Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Özgür Düşünce Platformu > Dinsel İnançlardan Nasıl Kurtuldum?

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-05-2016, 12:42
indra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
indra indra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sceptical77´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hangi hadislerle basin dertteydi mesela onu söyler misin?
Kutubi sitteye çok güvenirlerya bunların en babası buharinin en eski nüshası kaç yılına ait mesela? İçeriğe girmiyorum daha. Allah neden buhari gibilerine bıraktı dinini buhari olmasa islam çökermiydi? Veya kuranı anlamaya yarayan dil bilgisi ve anlamlandırma neden aynı hadisler gibi? Rivayet rivayet... Kuran bile rivayet yoluyla gelmiş. Bu okuduğumuz kuran kimin kıraat farkı deyip geçiştirmemek lazım. İsimlerini hatırlamıyorum felak nas kurandan değil diyip,, bilmem kaç sayfa kuran unutturuldu diyen rivayetçiler var. Ve bunların diğer dediklerine inanılıyor.
Alt 24-05-2016, 18:11
Sceptical77 Sceptical77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

indra´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kutubi sitteye çok güvenirlerya bunların en babası buharinin en eski nüshası kaç yılına ait mesela? İçeriğe girmiyorum daha. Allah neden buhari gibilerine bıraktı dinini buhari olmasa islam çökermiydi? Veya kuranı anlamaya yarayan dil bilgisi ve anlamlandırma neden aynı hadisler gibi? Rivayet rivayet... Kuran bile rivayet yoluyla gelmiş. Bu okuduğumuz kuran kimin kıraat farkı deyip geçiştirmemek lazım. İsimlerini hatırlamıyorum felak nas kurandan değil diyip,, bilmem kaç sayfa kuran unutturuldu diyen rivayetçiler var. Ve bunların diğer dediklerine inanılıyor.

Ailen ne durumda , dindarlar mi
Alt 24-05-2016, 18:17
Üye

Ailen ne durumda , dindarlar mi
Değiller. Ama küçüklükten merakım vardı dini bilgilere
Alt 24-05-2016, 19:52
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

İndra hoş geldin foruma.

Haddim olmayarak size naçizane tavsiyem ,bağzı dinci kafalara İZAHATTA bulunmanıza gerek yok.
İzzahat verecek olan onlar.
Burası dinlerde özgür sorgulama alanı.Sorgulanmak zorunda olmadığını düşünüyorum ve forumda kalıcı olman umudu ile tekrar hoş geldin.
Saygılar.
Alt 24-05-2016, 20:17
Üye

İlahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İndra hoş geldin foruma.

Haddim olmayarak size naçizane tavsiyem ,bağzı dinci kafalara İZAHATTA bulunmanıza gerek yok.
Burası dinlerde özgür sorgulama alanı.Sorgulanmak zorunda olmadığını düşünüyorum ve forumda kalıcı olman umudu ile tekrar hoş geldin.
Saygılar.
Teşekkürler. Dinci kafalar zaten ne kadar biliyorki dinini onlar kolay iş.
Alt 25-05-2016, 00:01
Sceptical77 Sceptical77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

İlahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İndra hoş geldin foruma.

Saygılar.

Bana mıydı şimdi bu laf? Mesajlarımi okusaydin adam gibi anlardin benim ne demek istediğimi. Yobazlik filn peşinde degilim insan gibi konusuyoruz indrayla ben de fikirlerimi belirttim birkac soru sordum o kadar. Neden dinden uzaklaştığını merak ettim.Benim de şüphelerim var islam hakkinda bunlari kendi başlığımda anlattim zaten. Kimseyi sorguya cekmiyorum kimseden hesap sormuyorum ,sadece fikir alışverişi yapiyoruz hepsi bu. Lafları ters anlayip gereksiz saldiriya gecmenin bi anlami yok
Alt 25-05-2016, 00:22
Üye

Bana mıydı şimdi bu laf? Mesajlarımi okusaydin adam gibi anlardin benim ne demek istediğimi. Yobazlik filn peşinde degilim insan gibi konusuyoruz indrayla ben de fikirlerimi belirttim birkac soru sordum o kadar. Neden dinden uzaklaştığını merak ettim.Benim de şüphelerim var islam hakkinda bunlari kendi başlığımda anlattim zaten. Kimseyi sorguya cekmiyorum kimseden hesap sormuyorum ,sadece fikir alışverişi yapiyoruz hepsi bu. Lafları ters anlayip gereksiz saldiriya gecmenin bi anlami yok
Sanamıydı o laf bilmiyorum ama sana uymadığı için ben genele anladım öyle cevap verdim.

Önerilen Siteler