Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Felsefe > Etik, Estetik, Sanat, Politika, Bilim & Eğitim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-12-2010, 12:17
´´asanda , hasanda ´´ ´´asanda , hasanda ´´ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

´´asanda , hasanda ´´ - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Bir varlık olarak insanın doğa ve evrendeki yeri nedir? Lütfen yardım

Abiler , ablalar bu ödevi uzun bi zamandır araştırıyorum ama kesin bir bulguya ulaşamadım.Sonucunda not alacağım. Sizler bana yardım ederseniz bu işin üstesinden geleceğim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Saygılar...
Alt 19-12-2010, 12:23
´´asanda , hasanda ´´ ´´asanda , hasanda ´´ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

İsterseniz , sizde bu sorun cevabı varsa kopyala yapıştırda yapabilirisiniz. Sizlere güveniyorum. Müslüman kardeşler müslüman olmayan kardeşler. Lütfen yardım!
Alt 19-12-2010, 13:23
EL_AkSa_ŞeHidLeRi EL_AkSa_ŞeHidLeRi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

soruna yanlış yerde cevap arıyorsun, herkes kendi inancı doğrultusunda cevap vereceğinden cevaplar uzar gider, cevap verenler gider başkaları gelir ama bu kısır döngü hep devam eder, ve sen cevap alamadığınla kalırsın..
Alt 19-12-2010, 15:10
selanikli selanikli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

emre94´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Abiler , ablalar bu ödevi uzun bi zamandır araştırıyorum ama kesin bir bulguya ulaşamadım.Sonucunda not alacağım. Sizler bana yardım ederseniz bu işin üstesinden geleceğim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Saygılar...

Aşağıdaki bilgiler sanırım işine yarar:

Evrende 200 milyar galaksi var.
Her galakside yüzmilyarlarca yıldız var.
Evrende hergün bir yerlerde bir yıldız ömrünü tamamlayıp patlayarak yok olurken, başka bir yerde başka bir yıldız doğumu görülüyor.
Evrenin sınırları bulunabilmiş değil. İnsan ölçülerine göre rahatlıkla sonsuz büyüklükte diyebiliriz.
Bu durumda dünyamız, dünyanın bütün kumsallarındaki kum tanelerinden sadece bir tanesi gibi düşünülebilir.
Ve evren hala genişliyor, galaksiler birbirinden uzaklaşıyor. Daha da ilginci, giderek daha da hızla uzaklaşıyor.
Bir başka bilgi de şu ki; her 100 milyon yılda bir dünya üzerinde 25kg dan ağır canlı kalmayacak şekilde felaketler yaşanmış. (Göktaşı düşmesi, büyük yanardağ patlamaları, yakınlarda patlayan bir yıldızın radyasyonu vb. gibi sebeplerle)
Ve insan da dahil olmak üzere tüm canlılar karbon atomundan oluşmuştur.
Bana sorarsan, evrende insan bir hiçtir.
Kendimizi dev aynasında görmeye ve ölümü yenmeye çalışıyoruz hepsi bundan ibaret.
Umarım işine yarar.

Yarin yanağından gayrı, her yerde, her şeyde, hep beraber demek için.
Alt 20-12-2010, 17:40
Üyeliğini Sonlandırmış

Yani arkadaşlar ben sizleri gerçekten anlamıyorum. Ya sadece bi soru yazdım 2 tane cevap geldi.

Ama millet öyle saçma sapan bi konu açsa hepiniz çullaşırsınız. Bu nasıl birşeydir ya.

Sayfam 50 kere tıklanmış size sesleniyorum o 50 kere tıklayanlar. Giripte 5 10 satır bişiler yazamazmısınız. Ama boş boş şeyler olduğu zaman amannn hemen bir yorum yazım. Sizleri gerçkten kınıyorum.

Hani bu site birlik ve beraberlik forumuydu. Ama nerdeeeeeeeeeeeeeeeee.. Gerçekten hepsi boş. yazuk gerçekten yazık.

Ben deist kimliğimi başka sitelerdende yansıtabilirim artık size ihtiyacım yok.

Sayın editörler lütfen kaydımı felan hepsini silin. Bı forumda gözükmek istemiyorum. Nedenini üstte yazdım. Herkez kendi çıkarlarını düşünüyor. Lanet olsun!!!!!!!!!!!!!
Alt 20-12-2010, 18:01
ha_babam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ha_babam ha_babam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Sayın emre94 kardeşim; eğer insan olarak kendi varlığını sorguluyorsan dikkat et evrende ve uzayda var olan ne ise onları hep araştıran,sorgulayan,düşünebilen yegane varlık kimdir tabiki insandır..buradan düşünmeliyizki inanmasanda,bütün oluşan(yaratılan) varlıklar kimin için insan içindir...yoksa insan olmasaydı bütün bu varlıklar neyi isbat edecekti,onların güzelliği,çirkinliği,olağanüstülüğü kimi enterese ederdiki...onun için insan evrende yaratılan en faziletli varlıktır.derim.

Gaye Ölmeden önce Ölebilmek..
Alt 20-12-2010, 18:26
Bilge Engin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilge Engin Bilge Engin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İnsan; herbiri ortalama 300 milyar yıldızlı 200 milyar yıldız sistemlerinden samanyolu yıldız sisteminin içerisindeki güneş yıldızının dünya gezegenindeki yüksek primattır.
beyin gelişimi ve el becerileri en üstün olan primattır.
tüm hayvanlar gibi doğar, büyür, çoğalır ve ölür. Hayvandan bir farkı olabilmesi için bir fark yaratası lazımdır, yoksa ha insan demişsin ha eşek demişsin bir farkı yoktur.
Yeryüzündeki en megolaman canlıdır, zira dünyadaki ve evrendeki herşeyin kendisi için yaratıldığına inanır.
Şekil verme ve yenilik yaratma konusunda becerileri geliştiği için evrenin de kendisinin yaptığı gibi bir varlık tarafından yapıldığına inanır.
Ha bi de eklemek gerek zevk için öldüren tek hayvandır.
Alt 21-12-2010, 11:03
hackercesur hackercesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Biz ve evren hepsi bir hologram. Yani hiçiz...
Alt 22-12-2010, 12:17
kaanuni kaanuni isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Varlık olmayarak insanın doğada ve evrende yeri var mıdır?
Evren ve doğa birbirinden ayrı mıdır?
Yer dediğiniz dünyadadır.
Şimdilik.
Alt 22-12-2010, 17:28
ha_babam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ha_babam ha_babam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

kaanuni´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Varlık olmayarak insanın doğada ve evrende yeri var mıdır?
Evren ve doğa birbirinden ayrı mıdır?
Yer dediğiniz dünyadadır.
Şimdilik.
İnsan Evrenin merkezindedir ki, dünyanın kendi ekseni çevresinde dönmekte olduğunu keşfedende odur...

Gaye Ölmeden önce Ölebilmek..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil