Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-02-2011, 17:21
naper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
naper naper isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Libya nerede?

http://starhaber.startv.com.tr/haber...rede-4669.html
Yorumsuz...

bu denli hastalıklı bir topluma iyi eklemlenmiş olmak,sağlıklı olmanın bir ölçüsü olamaz
Alt 26-02-2011, 02:23
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

Yav Libyanın Güney Amerikada olduğunu kim bilmez.

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 01-03-2011, 05:08
Ascendent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ascendent Ascendent isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Abi adam Türkiye Amerika kıtası üzerinde diyor ne Libyası? Vallahi pes donakaldım.
Alt 01-03-2011, 18:28
naper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
naper naper isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Suç kati suretle bu insanlarda değil.Bu insanlara gaz verip, "siz cahil değilsiniz" den girip, çok daha ilerilere götüren ve yine bu insanların ilelebet cahil kalmasını sağlayan, bu cahilliği kullanmak suretiyle dev şirketlerinde karın tokluğuna çalıştıran, sömüren; birileri çıkıp da "Halk cahil" deyince de; "Pis elitist, halkımız cahil değildir" diye iki yüzlülük merdivenini üçer beşer çıkan, asalak takımıdır suçlu olan!

Bu asalaklar, başta din olmak üzere, ulvi ya da ulvi olmayan her türlü değeri profesyonelce kullanabilirler...Doymak bilmeyen benlikleri, bu uğurda her türlü vicdansızlığı ve acımasızlığı kullanacak arsızlıkla donatmıştır onları...

Bir gün, toplum bu asalaklardan arınabilir ise, cahillik kendiliğinden çözülecektir...

bu denli hastalıklı bir topluma iyi eklemlenmiş olmak,sağlıklı olmanın bir ölçüsü olamaz
Alt 01-03-2011, 18:56
VraeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
VraeL VraeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Aynı muhabir geçende milli marşımızı soruyordu sokaktan çevirdiklerine. Ufak bir ilk okul çocuğu dışında kimse bilemedi.

Şimdi de libyayı soruyor star tv muhabiri. Neler neler var cevap verenler arasında.

Türkiyeyi amerika kıtasında sananlardan tut, Libya orta asya'dadır diyen dallamalara kadar...
Türkiye doğuanadolu kıtasındadır diyenlerden tut, libya ortadoğudadır diyen odunlara kadar...

Ki bu ve benzeri cevapları verenler arasında 27-32 yaşları arasında olduğu belli olan gençlerde var 1-2 tane gözüme çarpan...

Milli marş lan bu. İnsan milli marşını, hadi onu geçtim, ülkesinin hangi kıtada olduğunu bilmez mi.

Ulan zekalı geri seni, herhangi bir ders kitabının arkasındaki haritadan da olsa insan yine bilir türkiye'nin nerede olduğunu, veya milli marşımızı.

Çocuğunu okula götürürken hiçmi girmedin sınıfın içine, hiç mi gözüne çarpmadı tahtanın üstündeki milli marşımız.

Yeri gelince türklüğü savunmak kolay ama değil mi?

Türkiye turan fikri altında cihana hakim olucak, türkler islam eşliğinde gezegenin efendisi olucak vs şeklinde ortalıkta dolanmak kolay ama değil mi?

Göbek yapıp bıyık bırakarak etrafta ülkücü ülkücü dolaşmak, her perşembe akşamı kurtlar vadisi izleyip uzun paltolar giymek kolay ama değil mi?

Adam daha ülkesinin harita üzerindeki yerini bilmiyor, onu bırak adam güneyanadoluyu KITA sannediyor ya :S

hadi 40-50 yaş aralığını geçtik. Hadi eğitimsizlikten dedik. Hadi araştırmamaktan, üşengeçlikten cahilliğin dibine batmış dedik.

Peki ya GENÇLER...?

Öss sınavına hazırlandığım senelerde gittiğim bir dershane vardı. Kayıt olduktan 2-3 gün sonra anladım ki, dershanenin yüzde 70'i milliyetçi, ülkücü vs. Neyse;

Benim sınıfım 19-22 yaşları arasındaki 10 kişiden oluşuyordu. Hepsi birbirinin kopyası. Ellerinde sevgilileri, üstlerinde pahalı elbiseleri, ağızlarında sigaralarıyla dolaşan ve karizma-cool olduğunu dile getiren yurdum gençlerinden bahsediyorum. Birbirine oğlan-kız ayarlamak konusunda deneyim(!) kazanmış ve başka hiç halt bilmeyen yurdum gençleri.

Bir gün ders ülkeler coğrafyası. Hocamız sıra sıra kaldırdı hepizi tahtaya, tahtanın 4'te 3ünü kaplayan devasa bir harita açtı ve tahtaya astı. (harita çoğrafi harita, ülkeler falan yok)

Kızlardan başladı önce, süveyş kanalını sordu, ulan bana sorsa gücenirim böyle basit soru sorulur mu dalga mı geçiyorsun diye. Neyse dedim vardır bir bildiği hocanın. Kız gitti panama kanalını gösterdi. Oha. Ulan sınıfın en güzel kızı, erkekler dötünden ayrılmaz tenefüste, üstüne birde girişkendir acayip uyanıktır, ağzı iyi laf yapar konu siyasetten açılınca. Yok efendim tayip şöyleymiş, yok baykal şöyle şöyleymiş. Fakat gel gör ki süveyş kanalını bilmiyor. İspanyayı sordu bu gitti, italyayı gösterdi. Ohaaaaaaaaaaaaaaa!

Hoca daha fazla sormak istemedi, bi başkasını kaldırdı, bu da aynı. En sonunda türkiyeyi sordu bu gitti akdenizi gösterdi.

Adam öss sınavına öğrenci hazırlıyor fakat öğrenci daha harita üzerinde bırak türkiyeyi göstermeyi, karalar ile denizleri ayıramıyor bile. Hocamızda genç, 27-30 yaşlarında. Adamın rengi bembeyaz oldu. Acıdım adama.
Alt 01-03-2011, 18:57
Kıdemli Üye

walla´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yav Libyanın Güney Amerikada olduğunu kim bilmez.
Geç saatlerde yorum yazma derim kaptan.
Alt 01-03-2011, 21:03
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger Vrael;

Bence Walla'nin yaniti, ironik bir yanit. Yani basliktaki link ile paralel.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 01-03-2011, 23:04
Kıdemli Üye

Saygıdeğer Evrensel-İnsan;

Zaten o yüzden "kaptan" dedim ya.

saygılarımla
Alt 03-03-2011, 02:18
Lynx Lynx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Vreal bende senin gibi sitem ediyorum arkadasim ! Anlamadiklari halde bos bos KURAN okuyuyacaklarina birazcik ilk okul birinci , ikinci sinif kitaplarini okusunlarda ADAM olsunlar !

Islamin ülkeye neler kazandirdigini gördük ! Cahillik diz boyu tavan yapmis birileri hala islamda iliimden bahsediyor birde utanmadan gelmis escinseller sapik diyor !

Gülermisin aglarmisin !

Bu toprakta bir kalp çarpar hakkın bilimin aşkına
Bir kalp çarpar her bedende Cumhuriyet uğruna
Bir çarpar ki hep ileri Mustafa Kemal adına
Öyle çarpar ki ritmine cümle alemler aşina
Alt 05-03-2011, 01:41
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

Pardon, Güney Avustralyada diyecektim.

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

Önerilen Siteler