Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-12-2007, 16:55
teotihuacan teotihuacan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart İslami kurallara göre yaşansa ortada çok az problem olur

Böyle buyurmuş yeni YÖK başkanımız.

Ah Türkiye ah.... * :cry:

http://w9.gazetevatan.com/haberdetay...4&Categoryid=1

"Aptalların sorup akılı insanların cevap veremediği pek çok soru vardır."
Polya, George (1887, 1985)
Alt 12-12-2007, 17:13
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Standart Re: İslami kurallara göre yaşansa ortada çok az problem olur

Halep oradaysa, arsin burada diye bir soz vardi. Adamlar evrim teorisine ters bakarken, musluman teorisi uydurmakta yarisiyorlar. Hangi ulke muslumanligi uygulayarak ileri gitmis? bir tane gosterebilirler mi? Kendi ulkemiz bile Ataturk zamnindan geriye gitmis bir vaziyette. Dinin hortlatilmasi, bilime, insan haklarina karsi bir direnc yaratmadi mi ulkemizde. Eskiden fikir suclusu tanitilanlar sadece hapise atilirken, simdi muhakeme bile edilmeden olduruluyor. Aziz nesin'in hayatini cogumuz biliriz, Gencligini hapishanelerde gecirdi ama hic degilse Sivas olaylarina kadar oldurulmeye tesebbus edilmedi. Onun hayati bile nereden gelip[, nereye gittigimize bir delildir. Sevgiler...

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 12-12-2007, 17:48
vgm.1 vgm.1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Haklı adam, özgür düşünenleri ortadan kaldırırsan problem kalır mı?

Eskiden milli eğitim bakanı bir demeç vermişti ; " Şu öğretmenler olmasa bakanlığın idaresi o kadar kolay olacak ki" diye.

Saygılarımla;
Alt 12-12-2007, 18:21
Üye

Sevgili vartor

İşte durum bu, karşıda topyekün saldırıya geçmiş bir kesim var. Tüm cephelerden saldırıya geçilmiş, cephelerin çoğu kaybedilmiş. Biz hala aramızda melekler dişi mi erkek mi onun tartışmasını yapıyoruz. İşte bu yüzden birleşmeli, gücümüze güç katmalıyız. Ama biz egolarımızı bir türlü aşamıyoruz. İşte bu yüzden söz konusu vatan ise gerisi teferruattır diyoruz, faşist ilan ediliyoruz. Gericilik vatanın bütün kalelerini almış, gerici olmayanların birleşme zamanı gelmiş geçiyor.

90'ların başı, devrimci bir arkadaşımla konuşuyoruz. Diyordu ki, faşistler seçimde barajı aşacak, koalisyona girecek. Bakanlıklar alacak, kadrolaşma vs... Bu en kötüsü olur. Ben demiştim ki faşistleri bırak, zaten o cepheyi çok iyi biliyorsun, zaten yıllardır faşizm var ülkede. Esas bilmediğin bu dincilerin cephesi, sinsi ve derin yıllarca çalışarak geldiler. İşte şimdi de kaleleri zaptettiler....

Ah Türkiye ah...

Alt 12-12-2007, 18:32
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Yeni YÖK Başkanımız ,hayırlı olsun.
Adam Malezya görmüş,borumu ,orda öğretim üyesiymiş 95 te çok iyi,yakışır bize
Adım adım hidayete gidiyoruz kıyamete

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 12-12-2007, 19:24
InVitatio
Üye Değil

benim anlamdigim neden kimse YÖK'ün konumunu tartismiyor da , bu kurumun basindaki "insani" tartisiyor ?
Bugün YÖk baskaninda belirli meziyetler arayanlar, dün bu kurumun ortadan kalkmasi icin bir caba harcamadilar mi ?
ne oldu da, o günlerin bu kuruma isyani bugün "statükoyu" korumak adina, kurumun baskanin kendisi ile kafa yoruyor ?

Yök demokratik midir ?
Yök'ün türkiye egitim/bilim/ilim sistemine katkisi varmidir ? varsa nedir ?
Yök devlete mi yoksa direkt olarak hükümete mi baglidir ?
Yök kaldirilirsa yerine konulacak alternatifi nelerdir ? neler olmali ?

bu ve bu gibi sorular dururken, YÖK baskani "namaz kiliyormus" aman ne tehlike ne tehlike....
Alt 13-12-2007, 10:09
Üye

Sevgili İnvi,

YÖK gereksiz bir kurumdur, bilime ve eğitime zerre kadar katkısı yoktur bence. Bunu tartışmaya gerek bile yok. Evet, YÖK protestolarında devletin şefkatli elini de yüzümüzde epey hissettik ama ortada bir YÖK var ve bu kurum baskıcı ve dayatmacı. Bu kurumun başına tarikatçıyı geçirirseniz, daha ilerisini tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok.

Her ne kadar siz de gayet iyi bilseniz de derdimiz statükoyu korumak değil, laikliği korumaktır!

Saygılar

Alt 13-12-2007, 10:49
okinono
Üye Değil

Düşüncelerinizi bir silah gibi kullanırsanız eğer, geri tepme ihtimalini unutmamalısınız. -Okinono 91/Mekan

........

Hanımefendi YÖK hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Vallla ne deyim, beyim bilir.

