Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-09-2015, 20:28
Boolean Boolean isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Saydıkların arasında varsıysa, o da var deseydin. Güzelce açıklasaydın yani.

Ahmaaaaahhh, provatööööörrrr dedin.

Ben olsam, boolean o da var doğru derdim. Neden PKK silah bırakmalı sence diye falan sorardım.

Neyse.

Uzatmak istemiyorum bu konuyu.

Sen haklısın, Spartacus
Alt 09-09-2015, 21:28
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Boolean´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Spartacus,

Göt kesme kelimemi defalarca söylüyorsun da, şu an şiddete neden olan PKK. Ordu ise ülkesini koruyor. PKK'yı istemeyen Kürt vatandaşı da, PKK'dan koruyor yani.

Öyle Kürtler = PKK durumu yok.
Böyle bir durum olmamalı zaten, PKk=Kürt değildir, birde Devlet=Türk değildir dersek tamam olacak. Her şeyin faturası halklara kesilmemeli.
Bu durumu tanıdığım Kürt kökenli birkaç ağabeyimden de biliyorum.

Böyle yansıtılırsa bu, alakası olmayan Kürt vatandaşlar daha çok hedef olur.

Ayrıca ordu sadece PKK'dan da korumuyor. Rusya'dan koruyor, İran'dan koruyor.
Her toplum kendsini kendisi korur, ordu, ne zaman toplumun parçası olur o zaman anlamlı. Kürtleri'de koruyor derken böyle bir belirteç makul olan değil.
Askeri parçalayan adamın götü kesilsin lafı hiiiiiç öyle şiddet severlikmiş, şiddet üretmekmiş falan filan bunları geçelim.
Şiddet severliktir. Pekala insanı parçalayan devlet görevlilerinin de götleri kesilmeli, öyle heeeç şiddet olmaz bu o da gider PKk'yıı yaratır. Şiddettir, senin şidddetin sana meşru, ötekide babamın kulağını kesene karşı diyor o da ona meşru oluyor, sonuçta meşruiyet kazanan ne oluyor? Şiddet. Göt kesmek senin işin mi?
Bu heriflerle, eline silah almayıp hak peşinde koşanlar bir değil.

Siz de Türkiyeliyseniz eğer, eline silah alanla, almayanı birbirinden ayırmanız lazım.

Silah alanı yerden yere vurmanız, sözle geleni korumanız desteklemeniz lazım.

Diyeceksin ki askerin elinde silah yok mu?
Evet Türkiye'deyim ve kapıya, bacaya, ayakkabıya dahi muhtaç olmanın ne olduğunu çok iyi biliyorum ve bu durum genel, PKK diye bir ayrımı yok. Meseleyi böyle görüyorum, yoksa kimse kelle koltuk, savaşayım diye gitmez.
O asker sadece beni değil, Kürt vatandaşı da korumakla görevli. Görevini doğru yapmıyorsa, meclisteki HDP'dir, CHP'dir bunun hesabını sorcak, PKK değil.
PKK değilse, çözüm diye bana gelip PKK'yı dayatma, kaç kez dedim yine diyorum, PKK'yı kendisiyle çözemeyiz, ancak PKK muhatap alınacaksa, senind erdin ne, ne istiyorsun diye gidilebilir, başka türlü muhataplık, muhataplık olmaz, ya dalkavukluk olur ya da boş beklenti. Öldürerek çözelim dendi, öyle hiç çözülmez, tencere, kapak meselesidir bu, birbirini çoğaltır.
Kürtçe konuştuğu için yaşam güvencesi sorunu falan yoktu aslında uzun süredir, sağolsun PKK türk ırkçılarını azdırmayı başardı, hedefine ulaştı, sana bahane imkanları sundu. (Yafta de ne dersen de yani)

Bunun da hesabını sorcak HDP'dir.
Hayır bu süreçte lider aktör AKP'dir. AKP gayet bilinçli bir strateji izledi, maksadı PKK da değil. PKK silahı, bu gün almadı ki, başından beri silahlı idi!. AKP doğudan 3 puan oy çıkartmak, batıdan da, KAOS ortamından faydalanmak derdinde, bu günün esas sorumlusu bu(silahlı bir PKK'nın varlığı bilinemz bir şey değildi ki!). Bunun da en azıdnan 3 puan oy kapmanın, bir garantisi var, OHAL çerçevesine sokmak. Eğer seçime asker baskısı altında girilirse, o bölge insanı ya oy kullanmaz ya da kullanamaz. Yaşın kaç bilmiyorum, eskiden doğunun oyları bilhassa OHAL bölgelerinde sandık diye bir geçerlilik yoktu, kimse gitmiyordu, gidemiyordu, ama sandıkalrda boş çıkmıyordu, yani? Birde batı, kıyamet alametleri ve MESİH ERDOĞAN misyonu, kaç oy kotaracakalrsa, şimdi ihtiyaçları olan kaostur, kıyamettir, cehenemem senaryosudur. Kısaca bir tahlil yapacaksak etraflı düşünmeliyiz, mevsim geldi diye dişi atın ardında, yarış kaybeden-kaybettiren- muzaffer atlar gibi, olmamalıyız.

AKP politakalarına eklenenler kaybetmeye mahkum bu süreçte. Birisi MHP, çoktan kuyruğuna takıldı, aynı oyunlar Çiller döneminde oynandı. Tıpatıp aynısıydı yine ÖZEL HAREKAT polisi, jandarması devredeydi üstelik PKK kıyafetleriyle, propaganda malzemesi ya da olay çıkartmak çerçevesi ya da devletin gücünü göreceksiniz! baskısıyla uzun dönem her gün kan haberleri geldi. Seçim kapıdaydı çünkü ve Çiller bayrak inmez, ezan susmaz diyor, bayrak ve ezan üzerinden oy avcılığı yapıyor, ancak bu ikisine de kastedecek tarafa, düşmana ve günah keçisine(örneğin bu gün HDP) ihtiyaç duyuyordu. Aynı filmi tekrar izliyoruz, Çiller seçimi kaybetti, hoooop ülkede terör eylemleri yüzlerce kat düştü. Gidin AKP öncesi bilançolara bakın, örneğin Ecevit dönemine bakın, bilmeden konuşmayın, biz bu süreçleri defalarca geçirdik. Siz sanıyorsunuz ki şimdi dağlarda savaş var! Yok! Onlar birer ilizyon, asıl savaş şehirlerde, mesele de burada zaten! Seçim dönemi boyunca da bu değişmeyecek, şehirlere zırhlı birlikelr, panzerler dolduruldu, sanki işgal edilmiş toprakalr gibi bir durum yaşanıyor, maksat belirli bir coğrafya daki ve başka coğrafyalardaki insanlara mesaj vermek! Bu mesajı alan alır, almayan almaz, ancak AKP'nin hesapları geri tepecek, Çiller bunu yaptı kazanamadı. Lakin bu gün AKP de kitle desteği yüksek, din etkin kullanılıyor, bu hesaplar 5 puan daha fazla oy alabilme hesabı ve doğu oyları bunun 3 puanını verebilir, şu an bunca kaosun temelindeki en önemli neden OY AVCILIĞI. Bu strateji uygulamaya koyuldu ve bilerek şehir hayatlarına, topluma yönelip, şehirler ablukaya alındı! Sen neresindesin, nereden bakabiliyosun bu stratejiye, PKk diyorsun başka dediğin yok?. Sonra silah bıraksın dersin(muhatabın orası mı?), zaman geçer, seçimler olur, kan siyasetinden geçinen geçinir, çıkar elde eden eder, edemeyen edemez, olan bu olur... Katranı kaynatsan olur mu şeker?

HDP'ye gelince siz anlayış ve zihniyetin baskısı ve ötekileştirmesi bitmesin dedikçe, aksine HDP biter. Bu gün her gün haberlerde AKP-Hükümet HDP nin hesabı sorulacağını, hukuka hesap vereceklerini, HDP=PKK olduğunu anlatıyor, sizde bunlarla bir olup, PKK diye yatıp, PKK diye kalkıyorsunuz. Arkadaş, beri yandaki siyasi ve demokratik dediği alanı bir partiye DAR ETMEYE çalışırsa, ne olur bunun sonu? Bu değilde gidip, gidip aynı şekidle PKK diyorsunuz, beri tarafı sen garantiye al hele! Bak bakalım PKK'nın gereği kalıyor mu?

Bu gün yürütülmesi gereken politika NEFRET söylemlerinden ısrarla kaçmaktır, şiddeti üreten tüm mekanizmaları yaratan, meşrulaştıran(benim etiketim, yüce neyim vs) ne varsa, bu şiddet mekanizmaları ister devlet olsun ister terör kurumları olsun ne ise, bu koşulların üzerine gitmeli. Birlikte ortak yaşamı savunmalı, şiddeti kaşına, gözüne bakmadan KİMDEN GELİYOR OLURSA OLSUN karşımıza almalı, AYRIM yapmamalı. Çözüm budur ben başka bir çözüm bilmiyorum. Çünkü şiddet diye gidip göt kestiğin ya birisinin evladıdır, ya kardeşidir, ya amcasıdır, kan davası gütmek, kan siyaseti heleki bu çağda ne devletlere ne insanlığın zihniyetine uymuyor, üretiyorsa bu üretiyor, insani ve aklı başında neyimiz varsa tüketiyorsa da bu tüketiyor. Nefret.

Sonraki yazın içinde, provakatör dediğim yeri alırsın bakarsın, bir insana sen PKKLısın demeye getirmek, eğer ki sırf, etiketlerimiz ve kılıflarımız adına insanın, insana karşı şiddet ve siyaseti bitmeden, çözüm yok dedi diye, -aslında hiçte sembol ile kastım bayrak değil!- bunu yapabiliyorsan, bu nazarımda provakatörlüktür, bunun adı linç kültürüdür, linç kültürünü öğrenirsin, muhatabı olduğunda, hayat öğretiyor. HDP lilerede senin koyduğun tavır gösteriliyor ve bu tavır gerçekten başarılı oluyor, muhatabın elini, ayağını bağlıyor, meramını anlatamaz oluyor...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu

Konu spartacus tarafından (09-09-2015 Saat 21:45 ) değiştirilmiştir.
Alt 09-09-2015, 22:37
postalmarx postalmarx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Spartacüs, malesef Kürtler eskiden beri ne kanunla, ne devletle, ne düzenle uyuşmadılar. Ezelden beri kanun tanımaz, medeniyetsiz bir millettir. Bu demek değildir ki PKK'sı, şusu, busu mazur görülmeli; "çünkü bu adamlar kanun devlet nizam görmemiş, bilmiyorlar ki, cahiller" mi diyelim? Yani şu kadar Açılım oldu, Çözüm Süreci oldu, iyi niyet gösterildi, ondan sonra bile bunu yapıyorlarsa bu demektir bu adamlara kanuna ve nizama uymayı, devletin otoritesini tanımayı, kısaca medeniyeti, kafalarına vura vura öğretmekten başka çare yok. Malesef bu böyle.

Bence sen nedense PKK'yı hala kısmen mazur ve meşru görüyorsun. Bunu da anlamak güç. Heralde siyasi anlayışından (anarşizm?) dolayı genel olarak devletleri meşru görmediğin için mi? Bu yüzden PKK gibi bir örgütü en az bir devlet kadar meşru mu görüyorsun? O zaman IŞİD, El Nusra, şu, bu falan için de aynı şekilde "gücü yeten devlettir, devleti devlet yapan özel birşey yok, hepsi eşit meşruiyettedir" mi diyeceksin? Yoksa sırf laik ve sola yatkın silahlı örgütler mi bu kapsama giriyor? Buna tutarlı bir cevap verebileceğini sanmıyorum.

"Devlet etnik temele dayanıyor, Kürtleri tanımıyor, kültürel soykırım derdinde" falan, bunları diyorsan, bunlar ikincil derecede sorunlardır. Önce devlet nizamı sağlam dursun, ve devlet dışında bir silahlı oluşum bulunmasın, ve herkes nizama uysun, sonra bu ikincil önemde olan sorunlar, demokratik sorunlar, çözülür. Ama devlet nizamı olmadan, demokratik sorunlar da olamaz. Devlet tüm sorunların ilkidir, herşeyden önce gelir. Devlet nizamı olmadan konuştuğun herşey kıl-tüydür. Devletin olduğu yerde de ona alternatif, veya devlet otoritesini tanımayan, yasadışı, hele ki silahlı, bir oluşum katiyyen olamaz. Toplumun zaten daha baştan bir devlet kurmasının sebebi ve amacı budur.

PKK devlete savaş açtıysa yokedilmeyi de göze almış demektir. Derdi niye seni aldı ki? Eğer ki "arada olan Kürtlere oluyor" diyorsan, Kürtlerin de üzerine düşen, güçleri yettiğince PKK'ya karşı durmaktır. En azından tepkisel olduklarını, PKK'yı onaylamadıklarını tüm topluma hissettirmeleri gerekir. Bence Kürtler yeterince seslerini duyurmadılar. Ellerinde imkan yok değildi. Özellikle bu 3 senelik Çözüm sürecinin sakin ortamında, daha korkmadan, rahatça, bireysel olarak veya sosyal medyada falan kollektif olarak, websiteleri açarak, imza toplayarak vs, PKK'ya karşı bir duruş ortaya koyabilirlerdi. Şimdi arada olan Kürtlere oluyor. Evet oluyor. PKK tabii ki bu durumdan en başta mesul, ama Kürtler'de de suç yok mu?
Alt 09-09-2015, 23:00
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Türkiyede yani yurdumda bazı hırpıtlar Türkiye Devletinin üniter bir devlet olduğunu kabul etmeden türk ordsunu,türk milletini kafasındaki devletler gibi düşünüp yönetileceğini sanıyor.

Bazıları toprak koparma derdinde,bazılarıda başakanlık derdinde bu ikiside ÜNİTER devlet yapısının dışındadır.

Türkiye cumhuriyetinin yapısı ÜNİTER devlet yapısïdır.
Bu yapıyı her ne şartla olursa olsun deiştirmeye teşebbüs eden ler teröristtir.

Bu günki tüm kalkısmalar TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN UNİTER YAPISINI DEİŞTİRMEYE çalışanların terörist hareketleridr.

Türkiye'de üniter devlet

Ana Madde: Türkiye'de üniter devlet
Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 3’üncü maddesine göre, “Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür”. Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olması onun “üniter devlet” olması demektir.[1] Türkiye Cumhuriyeti Devleti, üniter bir devlettir; yani kendi bünyesinde farklı kanunların geçerli olduğu farklı yönetim bölgeleri yoktur. "Federatif" yapılar yoktur. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin yetkisi tüm Türkiye topraklarını kapsar ve her Türk vatandaşı bu topraklar üzerinde eşit muamele görür. Söz konusu üniter devlet yapısı, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünün ve iç huzurunun en büyük teminatıdır.[2]

Türkiye'de üniter devlet yapısı; merkezi idarenin merkez, taşra ve yurtdışı teşkilatları ile yerel yönetim teşkilatlarından oluşmaktadır

Bunu kabul etmis bir yurttaş olarak diyorumki
bu maddeyi kabul etmeyen her birey devlete düşmandır ve bölücüdür.
Bu dagdaki terörist,bayırdaki dinci,saraydaki kral olabilir.
Alt 09-09-2015, 23:19
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Üniter türkiye cumhuriyetini düşmanı olan bazı allahuekberciler,dagdaki teröristlere hain diyor. Gidip parti binalarıni basıyorlar. ilginç!!

Biz ATATÜRKÇÜLER için iki tarafda teröristtir.

Devlet şekli ÜNİTERDİR. başkanlık isteyen,toprak bölmek isteyenler bu yapıyı bozduklarinı sanıp aralarında paylasım kavgası yapıyorlar sözde.

Avuçlarını yalarlar.
Alt 09-09-2015, 23:39
dine mine ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dine mine ne dine mine ne isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili Dialectics

Dialectics´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yahu dine mine ne,
Dialectics´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Şu at gözlüğünü bir çıkar yahu. Madem bakanlar masumdu ne diye yüce divana göndermedi AKP? Ne diye kamuoyu önünde aklamadı bakanlarını? Madem herkes masumdu ne diye Bilal ifade vermeye gitmedi? Madem telefon görüşmeleri tape idi, ne diye senin uzun "telefonlarımızı dinlemişler" diye meydanlarda mağdur edebiyatı yaptı?
Bilal meselesinde diyorum ki , hemen hemen her baba oğlunu korumaya çalışır, Erdoğan'ın yaptığı budur yani doğal bir olay. Yani bunlar suçlu diyorum. Telefon görüşmeleri olayına gelince bunların montaj olduğuna da inanmıyorum.
Yani akp iktidar gücünü kullanıp bakanlarıni oylamaya sokar , bütün ülkenin gözü önünde de bu bakanlarda bu işten böylesine sıyrılır. bunlar olduktan sonra
benim gibi adamda seçimlerde oyunu yine AKPye verir ve afyonlanmış hıyar diye suçlanır. Asıl sorun türkiye'de doğru dürüst muhalefetin olmayışıdır, akp'nin yolsuzluğu değil. Yolsuzluk doğrudur ama muhalefet sadece bu değil bunu anlamıyorlar. devletin kasasindan degil de yaptiklari anlasmalardan, torpillerden onlara sunulan paralardan , cebe indirme olayidir diyorum .
torpiller hep vardi , para herkese tatli , bunu bulan yer abi , gerisi yalan diyorum.

Madem Suruç katliamı'nda, Diyarbakır'daki patlamada AKP'nin parmağı yoktu ne diye meclisten terör olaylarının araştırılma önergesini geçirmediler?
11 Temmuz''da Suruç katliamı daha ortaya çıkmadan evvel ,terör örgütü Çatışmasızlık döneminin bittiğini ilan etmedimi ? ardahan da olaylar olmadimi ? yanlismiyim abi
suruc meselesinde akp kamera kayitlarini kapatsaydi ne derdin ?
kameralari kapatan bunlar , insanlarin köntröll den gecmelerini engelleyen yine bunlar.
Yapilanlari akp,mi yapti simdi ? bütün bu olaylarda hdpnin parmagi olamazmi? olaylari propaganda icin kulanamaz mi ?

