Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun Sitesi Topluluğu > Servis Şartları & Site Duyuruları

Konu Kapatılmıştır

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 14-10-2015, 23:45
slave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
slave slave isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bedevi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İki günde bir foruma erişimde yaşanan problemler artık bir Turandursunforum geleneği haline geldi ...

Hani bir laf vardır ya iki eliyle bir s.ki doğrultamıyor diye...

Spartacus'ün ki de o hesap...
Bedo bu hiç doğru bir tespit değil.
Doğrusu bırakmıyorsunuz ki spartacus iki eli ile s.ki tutsun. Bir eli ateşli üyelerde olunca. Tek el ile doğrultmak zor oluyor.
Alt 14-10-2015, 23:57
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Bedevi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İki günde bir foruma erişimde yaşanan problemler artık bir Turandursunforum geleneği haline geldi ...

Spartacus'ün ki de o hesap...
Peki öyle olsun

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 15-10-2015, 01:32
Boolean Boolean isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

spartacus Diyor ki
"Haksız bir dava için dövüşmek, gerçek bir cesaret sayılmaz." Shakespeare

"Rüzgar eken, fırtına biçer"
Sen mafya babası mısın? Yoksa forum yöneticisi misin?

Ne davasından, ne dövüşünden bahsediyorsun?

Dövüşcek adam arıyorsan, git Türkçü, İslamcı forumlara, orada bolca bulursun.

Şurada farklı görüş de bulunsun diye düşüncelerimizi paylaşıyoruz.

Bunu bir mücadele olarak algılıyorsan, kendisini patlatan İŞİDci psikopatlardan ne farkın kalıyor?

Ayrıca "rüzgar eken, fırtına biçer" ne demek?

Neyi ima ediyorsun?

Geçen de "Eceli gelen köpek, cami avlusuna işer dedin".

"Oluk oluk kan akacak" diye slogan atan herifin yaptığı gibi tehditle mi susturacaksın insanları?

Şurada üyelere ne küfürüm var, ne de kişisel hakaretim var.

Bir etnik gruba, azınlıklara veya inançlı insanlara karşı ne bir nefret söyleminde bulundum, ne de bir gruba karşı hakarette.

Buna rağmen nedir senin derdin?

Git gez dolaş, temiz havayı kokla azcık.

Ondan sonra neden bu ülke orta-doğu ülkesi diye şikayet ediyorsunuz.

İşin diğer boyutu, bu tür forum yönetim tarzı Türkiye'deki Ateistlere de zarar veriyordur.
Alt 15-10-2015, 22:49
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Boolean´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sen mafya babası mısın? Yoksa forum yöneticisi misin?

Ne davasından, ne dövüşünden bahsediyorsun?

Dövüşcek adam arıyorsan, git Türkçü, İslamcı forumlara, orada bolca bulursun.

Nasıl bir önyargı içindeysen artık. Zeus belanı vermesin, değişir her şey değişir, zamanla, insan da değişir, gelişir, hepimiz gibi(Bir zamanlar bir dolu korku, bağımlılık ile kaç yüzyıl öncede kalmış br çok şartlandırılmayı nasıl kırabiliyorsa, hayat böyle sürprizlerle doludur). Yine şahıs esaslı saydırıp, gitmişsin(acaba bana ne giydirmek sitedin, mafyalık üzerime uydu sanırım) Kişisel olarak yüklenip saydırdığın insanları taş filan sanıyorsun, taş değilim, ama görüş ve fikirleri bastırmak için kullanılan bu yönteme ciddi düzeyde tepkiliyimdir. Şahsıma saydırabilirsin, dert değil, dert etmediğimde görülür(biraz zaman ver kendine), lakin bir görüş ya da düşünceyi, niyet, yafta, isnat yükleyerek bastırmaya, şahsi bir komplekse girdiğimden değil, o yöntemin çok zararlı(önce bunu yapana, tüm algılarını kapattığı için, sonra bu sayede konuyu, görüş ve fikri tartışamaz hale geldiği ve muhatabı adına da(niyetine kadar senin belirlemen) her şeyi kendi kafasından belirlediği, birde muhatabını tamamen çaresiz bıraktığı(konuşamaz, fikrini söyleyemez, üzerine atılan çamuru temizlemek derdine düşürdüğü) için, cidden önemle üzerinde durulup, prim verilmemesi gereken bir yöntem olmasından dolayıdır... Ha yine FORUM YÖNETİCİSİ demeyi, niyet, vasıf, konum aklımıza ne gelirse ad hominemi (kullanmayı) ihmal etmemişsin, tek düşünme biçimin ad hominem yöntemiyle, ihmal etsen şaşardım! Neyse sakin, relax, boşver beni işte öyle dediğin gibi mafya kafalı birisiyim kafaya takmana değmem

Bakınız okuduğunuzu dahi anlamanızı imkansız hale getirebiliyor her zaman dedim, bu yöntemle bana gelen en yakınım bile olsa geçit vermem, v.e.r.e.m.e.m, veremem.

Türkçü islamcı foruma gerek yok Boolean, bak burada da aynı mantalitede olan üyelerimiz var, tabu, kutsal, dokunulmazlar namına isnat, yafta, karalanıyoruz, dövüşüyoruz işte...

Dövüşten hiç bahsetmedim. DAVA'dan bahsettim, espiriye, espiri yaptım, sanırım cevap verdiğin yazıları okumuyorsun ya da dikkatinden kaçmış, aşağıdaki alıntıda kırmızı renkli, muhatabım sen değilsin ki, slave idi, ona söyledim sana değil. hayırdır yoksa 1 kelimeden bile dünya kurup, yıkma eğilimine maruz kalmışlığımızla, bu seferde 1 kelimeden yola çıkıp slaveye karşı dava, dövüşten, mafyalıktan filan mı bahsettiğimi iddia ediyorsun?...
slave´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Spartacus''ü dava edeceğim, kem söz dağarcığım o tarışmalardaki kadar hiç zenginleşmemişti. Bütün servetimi kaybettim.Boolean'ı gördüğümde belki benim sunucu da tekrar yükselir nerelerde bu çocuk yaw. Şimdiden özledim. Sen benim işlenesi hammaddemsin boolean.

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 15-10-2015, 09:47
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Forum hızlanmış en azından.

Booleon bu forum dışında karşıt fikirlerimizi yazabileceğimiz ve yazıpda 2 sn durabileceğimiz bir platform yok nette.

Buraya gelip altta misafir olarak bekleyip yazı okuyanlar emin ol forumun korkusundan deil..

O çok yücelttiğimiz devletin hışmından korkduğu için üye olup yazamıyorlar.

Burada bedevi gibi terbiyesiz aile terbiyesinden yoksun cahil,ezik,sefil bir trol yazabiliyorsa burası en özgür ,en demokrat forumdur.

Daha nolucak. 2 duble rakı verirler mi diye bekliyorsun....
Alt 15-10-2015, 23:22
Barlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Barlas Barlas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Demek adamınki zencilerinkinden de büyük, 35-40 vs.
Alt 16-10-2015, 00:58
Aleph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Aleph Aleph isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Siyaset dışında konuşabileceğimiz o kadar çok konu var ki.. Kendine ve bizlere yazık ediyorsun Boolean.. Benim pek zamanım yok şu sıralar. Yoksa açacağım konuların listesi kafamda hazır bile..

Bu arada Maya'nın hepinize selamı var..

"Yaşama başkalarınca ve önceden verilmiş bir anlamı üstlenmek zor değil, zor olan ona kendince ve yeniden anlam verebilmektir." - Dücane Cündioğlu
Alt 16-10-2015, 05:00
Üye

spartacus Diyor ki
Ha yine FORUM YÖNETİCİSİ demeyi, niyet, vasıf, konum aklımıza ne gelirse ad hominemi (kullanmayı) ihmal etmemişsin,
Ne diyem Mahmut mu diyem?

spartacus Diyor ki
Dövüşten hiç bahsetmedim. DAVA'dan bahsettim, espiriye, espiri yaptım
Bırak forumu falan da Stand-up'çı ol sen madem.

Spartacus Diyor ki
Neyse sakin, relax, boşver beni işte öyle dediğin gibi mafya kafalı birisiyim kafaya takmana değmem
Ben hep sakinim de. PKK'ya ve HDP'ye eleştiri gelince, senin nevrin dönüyor. Beyinde gizli bir nokta harekete mi geçiyor artık ne oluyorsa.

Aleph Diyor ki
Siyaset dışında konuşabileceğimiz o kadar çok konu var ki.. Kendine ve bizlere yazık ediyorsun Boolean.. Benim pek zamanım yok şu sıralar. Yoksa açacağım konuların listesi kafamda hazır bile.
Aleph ağabey sen de tarafsızsan, bunları da uyarmalısın. Forumda siyasi başlıkları açan, durmadan siyasi gönderiler yapan asıl bunlar. Cevap almaya da tahammülleri yok.
Alt 16-10-2015, 16:50
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Boolean´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ne diyem Mahmut mu diyem?
Okuduğunu anla yeterli. bende diyorum ya işte, salya-sümük, şartlı-refleks Pavlov deneği durumlarına ne diyem? (demeyede devam edeceğim, buna mecburum çünkü başka bir açıklaması yok). Ama sen "dava" kelimesi geçti diye bir insana mafya deme hakkına sahip değilsin, hem akıl, mantık hemde bilimsel metod gereği, hemde ben davranışlar üzerine değerlendiriyorum, şahıslara demiyorum(ne mafyalığımı gördün). Avukatlar davalara bakınca mafyacılık mı yapmış oluyor? Dava kelimesinden analdığın bu mudur = mafya.