Bir fikriniz yokmu sizin?

Heee yok valla.

Ama nasıl olur YÖK gibi bir kurum sizin çocuklarınızın beyinlerini öldürüyor; onları köle yapıyor, esir ediyor. Birşey demeyecekmisniz yine de?

Vatan sağolsun kardeş. Bu vatana bizim çocuklarımız feda olsun.

Hanımefendi siz hiç okula gittiniz mi?

5 den ayırdılardı beni.

Belli... Okusaydınız anlardınız ne demek istediğimi

İyi de kardeş, hem okuyanlar öldürülüyor diyorsun hemi de okusaydın diyorsun. Sende bir tuhafsın haaa...

Hanımefendi, okumadığınız için mecazı anlamadınız. *Okusaydınız anlardınız zaten.

Hiç merak neyin etme, biz hecaza da gittik Allah'a şükür. senden eyi anlarız. *Sen kendine bak bizi düşünme.

Hanımefendi hecaz değil, mecaz mecaz.

Eee, caz maz yapma lan. Beyyyyyyyyyyyy,, burada biri hecaza laf söylüyor. Kafirmi ne? koşun yetişinnn ümmetttt, vurun kaifre...
...,

Sayın seyirciler Zottur Tv muhabiri , cevat kelle, *hain bir provake saldırı sonucu hayatını kaybetti. İçişleri bakanı katillerin kısa sürede yakalanacağını, ülkemizi bölmeye yönelik böyle provake saldırılara karşı halkımızın duyarlı olmasını söyledi.
Cenazesi bugün, öğle namazı müteakip zincirlikuyu ,,,,,, vs vs
....
YÖK başkanı Doğramacı, bu aslında YÖK e karşı yapılmış bir saldırıdır. *Halkımız hiç merak etmesin çağdaş aydın insanlar yetiştirme hedefimizden bizi kimse alıkoyamaz dedi.
..

Kıssadan hisse...
Ne şehittir ne gazi, bok yoluna gitti Kelle Cevat Niyazi...

Selamlar
Alt 13-12-2007, 11:10
Üye Değil

YÖK başkanının inançları pek önemli olmamalı. Önemli olan bu inançlarını yönetim politikasına yansıtıp yansıtmadığıdır. Bekleyip göreceğiz. Yargımızı ondan sonra vereceğiz.

Üniversitelerde türban yasağı kalkacak gibi görünüyor. Bu kadarı olacak ise ben razıyım. Benim üniversite dönemimin bir kısmında türban yasağı yok idi. Bizim fakültede türban takanların oranı %3-4'ü geçmez idi. Sonrasında yasaklandı. Türban serbestliği verilirse takmayanların baskı altından kalacağını sanmıyorum.

Türbanlılarımızın çoğu artık şunu çok iyi anladılar ki takmayanlara takmaları yönünde baskı yapmaları, karşıdakilerin de kendilerinin türbanı çıkartmaları yönündeki baskı için gerekçe olacaktır. Bu nedenle olduğunu tahmin ediyorum ki sizlerin de çevrenizdeki türbansız bayanlara türbanlılar tarafından baskı ya hiç yoktur ya da oldukça azdır.

Devlet kurumundan hizmet alanlarla orada hizmet verenlerin giyinme özgürlükleri farklı olmalıdır. Üniversite öğrencileri hizmet alan kategorisinde olduğu için giyinme özgürlüğü daha fazla olmalı.

Üniversitelerde türban serbestisi verilirse İslamcıların mazlum rolünü oynayacakları çok önemli bir kozu ellerindne almış olacağız. Bunca yıldır onları güçlendiren önemli öğelerden biri de *türban üzerindeki bu katı ve haksız baskıdır.

Umarım YÖK başkanı bu yasağı kaldırır ve sadece mazlum kaldıkları bir yönü öne çıkaranların daha yalın halde görünebilmesi sağlanabilir.
Alt 13-12-2007, 12:58
innara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
innara innara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Affınıza sığınarak bir alıntı yapmak istiyorum .
İbadet, eğitim hapis, hırsız

ADAM, yıllarca ülkesinden uzak kaldıktan sonra nihayet yurda dönmüştür. Havaalanından bindiği taksiyle şehre doğru giderken, şoföre sigara almak için tütüncüde durmasını söyler. "Tütüncüde ne yapacaksınız beyim?" diye sorar taksi şoförü.

- Sigara alacaktım...

- Sigaraları artık camilerde satıyorlar beyim...

- Camide mi? Yahu cami Allah’ın evidir, oraya ibadet etmeye gidilmez mi?

- Hayır beyim, ibadet için artık üniversiteye gidiliyor...

- Allah Allah! Peki o zaman eğitim nerede yapılıyor?

- Eğitim hapiste yapılıyor beyim...

- Hapiste hırsızlar yok mu?

- Hırsızlar artık iktidarda beyim...
Sanıyorumki, ülkemizin içinde bulunduğu durum bundan pek farklı değil.
İnsanları din olgusundan kurtarmak için tek seçeneğin tamamen bağımsız eğitim kurumları olduğunu biz ne kadar biliyor ve kanıksıyorsak , *sanıyorumki din argümanını kullananlarda bunun farkında.

Önerilen Siteler