Saldırıdan 32 dakika sonra Suruç’a geri dönen Orhan Şansal, sınır kapısından girerken önündeki kişiyi hızla geçen Şansal’ın eliyle yüzünü kapatıp ilerlemesi dikkati çekiyor

ALINTI;
ORHAN SANSAL
“-Kobani’ye geçmek için Suruç’ta bekleyen 300 genci neden yalnız bıraktınız?
-Kobani’ye saldırı günü iki kez gitmenizin sebebi ne?
-Ölen 31 gencin cenazeleri henüz kaldırılmamışken, Kobani’deki önemli olan işiniz neydi?
-Belediyeye ait kültür merkezi kameraları neden kapalıydı?
-Canlı bomba gençlerin arasına girdikten sonra 10 dakika bekledi. Bu konuda bir bilginiz var mı?
-SGDF’li gençlerin plansız şekilde düzenlediği basın toplantısının yeri ve saatini canlı bomba nasıl öğrendi?
-Emniyet yetkilileriyle yaptığınız toplantıda neden arama yapılmasını istemediniz? (Star)”

kaldiki pkk nin varligini sürdüre bilsin diye bu cözüm sürecini bitirdi diyenler var
hangisine inanir isen yani ?

Paralel yapı safsatasına bel bağlamışsın. Yahu arkadaş hiç düşünmüyor musun, dershane olayına kadar 12 yıl bu seninkiler bu paralel yapı ile el ele idi? Tüm o paralelcileri atayan, onayan, öven, sırf seninkiler değil miydi? Beraber yürütülmedi mi o yollarda? Beraber bu ülkenin dibi oyulmadı mı?

Ne zamanki güç paylaşımında sıkıntı çıktı o zaman bu paralelcilik mevzusu türedi. Bunu nasıl sindirip içselleştirebiliyorsun sen, bize bir açıklar mısın? Yani bu pararlel yapı AKP ile beraber 12 sene ülke çıkarlarına hizmet etti de 12. yılda bencil mi davranmaya başladı? Bu soruya verdiğin cevap at gözlüğünün çapı hakkında da bize fikir verecek.

alinti:
"AKP, bugün Suudi Arabistan ve İran gibi İslami şeriatın hâkim olduğu ülkelerde egemen olan, IŞİD, Boko Haram, Taliban gibi örgütlerin etkin oldukları yerlerde uyguladıkları geleneksel İslami eğitime geçmek istiyor. Devletin baskı araçlarına egemen olduğu oranda özel alanı devletleştirme, olmazsa devlet denetimine alma çabasında. Çünkü piyasa, şeriat hukukunun egemen olduğu yerde seküler alan olarak ilgi görür. Cemaatin hedef olması da bundan; Cemaat, piyasaya girerek okulları ve dershaneleriyle (bilerek veya bilmeyerek) Müslümanların sekülerleşmesine hizmet ediyordu. Erdoğan ise Cemaat’in aksine laiklerin İslamlaştırılmasında ısrarlı. Bu da ancak bağlayıcı (hukuki) ve denetleyici devlet gücüyle mümkün olabilir. Uzun sözün kısası AKP eğitimde kamusal olmayan bir devletleşmeden yana. Dershanelerin özel okula dönüştürülmesi de bir şekliyle devlet denetimine alınmak istenmesiyle ilgiliydi. Özel okulların yaygınlaşması ve teşviki bu iddiayı çelişkili yapmaz. Özel okul devletten kaçana seçenek olarak sunuluyor, şimdilik!"

abicim bak AKP islam damarindan GÜLEN gücü ile İktidara gelmiştir doğru ama bunlardan daha sonra ayrılması mı yanlış olan? Önemli olan bu değil mi?

yahu ben de AKP iktidar oldugunda BENDE begnimden vurulmusa döndüm
ama sonraki yilar gödüm ki türkiyede birseyler yapiyor bunlar ve helal dedim
en cok da dogu tarafina yatirim yapacagiz , ülkenin dört yanina bunu yapacagiz demeleri hosuma gitti ve gördüm ki adamlar bunu da yapmakta , Ama ne yazıkki bugünlerde gördüğümüz gibi Kürt insanına giden bu hizmetler birileri tarafından yakılmakta ,havaya uçururlmakta ve Bu olaylar yüzünden 1,2 milyon insanınin O bölgede işsiz kalması dır.
Akp'nin yaptığı barajlara saldırıp asker Yolu deyip Bölge insanını suyundan edemez .bu mu kürtcülük ? soruyorum sana . Abicigim anladim akp kötü ama kürt insanin,nin sucu ne ?

Muhalefet AK Partiye söz yetiştirme yarışında karmaşalar yaşanıyorken, Birliği oluşturan muhalefet partileri, aynı zamanda da, oylarının muhalefet partilerine gitmemesi için de kendi içlerinde çelişkiler yaşıyorlar,İnandırıcılıkları da böylece kalmıyor benim için.Ak parti ülkeye eserler kazandırırken, yeni yeni tesisler açarak halkın hizmetine sokuyor iken muhalefet ne yapıyor? Sadece laf üretiyorlar. Bu ülkeye kazandırdiklari tek bir eser yok.

Gelelim 400 vekil meselesine. Senin desteklediğin partinin bakanları, milletvekilleri benzer söylemler de bulunmadı mı? Eğer başkanlık sistemi gelseydi böyle olmazdı demedi mi? Sanki senin sevgili uzunun farklı mı düşünüyor? Öyle deyip demesinden bağımsız olarak sen farklı düşündüğüne ihtimal verebiliyor musun cidden?

Al şu videoyu bir izle bakalım, belki görme kabiliyetinde artış olur.

[/QUOTE]
Bu 400 vekil meselesini lütfen kendin arastir .

akp,e dershanelere karsi cikti diyemi kötü oldu ?
akp,e baris deyip sürecin icine girdi diyemi kötü oldu ?
bölge insanina, hizmet yoluna koyuldugu icin mi kötü oldu ?
kürt ,türk , zarti , zurtu bir olalim dedigi icinmi kötü oldu ?
teröre af cikardigi icin mi kötü oldu ?
bu ülkede bir cakili civimiz olsun dedi dige mi kötü oldu ?
civiyi cakarken elindeki bali yaladi diye mi kötü oldu ?
cakilan civiyi cikaranlar suclu degilmi ?
bu bölgeyi sen degil de ben yönetecem deyib
Goliat,in karsisina davidi cikaranlar suclu degilmi ?

sana soruyorum bu genc adam neden aliyor ? david konumunda oldugundan bu adam aglamiyormu ? videoyu lütfen izle ?

http://www.sabah.com.tr/gundem/2015/09/09/aglayan-teroristten-itiraf-cember-daraliyor

sen bunlari görme ,git erdoagnin ihalle den cebine giren parayi gör, oldumu simdi?

