Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-11-2005, 22:02
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Burkay arkadaşımız; Aspartam ve Alümünyum ile birlikte;sitemizin müdavimi olan en aklı başında Mü'minlerdendir. Sevgili my-zone biraz komplo teorisi üretiyorsun gibi görüyorum.

Öte yandan; yukarıda adı geçen arkadaşları tenzih ederek- aydınlanma şehitlerimiz olan Kışlalı, Hablemitoğlu, Mumcu, Dursun, Emeç ve diğerleri örneğinde gördüğümüz gibi my-zone'un kuşkuları bütünüyle 'havadan nem kapmak' olarak da nitelenemez.

Ne acı ki; güvensiz, sevgisiz, marazi derecede şüpheci, paylaşımcılıktan uzak, husumetin körüklendiği, marazi derecede pragmatist, oportünist, çıkarcı, ferdi bir topluma dönüşüyoruz giderek.

Masumiyeti kaybediyoruz.
İçtenliği kaybediyoruz. Sevgiyi kaybediyoruz. Halbuki bunlarsız insan olamayız ki..

‘Barışı sabote etmek için Türklerle savaştık. Öldük ve öldürdük… Sevr Antlaşması ve ‘büyük Ermenistan’ hayali gözlerimizi kör etti. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık… Tehcir doğruydu ve gerekliydi…’

''Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. ''
Ovanes Kaçaznuni (Ermenistan'ın 1. Başbakanı)
Alt 11-11-2005, 22:08
burkay
Üye Değil

EGER BEN INSANLARI KORKUDUYSAM BU FIKRIMLE KI BEN INSANLARI TANIMAK ISTEDIM YÜZ YÜZE ... BU BASLIGI HIÇ GÖRMEMIS SAY SIL OZAMAN MUTEZILE ... BEN BENIM ISLAM DINIMIN KORKULACAK DIN OLMIYACAGINI SAVUNUYORUM ... BUNLARIN OLUCAGINI DÜSÜNMEDIM KIMSEYI ZOR DURUMDA BIRAKMAK ISTEMEDIM .. NE KOMPLO KURARIM NEDE KURMASINA IZIN VERIRIM ... HEPIMIZ BU DÜNYA ÜZERINDE YASIYORUZ ... FIKIRLERIMIZ UYMAYA BILIR AMA SAYGISIZ BIR DÜNYA DÜSÜNEMIYORUM ...
Alt 11-11-2005, 22:14
my-zone my-zone isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bu konu hassas bir konu. o yüzden hiçbir ihtimali gözardı etmemek gerekir. ayrıca illaki biriyle kamerali iletişim kurmak istiyorsan. ikna ettiğin bir kişiyle msn messenger , yahoo messenger veya herhangibir program vasıtasıyla görüntülü diyalog kurabilirsin. ancak şahsen ben bu site altındaki hiçkimseyle öyle bir diyalog kurmam
Alt 11-11-2005, 22:24
burkay
Üye Değil

SENIN GÖRÜSÜNDÜR SAYGI GÖSTERIRIM ... ZATEN BEN GÖRMEK ISTEDIGIM ZATLARIN ISIMLERINI VERMISDIM ... GENEDE DÜSÜNCELERINE SAYGILIYIM ... ISLAMDA HERKEZ SENI ÖLDÜRMEYE KALKSA EN SON BEN OLURDUM ... SELAMLAR ... VE BELKI OZAMAN BEN SENI ÖLDÜRMEDEN SEN BENI ÖLDÜRÜRDÜN ...
Alt 11-11-2005, 22:28
my-zone my-zone isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dilin kemiği yoktur. her ne söylüyorsan boş . benim sana tavsiyem bu son yazdığını gerçek yaşantında uygulaman. yoksa herkes ben şöyleyim ben böyleyim der.
Alt 11-11-2005, 22:30
Üye Değil

insanların birbirlerini görmesinin bir anlamı yok bence. şekilsel bir konu değil tartıştıklarımız. kafalar da resim olmasa da olur. kendinin görünmesini çok isteyen avatarına koysun resmini(ki başka birinin de resmini koymadığını bilemeyiz)
Alt 11-11-2005, 22:33
burkay
Üye Değil

BUYÜZDEN GÖRMEK ISTEMISTIM ...
Alt 24-11-2005, 18:38
rutkay rutkay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ateistler öyle çok ta gizli saklı yaşamıyorlar sanılanın tersine.Tüm ateistler yakın çevrelerinde ateist olarak tanınırlar ve dinler üzerine düşüncelerini çok açık ifade ederler.Ancak sosyal olarak islami kuşatma altında olan bir ülkede ateistlerin yada genel çizginin dışında kalan bir başka düşüncenin kendini her koşulda her yerde ifade edilmesi mümkün değil.
Neden mümkün değil ? Sitenin adını taşıyan güzel insan buna örnek..
İnsan gibi görünme vasfı dışında hiç bir insani vasıf taşımayan onca atık organizmanın at oynattığı sanal ortamda hiç kimse kendini belirgin bir zorunluluk yokken deşifre etmek istemez..Ama kontrollü katılımın sağlandığı platformarda pek çok ateistte düşücelerini ifade etmekten ve fiilen boy göstermekten çekinmeyecektir.Yakın tarihimiz onur ve erdem konusunda rüştünü ispat etmiş pek çok aydınla doludur.(adlarını hatırlamayan varmı?) Ve kitapçı rafları dinlerle hesaplaşan yüzlerce güzel insanın yapıtlarıyla dolu..Aydınlığın lehine boy hedefi olunacaksa bunu seve seve kabul edenler dün olduğu gibi bugünde çıkacaktır...Konuyu korkmak ve korkmamak gibi sığ bir ikileme soktuğunuzda soru şu olur; Ya sen ey müslüman kardeş,namaz kılanın alçakça pusularda vurulduğu,camiye gidenin içinde diri diri yakıldığı,muhammedin adını andığın anda hakarete uğradığın bir ülkede yaşıyor olsaydın bir kez olsun arkana bakmadan cümlene başlarmıydın..Ve arkana bakman seni korkakmı yapardı ?

Önerilen Siteler