Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-07-2015, 06:30
Boolean Boolean isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İnternetten Cizre'deki ydg-h üyelerinin videolarına baktım da. 18-20 yaşlarında gençler. Ellerinde keleş etrafta dolanıyorlar. Yollar, kaldırımlar, evlerin duvarları yıkık harabe gibi. Buram buram fakirlik akıyor Cizre sokaklarından.

Bir ülke bu kadar aptalca nasıl yönetilebilir? Bir halk nasıl bu hale getirilebilir?

Videodaki Kürt gençler "Bu topraklar bizim, Kürdistan istiyoruz" dediklerinde anlık bir duraksadım. Sonra şunu düşündüm. Bir devlet bana bu sefil yaşamı hak görüyorsa, ebelerinin **larına kadar yolu var.

Ben insanım. İnsanca yaşamak. İnsanca muamele görmek benim hakkım.

Dilim kaba. Rengim Kara. Anam cahil. Babam amele. Ve ben de diğerleri kadar insanım.

O gençleri daha farklı şekilde hayal ettim. Gelişmiş bir ülkenin vatandaşları olarak. Üzüldüm yani.

Ama Kürt gençleri okusunlar. Kendilerini geliştirsinler. Batıdaki Türklerden başarılı olsunlar ki; Bu ukala batılılar doğudan nasıl adamlar çıkıyor görsünler.

İntikamları varsa böyle alsınlar.

Bilgileriyle, karakterleriyle, dürüstlükleriyle ezerek.

Yine de;

Türkiye'de Kürt Milliyetçisi olmamak zor. Zor yani. Türk milliyetçiliği ise şımarık bir açgözlülük gibi.

Ülkücülerin ise, onların ne olduklarını da biraz bilirim.

Lisede ocak reisiydim. (Öylesine MHP ilçe teşkilatına toplantıya gittim arkadaş gel dedi, iki soru sordum, baktılar bu akıllı adam. Reis ol dediler çıkışta.)

Düşünün yani çapları o kadar düşük.

Tabi sonra bir kavgada 5 tane Kürt'ten dayak yiyip, 20 ülkücünün arkamdan toz olduklarını görünce... hayal kırıklığından bunların korkaklıklarına ağladım.

Bu olaydan sonra soğumaya. Teşkilata diklenmeye başladım. Reis yardımcılarıyla Teşkilattan bir adamı dövünce. Sen kimsin de liseli reis, teşkilattan adam döversin diye adımız en tepeye, Püskevite gitti. Püskevit de verin cezalarını demiş. Diğer ocaklardan beni falakaya çekmeye geldiler. Büyük bir abimiz vardı. Onun sayesinde kurtuldum.

Sonra bir daha ocağa gitmedim tabi.

Ocaktan ayrılınca sürüden ayrılmış sahipsiz kurt durumuna düştük tabi, okulun son günü linç etmeye gelmişler oraya göçmüş bir aşiretten. Her liseden adam varmış. Endüstri. Süper Lise. Düz lise. Koca koca büyük adamlar.

Telefonla haber aldım gitmedim diploma almaya. Öğrendim ki 100 kişi kadar toplanmışlar. Sonra 4-5 sene gitmedim o ilçeye tanınmamak için.

O ilçedeki kürtlerin bana kini vardı. Çünkü boyumdan büyük aptalca işler yapmıştım. Zaten İzmir'in PKK merkezi bir yerdi. İzmir'de polisin girmeye çekindiği tek yerdi belki o zaman.

Şimdi nereden nereye?

İnsan değişiyor.

Türkçe konuşma imkanı olmayınca işte, yazdım.

Konu Boolean tarafından (23-07-2015 Saat 06:51 ) değiştirilmiştir.
Alt 23-07-2015, 10:14
Olimpiyat Olimpiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Boolean´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İ
Telefonla haber aldım gitmedim diploma almaya. Öğrendim ki 100 kişi kadar toplanmışlar. Sonra 4-5 sene gitmedim o ilçeye tanınmamak için.

O ilçedeki kürtlerin bana kini vardı. Çünkü boyumdan büyük aptalca işler yapmıştım. Zaten İzmir'in PKK merkezi bir yerdi. İzmir'de polisin girmeye çekindiği tek yerdi belki o zaman.

Şimdi nereden nereye?

İnsan değişiyor.

Türkçe konuşma imkanı olmayınca işte, yazdım.
Lise sonda iken, ülkücülerin bir resini dövmüştüm. Sonra 2 hafta okula gidemedim.
40-50 kişi toplanıp okulun giriş ve çıkışlarında beni bekliyorlarmış

Okul bitmek üzereydi, konu unutuldu gitti sonra..

Bugün bir İŞİD sempatizanın YDG-H militanları tarafından öldürüldüğünü okudum. Dün de, Suriyeye alevi kanı içmeye gidiyorum diyen bir ülkücü öldürülmüştü.

Bu memlekette güzel şeyler de oluyor. Bu geberenlerin şerefine, bir rakı masası kurup keyif yapacağım.

Güzel şeyler de oluyor...
Alt 23-07-2015, 12:59
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Olimpiyat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Lise sonda iken, ülkücülerin bir resini dövmüştüm. Sonra 2 hafta okula gidemedim.
40-50 kişi toplanıp okulun giriş ve çıkışlarında beni bekliyorlarmış

Okul bitmek üzereydi, konu unutuldu gitti sonra..

Bugün bir İŞİD sempatizanın YDG-H militanları tarafından öldürüldüğünü okudum. Dün de, Suriyeye alevi kanı içmeye gidiyorum diyen bir ülkücü öldürülmüştü.

Bu memlekette güzel şeyler de oluyor. Bu geberenlerin şerefine, bir rakı masası kurup keyif yapacağım.

Güzel şeyler de oluyor...
Sayin olimpiyat,bu kan icenler,digerlerine fikirlerinden dolayi siddet uygulayanlar yada uygulamak isteyenler,bu isid kuduzlari,,bunlar aslinda agir vaka akil hastalari,bunlar tolum icin tehlikeli ve kayitsiz sartsiz ömür boyu iyi korunan akil hastanelerine tikanmalilar,,bazi ülkelerde var,bir adam cezasini bitirsede toplum icine salimiyor,toplumun güvenliyi icin,,Ayrica birsey daha,,bu kadar silah üretiliyor,bu silahlar toplum güvenliyinden cok toplumlari tehdit ediyor,,toplumlara siddetde en büyük araci,,tek sucu bu kudurmus köpeklerde görüyoruz,,bu silahlari üreten satan araci olanlarda bu islamci isid teröristleri kadar suclu,,bu silahlari üretip satanlarda akil hastasi,,en acisi tabiiki dünya bir timarhane,,heryeri parsellemisler hicbiryerde huzurlu hayat yok,,insanim diyenede mücadeleden baska bir secenek kalmiyor.saygilar
Alt 23-07-2015, 13:06
Kıdemli Üye

anti-ka´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin olimpiyat,bu kan icenler,digerlerine fikirlerinden dolayi siddet uygulayanlar yada uygulamak isteyenler,bu isid kuduzlari,,bunlar aslinda agir vaka akil hastalari,bunlar tolum icin tehlikeli ve kayitsiz sartsiz ömür boyu iyi korunan akil hastanelerine tikanmalilar,,bazi ülkelerde var,bir adam cezasini bitirsede toplum icine salimiyor,toplumun güvenliyi icin,,Ayrica birsey daha,,bu kadar silah üretiliyor,bu silahlar toplum güvenliyinden cok toplumlari tehdit ediyor,,toplumlara siddetde en büyük araci,,tek sucu bu kudurmus köpeklerde görüyoruz,,bu silahlari üreten satan araci olanlarda bu islamci isid teröristleri kadar suclu,,bu silahlari üretip satanlarda akil hastasi,,en acisi tabiiki dünya bir timarhane,,heryeri parsellemisler hicbiryerde huzurlu hayat yok,,insanim diyenede mücadeleden baska bir secenek kalmiyor.saygilar
anti-ka kardeşim;
Aslında ben duygusal birisiyim. Hani samimi söyleyeyim, sokakta karıncalar görsem ona basmamak için adımları açarak yürürüm.

Ama ya alevi olduğu için ya kürt olduğu için ya da dinsiz olduğu için öldürülen insanları gördükçe; bir de kendi siyasi görüşlerine uymadığı için bu ölümlere sevinenleri gördükçe; içimde canavar yetişiyor ve o insani yönlerimi kaybediyorum.

Bu yüzden bir Türkçünün ya da ülkücünün ölümü nedense bana huzur veriyor artık. Rahatlıyorum, vücudum mutluluk hormonları salgılıyor.

Halbuki kendi halimizde yaşayan insanlardır. Bizlerden ne istediler.. Onlar gibi düşünmek zorunda mıydık..
Alevileri sünnileştirmek, Kürtleri Türkleştirmek zorunda değillerdi...
Alt 23-07-2015, 14:07
Üye

Bu yüzden bir Türkçünün ya da ülkücünün ölümü nedense bana huzur veriyor artık. Rahatlıyorum, vücudum mutluluk hormonları salgılıyor.

Halbuki kendi halimizde yaşayan insanlardır. Bizlerden ne istediler.. Onlar gibi düşünmek zorunda mıydık..
Alevileri sünnileştirmek, Kürtleri Türkleştirmek zorunda değillerdi...
Olimpiyat bu dünyanın her tarafında olmuş.

Japonların Korelileri laboratuar deneği olarak kullandıklarını hatta lakaplarını da "kütük" koyduklarını yazmıştım daha önce.

Koreli kütüktür acı hissetmez şeklinde.

Emin ol. Türkler yerinde Kürtler olsa veya Ermeniler olsa aynı şeyleri, ters taraftan yine yaşayacaktık.

Fakat bugün, geçmişte birbirine işkence eden bir Koreli ve Japon arkadaş oluyor, sinemaya gidiyor. Sen de biliyosun zaten.

Bizim sorunumuz, biz geri kaldık dünyadan.

Onun için;

"Zorunda değillerdi" veya "Zorundalardı" kelimeleri birbirinin tersi, zararlı kelimeler bence.

Biz neden geri kaldık onun hesabını yapalım.
Alt 23-07-2015, 14:18
Kıdemli Üye

Boolean´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Olimpiyat bu dünyanın her tarafında olmuş.

Japonların Korelileri laboratuar deneği olarak kullandıklarını hatta lakaplarını da "kütük" koyduklarını yazmıştım daha önce.

Koreli kütüktür acı hissetmez şeklinde.

Emin ol. Türkler yerinde Kürtler olsa veya Ermeniler olsa aynı şeyleri, ters taraftan yine yaşayacaktık.

Fakat bugün, geçmişte birbirine işkence eden bir Koreli ve Japon arkadaş oluyor, sinemaya gidiyor. Sen de biliyosun zaten.

Bizim sorunumuz, biz geri kaldık dünyadan.

Onun için;

"Zorunda değillerdi" veya "Zorundalardı" kelimeleri birbirinin tersi, zararlı kelimeler bence.

Biz neden geri kaldık onun hesabını yapalım.
Ben tam tersine de karşıyım zaten. Bilemiyorum, belkide asimilasyonu yaşadığım için

Benim kız arkadaşlarım arasında Türk olanlar da vardı ve bana Zazaca öğret ben de Zaza olmak istiyorum diyen bile olmuştu.
Ama hayır demiştim, sen Türksün Türk kal.
Çünkü, diğer şekil onu asimile ettiğimi düşünüp rahatsız olacaktım. Takıntı belki de.

Mesela Kuzey Irakta Kürdistan kurulur ve oradaki Türkmenler baskı görürse, o zaman da gönül rahatlığı ile Türkmenlerin safında yer alırım.

Zaten günlük hayatta da en iyi anlaştığım arkadaşlarım genelde Türklerden oluşuyor. Mezhepçi ve ırkçı değilim. Zaten bana anlamsız geliyor böyle işler.
Alt 23-07-2015, 14:36
Üye

Ben tam tersine de karşıyım zaten. Bilemiyorum, belkide asimilasyonu yaşadığım için

Benim kız arkadaşlarım arasında Türk olanlar da vardı ve bana Zazaca öğret ben de Zaza olmak istiyorum diyen bile olmuştu.
Ama hayır demiştim, sen Türksün Türk kal.
Çünkü, diğer şekil onu asimile ettiğimi düşünüp rahatsız olacaktım. Takıntı belki de.

Mesela Kuzey Irakta Kürdistan kurulur ve oradaki Türkmenler baskı görürse, o zaman da gönül rahatlığı ile Türkmenlerin safında yer alırım.

Zaten günlük hayatta da en iyi anlaştığım arkadaşlarım genelde Türklerden oluşuyor. Mezhepçi ve ırkçı değilim. Zaten bana anlamsız geliyor böyle işler.
Zaza olurum ben. De ne gerek var? Kafaya takmaya değmez şeyler bunlar.

Ayrıca;

Biliyorum senin mezhepçi ırkçı olmadığını..

Günümüzdeki insanları suçlamak, zamandan geri kaldıkları için normal. Fakat tarihtekileri suçlamak, onlar kendi dönemlerinde yaşadıkları için anormal bence.

Mesela geçmişte Türkleri Camiye sokup yakan Ermeniye "neden yaktınız" diye sormuyorum, his de beslemiyorum. O zaman öylemiş. Ölmüş gitmişler zaten.

Şimdi hala öyle manyaklar varsa, onlara işte.

Yoksa zaman makinası gibi, geçmişten gelen öfke, günümüze taşınıyor.

Bunları senin bildiğini de biliyorum. Ama bence şu an duygusalsın sanki biraz.

Ezilen halka mensup olmanın duygusallığı seni akılcılıktan ayırmasın.
Alt 26-07-2015, 21:07
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

http://haber.sol.org.tr/turkiye/husn...ye-atti-124107

Peki paranın kaynağı ne?
Suudi Arabistan, Katar ve oradaki zenginler. Bugün IŞİD’i sadece devletler değil bu zenginler destekliyor, acayip para akıttılar IŞİD’e, Nusra’ya… Çünkü şöyle inanıyor ruh hastaları; “Bizim düşmanımız Şiiler, Aleviler, bunlar kafir.” Bu oyun değil.

Nazi Almanyasında da kaynak aynı kesimlerdi, aslında "Yeşil Kuşak", anti-sosyalizm vb dönemlerinde de kaynak yine aynı idi, aleviler, şiiler, yahudiler mezhep-din yönlü, kürtler, yüce Alman Irkından olmayanlar(Nazi örneği ırkçılık, bizimki de aynıdır) şunlar, bunlar veya benzer düşmanlıklar da bu projelerin etiket temelli hayata geçirilmesinin zemini. İşin temeli, her zaman olduğu gibi, egemen olanın çıkarlarına daha yüksek düzeyde hizmet eder koşulların olması, bunun sonu insan, doğa, dünya hayatına nasıl yansıyacak olursa olsun, önemli değil, zira kurt puslu havayı sever, sömürücüler ise sadece çıkarını düşünür.

Katar, cihatçılara verilsin diye paralar gönderiyor!..

2 TRİLYON DOLARA KARŞI SAVAŞIYORUZ
Hüsnü Mahalli, Arabistan ve Katar’ın IŞİD’e para aktardığını iddia etti ve “Biz 2 trilyon dolara karşı savaşıyoruz” dedi.

Yolsuzluğun dış politika ile bir ilgisi var mı?
Yüzde 100! Çünkü AKP iktidarının başından beri Suudi’lerle ve Katar’la olan ilişkilerinin tümünde yolsuzluk var. Milyarlarca dolar geliyor buraya “IŞİD’e verin, Nusra’ya verin, ÖSO’ya verin, tank alın, tüfek alın, donlarını verin, şekerlerini verin.” Kim kontrol ediyor bunu? Var mı bunu denetleyen bir kurum? Suudi Arabistan kaç para gönder
di? Meclis biliyor mu, bu gazetenin okuyucuları biliyor mu? Niye örtülü ödenekler Başbakanlık’a verildi?

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 27-07-2015, 19:50
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

http://www.evrensel.net/haber/256895...-izin-vermemek
‘UYUŞTURUCUYA NEDEN KARŞISINIZ?’
Operasyonların başladığı ilk gün gözaltına alınan Dursun’a Polis, “Uyuşturucuya neden karşısın? Uyuşturucu satanlara neden karşısınız? Cezalandırma eylemlerine hiç katıldınız mı?” sorularını yöneltti.

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 27-07-2015, 20:18
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

AKP-IŞİD "petrol" belgeleri ABD'nin elinde... İktidarda panik

http://www.gazetecileronline.com/new...linde-iktidard

Yapılan tahminler 2013'ün başından itibaren 6 ay boyunca IŞİD'in petrol ticaretinden günlük 1 ila 4 milyon dolar gelir sağladığına işaret ediyor. Bu finansal kaynak örgütü sınırlı imkanlara sahip hırslı bir yapıdan, yabancı savaşçıları dahi çekebilen ve ülkelerin sınırlarını tehdit eden bir yapıya dönüştürdü.
-----------------------------

KİŞİSEL ÇIKARLAR, ÇIKARLAR, ÇIKARLAR, peki kimin Çıkarları? Halkın mı yoksa 3-5 egemen sermayecinin ticari çıkarları mı? Kimin? ve ne için? para-sermaye- mi? Kapitalizm savaşsız olamaz, savaş ise bir çeşit sömürge ve sermaye mücadelesidir.Suruç, katledilen astsubay, İŞİD tarafından Türkiye'ye ateş açılmalar vb, acep görünmez eller mi devrede?Türkiye ile İŞİD'i görünürde karşı karşıya getirerek bir algı operasyonu mu yapılıyor? Yetmez gibi İŞİD'e nefes aldırmak için PYD, Irak kürtleri geniş cepheye mi sürülmek isteniyor, lojistik desteğin bitmesi için mi çalışıyor bunun için kan üzerinden politika mı yapılıyor?hani şu Suriye ile savaş kolay bir kaç bomba patlatırız mantığı? Yoksa bu tarz düşünceler paranoya mı?

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
------

Önerilen Siteler