Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Özgür Düşünce Platformu > Dinsel İnançlardan Nasıl Kurtuldum?

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-02-2010, 17:08
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Ne Olduğumu Artık Bende Bilmiyorum

Bi felsefe hocam vardı, kendisine agnostik olup olmadığını sorduğumda bana şöyle dedi ; "Yavrum kaç yaşına geldim , daha ben de bilmiyorum ne olduğumu". aklıma geldi birden .
Alt 16-02-2010, 08:55
Naumoski Naumoski isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

mongus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Siparişçi

Şu anda İslamın kazandırmış olduğu bu toprak ve rahat yaşam avucunun içinde, Sende bu nimetlerden istediğin gibi istifade edebilirsin. Kadınını istediğin gibi seçebilirsin. 10 kadına bakacak kapasiten ve karakterin varsa buyur yap.

Hz. Muhammed dilediği kadar kadın almışmıdır yoksa sadece alabileceği kadınlardanmı bahsedilmektedir ayette.

.

bu forumda okudugum ilk baslik(konu) ve okuduklarimdan cok etkilendim ve sasirdim. dayanamadim ve bir ekleme yapma ihtiyaci duydum. yukaridaki mongus arkadasin yazdiklari cok ilginc. yani kadinin degeri para ile olculuyor. paran varsa kur haremi, ortada ters bir sey yok, inanilir gibi degil. ayrica madem kuran butun insanlik alemi icin gonderildi, neden peygamberin uckuru ile ilgili, kac kadinla beraber oldugunu yaziyor. yani bu kimin neyine yarayacak. onun yerine o satirlari daha faydali ve ise yarar bazi bilgiler olsaydi, insanlik icin daha iyi olmazmiydi?
Alt 21-02-2010, 22:24
mongus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
mongus mongus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yanılmışsın naumoski, ben kadının parayla ölçülmesini savunmadım ve öyle birşey yazmadım. Geçmişten bu güne gelinen yolculuğun içinde bulunan şeylere dayanarak yorum yaptım. Eğer cesareti ve kapasitesi yeterli olan haremini kurarsa parasıyla yapsın dedim.. Bunun zor olduğunu anlatmak istedim.

Yüzmesini öğrenmeyenler Deryalardan korkarlar.
Alt 21-02-2010, 23:21
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

mongus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
............... Eğer cesareti ve kapasitesi yeterli olan haremini kurarsa parasıyla yapsın dedim.. ..............
mongus neden bu zor olsun....

2 lokma az yersin 2 kadını daha alırsın haremine.. bunun neresi zor ki??

cesarette ne var... ben aldım kadını dersin ?? kapasitesinden hangi erkekğin şüphesi var ki??

senin mesela kapasiten yok mu?? cesaretin yok mu??

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 10-02-2011, 23:39
pendent god pendent god isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Sevgili siparişci --bencede kararını hiç bir kimsenin etkisi altında kalmadan tamamen kendi aklın ve mantığın la vermelisin..mantık dedimya işte herşey orada biter son sözü mantık söylemeli o ne diyorsa o yönde ilerle..saygılar.
Alt 02-03-2011, 01:08
KozmikSakaci KozmikSakaci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dostum siparişçi,

Ben şuan 20 yasındayım.17 yasında ateistliği tercih ettim.birazdan bende kendi hikayemi anlatacağım.sana şunu söylemek istiyorum.yasadıklarını bende yasadım.ilk zamanlar camiye gidip secdeye kapanıp az mı ağladım allahım beni cehenneme atma bu saçma fikirlerden beni kurtar kafir olmak istemiyorum diye.ama inan sorguladıkça doğruyu bulacaksın.
Alt 10-05-2011, 18:22
VeİnsanAldandı VeİnsanAldandı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Naumoski öncelikle sana şunu söylemek istiyorum sen tam bir şerefsizsin.Bu söyledeiklerini düşündüğünü bilmek bile insanı çıldırtıyorç.Birincisi birşey konuşurken ya tamamen arka ayakları hiç boş kalmaya cak sandalyelerle konuş ki düşmesin.Yada delil ve kaynak getir.Sen Allah'ın peygamberine hakaret edemezsin.O had sende yoktur. Bu 'SİTE'DE BULUNAN 'BİLGİLERİNİ PAYLAŞAN' HERKESE ÖNCE ŞUNU SÖYLÜYORUM.

Yazsınlar Youtube'ye '''''''the arrivals (gelenler) 1/51''''''' yazıp 1 den 50 ye kadar bölüm numası var dizi halinde 10'ar dakikalık bölümler onların en azından bu iman konusunda husuları bulunanlar özellikler 25-30'dan yani yarısından sonrası mutlaka 'en az ' 5 bölüm olmak üzre izlesinler.Zaten belirttiğim şekilde yazanlar Türkçe altyazılı olan şekilde izleyeceklerdir.Çünkü zaten yapanlar Türk değil fakat Mümin.

