Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-03-2011, 21:31
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

EciRna´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

"Kalp zekasi" denilen bir arastirmaya göre buldugum bazi aciklamalar, kaynaklarin kendilerine takilmayin lütfen icerik olarak ele alin.

(http://www.touchthefuture.org/services/publications/mother_infant.htm’den çevrilmiştir.)
Çeviren: Esin Tezer
Fizikçiler enerjinin alanlarını; onların mana, bilgi ve zekâya nasıl işaret ettiklerini .........

Bugun bilim kalksa ve tüm maddeötesi olaylari kanitlasa, sanki inanancaksiniz, sanki buraya biri gelip "arkadaslar tüm yazdiklarimizin hepsi yanlismis hadi cümleten müslüman olduk iman ettik" mi diyeceksiniz..?..alakasi yok ya...daha evren teorisi bile teori olmaktan öteye gitmedi, kanitlanamadigi halde ona bile gercek gözü ile bakiyor, darwini peygamber ilan ediyosunuz. Artik gerisini Siz düsünün.
Öncelikle araştırma yaparak bir yazıyı bizimle paylaşmanız büyük incelik. Bunun için teşekkür ederim.

Yazının incelemesine gelecek olursak:

Kalbin sahip olduğu sinir hücreleri ile kendi etrafına 3 değişik sinyal yaydığından ve bu sinyalin frekansının başka bir insanın frekansı ile uyuşmasından kaynaklı olarak gerçekleşen etkileşim başta bebek ve annesi arasındaki bağ olmak üzere pek çok insan arası bağa sebep olduğu belirtilmekte. Özetle böyle.

Öncelikle evet kalp sadece kan pompalamayıp aynı zamanda etrafına elektriksel sinyaller de yolluyormuş. Bunu kabul ediyorum.

Ancak yine biyolojik bir hadise bulunmakta. Sizin yazınızın başında bahsettiğiniz ruh yine ortada görünmüyor. Düşünme yok, mantık yok. Sadece elektriksel bir alan ve doğan etkileşim sonucunda insanların bundan entilenmesi ihtimali.

Bunun dışında kuranda geçen ayetlerde bu bahsedilen duruma uyan biri yok. Kalp tamamen beynin yerine konmuş.

Evren teorisi teori olmaktan ileri gidemedi demeniz biraz komik. Çünkü inandığınız tanrıyı da etrafta gören olmadı. Yani şuan eşit durumdalar. Buna karşı iddialarınız ise şu şekilde:
-Tanrı var.
+Nereden biliyorsun?
-Kuranda yazıyor.
+Kuranda yazdığı için neden gerçek olsun?
-Çünkü tanrının sözü.
+Bunu nereden çıkardın?
-Çünkü kuranda yazıyor.
Gördüğünüz gibi kendi kendine kanıt gösterilen bir durum söz konusu.

Ek olarak söylemek istediğim ise Darwin'in peygamber olduğuna inanan ateistleri siz sevgili inananlar kendiniz uydurdunuz. Buradaki herhangi bir ateist size böyle bir iddiada bulundu mu?
Alt 11-03-2011, 21:36
kerem190 kerem190 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

EciRna´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bana göre Yüce, cünkü ben Peygamberimi taniyorum, onun hayatini dogru kaynaklardan ögrendim, Kurani tefsirine uygun birsekilde yorumluyorum...ayetlere baktiginda sen kendi dar görüsün ve kafandaki celiskileri görüyorsun, tüm anti-islam dünyasi tek basma kaliptan cikmis iddialarla karsimiza cikiyosunuz, söyliyebildiginiz hep ayni kelimlerden ibaret "sehvet düskünü, cöl bedevisi, cahil, katliyamci" asil bunlar cahilce seyler, sIkIyosa orjinal bir fikir ortaya at su kaliplarindan kurtul, ilimsel bir bakis acisi sunda görelim. Öyle birseyleri "kaba etinden" anlamakla kendini akilli saniyosan acirim haline.

Bana bak! bir kere senin derginde öldür emri var... savaşmak emri var! din hani hoşgörüydü? Ayrıca, 25 yaşındaki birisi neden 40 yaşında kadınla evlendi bana bunu açıkla hemen ansızın! kadının anormal olduğu belli de muhoda da bir sorun var kesin ki böyle bir şey yapmış... kaç tane cariyesi var, kitapta direkt seks hayatına göndermeler neden var?

Hemen aradan kıvrıl ben hayatını öğrendim muhonun diye... senin o efendi dediğin adam şu anda kıyamet günü geldiğinde ben ne yapacam diye düşünen bir yalancı... bunu da gör artık.. sahte bir peygamber kendisi her şeyiyle açık bu!
Alt 11-03-2011, 21:39
Yasaklandı

ecirna muhonla ilgili sana sorduklarıma net cevap ver kaçma! yalan yanlış tek düze saldırılardan bıktım diyip kaçmak kolay!

1-) neden en az 10 tane eşi oldu? bak 67 filan da, 10 diyorum hadi senin için... hatta 6 diyelim hadi!

2-) neden yıllık çıkan derginizde muhonun cinsel hayatına dair söylemler var?

3-) neden insan kesiyor kendisi, yok uhud bedir savaşı ayağına?

4-) ... daha bir sürü soru var ama aklıma gelmiyor...
Alt 11-03-2011, 21:53
EciRna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
EciRna EciRna isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kerem 190 senin yanlis kiyaslarinla,dogru sonuclara varilmadigi gibi, yanlis edinmis bilgilerinle, askerlik ettigin zihniyete verecek cevabim yok benim, simdi sana kalkip tüm saydiklarina yönelik düzeltici kaynaklar ve bilgiler sunsam sen bunlari ne derece okur ve anlamaya calisirsin simdi harbi ol ve konus, insanin canini sIkmayin, kac hafta oldu burada hep ayni iddialar ama baska bir aciklama göremedik, biz bi aciklama sunuyoz bin tane uyduruk argumanlar getiriyosunuz. Gec bunlari, ya issizsin veya emekli takimi herneyse burada dalgani gecmek icin iyi yer edinmissin. Devam et.

Istatistik:

orada sundugum alintilar en azindan biraz düsünmeye sevk eder belki, kaynagi önemsemeyin icerigine bakin demistim. Daha önce kalbi sadece kan pompalayan bir et parcasi olark görüyodunuz simdi buna ilaveten elektiriksel sinyaller oldugunuda kabul etmissiniz, buda bir ilerlemedir, ha gayret.
Kuranda gecen ayetlerde kalp beynin yerine konmus asla olamaz, bu sizin oradan cikardiginiz yorum, ve bunu burada yüz bin sefer yazarak anlatmaya calisdim, tüm tefsir kitaplarini okur ve ayetleri karsilastirma zahmetinde bulunursaniz, kalbin hangi mana ile kuranda ele alindigini anlarsiniz, Allah C.C " ben yere göge sigmam anca mümin kulumun kalbine sigarim" buyuruyor...simdi bunu ele alicak olursak bir yandan milyarlarca insan kalbi var ama tek Allah var, bu nasil oluyor, birde Allah gibi yüce bir yaradanin cismani birsekilde yine cismani bir kalbin icerisine sigmasi nasil oluyor acaba..?, burdan sizin tezinize göre bir mantiksizlik söz konusu, ama bizim anlayisimiza göre biz buradan anliyacagimizi anliyoz zaten.

Evrim teorisine gelince, bilim bilim diyerek bilimin arkasina siginanlara ithafen yazdim, bilim diyerek birde evrimden söz eden insanlarin Allah kaniti ararken kanitlanmamis bir teoriyi savunmalari ve bu sekilde Allah inancini yok saymalari son derece komik evet.
Evrim teorisi kanitlanmaya ihtiyaci var, ama Allah C.C kanitlanmaya ihtiyaci yoktur.

''BİLİMSİZ DİN TOPAL,DİNSİZ BİLİM KÖRDÜR ,, ( A. EINSTEIN)
Alt 11-03-2011, 22:17
Yasaklandı

ecirna işte klasiksin sen muhoculardansın!

kanıt ver bana hadi bekliyorum... saydığım maddelere kanıt istiyorum öyle kaçmak yok hadi... okuyacağım çünkü!
Alt 11-03-2011, 22:24
Üye

ecirna işte klasiksin sen muhoculardansın!

kanıt ver bana hadi bekliyorum... saydığım maddelere kanıt istiyorum öyle kaçmak yok hadi... okuyacağım çünkü!
Sen aklinca bana mi kafa tutuyosun..?,kimsin sen, bilgi kapasiten yeterli bile degil, sen pislini temizliycek birini ariyosan az yede hizmetci tut kendine... ne kaniti istiyon senin kanit neyine..?...muho dedigin Hz. Muhammed sav icin mi kanit istiyosun, sen ilk önce saygiyi ögren, sonra karsindakine emir vakili uslub kullanmamayi ögren, amacin ögrenmekse adam gibi bir soru yöneltmesini ögren, öyle yirtik tumandan cikar gibi pirtlama ortaya. saygisiz.

Alt 11-03-2011, 22:25
RENAULTFERRARİ RENAULTFERRARİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

sayın Ecirna ! bunlara laf anlatmak lahana sarması yapmaktan çoook daha zordur
lahana sarması yaparsın yersin bir daha yaparsın yersin bir daha yaparsın afiyetle yersin ama bunlar anlat anlat dilin döndüğü kadar anlat.. anlamazlar..
Alt 11-03-2011, 22:28
Üye

RENAULTFERRARİ´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın Ecirna ! bunlara laf anlatmak lahana sarması yapmaktan çoook daha zordur
lahana sarması yaparsın yersin bir daha yaparsın yersin bir daha yaparsın afiyetle yersin ama bunlar anlat anlat dilin döndüğü kadar anlat.. anlamazlar..
Sayin Röno,

ayy sen karadenizlimisin yoksa lahana sarmasi felan heee

Alt 11-03-2011, 22:34
RENAULTFERRARİ RENAULTFERRARİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Yok değilim.. ama lahana sarmasının zor bir yemek olduğunu bilirim !
Alt 11-03-2011, 22:55
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Col bedevisi kufur mu oldu simdi? col bedevisi insan degil mi? muhammediniz col bedevisi degil mi? Collerde kosturmadi, savasmadi mi?
Ecirna, bir col bedevisi icin bana assagilik dedigin icin sana teesuf ederim.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.

Önerilen Siteler