Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-06-2010, 00:19
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Farklı bir savunmanız yok mu kanıt diye sunabileceğiniz? Çünkü zaten insan ürünü olduğunu söylediğimiz bir inancın inanç biçimindeki tanrı anlayışını şöyledir, böyle yapar, eder gibi kanıta dayandırmadan sunuyorsunuz. Farkında mısınız o tanrı değil konuşan, sizsiniz. Yakıştırdığınız tüm özellikler sizin hayal gücünüz ve kabulünüz. Heleki tanrı diye insanlara kabul ettirmeye çalıştığınız kavram bunca evrilmeye rağmen bir türlü mükemmel bir tanıma ulaşamadı. Sıradan dinsel argümanlardan öte bir şeyler sunarsanız seve seve okuruz, şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 25-06-2010, 01:04
ertin ertin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Ertin Bey, birincisi şu kaideyi unutma: "Allah ın gücü ile örnek verilemez."
Neden ?
Allah kuran da demişki: "Allah ın adetinde bir değişiklik bulamazsın." Yani bilimi Allah yazmışdır, ve Allah ın yaratması bilime aykırı değildir, ve bilimsel olarak açıklanamaz da değildir, mucize ise Allah ın bizim teknolojimizle anlayamıyacağımız üstün teknolojik olaylarıdır. Dolayısıyla Allah 1 günde yaratabilir denemez. Mesela Allah isterse duvardan bir adam çıkarır ve o seninle konuşur. Bu cümle saçma, çünkü Allah ın gücü senin elindeymiş gibi konuşursun, ve İslam bu yüzden derki; "Allah ın gücü ile örnek verilemez."
Yahu nasıl Verilmez Allahın gücü örneğini

ışıkhızı Herkes biliyor saniyede yaklaşık 300.000 km. olan ışık hızı
Ama sadece Ölcülebilen Son hız budurIşıktan daha hızlı olanlar var
BigBang olayı nı Herkesin bildiği gibi Değil
Bigbang olayı Bir patlamadır bir patlamanın içinde ışınlar ışık hızından
daha hızlıdır tabikide 6 günde çıkar hiç evreyle alakası bile yoktur
bigbang büyük patlamadır adı üstünde
Ateistler ve Allaha inanmayan Gülerler Yahu Nasılda ol dedi oluverir Hayretler içerisinde şaşırıp dururlaR
O ol dese Olmaz mı

Örnek Vereyim cep Telefonumda Ev telefon numarası var Ara komutuna Bastığım zaman Aramazmı
Dünya üzerinden ne kadar uzak olursan ol arama komutuna basarsan sinyal anında ulşır cevaplanırsa hemen konuşursunuz

Ben Türk olmayıp Yunan olduğum için türkçem çok düşüktür
Alt 25-06-2010, 02:20
Herkesi Sev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Herkesi Sev Herkesi Sev isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sn.taylan74

Cep telefonunun nasıl çalıştığı ve devresi hakkında bilgim yok ama kullanıyorum

Elbette. Ama açıklanabilir ve modeli olan devre şemaları ve elektronik bilimi var.
Öğrenmek isteyen herkesin aklına gayet rahat sığabilir. Yine duyularla tanımlanabilir bir model.

Bence size Allah çok karmaşık geldiği için ondan kurtulma fikri daha sıcak geliyor gibi geldi.

Zaten seni yaratabilicek güçte olan varlığı nasıl hayal edebilirsin

Etmiyorum zaten. Bunu hayal ettiğim an bu hayal ya da varsayım benim kendi iç gerçekliğimi bağlar.
Karınca örneğinin bununla hiç ilgisi yok. Doğal süreçlerle oluşmamış bir mekanik oyuncaktan bahsediyorsun.
Ama kendi kendini kopyalamayı başarabilirse o da mutlaka kendini tasarlayan süreç hakkında fikir sahibi olabilecek bir kademeye ulaşabilir.

peki bu süreç sonunda ya umulan sonuçla karşılaşılamazsa ne olucak?Dunya uzerindeki buyuk buluşlar hep mantığın bi adım ötesi varsayım ve hayal ile oluşturulmuştur.faraday einstain vs.

Belkide dünyayı Allahı hisleri tam anlamıyla doğru şekilde algılayabilmek için 15 duyumuz olmalı

Konu hakkında fikir üretmem mümkün değil. Çünkü 15 duyulu bir algılama hakkında fikir sahibi değilim olmam da imkansız.

zaten fikir sahibimisiniz diye 1 soru sorulduğunu sanmıyorum.sadece sesli düşünüyordum.yada yazılı diyelim sırf cevap vermek ve yermek adına verilmiş 1 cevap.