Sonra İslâm'da şu kadar kadın alın diye birşey yoktur söz konusu bile olamaz.Eskiden Arap yarımadasında bazı erkekler çok fazla kadınla 'sınırsız olabilecek sayıda' evlenebiliyorlardı (İSLAM'dan ÖNCE) .İslam bu sınırsız olan evlenme hakkını 4'e indirmiştir ki bu da çok çok zor olan şartlar dahilinde.Asla 4 kadın ile evlenin dememiştir. Kur'an'ı okurken (okuduğunuz, Kur'an'ı okudğunuz ve aslından okuduğunuz bile muammada zaten) kendi düşüncelerinize göre değil olduğu gibi okuyun.Anlamadığınız yerlere sapıkça ve hayasızca yobazca fikirler yerleştirmeyin. Ünlü İslam alimlerinin tefsirlerine bakın.Kur'an'da asla çelişki bulunmaz,bulunamaz.Çünkü onun sanatkârı 'Alemlerin Rabbi olan Yüce Allah'tır.' Sizi yaratan rabbinie bunları yapmanızı düşünün. Şüphesiz ki sizin Allâh'a inanıp inanmamanız yada onun hakkındaki düşünceleriniz eylemleriniz vs. aklınıza gelebeilecek herşey onu ne yerer ne de yüceltir. Çünkü o zaten Yüce olandır.Siz onu etkileyemezsiniz. Allah samed'dir. O hiçbir şeye muhtaş değildir fakat herşey ona muhtaçdır.O tüm eksik ,noksan sıfatlardan ve isimlerden münezzehtir temizdir,uzaktır. Fakat En güzel isimler onundur. Bunu o yobazlaşmış kör olmuş kalplerinize ve ve penceresine at gözlükleri takmış olduğunuz o vücudunuzun düşünemeyen beynine yerleştirin.
Alt 10-05-2011, 19:19
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

VeİnsanAldandı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Naumoski öncelikle sana şunu söylemek istiyorum sen tam bir şerefsizsin.Bu söyledeiklerini düşündüğünü bilmek bile insanı çıldırtıyorç.Birincisi birşey konuşurken ya tamamen arka ayakları hiç boş kalmaya cak sandalyelerle konuş ki düşmesin.Yada delil ve kaynak getir.Sen Allah'ın peygamberine hakaret edemezsin.O had sende yoktur. Bu 'SİTE'DE BULUNAN 'BİLGİLERİNİ PAYLAŞAN' HERKESE ÖNCE ŞUNU SÖYLÜYORUM.

Yazsınlar Youtube'ye '''''''the arrivals (gelenler) 1/51''''''' yazıp 1 den 50 ye kadar bölüm numası var dizi halinde 10'ar dakikalık bölümler onların en azından bu iman konusunda husuları bulunanlar özellikler 25-30'dan yani yarısından sonrası mutlaka 'en az ' 5 bölüm olmak üzre izlesinler.Zaten belirttiğim şekilde yazanlar Türkçe altyazılı olan şekilde izleyeceklerdir.Çünkü zaten yapanlar Türk değil fakat Mümin.

Sonra İslâm'da şu kadar kadın alın diye birşey yoktur söz konusu bile olamaz.Eskiden Arap yarımadasında bazı erkekler çok fazla kadınla 'sınırsız olabilecek sayıda' evlenebiliyorlardı (İSLAM'dan ÖNCE) .İslam bu sınırsız olan evlenme hakkını 4'e indirmiştir ki bu da çok çok zor olan şartlar dahilinde.Asla 4 kadın ile evlenin dememiştir. Kur'an'ı okurken (okuduğunuz, Kur'an'ı okudğunuz ve aslından okuduğunuz bile muammada zaten) kendi düşüncelerinize göre değil olduğu gibi okuyun.Anlamadığınız yerlere sapıkça ve hayasızca yobazca fikirler yerleştirmeyin. Ünlü İslam alimlerinin tefsirlerine bakın.Kur'an'da asla çelişki bulunmaz,bulunamaz.Çünkü onun sanatkârı 'Alemlerin Rabbi olan Yüce Allah'tır.' Sizi yaratan rabbinie bunları yapmanızı düşünün. Şüphesiz ki sizin Allâh'a inanıp inanmamanız yada onun hakkındaki düşünceleriniz eylemleriniz vs. aklınıza gelebeilecek herşey onu ne yerer ne de yüceltir. Çünkü o zaten Yüce olandır.Siz onu etkileyemezsiniz. Allah samed'dir. O hiçbir şeye muhtaş değildir fakat herşey ona muhtaçdır.O tüm eksik ,noksan sıfatlardan ve isimlerden münezzehtir temizdir,uzaktır. Fakat En güzel isimler onundur. Bunu o yobazlaşmış kör olmuş kalplerinize ve ve penceresine at gözlükleri takmış olduğunuz o vücudunuzun düşünemeyen beynine yerleştirin.