Şimdi bu tarz boş işleri bırak, bir önceki cevabımı oku, yanlış haksız bir ifadem varsa lütfen eleştir. Slave bana espiri yollu davacı oluyor bende ona espiriyle yazıyorum, sen oturup bundan, 2 satır espiriden ve TEK BİR KELİMEDEN(DAVA) mafyacılık filan türetiyorsun, oysa yanlış anlamışım demen gerekirdi, bu cevabın bile içler acısı, iste senin tarafsızlığın, dürüstlüğün bu kadar... Tek yaptığın kafir edebiyatı, ad hominem. Yine yaptın aynı şeyi. Üzgünüm geometrik bakıyorum, herkes üçgendir diye dayatacaksın, olmadı mı nitelikli adam karalayacaksın, tek isteğim bir mesajında adam karalama yapmaman, çamur atmaman ki, vakit öldürüp, muhatap olmak zorunda kalmayım.

Bir espiri üzerine davadan bahsedilmiş ve bende espiri yapmakla, mafyamıyım, peki mafyayım, o halde git kendi işine bak, 3.şahıs olduğun bir konuda(slave ile benim konuşmam) benim nanemi yeme. Bu kafayla kendini yıpratırsın, şartlı ve körleştirir, açını daraltırsın(sonra da insanlar bu insanları anlamıyorum 1400 yıl öncenin masallarına nasıl inanabiliyorlar-şartlanıyorlar(1) diye sorarlar, cevabı arayacaksın), artık görüş ve fikirleri ele almaya bak, bir kez bunu yap, yapmaya çalış, boş ver kişilerle uğraşmayı... Tarafsızlık mı? şu yaptıkların gibi olmaz, tüm subjektif kutsal, şart ve tabularından arınman gerekir. Örneğin, çocukları bile, bile vuran bir gladyo-faşist kurum elemanının, yaptığının eleştirilmesi ve karşı çıkılmasına karşın, katili korumak adına bize saldırmaktan vazgeçersin, evet bana göre o katil ittir(pavlov'un köpeğidir çünkü şartlandırılmıştır Kürt = katli vacip, islam olmayan katli vacip diye, başka bir nedeni yok). Dürüst olsan tepki verirdin, psikolojisi bozulmuş deyip savunmazdın, böyle vahim bir konuyuda(meşru olanın gayrımeşrulaşması!), getirip Kürtçüler, HDP pis, kaka, şu kafirler bilmem ne kafasına düğümlemezdin(çarpıtmaz, sidik yarışı ve yumurta tokuşturmaya çekmezdin). Aynen Aziz Nesin'e saldıranlar gibisin, hiç farklı bir tutum sergilemedin. O halde sana göre İŞİD'lilerinde psikolojsi bozuk demek ki, aman yaptıklarını konu etmeyelim istiyorsun, konu edersek forumu bile hezeyanlarına alet edebiliyorsun! Şeriatçı tarzın demiştim ya işte aynı! aynı ne yazık ki her türlü etiket siyaseti aynıdır Boolean, tarzı, tutumu, piskolojisine varana değin aynıdır!. Ardında herhangi bir siyasi-ideolojik neden olamazda, psikolojisi bozulmuştur diye bize dayatamazsın(tarafsız isen)!, psikolojisini bozan zaten siyasi-ideolojik enjektedir, anlayış-zihniyetidir, bizde anlayış ve zihniyeti ele almaya çalıştık, ama sen provake etmeyi başardın, sağlıklı biçimde ele aldırmadın, ad hominem ve nitelikli adam karalama yöntemini kullandın,çamuru bırak ki muhatap olmayalım, bu tarzından vagzeçene kadar bana uzak olda, neye yakın olursan ol, yeterki çamurundan kurtulayım. başka bir şey istemiyorum.

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
------
Alt 16-10-2015, 17:44
Üye

Hala bana iftira atma peşinde, üste çıkma peşinde koşacağına.

İnsan gibi forum database'inin aylardır açıkta olduğunu. İnsanların kişisel bilgilerinin 3. kişilerin eline geçmiş olduğunu duyur! Üyeleri uyar!

İnsanları uyar ki; Şifrelerini falan değiştirsinler en azından.

Sen mi önemlisin, yoksa forum üyeleri mi önemli?
Konu Kapatılmıştır

Önerilen Siteler