Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-04-2015, 00:05
gur91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gur91 gur91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Telefonda annemle konuşurken tekrar ne zaman namaza başlayacaksın dedi bende ne namazı anne bir daha hiç kılmayacağım , oruç felanda tutmayacağım dedim sonra şok oldu işte ne diyorsun şu anda kalbimden vurulmuşa döndüm biz elhamdüllillah müslümanız felan dedi , dedim ki hiç televizyon izlemiyor musunuz insanları yakıyorlar bizene onlardan biz peygamberimizin gösterdiğine uyarız dedi , dedim ki ben okudum onlarda farklı şeyler yapmamışlar sen ne okudun ne yapmışlar felan filan sen gelince konuşuruz telefonda konuşmayalım dedi , dedim boşver hayat benim hayatım vs vs
Moralim bozuldu , kazandığım huzuru yavaş yavaş kaybetmeye başladım , derslere de odaklanamıyorum din geliyor sürekli aklıma sanki yanlış bir şey yapıyormuşum gibi onca okuduğum yaşadığım şey bir anda siliniyor aklımdan akademisyen olmak istiyorum çok sıkı çalışmam gerekiyor ama bir türlü konsantre olamıyorum kendimi hiç iyi hissetmiyorum bu aralar...
Alt 19-04-2015, 00:15
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Sevgili gur 91,
Senin nasil dusundugunu onlarin da bilmesine gerek yok; Sacmaligina inandigin bir dinin sartlarini yerine getirmemen gayet normal. Ailenin anlamasini beklemeyecek kadar ogrenmis olmalisin bu sitede, huzurla derslerine calis ve gecmisi degil, gelecegi dusun. Aileni uzmemek istiyorsan evet de ve bildigini yap. Bu hem onlari, hem de senin sevinmene neden olacaktir. Riyakarlik degil, olgunluk olarak bak olaya derim.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 19-04-2015, 00:28
Lep Lep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

gur91´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Telefonda annemle konuşurken tekrar ne zaman namaza başlayacaksın dedi bende ne namazı anne bir daha hiç kılmayacağım , oruç felanda tutmayacağım dedim sonra şok oldu işte ne diyorsun şu anda kalbimden vurulmuşa döndüm biz elhamdüllillah müslümanız felan dedi , dedim ki hiç televizyon izlemiyor musunuz insanları yakıyorlar bizene onlardan biz peygamberimizin gösterdiğine uyarız dedi , dedim ki ben okudum onlarda farklı şeyler yapmamışlar sen ne okudun ne yapmışlar felan filan sen gelince konuşuruz telefonda konuşmayalım dedi , dedim boşver hayat benim hayatım vs vs
Moralim bozuldu , kazandığım huzuru yavaş yavaş kaybetmeye başladım , derslere de odaklanamıyorum din geliyor sürekli aklıma sanki yanlış bir şey yapıyormuşum gibi onca okuduğum yaşadığım şey bir anda siliniyor aklımdan akademisyen olmak istiyorum çok sıkı çalışmam gerekiyor ama bir türlü konsantre olamıyorum kendimi hiç iyi hissetmiyorum bu aralar...
Bana göre Annene bunu anlatmakla hata ettin kardeşim. Annen inançlı bir insan anladıgım. O yalnızca üzülecek. İnancı açısından senin durumunu düşündükçe daha da kötüsü hergün üzülecek. Yaşını almış dindar ihtiyar bir kadının zararsız dünyasını yıkmamak ve bazı gerçekleri gizlemek belki de daha doğrudur. Bence bi süre din üzerine araştırmalarına ara ver. Yalnız odaklanman gerekene odaklan. Sosyal yaşamını canlandır. Varoluşsal sorular üzerine düşünmeye ara vermen gerektiğini yineliyorum zira sordugun soruları ve aradıgın cevapları biliyorum ve sen tatmin edici bir cevap bulamayacaksın ve bulamadıkça da daha derin bir boşluğa sürekleneceksin. Bu tarz platformlar insanları daha üstün bir bilinçe ulaştırmak için kuruluyor içindeki yalanlarla dolan dolulugu boşalttıgın bir yer ancak dolduracağın yer gerçek hayatın kendisi. Sanal alem kitaplar ateizm ya da dinler değil. İyi dostlar biraz şarap ya da tercihine göre.. iyi bir hayat arkadaşı güzel bir kariyer doğa vs..Kısacası buraya daha az zaman ayırmanı öneririm şimdilik

Konu Lep tarafından (19-04-2015 Saat 00:35 ) değiştirilmiştir.
Alt 19-04-2015, 00:33
Üye

vartor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili gur 91,
Senin nasil dusundugunu onlarin da bilmesine gerek yok; Sacmaligina inandigin bir dinin sartlarini yerine getirmemen gayet normal. Ailenin anlamasini beklemeyecek kadar ogrenmis olmalisin bu sitede, huzurla derslerine calis ve gecmisi degil, gelecegi dusun. Aileni uzmemek istiyorsan evet de ve bildigini yap. Bu hem onlari, hem de senin sevinmene neden olacaktir. Riyakarlik degil, olgunluk olarak bak olaya derim.
Namaz kılmayacağım , oruçta tutmayacağım bunların muhabbeti geçecek kesinlikle , buralarda ateist orucu tutan bir arkadaş vardı öyle mi yapsam napsam riyakarlık olarak görmem zaten , kime riyakarlık yapacaz müslüman olmak insana hakaret bir kere
Şu zihnime hakim olup derslere odaklansam yeter bana , gerisini halletmeye çalışacağım artık bir şekilde..
Alt 19-04-2015, 00:47
Üye