Bir olguyu görmeden de tanımlayabiliriz demişsiniz

Açıklanabilir ve tanımlanabilir modeli varsa.. Bir model oluşturabilecek her kuram akla sığabilir.

insan sadece beyinden ibaret değildir.herşey aklına sığmak zorunda değil.

Demişsiniz peki neden var yada yok diye 2 seçeneğin varken yoka yöneldin?Yani olumsuza.Var demek olumlu yani artı.neden eksiyi seçtiniz?

Benim için bu sorun varlık ya da yokluk sorunu değildir. Düşünüp düşünmeme sorunudur. olumlu ya da olumsuz bir fikir belirtmedim.

siz ateist değilmisiniz ?

Arkadaşlar burda bilgi paylaşımı mı yapmaya çalışıyorsunuz kendimizi geliştirmek adına ? Yoksa insanları aşağılayıp ve dinlerle dalga geçmek mi amacınız ? yoksa
bulunduğunuz bilinç seviyesini insanlara dikte etmek mi? Oluşmuş bi inanışı aşağılayarak bi yere varamazsınız.Ancak kendi bilinç seviyenizden örnekler vererek
bi takım şeyleri anlatarak ancak birşeyler olur.Egonun zaten bu bilinç seviyelerinin çok gerisinde kalması gerektiğine inanıyorum.Aslında dış dünyayla okadar fazla
ilgilenir olmuşuz ki kendi içimizi unutmuşuz.

Buarada halen bu soruya bi yanıt bulamadım.

Tarih ve Tarihçiler konusunda halen açıklama alamadım.görmek istediklerinizi mi okuyorsunuz ?Onun Dışındaki tüm tarihçiler ve dünyada okutulan kitaplar vs yalan mı ?
Tarihte Sadece sizin okuduklarınız mı doğru ?

Birde Tarih bölümüne bakayım bakalım kaynaklarda kimler var.
Alt 25-06-2010, 02:24
Herkesi Sev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Herkesi Sev Herkesi Sev isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu spekülasyonu kendimize uyarlayalım. Kendi kendimizi avutuyor da olabiliriz bu iki karınca gibi. Ben bu evrende tamamen yalnız ve kendi başımıza olduğumuzu düşünüyorum. Çok ürkütücü ama gerçek bu malesef.

Bu sizin kendi kişisel fikriniz.bana göre gerçek bu değil malesef.bunca mükemmellik içinde yaşayıpta bunu söyliyebilmek bırakın içselliği mantık çerçevesinde bile değil.BENCE
Alt 26-06-2010, 10:09
axzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
axzel axzel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Wink matematik, hayatın dili

mmorpg tarzı oyunları duydunuzmu ;
örnek olarak silkroad online. çok güsel bir oyun. ben oynuyorum. oyun 30 küsür adet serverda geçior. bu serverları ayrı dünyalar olarak görebiliriz. zira bir serverdaki oyuncu diğer serverdaki oyuncuyla haberleşmesi mümkünsüz.

örneğin benim bir karakterim var oyunda (kısaca char dioruz). ben o char ı yönetiyorum. o server ı dünyaya benzetebiliriz. char oyun dünyası içinde oyunun ve çevre şartlarının elverdiği ölçülerde, harita(map) üzerinde isteiği noktalara gidebilmekte. bu imkanlar örneğin cebindeki para durumu olabilir, yada karşısına bir deniz çıkması gibi, yada bir dağ, yada ilerlerken kendisinden çok güçlü bir yaratık. gibi..

bu char ekndini kontrol eden, kendi az bir iradesi olan bir robotta olabilir. yani dışarıdan insan kontrolüne gerek olmadan. bu charada insan hükmünde bakabiliriz. char ın bu durumda iken kendi kendine dış dünyayı anlaması imkansız, bulunduğu dünyanın sanal ve programsal bir dünya olduğunuda anlayamaz. programcıların olduğunuda.

oyun içerisinde ayrıca GM (game master=oyun yöneticisi) olan char lar mevcut. bu charları silkroad ın yöneticleri kontrol etmekde. GM oyuncu oyun dünyası içersinde dolaşarak illegal hareketlerde bulunan oyuncuları uyarmakta, oyun içinde anons lar yaparak güncelleme vs gibi konularda oyuncuları bilgilendirmekte gibi görevleri icra etmekteler.

ben gm göremedim henüz görenler var..

gm charlar çok güçlü ve mavi zırh giyiyor diolar...

oyun içindeki programsal bir zekası olan char ımız şöle iddaa edebilir, ben benim ve bu dünya kendi kendine oldu, gmler ve programcılar yok, bu ağaçlar, bu denizler, dağlar, gökyüzü herşey kendi oldu..

diyebilir...

oyun içindeki diğer charlar ise buna bir kanıt getiremeyebilir, veya mantıklı sölemlerle getirebilir...

şimdi;;;;

o oyuna girin ve bakın, eğer bu dünya kendi kendine olduysa, bilinki o silkroad oyunu da yüz bin kat kesinlikle kendi kendine yazılmıştır. ve ayda 40 milyon dolardan fazla kazanan joymax diye bir şirket yoktur...

girin o oyuna ve bakın...

bu dünyaya nispetle binlerce milyonlarca daha az karmaşık bir dünya programlanmış,,
..............................

bir canlının kendi kendine oluşmasını idda ediorsunuz, peki bu durumda canlılar neden ortak bir ekosistem yapıolar, o zaman bir canlı kendi yapısını geliştirirken diğer canlı ile kardeş sen şu işi yap ben de bu işi yapcam mı dior,, yani atomlarda bilinç ve birbirleri ile danışma, toplantı gibi bir şeylermi var..

birbirleri ile konuşabilen atomlar varsa, herşey olabilir,

kendi kendine bir canlı olabiliorsa, bir cümlede olabilir,

alın işde deneyin;

bu cümleye bakın: "canlılar kendi kendine oluşabilir."
cümlesini 29 harf ve bir adet de boşluk karakteri ile rasgele seçimsel olarak seçin ve excelde kombinasyonları deneyin,
tutturabilirmisiniz...

yada kaç saatde ?

ihtimal sayısı sadece o cümle için nedir ?
33 karakterli cümle için;
30x30x30x30x30x30x30x30x30x30x30x30x30x30x30x30x30 x30x30x30x30x30x30x30x30x30x30x30x30x30x30x30x30

bu ihtimalden sadece 1 tanesi yukardaki cümleyi verir.

kaldıki rasgele dna oluşcak diosunuz onun ihtimali nedir?

eğr dna rasgele oluşuosa, ben her hafta sayısal tuttuturdum ........

saygılar...
Alt 27-06-2010, 03:29
unknowngod unknowngod isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sidarta_kalyani´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ayrıntıya incek olsak dinciler hiç bi soruya cevap veremez! evren yokken allah ne yapıyordu?..allah evrenı ve insanı yaratmaya nasıl kara verdi? allah'ın düşüncesi değişir mi? insanı yaratmadan önce onu düşüncesini değiştiren neydiki evreni ve insanı yarattı?..saymakla bitmeyecek sorular çıkar ortayaa!!..zamanın delinin biri kuyuya taş atmış çıkar çıkarabilirsen!!))
ben dinci değilim ama şun diyeyim YARATİCİ senin tahmin edemiyeceğin bir güç ve teknolojiye sahip o yüzden evrenin sahibi hakkinda bişeyler söylereken bir daha düşün .... aciz mahluk.... tesadüf diye bişey olalmaz
olsa gezegenlerin hepsi geoit olmazdi... aciz mahluklar kendi tasarladiklari verileri ben tasarladim der kendileri nerden gelme .... ha yaratici nerden gelme ??? onu ona sorcaksin

Tanrı büyük bir bilim adamıdır....???
Alt 04-07-2010, 00:45
taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
taylan taylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Gezegenlerin geoit olması tamamen doğal kütleçekim kanunlarıyla alakalıdır. Hepsi aynı materyalden oluşur. Bir süpernovanın patlaması sonucu oluşan artık maddeden.

Bizim sistemimiz korkunç bir kaos sonrası şu an ki haline gelebilmiştir. Bu süper nova artıklarının çekim kuvvetiyle bünyelerine madde çekmesi, son derece kaotik büyük bir meydan savaşı sayesinde olmuştur. Resmen bildiğimiz, güçlü olan hayatta kalır gibi. Bünyesine en çok madde çekebilenin kaya formasyonu oluşturabildiği bir savaş sayesinde oluşabilmiştir.

Tüm bu sürecin içinde elbette tesadüf yoktur. Tamamen birbirine tetikleyen süreçlerin belirleyiciliği söz konusudur. Buradaki tetikçi ise doğal kanunlardır. Bilinçsiz ve kör. Evren bir yaratıcıya gerek duyulmayacak kadar değişken hareketli ve anti statiktir.

Tahmin edemeyeceğimiz teknoloji nedir? Tahmin edilemeyecek denli sır dolu, anlaşılmaz ve akla sığmayan bu teknolojinin böyle olduğu hakkındaki bilgiye nerden ulaştınız? Eğer bilginiz varsa bu teknolojinin kaynağındaki enerji nedir? Bu enerji nerede üretiliyor? Bu enerjiyi teknolojiye çeviren süreç nedir? Nelerden oluşur?

Bizim tasarımlarımızın altındaki neden ihtiyaçlarımızdır. İhtiyaçlarımızın kaynağı muhtaç oluşumuzdur. Muhtaç olmamızın nedeni biyolojimizdir.

Süper tanrının ihtiyacı nedir? Neyden dolayı bu ihtiyaca muhtaç olmuştur? Muhtaç oluşunun altındaki biyoloji nasıldır?

http://evrimteorisi.org
Hayat Değişimdir...
Alt 07-08-2010, 04:39
sanane123 sanane123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

işte niye allah 6 günde yarattı daha kısa sürede yaratamaz mıydı o zaman güçsüz ayrıntıya girince kimse bişiy açıklayamaz filan hiç mi aklınız çalıştırmazsınız ey kitap ehli belki tüm suçlar ayrıntıya girmediğinizden belki de tüm suç allaha güvenin olmamasından belki de tüm suç FURKAN ı elimize alıp doru yanlışı hakkı batılı ayırt etmekten korkmak ya da neden sonucu biliniosa yaratıldığımızı örenmekten korkmak hm ? Allahın yarattığı dünyayı küçük görerek belkide görünmeyeni küçük görüoruz ? bahsedilen beyinsizlerden mi olmak isteriz bazılarının açıkladıkları şeyleri sonuna kadar hiç süzgeçten geçirmeden ölçüden geçirmeden sırf boy göstermek için yalanlayalım mı? aslında savunduğun yanlışlığın aslını sen yanlışlığı yalanlarken yapıosan ?
Alt 08-05-2011, 22:42
irsad irsad isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

)) Maşaallah kendi görmediği aklına inanan insan görmediği Allah'a savaş açıyor ya sizler ya aklınızıda inkar edin yada gerçeği bulmak için yola çıkın siz zamandan münezzeh olan Allah'a gün hesabı yaparken kendi ömrünüzün nasıl geçtiğini nasıl tükendiğinizi ve gittikçe sona yaklaştığınızı unutuyorsunuz Allah'ı yalanladığınız gibi kendi yaşlılığınızıda yalanlayıp genç kalın.
ve bunu yazan arkadaşlar

ya arkadaşlar olaya birde şu açıdan bakın. Gücü sınırsız olduğu söylenen tanrı ne diye o kasıyorda 6 günde yapıyor. Saniyenin sonsuzda biri bir sürede yapması gerekir çünkü aksi halde güçleri sınırlı olur. 6 günde yapabiliyorsa demekki gücü sınırlı
ayrıntıya incek olsak dinciler hiç bi soruya cevap veremez! evren yokken allah ne yapıyordu?..allah evrenı ve insanı yaratmaya nasıl kara verdi? allah'ın düşüncesi değişir mi? insanı yaratmadan önce onu düşüncesini değiştiren neydiki evreni ve insanı yarattı?..saymakla bitmeyecek sorular çıkar ortayaa!!..zamanın delinin biri kuyuya taş atmış çıkar çıkarabilirsen!!))

senin olmayan aklının alması için öyle yaratıldığını neden düşünmüyorsun sen annenin karnında ne yaptığını hatırlamıyorsun şimdi kalkmış Allah insanları yaratmadan önce ne yapıyordu diye düşünüyorsun Allah'ın ne yaptığını araştırmadan önce sen ne yapıyordun annenin karnında hatırlıyormusun aklın alıyormu yada maymundan insana nasıl dönüştüğünü ortaya atacağınıza yıllardır hala hiç bir maynun insan olmadı sen nasıl insan kaldın ben şaşırıyorum herhalde insan doğanda maynun (hayvan) oluyor zamanla evrim geçirmene çok varmı?
Alt 08-05-2011, 22:59
Özgürcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özgürcan Özgürcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bu tezde kafama şu takılır,
Adem ve Hava'nın genleri nasıldı?
İlk sarışın, esmer kızıl nasıl oluştu?
Evrime göre doğal seçilim sonucu oluşan mutasyonlarla...

Önerilen Siteler