Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-02-2012, 23:52
Sangre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sangre Sangre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Cemaat ile Hükümetin Arası Açılıyor

Mitçileri ifadeye çağıran savcıların hükümetin talimatıyla görevden alınması, Cemaatin gazetesi Zaman tarafından tepkiyle karşılandı;

''Demokrasi tarihimiz açısından kritik öneme sahip soruşturmaları yürüten savcılar, yıllardır ya meslekten çıkarılma ya da dosyadan el çektirmeyle gündeme geldi.

Son olarak KCK soruşturması kapsamında MİT mensuplarını ifadeye çağıran İstanbul Cumhuriyet Savcısı Sadrettin Sarıkaya, dosyadan alındı. Tüm bu örneklere baktığımızda, ortak sonuç şu: Bu savcıların yazdığı iddianameler, yaptıkları işlemler her defasında mahkeme heyetlerince uygun bulundu. Sanıklar tutuklandı ya da mahkum oldu. Yani tarih, görevden alınan savcıları hep haklı çıkardı''

http://www.zaman.com.tr/haber.do?hab...ep-dogru-cikti
Alt 13-02-2012, 01:05
rastaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
rastaman rastaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Son 6 ay içinde 4-5 kez gerildi hükumet-cemaat ilişkileri,en son Gülerce Bülent Arınç'a veryansın etmişti,tutukluluk sürelerinin uzunluğundan şikayet ettiği için.
Cemaat aylar geçtikçe daha bir kendine güvenli davranır,gücünün farkına varır oldu.Eşyanın tabiatı bu,hukumet üzerindeki baskılarını ve ağırlıklarını artırmaya yönelik her hamleleri karşı tarafta daha fazla rahatsızlık yaratacaktır.

Ama şimdilik bu tarz gerginliklerden medet ummanın anlamı da yok,Feto da Reco da dünkü çocuk değiller,adımlarını dikkatli atarlar.
Ama bir gün gelir taraflardan biri dayanamaz patlarsa bu kesinlikle Recep emmi olacaktır,Feto değil.
Alt 13-02-2012, 01:13
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

1 - Cemaatin olayları ele alışı suyun betonda ilerlemesi gibi sessiz, yavaş ve derinlikli. Erdoğan'ın gereğinden hızlı hareket etmeye çalışması cemaatin tepkisini çekiyor.

2 - Bilinçli bir sözde ayrışma süreciyle cemaat bir süreliğine yeraltına çekilmeye çalışılıyor.

3 - Erdoğan, aracısız ve tek parça olarak gücü yönetebileceğini düşünüyor.

...
Alt 13-02-2012, 01:24
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

bu hükümet cemaata taviz verdikçe kendi sonlarını hazırlıyacaktır.
seversiniz sevmezsiniz o konu ayrı yanlız emin çölaşan şöyle yazdı sözcüde.

'' bu işin faturası sonunda birilerine çıkarılacak, peki kim bir yerlere gidecek? onları ifadeye çağıran savcı sadrettin sarıkaya gidecek bekleytin göreceksiniz''

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 13-02-2012, 01:31
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Haberi görünce şok oldum Zaman gazetesinin AKP'yi adam akıllı eleştireceği hiç aklıma gelmezdi. Ama neden? Buna ne sebep olmuş olabilir?

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 13-02-2012, 01:51
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

yucemanitu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Haberi görünce şok oldum Zaman gazetesinin AKP'yi adam akıllı eleştireceği hiç aklıma gelmezdi. Ama neden? Buna ne sebep olmuş olabilir?
Mit'cilerin sorgulanmasi demek, birinin de sorgulanmasi demek. Cemaat artik birini gozden cikarmis durumda, ozellikle Israil'e efelenilmesi doneminden beri.
Alt 13-02-2012, 02:37
Sangre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sangre Sangre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Neva'ya katılıyorum.

Ahmet Altan da bu konuya değinmiş.. Genelde doğru şeylerden bahsetse de, yazıda söylediği gibi bu kavganın 'ölümüne' bir kavga olduğu görüşüne katılmıyorum.. Mutlaka bir noktada tekrar anlaşacaklardır.. Birbirlerini o kadar kolay harcamayacaklardır diye düşünüyorum.

Aynı zamanda MİT'in KCK veya PKK'yı yönlendirdiği, yönettiği düşüncesine, MİT'in içindeki 'Ergenekoncu'ların KCK kılığında bir takım eylemler yapması görüşüne katılmıyorum.. Zaten Taraf, bir takım köşe yazarlarınca, ana çizgi olarak bu görüşü uzun zamandır savunan ve dile getiren bir gazete.. Ben bu görüşün bir çeşit komplo teorisi olduğunu düşünüyorum.

