olan kuşku bilinçlerden kazınır ve bunun ardından söylenenlere tereddütsüz boyun eğdirme amaçlanır. Böyle bir korku, insan zihninin en önemli yeteneği olan mantığa ve akıl yürütmeye pranga vurulmasına hizmet eder. Çevremizdeki eğitim düzeyi ne olursa olsun -belki tutarlı olma kaygısı güden bir kaçı dışında- bütün müminlerin bilinç altında yer etmiş bu korkunun her köşeye sıkışıldığında açığa çıkması boşuna değildir…

İşte islamın temel zihniyeti budur: gönülsüz de olsa, korkuya, şantaja ve rüşvete dayanarak insanları teslim almak… Bu temel zihniyet açısından doğrunun, haklının, iyi ve ahlaklı olanın hiçbir değeri yoktur. İnsanları onursuzluğun, ahlaksızlığın ve iki yüzlülüğün en aşağılık biçimi olan otoriteye kölece bağlılığa ve sorgusuzca itaate yönlendirir. Kuran, insan onurunun, şerefinin hiçbir değeri olmadığını öne süren, insanların aciz ve zavallı olduklarını yineleyen, verilen nimetleri döne döne insanların başına kakan ayetlerle doludur. Müminleri Allah’ın sonsuz rahmetine karşın, masum çocukların öldürülmesine, sakat bırakılmasına ve daha nice adaletsizliklere göz yummasını mazur göstermeye iten, işte bu zihniyettir.

Oysa onurlu, doğru, iyi ve ahlaklı olan, hiçbir başarı şansı olmasa bile, sonucunda ceza görmek kaçınılmaz olsa bile ve tanrıdan bile gelse, zulüme, adaletsizliğe, haksızlığa karşı başkaldırmaktır. Günümüzde islam ülkeleri dünyanın en adaletsiz yönetimleriyle yönetilmelerine rağmen, çoğunda en ufak bir direniş ve başkaldırının olmamasının temelinde, islamın yığınların bilinçaltına kazıdığı tereddütsüz itaat içgüdüsü yatmaktadır.

Burada bir ikinci nokta daha vardır: Allah’ın gerçekten varolduğuna ve Kur’an’da ve öbür kitaplarda yazılan özelliklere sahip olduğunu varsayalım. Peki inananlar o zalim, inanmayanları sırf kendine kulluk etmedi diye, hiçbir insanın hayal dahi edemeyeceği kadar korkunç bir şekilde cezalandırırken, kendilerinin güvencede olduğundan nasıl emin olabilirler? Kendisine hiçbir kötülük edemeyecek kadar aciz yaratıkları inanmıyorlar diye sonsuza kadar sonsuz acılarla cezalandırabilecek kadar acımasız bir varlığın, müminlere verdiği sözü tutacağına kim güvence verebilir?

Öyle ya kerameti kendinden menkul ve her ne yaparsa tanım gereği “iyi” olan o zat, belki de orada onları da tarifsiz acılarla başbaşa bırakacak ve sadistçe bir zevkle herkesin acıdan kıvranmasını seyredecektir. Bunda da sadece kendisinin bildiği bir hikmet olmadığını kim nereden bilebilir?

O değil mi “ben istersem herkesi hidayete erdirebilirdim, ancak cehennemi insan ve cinlerle dolduracağıma dair söz çıktı ağzımdan” diyerek, günahkarlar için cehennem değil, cehennem için insanlar yarattığını itiraf eden?

Eğer gerçekten varsa, hayal dahi edemeyeceğimiz kadar acımasız olan varlığa yaranmaya çalışırken, yukarıdaki ticari argümanı öne sürmek, kabahatten daha büyük bir özürü öne sürmek değil midir?

'Deicide'den alıntı'
Alt 12-01-2010, 21:08
Eliko Eliko isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Değerli Miray;

Siz diyorsunuz ki; "ya dediklerimiz doğruysa!" Yani demek istiyorsunuz ki biz yanlışta olabiliriz. Eğer siz hala inancınızı tesadüfler ve belkiler üzerinde tutuyorsanız bu "Muhammed Yalancı olabilir" demek istiyorsunuz. Kalkıp delikanlı gibi taraf belirleyin. Ticaretle, belkilerle durmayın. O zaman her gelen ben ya doğruysam deyip malı götürebilir. Sizin kafanızda şüpheler yeni yeni alevlenmeye başlamış olamlıki yeni yolun başındasınız. Yani devam edin aydınlık az ilerde.

