Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika > Tarih

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-12-2013, 02:53
Uriel Uriel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Turkiye'de degisen cok sey var ne yazik ki..

Bu dinler bir serinin dinleridir adeta. Bunu kime sorsaniz bilir. Islam'in da hristiyanligin alt mezhebi oldugunu hemen herkes bilir. Baska yerde soylemeyin gulmesinler, butun politikacilar din uzerinden siyaset yaparlar. Din kullanisli bir malzemedir cunku.

Katedral yapilmasi mi lazim yani!?
Objektif, disardan bakista hic de dediginiz gibi gorunmuyor ne yazik ki.. Burada sizin inancli /inancsiz olmanizin bir onemi yok.

Goz atin su linke bakalim islam ve hristiyanlikla ilgili orada bazi resimler bulabilecek misiniz?
http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=31137

Bu ulkedeki insanlar oncaaaaa yildir dinsiz, Allah'siz miydi?

Neva seni anlamakta gerçekte zorlanıyom. Müslüman bir ülkede yaşamadığın kesin

T.C. kağıt üzerinde laik gözüken islam devletidir bu değişmez hiç bir zaman.

Birde ilginç linkler paylaşıyon ortodokslukla islam ne alaka yakında islamın kökeni budizm diyeceksin bu gidişle.

Sen benim soruma yanıt ver türkler artık müslüman değil mi?

Türkiyede cuma namazları artık daha kalabalık ben camilerin önünden geçerken bunu görüyom...
Alt 16-12-2013, 03:05
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Uriel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Neva seni anlamakta gerçekte zorlanıyom. Müslüman bir ülkede yaşamadığın kesin

T.C. kağıt üzerinde laik gözüken islam devletidir bu değişmez hiç bir zaman.

Birde ilginç linkler paylaşıyon ortodokslukla islam ne alaka yakında islamın kökeni budizm diyeceksin bu gidişle.

Sen benim soruma yanıt ver türkler artık müslüman değil mi?

Türkiyede cuma namazları artık daha kalabalık ben camilerin önünden geçerken bunu görüyom...
Anlamakta zorlanmaniz normal. Ama bakin soruma cevap verebilmissiniz farkina varmadan. Son cumlenizi okuyunuz.

Ben de size soruyorum iste, niye degisti de kalabaliklasti?

Halbuki ben ne sormustum size yukarda? Bu ulkedeki insanlar oncaaaaa yildir dinsiz, Allah'siz miydi?

Madem ki TC islam devletiydi;
Kac kere seri mahkemede,
Eli kesilen insan gordunuz?
Kac kadin meydanlarda taslandi recm edildi filan?
Kac kadin /erkek, sopa cezasi aldi ve tatbik edildi mahkeme tarafindan, toplum onunde?
Cizye uygulamasi, niye yapilmadi?

Konu Neva tarafından (16-12-2013 Saat 03:13 ) değiştirilmiştir.
Alt 16-12-2013, 03:13
Uriel Uriel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Anlamakta zorlanmaniz normal. Ama bakin soruma cevap verebilmissiniz farkina varmadan. Son cumlenizi okuyunuz.

Ben de size soruyorum iste, niye degisti de kalabaliklasti?

Halbuki ben ne sormustum size yukarda? Bu ulkedeki insanlar oncaaaaa yildir dinsiz, Allah'siz miydi?

Bu ülke hiçbir zaman allahsız dinsiz değildi.

Benim sorularıma hiç yanıt vermiyon süreki geçiştiriyon.

