Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-03-2011, 20:13
ahmetsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ahmetsln ahmetsln isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Allah geçmişte yapıyor peki ya şimdi neden yapmıyor ?

Hac : 43,44 - İbrahim'in kavmi ile Lût'un kavmi ve Medyen halkı da (yalanlamışlardı). Mûsâ da yalanlandı ve nihayet o inkarcılara mühlet verdim, sonra da onları yakalayıverdim. Beni inkar etmek nasılmış, (gördüler).

Peygamberi yalanlayan/inkar edenlere ceza veriyor, üstlerine felaket gönderiyor burada yazanlara göre.Peki ya şimdi bir çok hıristiyan inkar ediyor muhammedi ? Örneğin bende inkar ediyorum ? Koca hollanda'da kim muhammedi peygamber olarak görüyordur ? allah onlara şimdi neden felaket göndermez?

Geçmişte maden inkarcılara, yalanlayanlara felaket gönderiyor şimdi de göndersin veya 1400 yılda neden göndermedi.

Devam edelim;

Furkan 38 - Âd ve Semûd kavimlerini, Ress halkını ve bunların arasında pek çok nesilleri de helak ettik.

Ankebut 38 - Ad ve Semûd kavimlerini de helak ettik. Bu, onların (harap olmuş) yurtlarından size besbelli olmuştur. Şeytan onlara işlerini süslemiş ve onları doğru yoldan alıkoymuştur. Halbuki onlar gözü açık kimselerdi.

Fussilet 13 - Eğer yüz çevirirlerse onlara de ki, "Ben sizi Âd ve Semûd kavimlerini çarpan yıldırım gibi bir yıldırıma karşı uyardım."

Fussilet 16 - Biz de onlara dünya hayatında zillet azabını tattırmak için o mutsuz kara günlerde üzerlerine dondurucu bir rüzgâr gönderdik. Ahiret azâbı elbette daha rezil edicidir. Onlara yardım da edilmez.

Muhammed 13 - (Ey Muhammed!) Seni çıkaran kendi memleket halkından daha güçlü nice memleket halkları vardı ki, biz onları helak ettik. Onların hiçbir yardımcısı da olmadı.

Ahkaf 27 - Andolsun, biz çevrenizdeki memleketleri de yok ettik. (Doğru yola) dönsünler diye âyetleri tekrar tekrar açıkladık.

Ve can alıcı nokta:

İsra 16 - Biz bir memleketi helâk etmek istediğimizde, onun refah içinde yaşayan şımarık elebaşlarına (itaati) emrederiz de onlar orada kötülük işlerler. Böylece o memleket hakkındaki hükmümüz gerçekleşir de oranın altını üstüne getiririz.

Allah örneğin eşcinsellerin dolu oldugu hollandaya neden felaket göndermez ? Geçmişte eşcinsellerin oldugu kavimlere felaketler gönderiyordu ? Veya amerikaya ? Bunun gibi bir çok ülkeye neden ses çıkarmıyor acaba ? Hadi geçmişte çıkarmamış olsa sorun yok ama bu büyük haksızlıkdır...

Bu şahısta önündeki eski öss yeni ygs/lys sınavına girmek için çalışıyor. Çok çalışması gerektiği için pek nette olabilir.
Herkese saygılar sevgiler, mutlu vakitler.
Alt 11-03-2011, 20:17
Evren34 Evren34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Çok Basit Kur'an son kitap Hz.Muhammed Son uyarıcı kıyamete kadar bir toplu yok etme yok
,
Alt 11-03-2011, 20:26
Üye

Evren34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok Basit Kur'an son kitap Hz.Muhammed Son uyarıcı kıyamete kadar bir toplu yok etme yok
,
Bu nedense hiç inandırıcı gelmiyor bana ? Zaten bu başlı başına bir haksızlıkdır.Haksız mıyım ? Sen git o zamankilere sırf peygamber var diye ver, şimdi yok verme ?

Ayrıca muhammed önceki peygamberlerde gönderiyor, ama günümüzde hiç yok ?