Saygılarımla
Elikoyum
Alt 12-01-2010, 21:17
selanikli selanikli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

MiRay´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Siteye üye olduğumdan beri ilgimi en çok çeken şey forumdaki materialist vb. üyelerin ALLAHI kötülemek için gösterdikleri çaba ..
Sayqılarımla ...
Anladığım kadarıyla Müslüman'sınız.
Tabii ki, Allah'ın varlığına ve Kuran'ı Allah'ın yazdırdığına, Muhammed'in peygamber olduğuna, Hadislerin de Peygamber'inizin söz ve davranışları olduğuna yürekten inanıyorsunuz.
Şimdi soruna karşılık soru:
Allah gerçekten var olsun.
Kuran'da, hadislerde O'nu, bilgisiz, söylediğini unutan, gaddar, işkenceci, cahil ve yalancı gösterenlere ve hiç sorgulamadan kayıtsız koşulsuz bu dolaylı iftiralara inananlara ne yapardı acaba?
Bir de böyle düşünmeyi deneyebilir misin?
Allah varsa O'na ettikleriniz için başınız çok fena dertte haberiniz olsun!...
Saygılarımla.

Yarin yanağından gayrı, her yerde, her şeyde, hep beraber demek için.
Alt 12-01-2010, 21:22
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ahiret gününe kadar hepimize bir süre verildi.Allah hepimizi ıslah etsin,o güne kadar hepimizi doğru yola sevketsin.

Zira o güne geldimizde herkez ektiğini,biçecektir ve yaptıklarımız sonsuzlukta yankılanacaktır...

Allah'ı ve müminleri aldatmaya çalışırlar. Halbuki sırf kendilerini aldatırlar da farkına varmazlar.

Saygılarımla...

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 12-01-2010, 21:22
Eliko Eliko isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Peki ya Dünyayı yaratan beş, altı hatta bir sürü tanrı varsa? Hepsine inanmanız gerekir. Bu sefer ne yapacaksınız? Yani şuan hem Budist tanrılarqa hemde Allah'a inanırsanız ne olacak? V,şnu'ya, Brahman'a, Ahura Mazdaya, Yehovaya hepsine inanın varsa zaeten var yoksa zaten tın. Peki ya Allah dışında başkalarıda varsa? İşte o zaman iki arada bir derede kalırsınız. Belkileri brakın. Masanın üzerinde bir peri varmı? Yoktur. O halde vardır diyen kanıtlası. Yoktur diyen veya bilmiyorum diyenin konuşmasına gerek yoktur.

Saygılarımla
Elikoyum
Alt 12-01-2010, 21:25
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Cehennem, sonsuz azap....Çok korktum miray.Ya gerçeği söylüyorsanız dimi?

Tavsiye edebileceğin bir tekke bir zaviye varmı?
Gerçi boşver ben cenneti garantilemek için El-Kaide militanı olacağım.Cihata hizmet edeceğim.Laik ülkelerde İslam güzeldir diyen tırışkadan müslümanlar ilk hedefim olacak.Allahıma hemen kavuşmak için intihar bombacısı departmanına başvuracağım.Sizin referansınızla kabul edilebilir miyim acaba?Ya da şöyle söyleyeyim sizin müslümanlığınızı sallarlarmı El-Kaide'de, yoksa başka bir torpil mi bulmalıyım?

Saygılarımla..

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 12-01-2010, 21:30
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

biz insanları müslümanlar diye ayırıp ötekileştirmeyiz! bizler sadece insanlık olarak bakmaktayız ve dünyada yaşayan insanların geneli hakkında iyi düşüncelere sahibiz..
isteriz ki her yerde her halkta özgür düşünce hakim olsun, insanlığın gelişmesine engel olacak tabular yıkılsın gerçekler ışığında bilimi kullanarak hızlıca aydınlanma yaşayalım..
insanların uyutulmasına, sömürülmesine neden olabilecek her türlü düşüncenin yokedilmesini savunuruz..
ortada bir gerçek varsa veyahut bir olgunun gerçek olma ihtimali bilimsel olarak çok güçlüyse bunun peşinden koşarız..
mesele sizin anlıyamadığınız noktada oluşmakta bizler müslümanları düşünmek için bunu yapmayız.. insanları kurtarmak için anlıyamamanız normal bizim karşılık beklemeden yapmaya çalıştıklarımız sizleri şaşırtmakta elbette ancak cennet rüşveti cehennem korkusu olmadan insanlar için bişeyler yapabilmek "insanlık"tır bizde bu yolun yolcusuyuz..
geçenlerden okudum bir hoca kadının birine papaz büyüsü yapılmış seni kurtaracağım diye tecavüz etmiş sonra 3 arkadaşına daha ettirmiş!!
işte böyle aşağılık olaylar olmasın diye bizler mücadele ediyoruz!!

ÖRGÜTLENİN!!!

Önerilen Siteler