Türkler şimdi müslüman değilmi şimdi hristiyanmı oldu. Konuşmalarından sanki toplumda herkes din değiştiriyo gibi konuşuyon.
Alt 16-12-2013, 03:39
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Konuya dair kısa bir video:

Alt 16-12-2013, 09:21
RainFall RainFall isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Talkan curcan katliamlarını saymazsak muhteşem dindi.Dine karşı olanlar öldürüldü.İslam dinini yani kabul etmedikleri için.
Alt 20-01-2014, 15:51
Bybars Bybars isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Talkan Ve Curcan-Türklerin Müslümanlaşması

http://blog.milliyet.com.tr/turk-tar...?BlogNo=424886

Bu yazının ana konusu;Türklerin,Müslüman Araplar tarafından kılıç zoruyla Müslüman yapıldığıdır.(Bu iddianın sahiplerinin,İlk Müslüman Türk ve İlk İslam şehidi Hz.Sümeyye'den haberi olmadığını düşünüyorum)Ben bu iddiayı analiz edeceğim:

1-Türklerin Müslüman Araplar tarafından zorla Müslümanlaştırıldığı iddiasının sıkça dillendirilmesinin sebebi;Müslüman Anadolu halkının,geçmişte atalarını kılıçtan geçiren,şehirlerini talan eden,Türk düşmanı,ırkçı bir millet'in uydurduğu bir din olan İslam'a hala inanmasının anlamsız,saçma,atalara vefasızlık olarak değerlendirip İslam'dan uzaklaşmasını sağlamaktır.Tabii,bundan kullanışlı bir argüman nasıl bulunabilir ki?

2-Bu argümanın ortaya atılma sebebini açıkladım.Şimdi de bu argümanın içindeki yanlışları gösterip temellerinin çürük olduğunu ortaya koyacağım.

İDDİA:''Müslüman Araplar(Emeviler),sadece Türk milletine düşmanlık besliyorlardı.''

CEVAPaha doğrusu yazıdan çıkardığım görüştür bu.Sadece Türk katliamlarına odaklanıp Emeviler'in ırkçılık politikasını salt Türk düşmanlığına indirgemek.İşte asıl hata yapılan yer burası,bu noktayı atlamamak çok önemli.Emevilerin bu ırkçı anlayışını ayrıntılarıyla öğrenmek için İHSAN ÖZKES'in ''Emevi Siyaseti – Dinin Saltanata Dönüşmesi'' isimli kitabını mutlaka okumanızı öneririm,daha birçok kitap ve makale var bu konuda.

3-Temel yanlışı net şekilde ortaya koydum.Argümanın içeriğine yönelik tespitim de var.

İlk tespitim,Emeviler'in Türklere yaptığı saldırı ve katliamların sebebinin ne olduğuna yöneliktir.Birinci sebebi;tabii ki İslam'ı yaymak.Ancak tek sebep bu değildir.Yukarıdaki linkteki yazıdan bir alıntı yapmak istiyorum.

''Arapların Türklere İlk Saldırıları

Seyhun ve Ceyhun nehirleri arasında bulunan bölge tarihi ipek yolu üzerindedir.Türk beylikleri,bu bölgedeki,Buhara,Semerkant,Talkan,Baykent gibi şehirlerde yerleşmiş yaşıyorlar,deri imal ediyor ve pamuktan kağıt üreterek bunları satıyor ve iyi de para kazanıyorlardı.Bu üretimlerinin yanı sıra altın madenleri çalıştırıyorlardı.Özellikle,adı ''zengin şehir'' manasına gelen SEMERKANT'ın zenginliğinin o devirde dillere destan olduğu söylenir.Bu zenginlik,öteden beri talancı Arapların iştahını kabartıyorduysa da,Türklerden çekiniyorlar ve araya sınır olarak sınır koydukları Ceyhun Nehrini geçmeye pek cesaret edemiyorlardı...''

Alıntıda da görüldüğü gibi,Müslüman Arapların,Emevilerin Türkler'e yaptıkları saldırıların tek amacının İslam'ı yaymak olmadığı görülüyor,hatta ben diyorum ki;maddi çıkar,zenginlik,servet ve şehvet uğruna savaşlar esnasında yaptıkları vahşilikler,Kur'an dışılıklar,peygamberi modelden km'lerce uzak hareketler(Masum insanların öldürülmesi,şehirlerin talan edilmesi,kadınlara tecavüz edilmesi ve daha fazlası) bana amacın aslında İslam'ı yaymak da olmadığını,dünyalık nimetler peşinde koşulduğunu gösteriyor.
Alt 20-01-2014, 16:56
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Asil harekat hep soygun icin olmus, islami yaymak da ayni amac icin. Inancli bir insan, tanrinin kullarini planliyarak yarattigina inandigi halde, nasil olur da onun yarattigi cani, korkmadan almaya kalkisir anlasilir gibi degil. Hele tanrinin melekleriyle bu katliamlara katilmasi da (veya katildigina inanmasi) imanlilarda muhakeme gucu kalmadiginin acikca ispatidir.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 20-01-2014, 17:31
Bybars Bybars isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