Normal mantıkla düşünün yahu, ben peygamberim iddiada bulunuyorum şöyle şöyle şunlara felaket ettik, e ben kanıt istesem ? Yok, hadi allah kanıt gösterse bugünün en kötü kavmini yok et ki peygamberin inandırıcı gelsin bana ? Kuranda yazıyor diye doğruysa, bir çok kitapta yazanda doğrudur örneğim çizgi romanlar öyle değil mi?

Bu şahısta önündeki eski öss yeni ygs/lys sınavına girmek için çalışıyor. Çok çalışması gerektiği için pek nette olabilir.
Alt 11-03-2011, 20:36
baris baris isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

yeri belki burası değil ama yinede konuyla alakalı olduğunu düşünüyorum.

kutsal kitaplarda geçen felaketlerin tarihte yeri var mıdır ?Bu felaketlerle alakalı herhangi bir ize rastlanmış mıdır ?
Alt 11-03-2011, 23:28
Üye

baris´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yeri belki burası değil ama yinede konuyla alakalı olduğunu düşünüyorum.

kutsal kitaplarda geçen felaketlerin tarihte yeri var mıdır ?Bu felaketlerle alakalı herhangi bir ize rastlanmış mıdır ?
Birçoğu kesinlikle SUMERLER'den alınmıştır, bulunan yazı ve tabletlerle, çivi yazılarında şuan 3 büyük kutsal kitapta yazan efsanelerin hepsi ayrıntıları ile yazılı, ileri ki zamanlarda bunu yazmayı planlıyorum.

Tarihte de kesinlikle bir yeri yoktur.

Alt 12-03-2011, 00:17
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Neden anlamiyorsun ki ahmetsln?
Herkes emekliye ayriliyor da, allahin basi kel mi?
Kendi isini kendi goren, kavimlere tuzak kuran, ve tuzak kuranlarin en buyugui olduguyla ogunen bu allah, daha bir seytanla bas edemezken, kalkmis 7 milyar insanla mi bas edecek? Isin kolayini da bulmus, bir tufan, hooop, herkes cehenneme.
Aslinda onun da isi zor; yigidin hakkini yigide vermek lazim. kolay mi o kadar insana ruh ufurmek, sag sol omuzlarina melek oturtmak? Kim dayanabilir ki o dayansin?
Tevratta her isini kendi goren, veya yahudileri secilmis kavim ilan ederek, cinayetlerine alet eden allah, nedense isa'yla birlikte elini cekmeye baslamis, isten. Muhammed'le bir asker ordusu da kurunca, artik isleri allahin askerlerine devretmis.
Kisaca emekliye ayrilmis resmen .

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 12-03-2011, 01:11
kerem190 kerem190 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

allah şimdi muhammedi ne yapacağını düşünüyor... cehenneme yollasa olmaz, cennete atsa hiç olmaz... arada kalmış bekletiyor bence arabı...
Alt 12-03-2011, 02:05
KozmikSakaci KozmikSakaci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

japonyada yaptı bugun.kafir insanlar japonlar abi .
Alt 12-03-2011, 04:39
Estiva Estiva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kozmiksakaci´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
japonyada yaptı bugun.kafir insanlar japonlar abi .
Bangladeş'te de çok büyük deprem olmuş, ardından tsunami oluşmuştu. Hatta Bangladeş'te ölenlerin sayısı yüzbinleri bulmuştu, ona ne demeli?

Dindar arkadaşlarımı yormadan cevaplıyorum. Allah, Bangladeş'te münafıkları ayıklamıştır.

Türkiye'de 17 Ağustos'ta Marmara depremi meydana geldi, ona ne demeli? Neredeyse 20 bin kişi öldü?

Yine dindar arkadaşlarımı yormadan cevap veriyorum. Depremin olduğu bölge islamı düzgün yaşayanların azaldığı bir bölgeydi. Ayrıca o depremde ölen çocuklar, büyüyünce münafık olacaktı (!)

İslam boş iş değildir, herşeye cevabı vardır.
Alt 12-03-2011, 04:43
kerem190 kerem190 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

1 muhammed 1 japon etmez.. japonlar gibisi yok alemde çalışma üstüne bilim üstüne!

Önerilen Siteler