Lep´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bana göre Annene bunu anlatmakla hata ettin kardeşim. Annen inançlı bir insan anladıgım. O yalnızca üzülecek. İnancı açısından senin durumunu düşündükçe daha da kötüsü hergün üzülecek. Yaşını almış dindar ihtiyar bir kadının zararsız dünyasını yıkmamak ve bazı gerçekleri gizlemek belki de daha doğrudur. Bence bi süre din üzerine araştırmalarına ara ver. Yalnız odaklanman gerekene odaklan. Sosyal yaşamını canlandır. Varoluşsal sorular üzerine düşünmeye ara vermen gerektiğini yineliyorum zira sordugun soruları ve aradıgın cevapları biliyorum ve sen tatmin edici bir cevap bulamayacaksın ve bulamadıkça da daha derin bir boşluğa sürekleneceksin. Bu tarz platformlar insanları daha üstün bir bilinçe ulaştırmak için kuruluyor içindeki yalanlarla dolan dolulugu boşalttıgın bir yer ancak dolduracağın yer gerçek hayatın kendisi. Sanal alem kitaplar ateizm ya da dinler değil. İyi dostlar biraz şarap ya da tercihine göre.. iyi bir hayat arkadaşı güzel bir kariyer doğa vs..Kısacası buraya daha az zaman ayırmanı öneririm şimdilik
Hata ettiğimin farkındayım daha önce karar vermiştim hiçbir şey söylemeyeceğim diye ama hiçbir ibadeti felan da yapmayacağım , dinin hiçbir yanlışını anlatmayacağım bir orta yol bulacağım bir şekilde..
Boşluk konusuna gelince Tanrıya inanmaya devam edeceğim heralde zaten bu saçmalıklardan öncesine kadar Tanrı kavramıyla aram iyiydi belli bir süre bunları görmeme rağmen beni dinde tutanda buydu bu saçmalıklardan sonra Tanrı kavramıyla da aram bozuldu ya ne diyeceğimi şaşırdım öyle işte bencede ara vermem lazım biraz..
Alt 19-04-2015, 01:36
Lep Lep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben de içimi dökeyim biraz..

Okul bitti ve işsizim. Askeri sınavları kazandım. Aslında hiç arzum yok bu mesleğe ama başka çarem de yok gibi. Alanım kpss ile değerlendirilemiyor düz memurluk ise zor. Karar verme aşamasındayım ve kararsızım. Ordu ise başlarken on yıllık sözleşmeyle seni kendine bağlıyor. Sonrasında yaşanacak bir geri dönüş yok kısacası.

Nolacak bu ülkenin hali ))
Alt 19-04-2015, 12:02
Vefik Sami Vefik Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Lep´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben de içimi dökeyim biraz..

Okul bitti ve işsizim. Askeri sınavları kazandım. Aslında hiç arzum yok bu mesleğe ama başka çarem de yok gibi. Alanım kpss ile değerlendirilemiyor düz memurluk ise zor. Karar verme aşamasındayım ve kararsızım. Ordu ise başlarken on yıllık sözleşmeyle seni kendine bağlıyor. Sonrasında yaşanacak bir geri dönüş yok kısacası.

Nolacak bu ülkenin hali ))
İş bulma noktasında geçerli alternatiflerin var ise, askerlik meslek olarak tercih edilebilir değil.
Ama; ufukta başkaca da bir iş görünmüyorsa fırsatı kaçırma derim.

Çünki; işsizlikten daha kötü/berbat bir "meslek" yok.

Uzun süre işsiz gezersen, en "candan/samimi" zannettiğin "dost"(!)ların dahi seninle kerşılaştıklarında görmezden gelirler.

Konu Vefik Sami tarafından (19-04-2015 Saat 12:07 ) değiştirilmiştir.
Alt 19-08-2021, 21:52
Barlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Barlas Barlas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Pazar günü dahil her gün it gibi çalış, dükkanı ayakta tutmalısın yoksa aç kalır-sürünürsün...

Dükkanın selameti için dışarıda yüzüne tükürmeye tenezzül etmeyeceğin kişilere, "Buyrun ağbi, buyrun abla, hoşgeldiniz" falan de...

Ticaret her geçen gün büyük sermayenin eline geçsin... Senin toptancıdan 14 TL'ye aldığın malı, büyük sermaye 12,5 TL'ye perakende satsın... Adın "kazıkçıya" çıkıversin...

İş dışında? Memleketin haline üzül, kendince mücadele et... Çocuklarına Afganistan gibi bir ülke bırakmamak için artık senelerdir okumaktan bıkıp usandığın Muhammed'in masallarını gene oku, gene araştır, gene bir şeyler çıkarmaya çalış, durmaksızın gene paylaş...

Ağa'ya laf edeme (çünkü Silivri'ye tatile gönderir). Bu içine otursun hep...

Yıllar geçtikçe hem kafanın hem de vücudunun performansı düşsün, hep 25'li yaşlarını ara...

......Hayat bu mu ulan?

Lânet olsun böyle hayata aslında...

Önerilen Siteler