vartor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Asil harekat hep soygun icin olmus, islami yaymak da ayni amac icin. Inancli bir insan, tanrinin kullarini planliyarak yarattigina inandigi halde, nasil olur da onun yarattigi cani, korkmadan almaya kalkisir anlasilir gibi degil. Hele tanrinin melekleriyle bu katliamlara katilmasi da (veya katildigina inanmasi) imanlilarda muhakeme gucu kalmadiginin acikca ispatidir.
Doğru demişsin,asıl amaç soymak,ganimet elde etemek,zenginleşmek,İslam'ı da bunun için araç olarak kullanmışlar.Ben ''melek'' kavramının da Kur'an'da bazı şeylerin sembolü olarak kullanıldığını düşünüyorum,sanıldığı gibi 4 kanatlı,her birinin 1000 insan gücünde olduğu varlıklar babında kullanıldığına inanmıyorum
Alt 21-01-2014, 07:30
Nevandaar Nevandaar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu yaşadığımız faciaları nasıl müslümanlaştık adında değil de "Neden her zaman güçlü olmak zorundayız?" "Türkler olarak birlik olmazsak başımıza neler gelebilir?" olarak orta öğretimden itibaren üniversitede de dahil olmak üzere gerek kendi başına ders, gerek bir dersin konusu olarak işlemeli, bu durumlardan ders çıkarmalıyız.
Ders çıkarma konusunda bu yaşadığımız olaylardan daha fazla bizi etkileyebilecek bir facia yoktur herhalde. Her cümleden bir dram akıyor. Öldürdük, üst üste yığdık, bilmem kaç kilometrelik yol boyunca sağlı sollu ağaçlara astık, kimi kadınlara tecavüz ettik, çocuk ve kadınları sattık, malları yağmaladık, zorla islamın ibadetlerini yaptırdık, müslümanlıktan dönmesinler diye evlerine bile birer adamımızı soktuk, vesair. Yok yok. Sağolsun emeviler eziyet etmede sınır tanımamışlar.
Alt 13-02-2014, 12:03
knowledgetowisdom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
knowledgetowisdom knowledgetowisdom isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

itiraf edeyim yazılanları okumadım. soru başlığına doğrudan cevap yazıyorum:

Türkçe'nin bizzat kendisi Türklerin zorla müslümanlaştırlmadığını ispatlar.

Biz kuranda geçen kelimelerin neredeyse tamamını alıp dilimize geçirmişiz.

hani derler ya arapçadan dilimize geçen kelimeler... YALAN... biz Arapçadan değil kurandan kelimeler aldık.

gramer kuralları hariç kuranda geçen kelimelerin yüzde doksanını alıp türkçeye geçirdik. türkler kuranı anlamak için kurandaki kelimelerin yüzde doksanını alıp kendi dillerine kabul ettiler. Türk dili kuran dili'dir.

bunu zorla müslümanlaştırılan bir toplumda yapamazsınız. zorla bir dile bu kadar çok kelime sokamazsınız.

asıl bizi zorla hristiyanlaştırmaya çalışanlar bu kelimeleri tek tek söküp atmaya çalışıyorlar.

ama "yemin" kelimesine nasıl engel olacaklar?

"alem" diye sosyetik bir dergi vardı bir aralar hala var mı bilmiyorum; buna nasıl engel olacaklar?

eğer bir atesit "akşam alemlere akalım mı" diyorsa üzgünüm hala kuran retoriği içerisindedir.

"Âdemoğlunun bildiği her şeyin bilmek istediğinden ibaret oluşu yüzünden biz insanlar birbirimize yardım edemiyoruz."

Önerilen Siteler