erdogan babamin oglu degil ki ?
onu almaniz icin ben neden akp,den vaz gecegim .

islamdan ,mi korkucam ,anayasa var .
alevi , kürt , türk ,de kimse artik ayni diyormu ? diyor
diyelim ki tek adam olayi geldi anayasaya el ata bilirmi ? atamaz

yani birilerinin kurguladigi korkulara katilmiyorum.

afedersin yas oldu 42 ama zigerim artik sagcisini solcusunu komünistini demokrasisini yeti artik

ne bu be , bu akp sayesinde neler olabildigini gördü bu insanlar yahu

akp bu ülkeyi koma,dan kaldirdi , bunlar ben daha iyi doktorum diyecegine , abi gördünmü Akp iki tane bakiciyi domalti deyip baska bildikleri biiiirsey yok , neden ? cünkü hasta bunlarin ziginde degiiiil .

dert bende derman sende diyen halki bunlar hic bir zaman olsun görmedi ve halen de görmüyor .

bakin gecenlerde numan kurtulus imam hatip meselesinde tercih eden okular döne bilir diye sözler sarf etti

görüyormusun adamlari ?

ama bunlar halen ver bilali misali gidiyorlar , demokrasi felan

zigeyim bilalini de demokrasisini , de bu muhalefetin
akp ikdidar oldumu ? aahhhhhhhhh bu islamci zihniyet bilmem afyonlanmislar .

Bazı insanlar hiç değişmez. kendilerini deyistirmemek icin sadece daha iyi yalan atmayi öğrenirler

Konu dine mine ne tarafından (10-09-2015 Saat 00:09 ) değiştirilmiştir.
Alt 10-09-2015, 01:01
dine mine ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dine mine ne dine mine ne isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

su köpekte olan akil ve vicdan olsaydi insanlarda ,bu prolemleri coktaaan cözmüstük

Bazı insanlar hiç değişmez. kendilerini deyistirmemek icin sadece daha iyi yalan atmayi öğrenirler
Alt 10-09-2015, 01:08
postalmarx postalmarx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Atatürkçüler dedikleri pek çok şeyde haklı çıktılar. Cemaat kadrolaşması olsun, Çözüm Süreci olsun, Suriye konusu olsun, hepsinde.

Atatürkçülük boşu boşuna dış politikada etliye sütlüye karışmaz bir strateji izlemiyordu. Boşu boşuna Kürtçülüğün ve dinciliğin, yeri gelince demokrasiyi aşan bir tutumla önünü tıkamıyordu. Bir bildikleri vardı.

Bir düzen kolay kurulmuyor. Ama çok kolay yıkılabiliyor. Özellikle ortadoğu gibi bir coğrafyada. Bizimki gibi sünni-alevi, dindar-laik, türk-kürt gibi birden fazla fay hattıyla bölünmeye müsait bir toplumda.

AKP'nin Suriye politikasında Türkiyeciliğin dışında bir motivasyona sahip olduğu düşünülebilir. Vatanseverliğe ters olarak, Türkiyeciliğin ötesinde, İslamcı ve ümmetçi bir tavırla, hem o ülkenin parçalanmasına alkış tutmak, hem de kendi ülkesinin terör sorununun daha da kötüleşmesine bilerek veya bilmeyerek önayak olmak nasıl olabilir? Böyle bir zihniyet ülkenin en tepesinde nasıl kendine yer bulabildi?

2023 masallarıyla uyutuldu bu millet. Bir köprüye tav oldu. Yolsuzluk yapan bakanları falan yargılayamamış oluşumuz milletçe aşağılanmamızdır, evet. Ama büyük resimdeki aşağılanma yanında küçük kalıyor.
Alt 10-09-2015, 01:12
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Böyle bir durum olmamalı zaten, PKk=Kürt değildir, birde Devlet=Türk değildir dersek tamam olacak. Her şeyin faturası halklara kesilmemeli.

---------------------------------------------------
Hayır bu süreçte lider aktör AKP'dir. AKP gayet bilinçli bir strateji izledi, maksadı PKK da değil. PKK silahı, bu gün almadı ki, başından beri silahlı idi!. AKP doğudan 3 puan oy çıkartmak, batıdan da, KAOS ortamından faydalanmak derdinde, bu günün esas sorumlusu bu(silahlı bir PKK'nın varlığı bilinemz bir şey değildi ki!). Bunun da en azıdnan 3 puan oy kapmanın, bir garantisi var, OHAL çerçevesine sokmak. Eğer seçime asker baskısı altında girilirse, o bölge insanı ya oy kullanmaz ya da kullanamaz. Yaşın kaç bilmiyorum, eskiden doğunun oyları bilhassa OHAL bölgelerinde sandık diye bir geçerlilik yoktu, kimse gitmiyordu, gidemiyordu, ama sandıkalrda boş çıkmıyordu, yani? Birde batı, kıyamet alametleri ve MESİH ERDOĞAN misyonu, kaç oy kotaracakalrsa, şimdi ihtiyaçları olan kaostur, kıyamettir, cehenemem senaryosudur. Kısaca bir tahlil yapacaksak etraflı düşünmeliyiz, mevsim geldi diye dişi atın ardında, yarış kaybeden-kaybettiren- muzaffer atlar gibi, olmamalıyız.

AKP politakalarına eklenenler kaybetmeye mahkum bu süreçte. Birisi MHP, çoktan kuyruğuna takıldı, aynı oyunlar Çiller döneminde oynandı. Tıpatıp aynısıydı yine ÖZEL HAREKAT polisi, jandarması devredeydi üstelik PKK kıyafetleriyle, propaganda malzemesi ya da olay çıkartmak çerçevesi ya da devletin gücünü göreceksiniz! baskısıyla uzun dönem her gün kan haberleri geldi. Seçim kapıdaydı çünkü ve Çiller bayrak inmez, ezan susmaz diyor, bayrak ve ezan üzerinden oy avcılığı yapıyor, ancak bu ikisine de kastedecek tarafa, düşmana ve günah keçisine(örneğin bu gün HDP) ihtiyaç duyuyordu. Aynı filmi tekrar izliyoruz, Çiller seçimi kaybetti, hoooop ülkede terör eylemleri yüzlerce kat düştü. Gidin AKP öncesi bilançolara bakın, örneğin Ecevit dönemine bakın, bilmeden konuşmayın, biz bu süreçleri defalarca geçirdik. Siz sanıyorsunuz ki şimdi dağlarda savaş var! Yok! Onlar birer ilizyon, asıl savaş şehirlerde, mesele de burada zaten! Seçim dönemi boyunca da bu değişmeyecek, şehirlere zırhlı birlikelr, panzerler dolduruldu, sanki işgal edilmiş toprakalr gibi bir durum yaşanıyor, maksat belirli bir coğrafya daki ve başka coğrafyalardaki insanlara mesaj vermek! Bu mesajı alan alır, almayan almaz, ancak AKP'nin hesapları geri tepecek, Çiller bunu yaptı kazanamadı. Lakin bu gün AKP de kitle desteği yüksek, din etkin kullanılıyor, bu hesaplar 5 puan daha fazla oy alabilme hesabı ve doğu oyları bunun 3 puanını verebilir, şu an bunca kaosun temelindeki en önemli neden OY AVCILIĞI. Bu strateji uygulamaya koyuldu ve bilerek şehir hayatlarına, topluma yönelip, şehirler ablukaya alındı! Sen neresindesin, nereden bakabiliyosun bu stratejiye, PKk diyorsun başka dediğin yok?. Sonra silah bıraksın dersin(muhatabın orası mı?), zaman geçer, seçimler olur, kan siyasetinden geçinen geçinir, çıkar elde eden eder, edemeyen edemez, olan bu olur... Katranı kaynatsan olur mu şeker?

HDP'ye gelince siz anlayış ve zihniyetin baskısı ve ötekileştirmesi bitmesin dedikçe, aksine HDP biter. Bu gün her gün haberlerde AKP-Hükümet HDP nin hesabı sorulacağını, hukuka hesap vereceklerini, HDP=PKK olduğunu anlatıyor, sizde bunlarla bir olup, PKK diye yatıp, PKK diye kalkıyorsunuz. Arkadaş, beri yandaki siyasi ve demokratik dediği alanı bir partiye DAR ETMEYE çalışırsa, ne olur bunun sonu? Bu değilde gidip, gidip aynı şekidle PKK diyorsunuz, beri tarafı sen garantiye al hele! Bak bakalım PKK'nın gereği kalıyor mu?
Kac gundur yazmaktasin ayni konuda, hala anlasilamiyor olusunun, bizim toplum olarak, bize iliskin balik hafizali olusumuzun bir etkisi var mi diye dusunur oldum artik. Bundan sonraki cumlelerim sana dair degil, genele seklindedir.

Arkadaslar, daha gecen senelerde bu konulari forumlarimizda isliyorduk. (Gerek Suriye olaylarinin patlak verisi, gerekse mevcut soruna iliskin yansimalar seklinde) Biraz vaktinizi ayirin, usenmeyin su eski basligimizdan su linki(haberlere iliskin), o gunun donemine iliskin okuyun, inceleyin ve fakat uzerinde biraz dusunerek yazin.

http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=33187

Ote yanda Pkk, 40 yildir sahnede mevcut silahli orguttur. 40 yildir bu ulkede ceset toplamaktayiz, elimizde bu insanlarin kani var. Adamlar acik acik zaten soylemistir. Yanisira Balyoz vs. mevcut davalarda yine Tsk'ya iliskin goruslerini de acik sekilde soylemislerdir.

Biraz durust olmakla fayda var.
Soylesenize, hangi silahli teror orgutu, ilgili, savas acmis oldugu ulkenin ordusunun tutuklu rutbelilerine iliskin bu sekilde beyanat verir? (adamlar duzmece evraklarla iceri tikildi, evet bizim gorusmelerimiz olmustu gecmiste vs. seklinde)

Ha bu surecte de insanlarin, halklarin agzina cozum sureci adi altinda bir parmak bal suruldu. Sonra da durum tam tersine donustu. Yani nedir? Cozum surecinde Pkk silah stokladi itiraflari. Ve dogal olarak da bu iktidara, mevcut halkin, peki silah stoklarken sen nerdeydin diye sormasi cok dogaldir.

Ote yanda Hdp, bunca baski, saldiri vs.'ye karsilik ayakta durmasi, silahla degil de, demokratik sekilde fikirleriyle mecliste bulunmasi, bu otekilestirmeler olmadan ancak mumkun.

Ama Akp agziyla, silah biraksinlar olmezler gibi bir mantik ile maalesef mumkun degildir. Yani bunun gercek meali nedir? Sen silah birak, ben oylari kapayim, sonra cozume bakarim. Sizce Pkk bu zokayi ikinci yere yer mi? Onu da gectim Turkiye'deki konuya ozne olmus halk yer mi? Ayni filmin basa sarilmis halidir bu.

Aklibasinda olan arkadaslara sormak isterim;
Siz 40 yil boyunca o ulkenin askeri kolluk kuvvetleriyle, birebir sicak catismis bir teror orgutunun, sivil iktidar kanadinin, oy hevesiyle, silah birak demesine karsin, silah birakacagina inaniyor musunuz cidden?

Veya Turkiye'nin siyasi/ekonomik farketmez, uluslarasi veya uluslarustu konjuktur'den kopuk, adeta magarada izole yasayan bir ulke oldugunu filan mi dusunuyorsunuz? Cidden sasiyorum, surada hic degilse bir avuc sagduyuyla, ulkecek butunleselim, kopmayalim, cozum uretelim diye yaklasan insanlar olarak, objektif bir gozle, bunlari henuz hesap edemiyorsak siyasi platformda , artik kendimizi gidip kopruden asagiya da atsak yine kar etmez.

En bir dipe not:
Bu ve bu tip mesajlardan dolayi, sen bolucusun, sen ayrilikcisin, sen pkk'lisin, kurtcusun, turkcusun, ordu dusmanisin, ulke dusmanisin, masonsun, usaksin, dis mihraklarin piyonusun vs.vs. gibi kurdilihicazkar makaminda terennumler edecek olanlara, gidip , once beyinyaricaplarini olcturmelerini tavsiye ederim. Bir kisma iliskin(geneli degil), aliskinsiniz siz Ohal'lere, sikiyonetimlere nasilsa, ne yapalim canim olsun, bolge insani bu secimde de oy kullanmayiversin der, demokrasi(!)'yi insa ediverirsiniz artik. Mehmet'lerin, Hatice'lerin vs. cesetlerin uzerine. Ulkeyi ayrilastirip, kutuplastirip, mezhep uzerinden kesip kesip yersiniz artik birbirinizi. Ustune de Akp ile birlikte oturup, iki hatim indiverdiniz mi islem tamam olur. Aman ha, gulsuyunu unutmayin...
Alt 10-09-2015, 02:00
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

postalmarx´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Spartacüs, malesef Kürtler eskiden beri ne kanunla, ne devletle, ne düzenle uyuşmadılar. Ezelden beri kanun tanımaz, medeniyetsiz bir millettir. Bu demek değildir ki PKK'sı, şusu, busu mazur görülmeli; "çünkü bu adamlar kanun devlet nizam görmemiş, bilmiyorlar ki, cahiller" mi diyelim?
Bir iki yıl önce, yani AKP ye göre seninde siyasi görüşlerin değiştiği için, Türkler aptal diyordun-ki bunun için ceza aldın!-, şimdi Kürtler medeniyetsiz diyorsun, çünkü sende eksik olan sadece siyaset bilinci değil, bilimde heleki sosyal bilim eksik. Bunu derken sen şöylesin anlamında demiyorum-gerçekten değil-, sadece her durumda kullandığın şu yönteminin yanlış olmasından bahsediyorum. Bu tarz ifadelerin ve açının aslında ciddiye alınır bir yanı yok. İnsan ve insan psikolojisi, budur önemli olan. Bu ifadelerini zamanında ABD yerliler ve sonrasında siyahiler için söylüyordu, çünkü yaptığı, uyguladığı şiddete meşruiyet zemini arıyordu, işte bu ifadeni ben böyle değerlendiriyorum. Yoksa Türkler'e de barbar denmiştir, birisi çıkıp Türkler barbar, o nedenle Kürtler bunu yaşadı derse, senle aynı kafaya sahip demektir.
Bence sen nedense PKK'yı hala kısmen mazur ve meşru görüyorsun. Bunu da anlamak güç. Heralde siyasi anlayışından (anarşizm?) dolayı genel olarak devletleri meşru görmediğin için mi? B
Bu ifadelerle eleştirme şansın olmaz. Ele aldığım İNSAN-ŞİDDET olgusudur, üreten de budur, tüketen de bu olacak. Şimdi seni oturduğun yerde bulsam kapına dayansam, kapıyı kırıp içeri gireceğimi düşünsen sanırım ilk yapacağın iş, mutfağa koşup bıçak , sopa vb silah yerine kullanabileceğin şeyler aramak olurdu ve hepsinden öncesi 155'i aramak. 155 ne olur burada can ve mal güvenliği, güvence hissi. İnsansan tabi, ve bu halde senin sopa araman, 155 aramanı, asla entelektüel birisi misin, cahil misin vb ile ele alamazdık, ama sen bunu yaparak yorum yapmayı iş sanmışsın. Burası beni bağlar ve kapıdaki şiddet ve senin sopaya olan güvence arayışını ancak kapıdaki şiddetin uzaklaşması ortadan kaldırır. Bu ifadelerim PKK'yı maruz gördüğüm anlamına gelmez, anarşist değilim, hala öğrenemedin, sosyalistim ve toplumsal çerçeve de üzerinde durduğum ise sosyal demokrasidir.
"Devlet etnik temele dayanıyor, Kürtleri tanımıyor, kültürel soykırım derdinde" falan, bunları diyorsan, bunlar ikincil derecede sorunlardır. Önce devlet nizamı sağlam dursun, ve devlet dışında bir silahlı oluşum bulunmasın, ve herkes nizama uysun, sonra bu ikincil önemde olan sorunlar, demokratik sorunlar, çözülür. Ama devlet nizamı olmadan, demokratik sorunlar da olamaz.
Ben onu bunu bilmem, kapıdaki şiddetin bitmesi şart bunu bilirim, yoksa sen evinde ordan oraya koşar, silah ararsın. Ve ömür billah şiddeti ele almayan ama şiddeti uygulayanın kaşıyla, gözüyle uğraşırsın. DEVLET bir TABU değildir, KUTSAL değildir, canlı organizmadır, insan gibidir, gerekirliği tartışılmıyor şu anda, yanlış zihniyete sahip olabilir, suç işliyor olabilir, iyi yaptığı kadar kötüde yapabilir, şiddete dayalı olabilir, bir çok çağdışı unsuru barındırabilir, bir çok olumsuz sonuca yol açabilir. Afganistan'da da devlet var ve farkı belirleyen ne ise sen bunu masaya yatırcaksın!! Somalide'de devlet var, Hitler zamanında da Almanya'da devlet vardı, durumlar ortada, demek ki devlet dediğimiz hayattan yalıtık, eylemsiz ve zihinsiz bir yapı-heykel- değilmiş. Değişmesi gereken bir çok unsura sahipmiş-mesela ilk aklıma gelen etnisite ve dinin siyasileşmiş olması, bu bitmeden bir çok sorun çözülmez-. Önemli olan nasıl kullanıldığıdır, eylemi, fiiliyatıdır, DEVLET amaç değil bir ARAÇTIR. Şu konuda ben içinde olduğum koşulları değerlendiriyorum, DIŞINA ÇIKMIYORUM(yani bana göre devlet nedir, sistem ne olmalı dahil etmiyorum, edersem analiz edemem). Devlet şiddete, öldürmeye yetkili kutsal görülmemeli, insan hayatı öne alınmalı, ama sizlerin çıakrlarına uymadığı için devleti sürekli bir şiddet yanının olmasını istiyor olabilir misiniz? Devlet işkence ede, ede insan öldürüyor, siz ise bunu savunmak için muhatabanızın, şiddettir, şiddeti doğrurur demesini, çarpıtarak, eylemi, FİİLİ değil de devlet tartışmasına çekerek manipüle ediyorsunuz, kendi algınıza karşı yapıyorsunuz bunu. Erkek kadını öldürüyor, şunu yaptı, bunu yaptı, yapmış olması szin kitabınızda öldürülmeyi hak ettiği anlamına mı geliyor-işte değişmesi gereken bir şey daha-? Siz çıkarlarınız (ideolojik, maddi, inançsal vb) uğruna, bir yanın şiddetini kutsadığınız için, haliyle anında kendinizi taraf ve karşı taraf psikoljisinde buluyorsunuz, oradan aslında en son yapılabilir yorumu ilk yapıp, öyle görmen normaldir. Sonra şiddet yanlılarının her daim söylediğini söylemeye yöneliyorsunuz, eyleminize suçlu aramak, evet kendi eyleminize, kendiniz dışında suçlu aramak. Örneğin bu gün kadına da şiddet ortada ve şu anda yıllık bilançolarda terörden daha fazla sayıda hayat almış durumda, erkek bu eylemiyle, şiddetiyle suçlu iken, siz bana erkeğin bu şiddetine son vermek şart dememe karşın, kadının eylemini savunduğumu iddia ediyorsunuz. Ben eylemleri bilmiyorum-bilsem de şu aşama da esas aldığım bu değil-, kadının ne yaptığı da, burada üzerinde eğildiğim öldürme hakkıdır, şiddeti hak görme hakkıdır, buna aranan kılıftır. Siz ise erkeği savunmamı dayatıyorsunuz, çünkü diyorsunuz erkektir, erkek egemendir, kabul etmiyorum, bu benim herhangi bir eylemin, eylemcisini ya d akadının yaptığı bir hata bile olsa, suç bile işlese, hatasını savunmamdan ileri gelmiyor, bu benim her ne sebeple olursa olsun şiddeti hak ve kendine kutsal saymanın karşı çıkılması şart olan faktör olduğu için söylüyorum. Kısaca beni değil, gidin koşulu analiz edin, öğreneceğiniz ne varsa, orada... Mesela şimdi panzerler gölgesinde balkondan bakan çocuklar, 20 yıl sonra bunu unutmayacak.
PKK devlete savaş açtıysa yokedilmeyi de göze almış demektir. Derdi niye seni aldı ki? Eğer ki "arada olan Kürtlere oluyor" diyorsan, Kürtlerin de üzerine düşen, güçleri yettiğince PKK'ya karşı durmaktır.
Derdi beni niye alsın? Tekrar döneceksin, şimdi evinde kapında bir şiddet sana yönelmiş, bunu hissettiğin sürece, elindeki sopa bile PKK olur senin için. Sanki oturduğun yerde origami sanatı yapıyorsun gibi. Sanki nesnel koşullar elindeki kağıt gibi dilediğin gibi büküp, çevirebildiğin bir şeymiş gibi yazıyorsun. Şu anda doğuda kaç şehir abluka yapıldı? Cizre'ye milletvekilleri bile alınmıyor, giren çıkamıyor. Misal bir şehirde tüm insanlar hapis ve kapılarının önünde panzerler, polisler, askerler dolanıyor, darbe gibi, ya da işgal kuvvetlerinin, YABANCI bir bölgeye girmesi gibi. Ne sanıyorsun sen bu politikaları? Sen PKK ile mücadele filan mı sanıyorsun? Tam tersine bu aslında PKK'nın geri planda kalmasına karşı da bir eylem. Yani silah bırak diyorsun ya, silah bırakamasın stratejisi. Çünkü şu anda iktidarın kaosa, cehennem siyasetine ihtiyacı var, bundan da sonuna kadar bir kaç yönden fayda sağlamak istiyor. Birisi, kürtler HDP'ye oy vermesin, korksun, böylelikle şehirler ablukada, diğeri ise şehirleri ablukaya alayım ki, PKK gündemden, insanlar için bir can simidi durumundan geri kalmasın, HDP ye yönelsin, oradan da hükümetin HDP=PKK propagandası işlesin. Çünkü şehirler ablukaya alınırsa, koşacak olanlar HDP, böylelikle abluka altına koşmakla, ve ablukanında PKK ya karşı mücadele olarak gösterilmesi de, sonuçta HDP'yi abluka yarıcı bir konuma itecek, ya da böyle pazarlanacak. Şimdi böyle olsun, böyle olmalı isteniyor, siz ise elinizde boş bir politakayla çoktan saf dışı oldunuz. PKK silah bıraksın, bu politika, propaganda ile değil, bir süreci olan toplumsal faaliyetle anlam kazanabilir, ama o toplum, panzerler gölgesinde olmamalı. Siz kapıya şiddeti dayamış, bırak lan o sopayı diyorsunuz. O nedenle şimdi, şu an bu tek ama tek çözüm alternatifiniz geçerli değil, neden 1 ama 1 alternatife sahipsiniz? Çünkü mecbur bırakıldınız.

