Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-01-2024, 14:23
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

noob1´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben hem onların fikirlerine hemde sizin fikirlerinize karşıyım. İslam ı benden öğrenseydin belki acaba severmiydin, yoo bence hayır sanmıyorum.
Sen ne lakırdıyorsun, cahil(bilmediğini bilmeyen), önce dürüst olmayı öğren, bizim için ha İslam, ha Hinduizm, insanları inandırıp, kul, köle, sömürmek, hükmetme temelinde ne farkı var?... İnancın yarışı mı olur? Adı üzerinde inanç, kim neye inanırsa inanır, inanmazsa inanmaz, sanane? İnsanlar her masala, yalana inanmak zorunda mı? -öyle ya inandıramazsan nasıl güdebilirsin değil mi? O sebeple ver tehdidi, şantajı, ölünce de hanlar, hamamlar, saraylar, hurilerle ödüllendireceğini söyle, nasılsa hayal, üfürük. Atış serbest, at, atabildiğin, oltaya tutturabildiğin kadar... Tehditle, ödülle-RÜŞVETLE!!!!!!!!!- inanç mı olur, daha sen bunu sorgulamaktan acizsin, pişkin, pişkin ahkam kesmişsin, kör cahil...

ha birisinin kafasına silah dayayıp ne dersem yapacaksın demişsin, ha da tehdit, şantaj, rüşvetle inandırmaya, ardından da ne dersem emir sayacaksın demeye kalkmış, başarmışsın da!... Hatta birincisi, ikincisine göre daha hafif kalıyor, kıvırma yok... Böyle inanç mı olur?
İnanmak aldanmanın diğer yüzüdür, birisi olmadan diğeri olmaz.

Tehditle, rüşvetle inandırmaya çalışan birisi ne yapmaya çalışıyordur? Bu açık değil mi? beni nasıl inandırmayı düşünüyorsun şimdi -ki böyle boş, boş konuşuyorsun? Üstelik neden, neden sana inanalım? mecbur muyuz, sen kendi yalanınla avunabilirsin, başkasının inanıp, inanmamasından sana ne? Adı üzerinde, inanmak, inanç => ZAN!

İnandığını söylediğin Allah'ın inancına, beğenmene, tapınmana(yerlere eğilmene -böbürlenmek için mi, bu nasıl duygu? üstelik takvime, saate bağlanmış!), kendisine hediye, adak, kurban kesmenize v.s.(ihtiyaçları, arzuları, istekleri, dertleri hiç bitmiyor, 5 yaşında çocuk gibi), v.s., v.s. ihtiyacı mı var? Aklınızla dalga mı geçiyorsunuz? ALLAH SENİN KENDİSİNE İNANMANI MI İSTİYOR? BUNU BARİ SORGULA, masalımda inandığım ALLAH BÖYLE BİR ŞEY İSTEYECEK, bunun için tehdit, şantajlara başvuracak, olmazsa rüşvetle inandırmaya çalışacak KADAR ACİZ Mİ diye sor kendine... hadi bunu soracak akıl-mantığın yok, o zaman ben sorayım, Allah inanmamı istiyor mu? İnanmıyorum, demek ki isteğinde başarılı olamamış, yok Allah her şeye kadirdir diye düşünüyorsan, o halde demek ki insanlardan kendisine inanmasını-tapmalarını istememiş, lakırtıya, kıvırmaya gerek yok.

İnanç ancak karşılık beklemeden veya zor-şiddete başvurmadan elde edilebilir, ZORLA OLMAZ, İNANÇ OLMAZ, hastalıklı saplantı olur -Bu tür basit hataları ancak insanları altadan, onlara hükmetmek-gütmek, kullanmak , sömürmek için envai yöntem kullanan menfaat sahipleri yapar-kullanır, eski dünyada da böyledir. Saraylar da ihtaçlar doğrultusunda dönem, dönem, süreçle üretilir, saraylarda yaşayan seçkinler, her isteklerini, KENDİ SİYASETLERİ, MENFAATLERİNİ HAKİM KILMAK İÇİN, TARTIŞILAMAZ YASA OLARAK TANRIYI, DİNİ KULLANIRLAR -(böylece toplum istisnasız boyun eğecek, emir sayacak-sanacak, tartışamayacaktır, AKP bile bu binlerce yıl eskide kalmış saray yöntemi sayesinde bu kadar rahat egemen olup, ülkeyi talan edebiliyor, çünkü din, zenginler, ayrıcalıklı sınıflar, kesimler, manevi değerleri sömümeyi başaranlar(tarikatlardan, sözde imam, hocalar) için kullanışlı, halk için afyondur). Ha bana sorarsan ben hiç bir şeye inanmam, bilirim veya yeterince bilirim veya yeterince bilmem veya bilmem. Kısaca inanmam, ya bilirim ya da bilmem, ya farkında olurum ya da olmam, ya algılarım ya da algılamam... Yeterli.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 08-01-2024, 16:05
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Cematci sanmak mı ?
Aksine , kesinĺikle öyle oldugunuzu düsünuyorum.
Hem bize ne senin yiyip içtiğin tiplerden.
Sen biraz akintı tiplere benziyorsun. Yağcı , yağlamacı , yıkamacı gibi.
Bunları senden öğrenmek isteyen var mı ? Enteresan bir dini inancın var !
Alt 10-01-2024, 09:01
noob1 noob1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

asıl sen akıntı sın, ne demek lan akıntı, sende şıllık tipe benziyorsun, andromorfik seni.
düzenbaz,uydurmacı,işine geldiği gibi yorumlayan tip gibi.

Bu da spartacus'a yeter, binlerce çocuğu kaçıran, tecavüz eden, öldüren, işkence eden, Amerika'nın, İngiltere nin vs ünlüleri, yöneticleri, celebritylerinin ağa babası resimdeki.

Çocuklarla seks partisi veren, organları ve kanları için öldüren, batı nın durumu bu:

Naomi Campbell,
Celine Dion,
Cate Blanchett,
Leonardo DiCaprio,
Bruce Willis,
Cameron Diaz,
Kevin Spacey ve
Michael Jackson'ı
İngiltere nin kraliyet ailesinden Prens Andrew,

ve daha onlarcası, yüzlercesi,...

oooo yüzlerce kişi, bu adama gidip çocuklara seks tecavüz,
sadece çocuk kanından elde edilen madde için para,
vs bilebileceğin en pis pislik bu adamlar,

Alt 10-01-2024, 09:26
Üye

Irkcı sinirli öfkeli , tedavi gerekli

BU ne ya bu ne ya noob
Adam yazılım yapiyor
Scratch yada python dersi veriyor sanki , hahahaha
Alt 10-01-2024, 14:17
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

asıl sen akıntı sın, ne demek lan akıntı, sende şıllık tipe benziyorsun, andromorfik seni.
düzenbaz,uydurmacı,işine geldiği gibi yorumlayan tip gibi.

Bu da spartacus'a yeter, binlerce çocuğu kaçıran, tecavüz eden, öldüren, işkence eden, Amerika'nın, İngiltere nin vs ünlüleri, yöneticleri, celebritylerinin ağa babası resimdeki.
Ne diyorsun sen? iyi, kötü insan her toplumdan çıkar, ne alakası var(ben de şimdi çoluk, çocuk demeden tecavüz eden tarikatlar, vakıflar, bir dolu isim mi sayayım, konu bu mu? Ben öyle bir şey mi yaptım? İşte aklının nerende olduğunun bir örneği daha...
O resim bir ders niteliğinde, senin için, istismarın resmi, başka bir anlamı yok...

Asıl mesele senin dürüst olmayışın, şimdi de trollüğe mi başladın?...

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tehditle, rüşvetle inandırmaya çalışan birisi ne yapmaya çalışıyordur? Bu açık değil mi? beni nasıl inandırmayı düşünüyorsun şimdi -ki böyle boş, boş konuşuyorsun? Üstelik neden, neden sana inanalım? mecbur muyuz, sen kendi yalanınla avunabilirsin, başkasının inanıp, inanmamasından sana ne? Adı üzerinde, inanmak, inanç => ZAN!

