Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-12-2016, 09:36
pianola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pianola pianola isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Standart Parkta Egzersiz Yapan Hamile Kadina Saldiri

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 4 aylık hamile bir kadın kimliği belirsiz bir erkeğin saldırısına uğrayarak darp edildi. Ergenekon mahallesinde ikamet eden hamile ve bir çocuk annesi Ebru Tireli (32) evinin yakınında bulunan bir parkta spor yaptığı sırada kimliği belirsiz bir erkeğin saldırısına uğradı.

İddiaya göre kırmızı bir otomobilden inerek, genç kadının spor yaptığı alana gelen şahsın "Bir daha burada yürüyüp, spor yapmayacaksın" dedikten sonra ayakkabısını çıkararak genç kadının yüzüne vurmaya başladığı iddia edildi. Bu sırada dengesini kaybederek yere düşen Ebru Tireli'ye yerde de tekme ve ayakkabı ile saldırının sürdüğü ve kadının kafasını kaldırıma çarptığı öğrenildi.

"HAMİLEYİM DİYEREK YALVARDIM"

4 aylık hamile olduğu öğrenilen Ebru Tireli'nin yere düştükten sonrada karnına ve yüzüne vuran saldırganın genç kadının çığlık atması üzerine kaçtığı bildirildi. Yaşadıklarını büyük bir korku ve gözyaşı içerisinde anlatan Ebru Tireli: "Hamileyim ne olur vurma diyerek yalvardım, ne olduğunu anlamadım. Gözü dönmüş bir şekilde bana vurmaya devam etti. Yere düştüm, başımı kaldırıma vurdum, bu kez üzerime çıkıp, yüzüme vurmaya devam başladı... Hem küfür ediyor hem de vuruyordu. Sonra birden beni bırakıp kaçtı" dedi.

"BEBEĞİMİ KAYBEDECEĞİMİ DÜŞÜNDÜM"

Tireli sözlerini şu şekil sürdürdü: Bir an için bebeğimi kaybettiğimi düşündüm. Kendime gelir gelmez eşimi aradım, büyük bir şok içerisinde hastaneye geldik ve hemen kontrol altına alındım, tek tesellimiz çocuğumuzun iyi durumda olması... Hamile olduğum için o parkta sürekli spor yapıyorum, zaman zaman kızım ile birlikte de o parka gidiyoruz, böyle bir şeye hiç rastlamadım. Üzerimde kapşonlu bir mont vardı. Montumun her yeri kapalıydı. Erkek veya kadın olduğumun bile, ilk bakışta anlaşılması oldukça güçtü"dedi.

Ebru Tireli'nin eşi Akın Tireli : "Bu şahsın biran önce yakalanarak cezaya çarptırılmasını istiyoruz. Eşimin başına gelenlere inanmak çok güç. Hamile kadına bu nasıl yapılabilir. Bir saldırgan yüzünden hem eşimden hem de doğmamış çocuğumdan olabilirdim. Bizim hiç bir kimse ile ne kavgamız ne de bir husumetimiz var. Adalet karşısında hakkımızı sonuna kadar arayacağız" şeklinde konuştu.
link

Ben de içgözlemin kurbanıyım.
Sylvia Plath

Her bir sözcük, sessizlik ve hiçbirşeyliğin içinde gereksiz bir leke gibi...
Samuel Beckett

Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece...
Aşık Veysel

Tekrar ede ede bitirilemeyen keşif, tekrar ede ede bitirememenin keşfine dönüşür.
Maurice Blanchot

İletişim, bir iletişimsizlik düzeneğidir.
Lacan

Sonuçta hepsi kendini kandırmaktan ibaret, öyle değil mi..?
Marilyn Monroe

ex nihilo nihil fit
il n'y a pas de hors-texte
Alt 08-12-2016, 15:46
Save The Day Save The Day isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Ne psikopatlar var be usta.
Alt 08-12-2016, 16:42
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Müslüman bir puta taparın ilkel halidir.

Ramazan denilen ve puta taparların aç kalma ibadetlerinin olduğu ayda , devletin bir kurumu olan TRT de , yine devletin bir kurumu olan diyanetin bir mensubu nun hamile kadınların sokakta gezenler için puta tapar islam mensuplarına fetva verdiğini anımsayın.

Bu puta tapar Müslüman da fetvaya göre ibadet girişiminde bulunmuş.
Müslüman puta tapar ların bu hallerine bir çare bulunmazsa daha beterlerini görebiliriz.
Alt 08-12-2016, 17:35
Yasaklandı

Darwin'in tespiti mantıklı değil mi arkadaşlar. Hayat bir mücadele alanı. Bir savaş alanı. Vahşi doğada hayvanlar birbirlerini yiyor. İnsanların da mücadelesi var ama en azından birbirimizi yemiyoruz. İnsan popülasyonunda çeşit çeşit insan oluyor. Psikopat da var düzgün insanlar da var. Psikopatlık içsel şey olarak görülebilir ama dışa vurur. İnsanlara zarar verilebilir, çevreye zarar verilebilir. Tehlikelidir diğer insanlar ve canlılar açısından. Bu habere bakarsak dışa vurmuş ve hamile bir kadına zarar vermiş. Evrimsel süreçte psikopatlığın faydası neymiş acaba? Neden evrimleşmiş? Yoksa böyle psikopat olup saldırgan olup kendisini daha iyi mi savunuyor, gücü mü artıyor? Hayatta kalıp üremesine ne gibi bir yararı olabilir? Neyse günün sonunda hepimiz yuvarlanıp gidiyoruz bir şeyler yapmaya çalışıyoruz yaşamaya çalışıyoruz. Tabi bu süreçte ahlak ortaya çıkmış daha düzgün yaşayabilmemiz için. Ahlaka göre de bu saldırganın davranışının çok yanlış olduğunu ve cezalandırılması gerektiğini söyleyebiliriz. Ahlak olmasa bir şey diyemeyecektik ve birbirimizi kıtır kıtır kesecektik. Ahlak bizi dizginliyor kontrol ediyor. Yani günün sonunda baktığımızda saldırganı kınıyorum ve bulunmasını temenni ediyorum.
Alt 08-12-2016, 18:44
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Puta tapar müslümanın ilham aldığı kişi

Din kültürü ve AHLAK bilgisi uzmanı Putperest ilahiyatcının ahlaki sözleri.
Arşiv unutmaz.

Bu putperest ilahiyatcıyı dinleyen ahlak sahibi puta tapar müslumanlar neler yapmaz.( ahlak savunucularıda bu durumu fırsata çevirir)
Alt 08-12-2016, 18:46
Yasaklandı

İlahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Puta tapar müslümanın ilham aldığı kişi

Din kültürü ve AHLAK bilgisi uzmanı Putperest ilahiyatcının ahlaki sözleri.
Arşiv unutmaz.
Ah ah gelişmiş beynin yan etkileri de olabiliyor. Yok terbiyeymiş şuymuş buymuş ne kadar saçma gelmiyor mu. Ya beynimiz bu kadar gelişmeseydi de hayvan kalsaydık diyorum bazen. İnsanlığı küçültücü sözler insana acı veriyor.
Alt 09-12-2016, 08:11
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Insanlarin bir kismi evrimlesirken , bir dali da dusunebilen bir beyine sahip oldugu halde, dusunce dusmani olma yonunde gelismekte. Bu sakat beyinler, hamile kadin gorunce hemen hamileligine sebep olan sahneyi canlandiriyor. Kendi pustluklarini gormeyen bu zararli zavallilar, annelerine, bacilarina "******" demeyi marifet ve ahlaklilik goruyor.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 03-01-2017, 09:06
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Kadınlar sokakta tacize, tecavüze uğramamak için yürüyor.

Önerilen Siteler