Daha düne kadar hiç bir şey olmayan şehirler bir anda ablukaya alındı, göz hapsine çekildi, mileltvekilleri dahi, o şehirlere giremiyor ve arada bir insan ve çocuk ölümleri geliyor, koy 10 yaşındaki çocuğun yanına bir keleş işte öldürme hakkı, bu kadar basit bir devlet anlayışımız var şu an ve bu hedef kitleye zaten gösteriliyor-yani zayi ederim deniyor ve kimse de hesap sor-a-maz(alacaksan da hesabını dağda alırsın! demektir bu). Yani mesaj verilmek isteniyor, Devlet deniyor bir topluma sizi ezer. Akıllı olun, HDP'ye oy vermeyin, ya da hiç oy vermeyin(biz yerinize kullanırız)!

Neyse bana izah et;
Şu an evindesin ve kapıda bir kalabalık elde silah kapına dayanmış. Şimdi, şu an psikolojini anlat bana. Ve çözüm nedir bunu da söyle, gerisi gerçekten benim nazarımda belirleyici değildir, çünkü şimdi fiiliyattır üzerinde durduğumuz şimdi senin ve kapıdakilerin eylemi, senin ve kapıdakilerin zihniyetidir ve sarıldığın araç, gereç(sopa, silah, 155 vb, sen buna muhtaç kaldığın sürece sopa elinde kalacak taki ne zaman bırkacaksın, kapıdaki şiddet uzaklaştığında- değil mi?). ne yaparsan iradenle yapacaksın, kapıdakilerde öyle, o halde bu iradeyi yönlendiren nedir, hangi istekler, hangi gerekçeler, hangi dayanaklardır? Bunlarda analize muhtaçtır. Yap söz ben sana PKK'yı maruz görüyorsun yoksa neden durumu olduğu gibi analiz etmeye çalışasın demem.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu

Konu spartacus tarafından (10-09-2015 Saat 02:20 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler