Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 30-09-2008, 01:16
mehmetsalih mehmetsalih isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Post Turan Dursun'a Cevap Diye Bir Sayfa Açıldı...!

Turan Dursun'a Cevap Diye Bir Sayfa Açıldı...!
Değerli kardeşlerin Turan'a cevap olarak İlahimesaj.com bir sayfa hazırladı. http://www.ilahimesaj.com/tdcevap/ Turan'ın tüm iftiralarına, çelişkilerini dile getiren bu sayfa Din BU KİTABI BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM İTİRAZLARINA CEVAP VERMEKTEDİR. Bayram akşamı hazırlanan sayfa diğer tüm iftiralarada cevap vermeye hazırdır. Allah'ın izni ile sayfa dahada geliştirilecektir. Saygılarımla...
Alt 30-09-2008, 01:20
AKHENATON
Üye Değil

yahu şimdi parası olan site açıyorsa bu üstünlükmüdür.Site açan vatandaş benim karşıma çıksın varsa bilgisi becerisi ve yüreği.
Alt 30-09-2008, 01:27
qw19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qw19 qw19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Adını ilahi komedya olarak koysanız daha anlamlı olurdu.
Selamlar.
Alt 30-09-2008, 01:31
Yasaklandı

Bağışlayın acale ederek ilahimesaj bırakmışız yoksa önerdiğiniz ismi bırakırdık. Neyse gelecek sezona kaldı. Bu arada komediyen aranıyor vgm senide davet ederiz.
Alt 30-09-2008, 01:33
çakırcalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
çakırcalı çakırcalı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Evet vgm, http://www.ilahikomedya.com/dntcevap/ olmalıymış
Alt 30-09-2008, 01:35
-InVi- -InVi- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

-InVi- - MSN üzeri Mesaj gönder

sn. mehmetsalih,

bu tür sitelerin olmasi da gerekli tabi, ama böyle köy'den köye gazel okur gibi degil, ortak bir sitede bunlarin hepsi gayet net bir sekilde tartisilabilmeli....
yani turan dursun yalan yanlis yorum yapmis olabilir, onu elestirenler kendi savunduklari degerleri bilmiyor olabilir....hersey olabilir.....
ama bizim icin önemli olmasi gereken, ayni konu hakkinda cidden iki üc ciddi farkli yorumlar varsa bunlari ilk önce yasaksiz bir sekilde dinlemektir.....
gönül isterdi ki , turan dursunun calismalarini sadece malum cevre tarafindan degil, diyanetin kendisi tarafindan elestirilsin, nitekim bu halkin paralari ile kaynak ayrilan bir kurum bu halkin büyük cogunlugu adina bu tür bir girisimde coktan olmaliydi diye düsünyorum......

bundan yaklasik bir ay önce, sohbet odasinda forum yönetimdeki arkadaslara bir öneri yapmistim, gayet makul bir dilde, email'leri bilinen cesitli cemaatlerin imamalarina bir davetiye yollamak ile bunlari siteye davet etmek gibi, onlara sitenin tüzügü ( onu da ek olarak yollansa iyi olur ) cercevesinde tüm bahsi gecen konulara onlardan ciddiye alincak yorumlari okumak niyeti ile.....
bu site bunun icin var olmali diye düsünyorum, madem bu insanlar ile ayni toplumu paylasiyoruz bu insanlar ile yüz yüze gelmenin zamani geldi diye düsünyorum......
site bunu gördügüm kadari ile genel bir bülten icinde yapmis.....bence yapmasi güzel ama yeterli degil....bence yapilmasi gereken, seninde bu link'te önerdigin sahislara bir bir email yolu ile davet etmek......
taninmis , bilinmis, toplum icinde sayginlik gören din adamlarinini ve islam dini yorumcularinin email adresleri zaten genelde belli.....
sonra site icinde "biz bugün bu sahislara email yolu ile davet ettik" diye bizi bilgilendirmeli cidden güzel olur, davet etmek bu site'den ....davete icap ise insanlarin bilecegi bir is.....
bunu yapilmasinin zamani geldi diye düsünüyorum.......
Alt 30-09-2008, 01:42
Yasaklandı

Thumbs down

çakırcalı seni unutmuştuk ya sendemi katılmak istersin tüh sayfaya niye talep formu yerleştirmedik
Alt 30-09-2008, 01:53
Yasaklandı

