Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Anket Sonucuna Bak: Ezan sesinden rahatsız oluyor musun?
Kesinlikle evet! 95 62,91%
Olsada benim için fark etmez 29 19,21%
Hayır 27 17,88%
Katılımcı sayısı: 151. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-06-2011, 22:16
Firestorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Firestorm Firestorm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Ezan Sesi

Tam olarak 1389 yıldır ezan okunuyor. Osmanlının etkisi ile artan camilerle daha fazla duyulmaya başlandı. Ayrıca cumhuriyet döneminden sonra bir cami yapımı patlaması oldu bu yüzden 70 binden fazla cami vardır türkiyede bu dünyadaki orana bakıldıgında %80 civarındadır(yüzdeyi tam hatırlamıyorum yanlış olabilir). İster müslüman olsun ister olmayın, ister tanrıya inanın ister inanmayın günde 5 defa bunu dinlemek zorunda bırakılıyoruz açıkcası ben bu durumdan aşırı miktarda şikayetci olan insanlardan biriyim sevdigim bir şarkıyı bile günde 5 kez dinlersem bir süre sonra bıkarım ki ezanı hayatımın başından beri dinliyorum. Özellikle kandil ve kadir geceleri verilen selalar bırakın şarkıyı ufak caplı konser uzunlugunda ve ayrıca bir bıktırıcı oluyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunu? Ezan günümüzün en gereksiz uygulamalarından biri bence şimdi bir kac müslüman arkadaş cıkıcak diyicek ki kliselerde de can calıyor cana kurban olin dan dan dan bitti bu kadar. Ayrıca ezana göre zamanında çok daha fazla işe yaraıyormuşlar mesela saatlere göre farklı calması, bi saldırı anında alarm gibi tamam belki artık ona da gerek yok ama ezanla kıyaslıyınca o bile daha çok işe yaramış....

Sabah akşam bir allah var ona inanıyorum diye bağırmanın mantıgı nedir inanıyorsan içinden inan herkes duymak zorunda mı....
Alt 02-06-2011, 22:31
Greatestlieevertold Greatestlieevertold isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ne güzel olurdu müslümanlarda haftada bir cuma gitseydi sadece cuma günleri okunsaydı son 2 yıldır oturduğum ev haricinde hiç ezan sesinden rahatsız olmamıştım. eski oturduklarımda hep belli belirsiz duyardım. şimdi film izlerken en heyecanlı yerinde hop kumanda nerde ulan bak duyamadım git geri al, pfff çok zorlanıyorum ezan sesi yüzünden :P aslında kışın hiç duyulmuyor da, yazın camların hepsi açıkken daha sorun oluyor

benimki şaka da allah 5 vakit derken modern dünyada insanların ne kadar meşgul olacağından bir habermiş heralde. empati kuramayan allah ve müslümanlar için bahane hazır. aman 5dk ayıramayacak mı? malesef çoğu insan iş yerinde öğle arasındaki yemek haricinde kelimenin düz anlamıyla kafasını kaşıyacak zamanı zor buluyor.

en sevdiğim olayda müziği/tv unu kısarlar hemen saygısızlık olmasın diye. benim bildiğim ezan alarm görevi gören birşey sadece.
Alt 02-06-2011, 22:31
Dark_Prince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dark_Prince Dark_Prince isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Katılıyorum dostum,biraz teknolojiyie ayak uydursalar ya,mesajla filan çağırsalar Müslümanları!

Tanrı'nın Adımlarını İzle Ama Asla Takip Etme!

Blog Facebook
Alt 02-06-2011, 22:32
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Camisiz, ezansız, kilisesiz ve çansız bir mahallede oturma şansına sahip olduğum için mutluyum.

Dışarıdan gelen tek ses şu an kuş cıvıltıları, oynayan ve gülen çocukların sesleri..
Alt 02-06-2011, 22:32
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Dark_Prince´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Katılıyorum dostum,biraz teknolojiyie ayak uydursalar ya,mesajla filan çağırsalar Müslümanları!
Namaz vakti geldiğinde elektro şokla müslümanları dürten cep telefonu çok güzel olurdu bence
Alt 02-06-2011, 22:33
kenos kenos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben evinin çok yakınında cami olan bir Hristiyan olarak ezandan rahatsız değilim.
Alt 02-06-2011, 22:37
Dark_Prince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dark_Prince Dark_Prince isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ALKA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Namaz vakti geldiğinde elektro şokla müslümanları dürten cep telefonu çok güzel olurdu bence
Haha süper olurdu valla Ama bir yandan da teknolojinin başka işi yok bunlarla mı uğraşsınlar demeden edemiyor insan

Tanrı'nın Adımlarını İzle Ama Asla Takip Etme!

Blog Facebook
Alt 02-06-2011, 22:59
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Dark_Prince´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Haha süper olurdu valla Ama bir yandan da teknolojinin başka işi yok bunlarla mı uğraşsınlar demeden edemiyor insan
Müslüman teknolojisinin işi gücü bence sadece müslümanları hizaya getirmek ve onlardan ibadete önem veren kullar yaratmak olmalıdır..

Mesela kulağa veya beynin içine bir cip yerleştirme sayesinde Diyanetin sanal alemde okuyacağı ezan veya cuma vaazları her müslümanın kulağında taşıyacağı bu chips yardımıyla uzaktan iletilebilir ve ses tonu da sağır olmalarına yol açabilecek veya görüntü oluşturabilecek şekilde yüksek sese veya görsel algılamaya ayarlanabilirdi. Sonra "yok ben ezanı duyamadım", "hocayı görmedim" "elektro şokla namaza dürtme aygıtım çalışmadı", "namaza yetişemedim" falan diyemesinler. Hatta beyindeki o chips beyne uyuşturucu madde de salgılasın ki, mesela ezan sinyallerini duyduğu halde namaz kılmaya gitmeyen bir müslümanı otomatik robot gibi namaza gitmeye zorlasın.

Böylece bangır bangır bağıran ezana da yazık olmaz. Bir buton tıklamasıyla marş marş müslümanlar namaza..Biz de böylece tembel müslümanlar için yüksek sesle okunan ezandan kurtuluruz.
Alt 02-06-2011, 23:04
Greatestlieevertold Greatestlieevertold isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kenos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben evinin çok yakınında cami olan bir Hristiyan olarak ezandan rahatsız değilim.
rahatsız olmayanlarıda anlarım. sevebilirsiniz de. ama asıl sorun bu sesin yüksek olup çalışan insanları erken kaldırması vs..

ben şanslıyım, 8 saat uykumu uyuyorum hergün. arkadaşım inşaat mühendisi ve bahçeşehir tarafında şantiye. akşam 11 en geç 12 de yatıp, sabah 6.30 da kalkıyor. 500m ilerde otuyor benim evimden ama pek görüşemez olduk, benim evime gelsede 10 gibi sızıyor zaten

dediğim gibi kışın pek fark edilmiyo camlar kapalı iken, ama şimdi yaz geldi ve o da dertli. yarım saat, bir saat uykusu önemli bu şekilde çalışanlar için. her sabah bu böyle malesef. ama belki bu tür insanların testi bu şekilde, allahın ezanı tarafından test ediliyor. bakalım isyan edecek mi allaha?
Alt 02-06-2011, 23:07
ahmetsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ahmetsln ahmetsln isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

http://fizy.com/s/1uhu1g şu şarkıyı son söz açıyorum oh mis hiçbir şey duymuyorum.

ve son derece rahatsız bu gürültüden.

Önerilen Siteler