Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Özgür Düşünce Platformu > Dinsel İnançlardan Nasıl Kurtuldum?

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-04-2012, 00:46
VraeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
VraeL VraeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

bypiso´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah'ın hiç işi gücü yok da bölge bölge imsakiye mi dağıtacak millete?
auhauha, la hacı güldürme adamı .D

niye dağıtamıyor, yetişemiyor mu? gücümü yetmiyor? dağıtsa nolacak? elin eskimosu sabah akşam buzullarda balık avlıyor bi kolaylık yapsa, kötümü olur? q:
Alt 17-04-2012, 00:59
tensiz.denek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
tensiz.denek tensiz.denek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

tensiz.denek - MSN üzeri Mesaj gönder

Kuran'ın öyle bir tanrısı var ki, ne peygamberlerinden milyonlarca yıl önce yaşamış dev dinozorlardan, ne peygamberlerinde milyarlarcası yaşayan küçük bakterilerden tek kelime ediyor.

Kutsal(!) sayfalarının evrenin gizleriyle dolu olması gerekirken, peygamberin yatak odasının gizleriyle dolu olmasına mı üzülmeli,

Tekrar tekrar tekrarlanan tekrarlardan oluşan tekrarlamalarının tekrar tekrar basılıp tekrar tekrar harcanan sayfalara mı kederlenmeli,

İçinde yaşadığı "doğanın kanunlarına" uyacağına, "çöllerin kanunu"yla ona yabancılaşıp kendi içinde çark eden doğayı zerre anlayamayan, fakat anladığını zanneden, kendi anladığı gibi anlamayanlara da acıyanlara mı acımalı,

Bütün bu kederi kucaklamanın tek yolu da gerçeğin bir değil, birçok olduğunu kabul etmekten geçiyor: Ne kadar insan varsa, işte o kadar gerçek var.

... sadece çok büyük bir zeka saçma düşüncelerin içine mantık üfleyebilir. [Milan Kundera]
Alt 26-04-2012, 19:54
terekeme terekeme isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bypiso´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah'ın hiç işi gücü yok da bölge bölge imsakiye mi dağıtacak millete? Bunu yapsa tutacaksınız da sanki? İmsakiye denen şey her yıl değişen bir şeydir ve kutuplarda nasıl oruç tutulacağı belli olmakla birlikte, sağlığa zarar verebilecek durumlarda tüm ibadetler de farz olmaktan çıkar.

Peygamberin hangi karısıyla yatacağına,kiminle evleneceğine karar veren tanrı imsakiye niye yapmasın.
Alt 18-05-2012, 21:34
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Eğer ALLAH c.c. tek hakim olmamış olsa idi nasıl olurda,hayat bu kadar muntazam olarak devam ederdi,guneşin doğuşu,batışı,gece-gunduz ve bu kainatı,havayı,yazı,kışı,meyveleri,vs.söylermisin tek bir hakim olmamış olsa nasıl olurdu muntazam olurdu herşey,karışıklık olmazmıydı )...2.si siz kuran-1 kerimi asla okumamışsınız,hep kendinize denk gelecek şeylerden bahsetmişsiniz,ama eğer kuranı kerimeyi anlamak istiyorsanız ömer calakıl arkadaşımızın calışmalarını bi irdeleyin bakalım ne şifreler gizli,bugune ve geleceğe dair...
öncelikle her şeyi ama herşeyi,tum önyargılardan kurtularak şunu düşünün bakalım,insan nicin var,doğuyor ve ölüyor..niçin ama niçin..bunun sebebi varmı,öldükten sonra ne olacak bunları düşünürseniz ki şu düşünceye kapılacaksınız hakikaten niçin varız ve ölüyoruz
Cenab-ı hak kuran-ı kerimde ,bu dünyanın bir imtihan yeri olduğunu belirtiyor,kimisi zengin,kimisi fakir,kimi topal,kimi kör,bakalım kulum bana nasıl davranacak.bana isyan edecekmi,islamiyette zekat ve sadaka kavramı vardır nedir bu ,kişinin malının fazlalığını diğer kişiyle paylaşma durumudur,siz diyorsunuz ki afrikada cocuklar aclıktan ölüyor,mutlak hakim nasıl oluyorda bunları ölüme terk ediyor,kafil insanlar cok,adam bir renk cumbuşu taplpya 50 m euro harcayıp alıyor ama yanı başındaki aclıktan ölene 1 gram bile vermiyor burda mantık devreye giriyor dediğim gibi zekat ve sadaka...
daha yazılacak cok şey var amma biliyorumki anlamak istemiyeceksiniz,şu bi gercektir ki,insanoğlunun beynini düşünme seviyesinde cenabı ALLAH öyle bir duvar koymuş ki inanın 1milimden kısasını düşünemez,nedir bu ,ALLAH nasıl biridir,nasıl meydana gelmiştir,
nasıl bir güce sahip,hadi bakalım dediğim gibi şayet 1 milim ötesini düşün,düşünemezsin,düşündürmezler,zira ALLAh o noktada dur demiştir,bunu aksine iddia eden buyursun,tek ama tek şunu irdeleyin,hayata niçin geldiniz,neden varsınız,bir amacınızmı var,bunları irdeleyin,
Alt 19-05-2012, 01:23
sergenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sergenci sergenci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sn.kurtulusislamda, yazını tam okumaya başladım dördüncü satırda bıyıklarım ters döndü, değerli arkadaşım islama inanacaksan eğer kitabın var hadislerin var onları oku inancına devam et.

Bu tip şarlatan ve şaklabanlara, şıhlara, şeyhlere, efendilere neden yol veriyorsunuz, senin aklın kıtmı da bu hokkabazlardan örnekler alıp yaşamını sürdürüyorsun.

Her yerinden sıfatsızlık akan bir hokkabazı neden yüceltme ihtiyacı duyarsınız bilmemki, adam sizlerin yüzünden her ay elli yüz bin dolar cebine indirip hayatını yaşıyor gafletini çekmekte sizin gibi saf ve iyi niyetli insanlara düşüyor. Tarikatlar ve cemaatler soygun yuvalarıdır, eğer sizin gibi düşünen insanlar olmasaydı o din tüccarları ve seyyahları bu gün hala ve hala bizleri sömüremiyeceklerdi.

Sn. kurtuluşislamda, (siz diyorsunuz ki afrikada cocuklar aclıktan ölüyor,mutlak hakim nasıl oluyorda bunları ölüme terk ediyor,kafil insanlar cok,adam bir renk cumbuşu taplpya 50 m euro harcayıp alıyor ama yanı başındaki aclıktan ölene 1 gram bile vermiyor burda mantık devreye giriyor dediğim gibi zekat ve sadaka.) Arkadaşım bir yaratan neden insanları bir başka şerefsiz insana muhtaç eder, hem rızıkları büyük hırsızlara verir diğer masumları bu şerefsizlere peşkeş çekip sadakaya muhtaç eder. Sende bu duruma allah bizi imtihan ediyor dersin.

Bir milim ötesini düşünemezsin allah müsaade etmez diyorsun. Ben şimdi bunları sana yazıyorum sen cevapla bende yarın sana tekrar yazacağım, bu kadar kesin konuşuyorum bakalım allah benim canımı alacakmı müsaade edecekmi yaşamama, bakalım benmi haklıyım senmi haklısın. Yarın gece saat 12 de burada tekrar yazacağım.

Ne triplere sokarsınız insanı, alınma ama yazılarını okuduğum zaman inancına bir şey söylemiyorum ama şarlatanları öne çıkartıp onlara inanmanıza havsalam almıyor, yeşiller, kırmızalar, hilaller inanki aklınızı almış sizin. Esenkalın.
Alt 25-05-2012, 17:16
elestirmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
elestirmen elestirmen isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yazıma başlamadan evvel cenkvarol arkadaşımıza bir teşekkürü borç bilirim.Çünkü o kadar güzel bir liste hazırlamış ki adeta bütün gerçeklikleri gözler önüne sermiş.Yani bütün bunları tek bir liste altında toplayıp,derlemek gerçekten de güzel bir iştir.Akabinde yazılanlara gelirsek listedeki bütün maddelere katılıyorum, ayrıca -belki madde sayılmayabilir- benim de eklemek istediğim bir husu söz konusu. Kuranda da belirtildiği gibi Allah'ın özelliklerinden güçlerinden söz edilegelmiştir. Bunlardan ikisini ele alırsak:
1.Alim-i Mutlak : Geçmişte ve gelecekte olacak olan her şeyi bilmek.
2.Kadir-i Mutlak : Her şeyi değiştirmeye, her olaya müdahale etmeye gücü yetmek.
Bu iki özellik oksimorondur.
Oksimoron:Çelişen özellikleri bir arada bulunduran anlamındadır.
Yani bu iki özellik bir arada bulunamaz.Herşeyi bilen bir Tanrı (Allah), herşeyi biliyorsa eğer hiçbir şey yapamaz, hiçbir şeyi değiştiremez dolayısıyla her şeyi bilmek ve her şeyi bilmeye başladığı ana kadar yaptıkları dışında hiçbir şeye gücü yetmez duruma düşmüştür.
Herşeyi bilen bir Tanrı (Allah), gelecekte kendisinin yapacağı bir eylemi de ilk herşeyi bilmeye başladığı andan itibaren biliyor demektir. Eğer bunu biliyorsa, onu ilk bildiği an yapmış da demektir, çünkü onu değiştiremez artık. Değiştirirse eğer, değiştirmesini gerektiren bir ruh haline düşmüş, küçük/büyük bir sürprizle karşılaşmış demektir ki, o değişikliği yapacağını bilmiyormuş demektir.
Yukarıda belirtilen(kendim de buna benzer şeyler yazardım ancak bir yerden alıntı yaptım net olabilmesi adına) yazıda olduğu bu iki özellik bir arada bulunmaz. Benim zamanında ilk inancımı sarsan,soru sormaya araştırmaya yönelten bu olmuştur ki o yüzden bunu da yazma ihtiyacında bulundum.
Sn. kurtulusislamda;
Şimdi yazınızda belirttiğiniz üzere güneşin doğuşunu,batışını,yazı,kışı vb. olaylarla Allah'ın var olduğunu ispatlamaya çalışmak sanırım 'dünyanın tepsi şeklinde olduğu' görüşünün olduğu dönemlerden falan kalmadır.Zira söylediğiniz doğa olaylarının hepsinin açıklaması bundan yıllaaar yıllar önce yapılmıştır.Burada hepsini yazamayacağım için ilk örnekten bahsedip geçelim bu faslı. Güneşin doğması Yüce Allah'ın bir 'mucizesi' değil sadece Dünyanın kendi ekseninde ve güneşin etrafında dönmesidir. Bu olayın gerçekleşmesi adına illa ki bir kudret aramaya gerek yoktur. Akabinde Ömer Çelakıl denilen soytarıdan bahsetmişsiniz ki o da Müslümanlarda anlamadığım bir diğer husustur. Madem Müslümansın madem ki aklın var aç kendin oku Allah'ın gönderdiği kitabı,öyle değil mi? Bu adamın söylediği bir çok mucizenin aslen mucizeyle alakalı olmadığı sadece hayal ürünü olduğu gayet açıktır. Biz buna psikolojide algıda seçicilik deriz ki anlatmak istediğim nokta şudur. Yani bir herhangi bir durumda insan olağan dışı bir durum yaratmak isterse bunu yapabilir. Mesela ben 23 sayısının mucizevi olduğuna inanırsam(filmden dolayı aklıma geldi) etrafımda her şeyden 23 sayısı çıkartıp buna mucize diyebilirim? Ama bu ne kadar mantıklı bir davranışsa Ömer Çelakılın da Kurandan çıkardığı mucizeler o kadar mantıklıdır. Ayrıca bütün mucize iddiaları çürütülmüştür ki konu dışına çıkmamak adına burada bunu tartışmak istemiyorum.Bir de eklemek istediğim bir diğer husus Allah'ın işi gücü yok muymuş da bize imsakiye dağıtacakmış?Allah o kadar büyük ve güçlü ki imsakiye yapamıyor,zamanı yok? -Yok canım Allah katında zaman yoktu,pardon. O zaman meşgul?-Yok ya Allah insan mı ki meşgul olacak o kudret sahibidir.Aslında bunu söyleyen Müslüman arkadaşımız kendi ağzıyla Allah'ı bizzat insan seviyesine indirip her şeye gücü yetmeyen meşgul bir konuma sokmuştur,üzerine bir şey eklemek bile pek anlamlı olmaz zaten. Saygılarımla.

Konu elestirmen tarafından (25-05-2012 Saat 17:27 ) değiştirilmiştir.
Alt 02-06-2012, 14:31
mahpiu lutha mahpiu lutha isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Merhabalar;

Liste oldukça güzel , kaleme alana teşekkür ediyorum.

Benim bir sorum olacak, bir kaç mealde pdf araması yaptım ve tanrıların en güzeli kısmını bulamadım. adres vermek mümkün mü acaba? ayet ismi numarası gibi,

Birde Arap yarım adasında olmayan şeylerin olmaması kar yağması gibi kuranda eksik gibi duruyor. Yukarıda bahsi geçen dinazor ve başkaca o tarihte bilinmeyen hayvanlar konusu benimde çok dikkatimi çekiyor.

Saygılarımla

Mahpiu lutha
Alt 04-06-2012, 22:46
alpan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
alpan alpan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Yüzlerce sebep var da, bunların hiçbiri olmasaydı dahi sırf şu aşağıdaki vahşeti emrettiği için de inanmazdım.

Midesi sağlam olmayanlar, ruh hali iyi olmayanlar, seyretmesin. Tunus da dinden çıkan birisine yapılanlar

http://www.meforum.org/3256/tunisia-...istian-convert
Alt 05-06-2012, 00:24
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Sulh ve baris dini oldugu muhakkak. Elinde kiliciyla dolasan bir sozde peygamberin mujdeledigi dinden baska ne beklenebilir.
Videoya bakamadim, en son cecenlerin, rus askerlerine yaptigi kelle ucurma videosundaki vahseti, hala gozlerimin onunden silinmedi.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 05-08-2012, 14:05
hatac hatac isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Arkadaşlar Turan Dursun sitesinin bence reklamı yapılmalı, benim linkkısaltma sitem var Turan Dursun sitesini ücretsiz ekleyeceğim.

Önerilen Siteler