-InVi-´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sn. mehmetsalih,

bu tür sitelerin olmasi da gerekli tabi, ama böyle köy'den köye gazel okur gibi degil, ortak bir sitede bunlarin hepsi gayet net bir sekilde tartisilabilmeli....
yani turan dursun yalan yanlis yorum yapmis olabilir, onu elestirenler kendi savunduklari degerleri bilmiyor olabilir....hersey olabilir.....
ama bizim icin önemli olmasi gereken, ayni konu hakkinda cidden iki üc ciddi farkli yorumlar varsa bunlari ilk önce yasaksiz bir sekilde dinlemektir.....
gönül isterdi ki , turan dursunun calismalarini sadece malum cevre tarafindan degil, diyanetin kendisi tarafindan elestirilsin, nitekim bu halkin paralari ile kaynak ayrilan bir kurum bu halkin büyük cogunlugu adina bu tür bir girisimde coktan olmaliydi diye düsünyorum......

bundan yaklasik bir ay önce, sohbet odasinda forum yönetimdeki arkadaslara bir öneri yapmistim, gayet makul bir dilde, email'leri bilinen cesitli cemaatlerin imamalarina bir davetiye yollamak ile bunlari siteye davet etmek gibi, onlara sitenin tüzügü ( onu da ek olarak yollansa iyi olur ) cercevesinde tüm bahsi gecen konulara onlardan ciddiye alincak yorumlari okumak niyeti ile.....
bu site bunun icin var olmali diye düsünyorum, madem bu insanlar ile ayni toplumu paylasiyoruz bu insanlar ile yüz yüze gelmenin zamani geldi diye düsünyorum......
site bunu gördügüm kadari ile genel bir bülten icinde yapmis.....bence yapmasi güzel ama yeterli degil....bence yapilmasi gereken, seninde bu link'te önerdigin sahislara bir bir email yolu ile davet etmek......
taninmis , bilinmis, toplum icinde sayginlik gören din adamlarinini ve islam dini yorumcularinin email adresleri zaten genelde belli.....
sonra site icinde "biz bugün bu sahislara email yolu ile davet ettik" diye bizi bilgilendirmeli cidden güzel olur, davet etmek bu site'den ....davete icap ise insanlarin bilecegi bir is.....
bunu yapilmasinin zamani geldi diye düsünüyorum.......
Kardeşim benim sen zan ediyorsun ki bütün İslam alemi Turan Dursn'u tanıyor iftiralarına cevap vermek için açlışıyor. Yok abim Turan'ı Türkiyee ne kimse tanıyor nede muhatap alıyor. Kaldıki Diyanet gibi önemli bir kurumun Turan'ı muhatap etmesi gibi saçma bir söz. Sen hocalara hacılara mektup göndereceksiniz yanı başınızda Zekeriya beyaz gibileri varya. Üstelik sitenizde cevaplanmayan hangi soru var??? Hangi iftiranız cevaplanmamışda gelip böyle bir şikayete bulunuyorsunuz? Turan' yazılan rediyeleri görmemiş gibisiniz. Yani Diyanet Turan DURSUN ve onun gibi bir kaç tane yazarla uğraşamaz. Ona cevap verecek bir kaç tane yazarımız vardır yeterde artar.
Alt 30-09-2008, 02:00
-InVi- -InVi- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

-InVi- - MSN üzeri Mesaj gönder

Diyanet ugrasmali !
madem bu halkin paralari ile din islerinden sorumlu kendisi
din islerini hergün yadirgayan, elestiren , dini kökünü kazmak isteyenlere mutlaka bir cevabi olmali , kendi egosunu tatmin etmek icin degil
vatandas'dan aldigi paralarin hakkini vermek adina......

turan dursunu kimsenin tanimasina gerek yok , kendisi vefaat etmis , yazdiklari ise ortada, onun yazdiklarin üstüne bu sitede de olmak üzerie bir sürü insan ek idaa eklemisler....taninmasi ve tepki verilmesi gereken turan dursun degil, burada isnad edilen olgular !
evet davet herkeze olmali, aczemendiler'den tut da, diyalogcu ali bulac'a....bayrak bayraktardan tut da edip yüksele kadar, yasar nuri öztürk ve timurtas hocanin varsa varislerine kadar , akla kim geliyorsa......

sacma sapan birsey varsa oda konunun muhtabi ile degil
hemfikirlerin ile "tartismak" ....asil sacmalik bu !
birde "iftiraniz" diyorsun, pes yani artik !
ben kime ne zaman hangi iftirayi ne adina atmisim ?
Alt 30-09-2008, 02:42
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Mehmet salih

Biz herkese hodri meydan dedik ve herkese de söz hakkı veriyoruz. Şayet kendinize güveniyorsanız açtıgınız başlıkta bize de söz hakkı verin.

Uzun söze gerek yok, biz seni konuşturuyoruz, siz bizi konuşturmaya var mısınız.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil