Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-02-2013, 22:22
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

hattap´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Atesitler Bu bir Alıntıdır Ancak bunadan o Çok Çarpıcı Açıklamalar Getirebilecekmisiniz Açıkcası Sabırsızlanıyorum..

(...)

İnancımıza göre, Allah’ın haram veya helal kıldıklarında illa bir hikmet aramak gerekmez. Fakat insanlığın bugüne kadar edindiği temel tecrübe, Allah’ın emir ve yasaklarında bildiğimiz veya bilmediğimiz hikmetler olduğudur. Bilim geliştikçe, Allah’ın bizler için hazırladığı nimet ve hikmetleri anlamak daha da kolaylaşıyor.
Besmelesiz et tuketen, farkli inanc mensuplari bu yuzden ayakta demek ki..!!!!! Ortalama saglik icin mikrop ve bakteri de gerekiyor cok zaman..

Konu murted tarafından (17-02-2013 Saat 02:22 ) değiştirilmiştir. Sebep: Alıntı kısaltıldı.
Alt 15-02-2013, 22:25
Alim52 Alim52 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Atesitler Bu bir Alıntıdır Ancak bunadan o Çok Çarpıcı Açıklamalar Getirebilecekmisiniz Açıkcası Sabırsızlanıyorum..

(...)

İnancımıza göre, Allah’ın haram veya helal kıldıklarında illa bir hikmet aramak gerekmez. Fakat insanlığın bugüne kadar edindiği temel tecrübe, Allah’ın emir ve yasaklarında bildiğimiz veya bilmediğimiz hikmetler olduğudur. Bilim geliştikçe, Allah’ın bizler için hazırladığı nimet ve hikmetleri anlamak daha da kolaylaşıyor.
Sevgili Hattab Kardesim,
Allah-u Teala sen ve senin gibi dusunenlere akil-fikir nasip eyleye. Bahsettigin o kaca prof.leri saymiyorum, belli ki onlar Islam'i ve Kur-an'i baska yerlerinden anlamislar. Anlasilan bu arkasaslar, ilim-bilim isini daha cozememisler ve bu kafa ile de cozemeyecekleri gayet acik...
Simdi, NIYE??? diyeceksin...
Fazla kafanizin karismamasi icin, basitce bir ornek vereyim, insallah anlarsiniz.
BESMELE ILE KESILEN ET'IN ICINDE MIKROP OLMADIGINI KESFEDEN BU BUUYYUK BILIM INSANLARIMIZ, BU KESFI YAPARKEN MIKROSKOP DENILEN ALETI KESFEDEN BILIM INSANININ BESMELE CEKMEDEN BU FAYDALI ALETI KESFETTIGINI BILIYORLAR MIYDI???
Ikincisi, BU BOYYUK BILIM ADAMLARI ( COK AFEDERSINIZ ) B.K TA INCI ARAYAN ELIN BILIM ADAMLARININ AY'A,MARS'A AYAK BASARKEN BESMELE CEKMEDIGI ICIN G.T'E GELDIKLERINI O MIKROSKOP GOSTERIYOR MU???
Gelelim bu boyyuk bilim adamlarinin cikardigi sonuca....
Bu yasadigimiz dunya da kac milyon insan besmele ve Allahu Ekber ile kesiyor??? ( Insanlari kast etmiyorum )? Bu BOYYUK BILIM ADAMLAR'NIN sonuclari dogru olsa idi, bu gun yedikleri etten ( Besmelesiz kesildigi icin ) aldigi mikroplardan dolayi kirilip gideceklerdi ve ve su anda Dunyamiz tamamiyle Musluman,Islam olacakti...Peki, var mi oyle bir durum???
Demek ki neymis; 5 vakitin disinda 15 vakit namaz kilan gercek anlamda ne hirsizdir, ne de pirofesor))....

Konu murted tarafından (17-02-2013 Saat 02:21 ) değiştirilmiştir. Sebep: Alıntı kısaltıldı.
Alt 16-02-2013, 19:46
barristor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
barristor barristor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Besmele ile besmelesiz kesilen etin arasindaki tek fark ,Londrada kilo basina 1 paundur.Yurt disinda yasayanlar bilir,Helal et dedikleri besmele ile yapilan kesim urunleri,diger etlere gore kilo basina 1 paund daha pahalidir.

300-400 kiloluk bir danada kilo basina alinan 1 paund besmele parasi,toplamda 300 paund yapar ve bu islami hirsizliktir,helaldir.Afiyetle yenilir.

"Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın Tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur.", M.K. ATATÜRK
Alt 16-02-2013, 20:53
Pirate Pirate isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Atesitler Bu bir Alıntıdır Ancak bunadan o Çok Çarpıcı Açıklamalar Getirebilecekmisiniz Açıkcası Sabırsızlanıyorum.
Adam inanmış. Sen şimdi buna 'Kuran insan sözüdür.' diye laf anlatacaksın öyle mi? Vah vah.
Alt 17-02-2013, 18:46
AlbatrosS AlbatrosS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bir müslümandan daha fazlası değiller...
Alt 18-02-2013, 00:54
hurmetli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hurmetli hurmetli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

prof ünvanlı kişilerin yüz karası bir araştırma bu. Tabi doğruysa. yalan söylüyorlarsa da yüz karası. besmeleyi inceledik diyorlarsa da öyle. bunu köşesine alan prof için daha büyük yüz karası.
müslümanların içine düştüğü durum ne acı.
yazılanları hızlıca okudum; veterinerlere iş kalmadı diyen arkadaşı kutlıyuorum. madem öyle domuza da besmele çeksinler diyeni de kutluyorum. ben de şunu ilave edeyim -madem keramet besmelede ise- bayıltılarak kesilen hayvanlara dabesmele çeksinler diyorum
başlık gerçekten eğlenceli. 2005 yılında yazılmış ama ben ilk karşılaşıyorum. güncellyen arkadaşlara teşekkür ediyorum.
iyi ki vardın turan dursun. mekanın cennet olsun-
Alt 10-03-2013, 02:17
hurmetli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hurmetli hurmetli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bugün okuduğum bir gazetede birisinin "besmele ile kesilen ette mikrop olmaz" dediği yazılıyordu. Tabi yine bir üstün zekalı profesörün bilimsel yaklaşımı olsa gerek. sadece gazete başlığını okuduğum içi haberin detayını okumadım.
Ama beni yamaya sevk eden şey hala aynı kafada olan insanların olması ve buna inanarak insanlara söylemesi. bu başlıktaki olay 2005 yılında olmuş, yazılmış, tartışılmış. 2013 yılında hala aynı kafalar var. değişen bir şey yok.
acaba bu insanların başına ne zaman saksı düşecek?
Alt 10-03-2013, 03:23
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

hurmetli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bugün okuduğum bir gazetede birisinin "besmele ile kesilen ette mikrop olmaz" dediği yazılıyordu. Tabi yine bir üstün zekalı profesörün bilimsel yaklaşımı olsa gerek. sadece gazete başlığını okuduğum içi haberin detayını okumadım.
Ama beni yamaya sevk eden şey hala aynı kafada olan insanların olması ve buna inanarak insanlara söylemesi. bu başlıktaki olay 2005 yılında olmuş, yazılmış, tartışılmış. 2013 yılında hala aynı kafalar var. değişen bir şey yok.
acaba bu insanların başına ne zaman saksı düşecek?
Bence cocukken baslarina saksi dusmus oldugu icin oyle dusunuyorlar. Hem aile, hem de toplum baskisi, saksi dusmesinden de beter yapmis bunlari. Haa, dinin modernlik ornegi bir din olmasi da cabasi...

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 10-03-2013, 20:58
sîya evînê - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sîya evînê sîya evînê isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

arkadaşlar şu ayakta su içmeme mevzusu nedir ya. dini çevreler dışındabir sitede bu konuya rastlamadım . ( bu olayla ilgili komik bir hatıram var. ayakta su içmemeyi adet haline getirmiş bir iş arkadaşımı ayakta çay içerken gördüm ve ikisi arasındaki farkı sormuştum. )

İnzivaya çekilmek mi istersin kardeşim? Aramak mı istersin kendine giden yolu? Biraz durakla ve dinle beni?

Önerilen Siteler