Zaten Altan da 'ya öyledir, ya böyledir' diyerek okuyucuya seçenek sunmuş.. Kendisine göre 2. görüş doğru olabilir.. Bana ilk seçenek daha mantıklı geliyor.

Yazı için;http://www.gazeteciler.com/medya-kos...mu-47557h.html
Alt 13-02-2012, 03:13
AlbatrosS AlbatrosS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

''Devrim'' kendi çocuklarını yiyecek gibi. Bu kavga'dan ''hükümet''in yaralı ama ''yenik'' çıkacağını sanmam. Geçmişte olanların benzeri tekrar edecektir. Erdoğan'ın hamlesi ''yargıyı terbiye etme'' hamlesiydi. Ben yargının da ''gülenci'' olduğuna inanmıyorum. Yargı cephesinin kanaatini belirleyecek şey HSYK olacaktır. Şayet HSYK görevden alınan savcıya dava açarsa cephesi net biçimde ortaya çıkar. Hükümet son anayasa referandumunda zaten yargıyı kontrol edebileceği araçlara sahip olmuştu.

Bu kavga kızışırsa galibi Erdoğan olacaktır. Kürtler ve Tusiad'la bir parça uzlaşması Erdoğan'ın elini oldukça güçlendirir ve cemaat yalnızlaşır. ABD dilediği kadar müdahale etsin, cemaati tasfiye etmesine yetecek zamanı bulacaktır ki ABD'nin karışacağını da pek sanmam. Erdoğan kendilerine zaten aman aman muhalif değil.

Cemaat tasfiye edilirse?

Herkes şuna emin olsun ki Erdoğan Gülen'i itibarsızlaştıracak araçlara sahiptir. Ben ''kavga'' sürecek olursa orta vadede asıl cemaatin kendi içinde bir YARILMA yaşanacağını tahmin ediyorum.
Alt 13-02-2012, 03:19
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

AlbatrosS´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
''Devrim'' kendi çocuklarını yiyecek gibi. Bu kavga'dan ''hükümet''in yaralı ama ''yenik'' çıkacağını sanmam. Geçmişte olanların benzeri tekrar edecektir. Erdoğan'ın hamlesi ''yargıyı terbiye etme'' hamlesiydi. Ben yargının da ''gülenci'' olduğuna inanmıyorum. Yargı cephesinin kanaatini belirleyecek şey HSYK olacaktır. Şayet HSYK görevden alınan savcıya dava açarsa cephesi net biçimde ortaya çıkar. Hükümet son anayasa referandumunda zaten yargıyı kontrol edebileceği araçlara sahip olmuştu.

Bu kavga kızışırsa galibi Erdoğan olacaktır. Kürtler ve Tusiad'la bir parça uzlaşması Erdoğan'ın elini oldukça güçlendirir ve cemaat yalnızlaşır. ABD dilediği kadar müdahale etsin, cemaati tasfiye etmesine yetecek zamanı bulacaktır ki ABD'nin karışacağını da pek sanmam. Erdoğan kendilerine zaten aman aman muhalif değil.

Cemaat tasfiye edilirse?

Herkes şuna emin olsun ki Erdoğan Gülen'i itibarsızlaştıracak araçlara sahiptir. Ben ''kavga'' sürecek olursa orta vadede asıl cemaatin kendi içinde bir YARILMA yaşanacağını tahmin ediyorum.
Gulenci degil zaten kendisi, hicbir zaman da olmadi gercekte.

TUSIAD'da destek vermez bu saatten sonra.

TUSIAD'in kalin adamlari da Israil karsiti degil.
Alt 13-02-2012, 03:58
AlbatrosS AlbatrosS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gulenci degil zaten kendisi, hicbir zaman da olmadi gercekte.

TUSIAD'da destek vermez bu saatten sonra.

TUSIAD'in kalin adamlari da Israil karsiti degil.
İte ite verirler. Hepsi iktidarın eline bakıyor. İktidarla çatışabilen kim kaldı? Kaldı ki İsrail'e lüzumundan fazla itibar gösteriyorsunuz. Bu işin ağa babası ABD'dir. Tusiad da ABD'yi önemser asıl, İsrail'i değil.

Bu işin bence İsrail'e bir ilgisi yok. Erdoğan İsrail'le çatışıyor da İsrail'le ABD bile çatışıyor. Oysa ABD'yle herhangi bir sorunu yok.

Ben İKTİDAR olmanın avantajlarını elinde tutan Erdoğan'ın bu hamleye papuç bırakacağını sanmam. Bırakmaz gibi de geliyor. Bu işi büyüteceklerini de sanmam; ancak, büyürse devreye Gülen'i itibarsızlaştırma işi girecektir. Milli Görüş'le arasında mesafe koymuş Erdoğan'ın bu işi GÜLEN'LE yapması çok zor olmaz. Bu esnekliğe de sahipler...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil