Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-07-2015, 01:19
Olimpiyat Olimpiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Geçmişte adminlik yaptığım forumlarda, 2. hatta 3. bir nik alır trollük yapardım. Forumdakiler bilmezdi tabi.

Amacım, bu trollükle foruma canlılık kazandırmaktı.İşe de yarardı. Ölü olan forum inanılmaz tartışmalarla canlanırdı.

İdeolojik, bilimsel ve felsefi anlamda tükenmişlik sendromu içinde olan insanların; mücadeleye yeniden hırsla sarılmalarını sağlardım. İçlerindeki azmi canlı tutmaya çalışırdım
Alt 01-03-2017, 20:54
Engse Hohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Engse Hohol Engse Hohol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ankara hakimliğine atanan Yıldırım Bayrak "evet" propagandası yaptı. Ankara hakimi Yıldırım Bayrak; "Necdet Sezer gibileri bir daha Başkan olarak görmek istemiyorsanız EVET" dedi.

Aktroll hakim Yıldırım Bayrak'ın Twitter hesabı ifşa oldu, tüm paylaşımlarını sildi.

islamın yıkıma uğraması karşısında müslümanların, el-lah'ı ayakta tutundurabilmek için yalanlar söylemeleri kaçınılmazdır. hohol : aesir
Alt 01-03-2017, 23:13
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ateistforumdan banlandığımda bazı üyeler olumlu/olumsuz yorumlar yaptılar..
Müslüman bir üye ''forumun baş trolü banlanmış'' demişti
Alt 02-03-2017, 09:59
Cercis Hz Circis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cercis Hz Circis Cercis Hz Circis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

siyasi sıfatı ve tarafsızlıkla yapması gereken görevi olan insanların trollük yapmaları iğrençlik verici. akp'den önce böyle iğrenç işler yapan varmıydı hatırlamıyorum.
Alt 11-09-2017, 11:52
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Barlas´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ciddi olarak soruyorum, tam olarak bilemiyorum çünkü: Troll dediğimiz kişi/hesaplar tam olarak nedir? Ne maksatla açılırlar, tam olarak amaçları nedir, ve başka bilmemiz gerekenler...

Yanıt verenlere teşekkür ederim.
ciddi olarak cevap veriyorum. hepimiz bir ölçüde trolüz ( ve kurbanız) ve yani egolarımızın ne yazık ki ( kişi kuram ve kurumlarımızın ve yalancı/sahte ben ve kişilik örüntülerimizin ya da oluşturulmuş ego ben kişiliğimizin) edimiyiz, tutsağı ve esiriyiz
ya da yapımı ve olumuyuzdur...

egonun ihtiyaçlarını doyurmak/karşılamak üzere güdülü ya da bununla ilgili ilintili faaliyetler yürütüyoruz-dur...

Büyük oranda; bence
ileri gitmiş troll/lük ne yazık ki anlanmayan kişi, -dinlenmeyen kişi, örselenen-baskılanan itilen/atılan grupça dışlanan, horlanan, sorunlu, onay görmemiş sevilmeyen kişi, düşünceleri çatışma çeken kişi/birey, oyuna alınmayan dışlanan (annece küçürülmüş- babaca küçürülmüş bu benzer baskı ve emilim ile yetiştirilmiş/dizayn edilmiş ) zorlanmış vb. kişidir/kişilerdir...
Bir diğeri de ajanlık-bilinçli ajanlık.. Bu bilgi toplayıcısıdır...

Bunlardan bir ya da bir kaçı birlikte ve bir arada olabilir. .fazlası da eksiği de olabilir...

Ne yazık ki; kimimiz ya da çoğumuz da saf bilgi arayışında değiliz. Doyurmalı egolarımızı doyuruyoruz. Bunun yapıma izin verilen (ve kabul gören erdemli) sınırları ya da birliktelikleri var gibi

Toplumsal temaslarımız var-sosyal benliklerimiz ve arayışlarımız var. Sanki bilgiyi tüketmek için -bilgi- yiyoruz ...

Bilgi bir değer.. enerji değer
-tıpkı yeme tüketimi gibi/enerji üretim tüketimi gibi bilgiyi de tüketiyoruz sanki. bu iyi his sağlıyor...kimlik ve statü de

bilgi iyi hissetme unsuru da aynı zamanda-güçlü hissetme. kani ve kanık hissetme, doygunluk ve iyi his sağlama .güç hissetme

Egoyu beslemek ve doyurmak gibi ihtiyaçlarımız var

troll nedir?
troll belki kıskanmaktır.
neden diğerlerinde bilgi olduğunu sorgulamaktır
neden onların okuyup anladığını -kendi de- anlamadığını düşünmektir
ve neden onlardakine sahip olunmadığını aramak ve diğerlerine değişik yönetmelerle iletmek ve yöneltmektir...
onlardakini ele geçirmeye ya da onları bozup yıkmaya da girişmektir diyorlar... Paylaşmadıkları için mi?

Neden bazılarının (parlak iyi ve rahat cafcaflı yaşamı ve iyi kıyafetleri -rahatı ya da iyi ayakkabıları olduğunu anlamamak ya da neden onların iyi bir anneye,yetişkine ve ebeveyne sahip oluşu gibi) iyi bilgiye sahip olduğunu sorgulamaktır

"geçerli bilginin nike'ı" ve çok satanı ikilemi...
geçerli kişilik ve kimliklerin onaylanılanları ya da başak ikilemler ve paradokslar

insan yıkımcıdır-sahip olamazsa, araya giremezse, yıkar sömürür ondakini yıkar mı?_.
insan yıkar. şiddet üretir ya da üretimi, kaynaşımı ve dostluğu geliştiremediği ya da bunu çıkmaz/açmaz gördüğü ve bu iletişimi bitirdiği yerde karşı şiddeti ya da karşı yıkımı ve kaosu benzerini üretir, tetikler ve başlatır
bilmiyoruz

Dostlukla alamazsa zarar vermeye kalkar

Trollük bunların hepsini ve bir azını içerir sanırım .
ama bir ego baskınlığı, sürtüşmesi ya da baskın egoyla durumla savaş ilan etme ; egonun ezilmesi/kabul görmemesi ya da sayılmaması üzerine; ego saygınlığı gücü ve güç ilan etme ya da başka türlü güç bozgunculuk denge ve çıkar sağlama üretme sanatıdır. bir hamiden yardım alma-kendini güce açma satma/bilinmeyene dalma / -diğer güçten faydalanma/onumlanma
... ve konumlanma ....
Ya da bu yukarıdakileri bir ajanın kullanmadır. Ya da ajanlığın aktif bildirimi. Bu kişi iyi yemdir/kolay yemdir...

---

Evden getirdiği parlak bilgilerle ve yeni edindiği bilgilerle ortama giren birey ? sorgulanmaya başlar...

------------------
"""ben bilmem trollükü"""...

Karadenizde bir köyde tartışıyorlar
Tarlanın birindeki mısırları domuzlar yemiş. Ah şu domuzlar. keşke bir önceki gün mısırları derseydik toplasaydık...
Sabaha kadar domuz bekledik.
Birisi havai fişegi atmis kaçmada kaçmıyorlar ...
Sürüsünü gördük.domuzlar cogaliyor
Yerel konuşmalardan...

Domuzun canı umrunda mı? bilmiyorum Bu domuz meselesi beni çok düşündürdü...
bu domuz işi benim kafamı karıştırdı. Çünkü Domuz mısır yemek için ölmeyi, insanın dibine gelmeyi göze alıyor.. insandan uzakta toprak karıştırmak ve beslenmek eğlenmek varken insan tüfeği ve çatışımını göze de alıyor hayvan. Hakkını arıyor ya da dayatıyor mu gibi.
Dikilmiş daha iyi/kolay tattan can pahasına nemalanıyor bu hayvan sanki.
Domuzluğunu yapıyor bu arkadaş... Ben o mısırı yiyeceğim arkadaş . Doğayı düşündüm....
Domuz mısırdan can pahasına pay alıyor gibi ama tam yorum bu değildi...

Söyleşmeler;

Bir sivrisineğe kan emicisin! diye had bildirmek
ya da bir kaplana; etimi yemek için üzerime saldırıyorsun denmesi bir ceylanca
Beni yemek/yakalamak için ağlar orüp duruyorsun demesi bir böceğin/sineğin bir örümceğe
Bir tilki ya da çakala , ulan çakal! beni avlamak için kurnaz tuzaklar döşüyorsun he demek.
---
Coğumuz etimizin yendiğinin farkındayız/farkediyoruz...

Hepimiz birşeyleri , bildiğimiz bir şeyleri yiyoruz...

Sivrisenek.
Dur kanını emmek için izin mi almalıyım? Benim doğam budur. Bunu/kan emme mi/kan emişimi neden yargılıyorsun? derse..
bilmem

Ya da ego bencillik ve narsizm var dersek
Bir narsiste dur sen narsistsin , fazla ileri gitmişsin diye bildirirsek ne olur - anti narsist ya da nötr narsiste mi çeviririz onu
had bildirerek nötralize edebilir miyiz!
Tüm bu şeyler nasıl çözümlenecek?

İnsan parçalı bir hayvan/parçalı bir doğa /doğalı bir parça

("Bir insan ancak bir insanın sınırlarını keşfedebilir. Bir şey olamaz.")
Kani..

Troll geniş anlamda sahte (daha iyi olmayan ego, daha iyisi varken ve yapılabilirken kötüsü kullanılan ego ya da diğerlerince onaylanmayan/beğenilmeyen geçerli olmayan ego -bunu değiştir denilen ego mu?) egoyla yemlenmektir, avlanmaktir mı?_
bilmem

Trolun kendi de ağdadır o halde ve ağdaki balık ya da kancada ki yem ya da denizdeki/bir şey de ki parça değilse nedir?

....

"İnsan olarak çıkmazdayım.."

Internette ilk yazmaya başladığımda (cahilce, sönükçe ya da safça farketmez) düşüncelerimi açık seçik safça ifade eder bildirirdim.
Kendimi hızlıca geçer/ ifade ederdim ve bu çoğu zaman dürüsttü
Nasıl kabul göreceği ile ilgili endişelerim yoktu...
Şimdi bunun rahatını arıyorum. Eski rahatı...
Yargılanmak mı?
Dumura uğramadığım biçimde , yergiler almadığım biçimde

bundan ve bu benim yazma tavrımı bloke etti çarpıklaştırdı ya da itti/çekti bunu biliyorum...

Şimdi çoğu zaman kendimi yazdıklarımın içinde bulamam. Yazdıklarımı tanımlayamıyorum/tanıyamıyorum ya da kendime uyduramıyorum
Çoğu zaman yazdıklarımı ve yazacaklarımı denetleyemiyorum /denetliyorum ve bu beni karmaştırıyor...
Bir kurgu/kurmaca...

....
Alt 11-09-2017, 14:28
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Troll nedir Trolsel Önermeler /Deneyişler

Trolsel geri bildirim nedir?

"Trollük egonun batma ihtiyacıdır/incitme karşı savunmasıdır. Diğer egonun/istencin; sizde bulunan değeri aşağılamaya ve incitmeye yönelik olarak sizde bulunan karşı değere saldırısıdır/incitmesidir."

Trollük dar ve kapalı egonun kabuğunu ya da içindeki özünü/nesnesini korumasıdır-savunmasıdır

Trollük ego kabuklarının batışkanlığıdır..

Trollük bir egosal savunmadır/geri verdidir/inanç koruma refleksidir/otonom savunma mekanizmasıdır

Trollük egoyu korumak ve savunmak için türlü çetrefilli kabuk donanmaktır..

Trol aslında bu değildir. Trol oltadaki yemdir. Trol kancaya başka elce bağlanmış yemdir...

,Trollük ancak ve ancak psikolojik ya da egosal bir savunma ya da saldırı dürtüsü itkisi olarak tanımlanabilir .Bir diğeri de ya da çıkarım sağlamak için kazanç yatırımına yönelik ile bilinçli faaliyet
kökeninde öz koruma ya da çıkarım sağlama istenci yatar/vardır

Bal arısı denilen can kaybına rağmen sokmaktadır...

Varlığı ve niteliği ya da yetkesi vb. korunumu rahatsız ve huzursuz/irrite edilmiş insanin bunu geri korumaya almaya yönelik eylemine trollük denir

Varlığı rahatsız ve huzursuz edilmiş yetkenin batma ihtiyacına trollük denir

egosal çıkar savaşları/egolar tantanalı yaratıklar

İnançların ezilmesi, değerlerin çiğnenmesi gibi hızlı ve birden itkili kabuk değişimene zorlanan ego ya da yeni kabukla tanışan ego, eski tanığın/kabuğun varlığı ile trollük doğurur....

Trol kuyruğu ya da ipi kendi elinde olmayan kimsedir..

Trolluk batışkanlığı;
kestanekabukluluk ya da kirpi okluluk ya da arı sokması gibi bazen bilinçsizce sadırmak/sokmak ve oklamak gibi olabilir çünkü can yanması, kendinin /varoluş alanının/inancının/değerinin ya da kişiyi ya da stabilitesini ve rahatını ayakta tutan değerlerin değişimi ve tehdidi sözkonusudur .
Bu durumda bu batma rahatsızlık verebilir

Coğu kendi koruma, dusuncelerini koruma, eldekini koruma hissi
ki onlarda zor edinildi ve elde tutuluyor. kişilik bütünlüğünün dağılmaması için, çıkarın kaybı için. savunma.
İnanç bütünlüğünün dağılmaması/değişmemesi zorlanmaması için savunma

---
Fasulye/kaldirik vb. turşusu ve diken ucu vb. yiyen karadeniz koylüsü bunların dünyanın en çekici yemekleri olduğunu savlayacaktır
Sonra ona dağdaki salyangozu Fransıza satıyorsun da sen neden yemiyorsun protein ihtiyacın var derseniz; Ya da yaban domuzların öldürüp çürütüyorsun ve Gürcü adındaki grup löpür löpür yemekte dersen
dinine, imanina saldirdigindan ya da fasulye tursusuna saldirdiginizdan ve fasulye turşusunun ve yeme kültürünün onurunu koruduğundan sozedecek ve fasulye tursunun evet onurunu koruyacaktır

Geleneksel olarak bulamaç yemeye alıştırılmış insan bulamacı önünden alındığında ilk isteyeceği şey bulamacını geri kazanmaktır...

Kuzu etinin koktuğunu düşünen kimi ev kadını kuzu etini parçalamak için bile dokunamıyor..

Varlığı irrite edilmiş varlık saldırgandır...Eğer saldırgan değilse onun bir savunma mekanizması vardır ya da diğer taraf kolay ve atıl avdan yemekten sonuçta aynı avlığa kendi düşecektir...

kestane olmaktan başka şansı olmayan kestaneye, fındık olması gerektiği ya da fındık özünün daha şanslı ve tatlı olduğu savlanırsa?

Trollük batışma mesleğidir/bilincidir

Trol avcı mıdır? av mıdır?

Trollük dikenlerin ve okların -batmaların- dünyasına ilişkindir. Bazı insanlar kabukları ve ölümcül yaraları nedeniyle sarılamazlar
Hipopotamları kucaklamıyoruz ancak geyiklere havuç uzatıp kedilerle birlikte yaşıyoruz

Karşı tarafı rahatsız etme bilinci, rahatsızlık verme bilinci
kendi rahatsız olduğundan ve edildiğinden mi?

Eğer bir domuzu ininde bu ormanlar benim diye sıkıştırısanız
domuz bir ormanda yaşamalıdır-var
domuzlar bir şey yemelidir
a- domuzlara ne yiyeceğini öğretelim
b- buraları terkedelim
c- domuzlarla birlikte yaşayalım -iyi de nasıl
z-herkes kendi dünyasını yaşasın -işler olsun dursun domuzlarla insanlar bir arada uyumlu yaşayamzlar çünkü domuzlar öğrenemezler o halde insanlar çevre koruma planlamalıdır
ve burda kendini feda etmesi gereken bir taraf varsa sanırım o insan

doğayı domuzlara bırakmak!

---
İnsanlar bir şeye sahipler , kestane olmaya da? beğendikleri

-----
bezgin bekir adına!

Önerilen Siteler