Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-09-2017, 13:07
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

lilalilalila´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ateist bir arkadaşım astral seyahat hakkında şöyle bir şey söyledi:Beyin
(uyurken beyin aktiviyesi altı kat artar. Aynı şekilde bu yüzden ön beyinde yayınlanan beyin dalgaları frekansları normalin üzerinde olur, ki astral seyehat bu beyin dalgalarının evrenin köşelerinden bize tekrar yansıyan görüntülerini izlemektir.)

sizce bu bilimsel olarak doğru mu yani beyinde göz olmadan görme işlemini sağlayacak dalgalarla görme işlemi sağlayacak yapılar var mı?göz olmadan Dalgalar ile beyne görüntü aktarılabilir mi?
yukardaki sorunun yanıtını bilmiyorum ancak buraya saçmaca karalamak istedim-kendimce boş bulunup...
cafe denilen yer buraysa

ineklerin rüyasında insan olması /insana öykünüş astral bir dalgalanış mı o halde?

mesafe, zaman, uzay, ışık ve yer -yerde olmak/bir yerde olmak ve bulunmak hali de- sanırım izafi kalıplar

bir yerden bir yere gitmek ihtiyacımız var ve "yer olmayan yer"e gidemeyeceğimize göre ,kendimize göre iyi yere ve iyi hal'e/iyi seyahate varabilen gideceğimiz bir yeri arar ve dururuzdur mu?...
gideriz. Bazen düşsel bir yere gideriz
Bazen uçurumsal bir yere
Bazen kendilik ve yalnızlık ve yalınlık olan bir yere gider yalınılığa da tıkılırız/dinlenirizdir mi?..

düşencelerin sesleri ve seyahatleri erdemli ise, düşünce de düşüncesel uçucu seyahat denilen şey astral olgusu..

bir gizem, sır, güç arayışı....
;

bu düşünce sanırım şurdan doğuyor.
Fiziksel nesne ve nesnemiz olan bedenimiz dünya denilen sınırlılığa bağımlıdır ...
ve beden denilenden uyuyunca ayrışabilen bir düşsel uçucu na-beden her yere seyahat edebilir.
... Bu güzel bir düşünce. Her yere seyahat edebiliriz.

astral olmayan fiziksel seyahatler sınırlıysa ve yetersizse ya da düşsüz ve uçurumsuz, hayalsizse ya da eksik ve yetinsizse sanırım astral olan çelişik seyahatler başlıyor. iyi uçuşlar, iyi gidişler dilerim...bakalım dostluklar nerede buluşacak ve
nereye gideceğiz/gideceksiniz.....

düşüncelerin dünyasındaki uçurumlar ormanında yürüdüm....na-burayı ziyaret ettim...

astral olmayan bir yerde zaman bulursanız orada dinlenin.. oraya seyahat edin ya da mekan olmayan na-mekan ters mekan...
yokluğa/hiçliğe kısa bir ziyaretten sonra varlık kuşağı ikilemi

acılarımın yokluğuna seyahat edebilirim/edebilirdim. orası var mı?
acı olmayan yer var mı? oraya seyahat edelim ya da bu dünya olmayan şimdi
sabah dünyalı uyandığımda gece uçtuğum hayali öykülerden mi sözedeceğim.bunlarla mı kendimi avutacağım öyle bir yer var mı?

acılarım koynumdaysa ve kanadımdaysa hiç bir yere seyahat edilmiyor/gidilmiyor
göğsümdeki tıkanıklık ve boğucu itki ile boğuşuyorum... günlerimi dolduruyorum ve tamamlıyorum. dünya yeri ölümü için gün...
şimdi beni götüren ve buraya getiren yalnızlık ve diğerleridne anlamadığım tantana ve uyumsuzluk boğuşkusu

yer azminde yer gününde rahat aradım
başka şeylerde yaptım
dünya üzerinde yer zaman harcadım/durdum...
---

bu kavramlar şimdi çocukların ellerindeki balonlardır
bu kavramlar ve kavramcıklar ne kadar eski ne kadar oyuncak ve bana ne kadar baloncuklu tane

"astral mastral denilen tabi ki; bir tür yer tür mekan zamanda düş köpüğü baloncuğudur"

Önerilen Siteler