İnandığını söylediğin Allah'ın inancına, beğenmene, tapınmana(yerlere eğilmene -böbürlenmek için mi, bu nasıl duygu? üstelik takvime, saate bağlanmış!), kendisine hediye, adak, kurban kesmenize v.s.(ihtiyaçları, arzuları, istekleri, dertleri hiç bitmiyor, 5 yaşında çocuk gibi), v.s., v.s. ihtiyacı mı var? Aklınızla dalga mı geçiyorsunuz? ALLAH SENİN KENDİSİNE İNANMANI MI İSTİYOR? BUNU BARİ SORGULA, masalımda inandığım ALLAH BÖYLE BİR ŞEY İSTEYECEK, bunun için tehdit, şantajlara başvuracak, olmazsa rüşvetle inandırmaya çalışacak KADAR ACİZ Mİ diye sor kendine... hadi bunu soracak akıl-mantığın yok, o zaman ben sorayım, Allah inanmamı istiyor mu? İnanmıyorum, demek ki isteğinde başarılı olamamış, yok Allah her şeye kadirdir diye düşünüyorsan, o halde demek ki insanlardan kendisine inanmasını-tapmalarını istememiş, lakırtıya, kıvırmaya gerek yok.
Sana soruyorum, Allah inanmamı, ibadet etmemi, kurban kesmemi mi istiyor? Lütfen soruma cevap ver, madem sen anlatırsan farklı olacağı iddiasındasın, önyargılı olma, anlat, ikna et...
Bu soruyu kendine de sor(ama dürüst olmalısın)...

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 11-01-2024, 09:11
Üye

o resmin İslam ile ilgisi yok, bu bir.

o resmi kullanmataki amacın nefret yaymak. bu da iki.

içindeki nefret aslında hayatın adaletsizliğine karşı, İslam'ı da ön koltuğu oturtarak hayatının hatasını yapmışsın.

İslam ın neyi anlattığını anlamak yerine, gidip İslam sandığın zımbırtılar ile İslam ı özdeştirip sonra nefretini ona yöneltmişsin. Bu arada objektifiliğini kesinlikle kaybetmişsin. Bundan sonra amacın doğruyu öğrenmek değil, nefretin nasılda artar/artırabilir o olmuş. Gerçi belkide kalbin zaten buna uygundu. Dolayısı ile hayatta geldiğin bu nokta ile "filtre" sistemi çalıştı, "iyi lerle komşu" olmaman gerektiği neticesi güzel bir şekilde ortaya çıkmış da kabul edilebilir.

Sonuçta "kendini düzeltmeyeni Allah düzeltmez."

Bu sözün anlamını kavrayamamanız zaten bunun en büyük delili.

Kalbinize ışık girsin. Ne diyeyim. En azından size güzel bir dua ettim. Ama herneyse hakettiğiniz ile karşılaştığınızda üzülmeyin.
Alt 11-01-2024, 09:27
Üye

Ahirette ki hocadan haber var
Alt 11-01-2024, 09:29
Üye

Sana soruyorum, Allah inanmamı, ibadet etmemi, kurban kesmemi mi istiyor?

Allah'ın istediği ney biliyor musun ? Bunu anlayabilmeni umuyorum. Çünkü gerçekten zeki bir insansın. Sadece kalbin biraz ne dim "kirli".

Allah bir kişiliği var elbette, zengin, güçlü, kudretli vs.

O bir yer yaptı, adı herneyse cennet mesela, sonra her şey var orda, ama istediği şey ney ?

sevgi / dostluk / sohbet ...

şimdi düşün, bunu direkt olarak sorsa, yalandan herkes evet evt der, seni seviyorum der, "nerde hangisi benim villa" diye ekler yada içinden de düşünür. esasen gerçek sevgiyi bilmek veya ortaya çıkarmak gerekir. ben trilyoner olsam sağa sola en pahalı evleri, arabaları, telefonları vs verebilsem, herkes beni sever dimi ? yani aptal değilse genel olarak sever.

sana 3 katlı triplex villa, havuzlu, modern, + süper bir kaç araba, vs, ve bolca para, elbise her şey verecek kişiye / şirkete / kuruma sevgi gösterisinde bulunursun.

ama yok beni ben olduğum için sevecek dost isterim bende. yalaka mı dersin yanaşma mı dersin o şekilde istemem. zaten o tarz kişiler yüzüne güler arakada bilmemne diye bahsederler. ben gerçek dostuma her zaman yardımcı olurum. sende eminim. ama onun gerçek olduğunu anlamak için yaşaman gerek. işte hayat bu.

Allah ın da gerçek dostu anlamak için şu kısa dünya hayatını yapmış, bu dünyada
1. bu filtre çalışıyor,
2. insanın yaşam tecrübesi ile bir seviye alması bekleniyor.

yani anlatımım iyi değil belkide, ama olay bu. sende bunu hayatında yaşamışssındır belkide, ev alırken taşınırken, oturacağın muhitteki kıstaslarından biride çevre insanı olur, acaba iti kopuğu varmı, yada duymuşsundur, umarım yaşamamışsındır, bi yere taşınıp sırf komşusu yüzünden taşınmak zorunda kalan kişiler. evet ben duydum.

cennet vs de aynı işte. şimdi Allah ne istiyor anlamaya çalış, bu sevgiyi kalbine oturtabilir misin ?

sonrası hava cıva, ibadet, kurban vs, bunlar baska şeyler.

dedimya bu dünya bunlar için bir filtre, ve belkide senin kalbin buna uygun değil, dolayısı ile yerinin olması olması gerektiği için mi. bu çok acı. umarım kalbin temiz olur ve doğruyu görür.

eğer bu durum var ise; en başında benim ettiğim dua şuydu;

"Allah ım bana doğruyu göster ve o doğruyu kalbimde tatmin olmamıda sağla, doğru neyse görebileyim."

sen bu duayı samimetle yap, o zaman Tanrı sana yardım eder.

işte o samimiyet kendini kurtarman demek, yoksa Allah değil sen kendini kurtarıyorsun aslında.

çok acayip bişi. cehennemede adam mı lazım acaba--

akıllısın, kalbin de temiz olursa seninle cennet de sohbet etmek isterdim.
Alt 11-01-2024, 09:30
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

o resmin İslam ile ilgisi yok, bu bir.

o resmi kullanmataki amacın nefret yaymak. bu da iki.
Çarpıtarak, başkası adına karar, yargı üfürüp, itham ederek kıvıramazsın.

Beni zorlama, islam ile ilgili, buraya ondan daha beter yüzlerce resim eklerim, amacım çarpıttığın gibi olsa, geride tutunacak bir İslam bırakmazsın, o islam değil, bu değil derken geriye elinde bir şey kalmaz. Orada düşünmen gereken, kadın hangi duygularla o halde ve oradadır? Nasıl bir psikolojinin tesirinde bırakılmış, şu ya da bu kişiyi farklı ayrıcalıklı kılan ne?... Şu başlıkta dahi, söylemlerini savunma tarzın dahi-çarpıtarak, kıvırarak- nasıl bir psikolojik tesir altında kaldığının göstergesi...

Ben hiç dinci, islamcı, şuncu, buncu diyerek yargı üretmedim, nefretten söz edip, her cümlende ateiStler diyen de, kendi kafandan kalıplar atfedip, giydirmeye çalışan da sendin oysa. Diyorum ya, dürüst ol

Şimdi sorumu tekrar ediyorum, madem bir söz söyledin, arkasında dur.

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
------
Alt 11-01-2024, 09:33
Üye

Mahmut hoca hazretleri ! ahiretten mesaj yollamış .

Yerli milli hocamız dile getirmiş.

Hocanin biri hard yazılım yapar
Hocanin biri ahiretten mesaj atar
Hocanin biri bu mesaji yayar.
Vay efenim ataizler "kendini düzeltemez" denir

İslamı bunlar anlatiyor işde
Ataizin suçu ne ?
Fatma gülün suçu gibi oldu

Dinciler yatacak yeriniz yok.
Ahiretten mesaj var ne demek ?
Kaç salak buna inanip kendine yazılim yaptırir acaba

Ahiretten mesajın islamla ilgisi vardır heralde !!!!

Dua etmek nedir ya
Allahınizın karaları degismez diyip verdigi kararı degistirmek icin dua ediyorum size ne demek be

Tanrınizın yaptiklarıni begenmiyormusunuz ?

Önerilen Siteler