Sayin veinsanaldand,islamda kadin konusu aslinda benimde kafama takiliyor,özünde kim kimle nasil yasiyor kimin kac karisi var beni zerre kadar ilgilendirmiyor besontane metresi olan siradan insanlarda var ama din konusundaki farkli,ana yasa hazirliyorsun,dört den fazla olmaz diye ama anayasayi ilk kendin deliyorsun hadi hz muhammede yukardan izin var diyelim kabül hz ali esi öldükden sonra 13 kadin aliyor hadi onada es gecelim daha dün televizyonda bin ladinin babasinin 11 karisi oldugu söylendi seyhlerin de sihlarinda 4 den fazla var,bu kurana aykiriysa bunlar kurana neden bilincli aykiri davraniyorlar?ben bir kitaba inansam onun emirlerini harfi harfine uyarim,hele kendim yazarsam dahada dikkat ederim,,bizde bir laf var,imam osurursa cemaat sicar diye.

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 07-02-2019, 22:05
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Konuya google dan başka bir şeyi ararken rastladım ve büyük bir bölümünü büyük keyifle okudum.
Hem geçmişi yadetme oldu, hem de eski içtenlik ve dürüstlük ve kaynaşım biçimini, eski forum kültürünü görüp hatırlamış olduk.
. Bir yıkıma uğramak gibi bir şey hissettim sonra yeniden.
Saldırgan bir çatışmacılığın sonra bu kültüre aşılanıp eklemlenmesi, trollük olgusunun gelişimi ve kimi konularınsa sanki konuşulmaz hale getirilmesi gibi baskılar
Karanlık geceler gibi şeyler ve baskı koridorları...
Biz gerçekten ayrıştırılıp kutuplaştırılmışız ve çatıştırılmışız

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 08-02-2019, 20:32
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Eline bir çubuk alıp çevredeki metal gibi bir şeye vurmak ve dikkat çekmek,
Herkesi herşeyi bir an susturmak, herkesin dikkatini toplamak gibi bir an....

Buz gibi bir ses/sessizlik ,hava..
The Mist finali gibi bir hava ve bir an sessizlik..
Durgu...
Senfonia.

Sonra geçip meydana avazı çıktığı kadar duygularını, hissettiklerini ve gördüklerini aktarmak/haykırmak ve bağırmak gibi bir an

Ama bunu delirmeden ve delirmeden önce yapmak/yapmış olmak...

Akılsızlar dans ediyordu
Akıllılar duygusal bir işkencede

Beklemeler
Senfonia...

O güzel insanlar o güzel atlara binip çekip gittiğinde o atlar ve insanlar beklenmemeli
Güzel insan olunmalı diyor deli
Güzel insanlar olunmalı
Güzel insanların atları da güzel olurlar....

Bu aşağıdaki sahnenin bir değişiğini biliyorum
Şu an tam aklımda

Zamana mıh olmuş şeyler var
Kanatmış...
Bir mühür ....

Vurmak gibi bir şey
Bir şeyi ortaya vurmak/koymak gibi bir şey
Bir şeyi durdurmak gibi bir şey

Ve içtenliğin esen çağrısı, o rüzgarın çağrımı
Herkesteki bunaltıyı görüyorum
Herkesteki can kesiği ve acıyı
Acı çekişleri görüyorum diyorum

Durdurun diyor deli .. Durun bunu yapmayın..

Gönlümü/içimi çıkarıp gönlümün/içimin kendinin kendini dışarı çıkarıp ses ve dil cümlelerinin yerine o meydana düşüncelerimi ve duygularımı ve onların tüm ağırlığını atasım geliyor diyor deli.

Dıygularımı bin ton ağırlığında
meydanın orta yerine, su, rüzgar ve bulut misali. Artık neye beznerse

Durun diyor deli...
Anlıyorum zamanın geçmesini diyor
ve anlıyorum acıları
Ve anlıyoruz ölüm denen şeyi
Ve anlıyorum beklenen şafağı ve şafak beklentisini

Durdurun diyor deli
Durdurun

Karanlıklar diyor deli. Bazen öyle severiz..... Bazen karanlıkta ve karanlık severiz...

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.

Önerilen Siteler