Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-03-2013, 01:03
cenkvarol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
cenkvarol cenkvarol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

işin daha vahimi nedir derseniz, Allah'ın gözünün önünde duran Musa'ya "elindeki nedir ey Musa?" diye sormasıdır. Musa ise "bu bir asadır bununla şöyle ederim böyle ederim" diyerek Allah'a onun ne olduğunu ne işe yaradığını öğretir. Kuranın anlattığı tanrı bırakın göğüslerde saklanını bilmeyi gözünün önündekini dahi ne olduğunu bilmiyor.

"İslamı yanlış yaşıyorlar" değil, doğrusu "İslam yanlış, yaşanılmıyor." CENKVAROL

http://hakikatbununneresinde.blogspot.com/
Alt 24-03-2013, 01:06
qlause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qlause qlause isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Tanrı her şeyi bildiğini iddia eder, ancak anlatılan masallar ve diğer ayetler bu iddiayla taban tabana zıttır. Gel de işin içinden çık.
Alt 26-03-2013, 01:23
Yaltrack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yaltrack Yaltrack isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

cenkvarol´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
işin daha vahimi nedir derseniz, Allah'ın gözünün önünde duran Musa'ya "elindeki nedir ey Musa?" diye sormasıdır. Musa ise "bu bir asadır bununla şöyle ederim böyle ederim" diyerek Allah'a onun ne olduğunu ne işe yaradığını öğretir. Kuranın anlattığı tanrı bırakın göğüslerde saklanını bilmeyi gözünün önündekini dahi ne olduğunu bilmiyor.
Sevgili dostum, müslüman olmayan birisi olarak burada çelişki yok gibi duruyor..Buradaki diyalog, öğretmen öğrenci ilişkisi ile aynı, çünkü devamında asa ile bazı faaliyetler yaptırıyor musaya..yani öğretmenin derste sakız çğneyen öğrencisine ağzındaki nedir diye sorması gibi..yada ben öyle algılıyorum..
Alt 27-03-2013, 18:17
mustafakemallerolmez mustafakemallerolmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yaltrack´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili dostum, müslüman olmayan birisi olarak burada çelişki yok gibi duruyor..Buradaki diyalog, öğretmen öğrenci ilişkisi ile aynı, çünkü devamında asa ile bazı faaliyetler yaptırıyor musaya..yani öğretmenin derste sakız çğneyen öğrencisine ağzındaki nedir diye sorması gibi..yada ben öyle algılıyorum..
Tanrı ile peygamberi arasındaki diyaloğun öğretmen ile öğrencisi arasındaki diyalogla benzer olabileceği fikri size de saçma gelmiyor mu? Şahsen ben bunu mantığıma kabul ettiremiyorum.

Din, sıradan insanlar tarafından doğru, zeki insanlar tarafından sahte, liderler tarafından kullanışlı kabul edilir. – Seneca
Alt 27-03-2013, 22:43
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

bozok6666´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İyide soru ne?
iddanız ne?
Bilmezmi diyorsunuz ?
Bilmez diyorsanız neye dayanarak diyorsunuz açık olun ortaya öyle boş laf atmakla olmuyor.
Sayin bozok6666;

Inanciniza gore eger herseyi biliyorsa, o zaman ne diye muhurlediklerini cezalandirma yoluna gider Tanri? Veya muhurler?

Herseyi biliyor olmak, zaten baslibasina bir limitliliktir. Yani herseyi bilmek zorundasiniz, ucari kacari yok..

Bu durumda herseyi bilen bir guc olarak, muhurlediklerinizi toptan yok edersiniz veya hic yaratmassiniz, geriye muhuru acik olanlar kalir ve sorun cikmaz.

Aksi durumda fitne de mesru bir kavram haline gelir. Ki mesru'dur zaten dinen.

E en basta iki taraf masaya oturmussa(benzetme yapiyorum) seytan ve Tanri, o halde insanligin sucu nedir? Cunku seytan'i da yaratan Tanri'nin kendisi.

Onun secde etmeyecegini bilmiyor muydu?

Kitabiniza gore insanlik dogmayi secmedi ki? Bunu secen Tanri zira.
Ustelik kainat, peygamberinizin yuzu suyu hurmetine yaratilmadi mi islam inancina gore?

O zaman herseyi bilen Tanri, ne diye Musa'yi, Isa'yi, Ibrahim'i vs. ve bunlara bagli kitaplari, cunku tumu gereksiz olur bu durumda, yolladi?
Alt 27-03-2013, 22:50
rasa rasa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Tevrat'ta anlatılan Musa'nın rap tanrı ile karşılaşmasının anlatıldığı hikayenin hiç bir yerinde asa'dan bahsedilmez! bu tamamen uydurma bir hikayedir!. Merak edenler tevratdaki hikayeyi okuyup kendileri karar verebilirler, yazı bana uzun geldiği için buraya yazamadım. Şurası bir ğerçek'ki tevratdaki anlatım tamamen yahudi çıkarları gözetilerek uydurulmuş! bu hikayeyi kulakdan dolma öğrenen arapoğlu'da buradan hareketle hikayeyi kendine göre yeniden anlatmışa benziyor! yani hikayenin, hikayesi.!!!
Alt 28-03-2013, 03:41
bozok6666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bozok6666 bozok6666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bozok6666 - YAHOO üzeri Mesaj gönder

sn Neva senin için milyarlarlarca yıl belki Tanrı için bir an veya hiçbir şeydir insanların yargılanabilmesi için fiiliyata geçmesi gerekli aksi halde yargılanamazlardı bu bir ögretmenin öğrencisine sınava girmene gerek yok nede olsa geçemiyeceksin deyip sıfır vermesine benzer.
Alt 28-03-2013, 03:54
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

bozok6666´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sn Neva senin için milyarlarlarca yıl belki Tanrı için bir an veya hiçbir şeydir insanların yargılanabilmesi için fiiliyata geçmesi gerekli aksi halde yargılanamazlardı bu bir ögretmenin öğrencisine sınava girmene gerek yok nede olsa geçemiyeceksin deyip sıfır vermesine benzer.
E bu daha kotu ya iste herseyi bilen bir Tanri acisindan;

Hani Tanri ezel-ebed'di? Tanri'nin bir baslangici var mi ki, gelecek zamani olsun?
Alt 28-03-2013, 04:03
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Sevgili Neva
Boyle seninki gibi zor sorular mi cikacak acaba sinavda? Bence cok cakan olur bu tur sorular cikarsa.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 28-03-2013, 04:58
bozok6666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bozok6666 bozok6666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bozok6666 - YAHOO üzeri Mesaj gönder

sn Neva Tanrı açısından bu yaşadığımız evren ve zaman nedir bilmiyoruz zamanın ötesi ile ilgi nediyebilirizki bu yüzden bir an veya hiçbirşey dedim bildiğim birşey varsa yaşamamız gerektiğidir

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil