Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Ateizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 30-10-2017, 22:29
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Nero´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hayır Ahlaksız, senin adına üzgünüm ama öyle olmayacak. Ateizm, kendi zıddı tükendikçe onunla birlikte azalıp bitecek. Ateizm bir tepki hareketi çünki.
Kesinlikle doğru, ancak bu ateizmin zaferi olduğunu da görmek gerek.
Alt 30-10-2017, 22:33
Nero Nero isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Nero;ateizm insanlığın bu konularda geleceği son nokta..Hem bu konulardaki gidişat,hem de bu konularda görüş belirten fütüristler bunun böyle olacağını söylüyor..
Gelecekte dine ve inanca yer yok..

Öyle olsaydı ben ateist kalırdım. Demek ki son nokta diye bir şey yok.

Gelişmede, değişmede son nokta olur mu? Olmaz. Hep daha ilerisi vardır. Onu da ben sizlere anlatmaya çalıştım.
Alt 30-10-2017, 22:46
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Nero;burada ben/sen yok..Senin ne olduğundan bahsetmiyorum..Gelecekten bahsediyorum..Gelecekten bahsetmek için de,bu konuların geçmişini bilmek lazım..

İnanç denilen süreç,en sonunda,eğer insanlığın bir geleceği varsa yok olacak..Gelişen teknoloji,ateizmi tek seçenek kılacak..Gelecekte robotların insanlığı mağlup etmesinden bile bahsedilen bugünlerde,ilkel inançlara insanların inanmaya devam edeceğini söylemek,tam bir dinozor kafasına sahip olmakla eşdeğerdir..Bu geri kafalılığa gelecekte yer yok..Bugün bu sinyaller veriliyor,görmek isteyen görür bunları..
Alt 30-10-2017, 22:51
Üyeliğini Sonlandırmış

Ahlaksız, mesela sen de Muhammed diye birinin yaşamadığına inanıyorsun. Ama yine de Muhammed'i yaptıklarından dolayı eleştiriyorsun!

Mesela fütüristler ne der bu konuda, sormak lâzım, gelecekte bu inanç nasıl bir şekle bürünebilir?
Alt 30-10-2017, 22:58
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Nero´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Öyle olsaydı ben ateist kalırdım. Demek ki son nokta diye bir şey yok.

Gelişmede, değişmede son nokta olur mu? Olmaz. Hep daha ilerisi vardır. Onu da ben sizlere anlatmaya çalıştım.
Gerçi Ahlaksız yerinde bir cevap vermiş ama ben de iki kelam edeyim.
Teizm öldüğünde ateizm de ölür, daha sonra başka gelişimler devam eder, burada anlaştık, lakin biz burada bir şeyin ölme noktasından bahsediyoruz, sen ise bahsedilen noktayı bırakıp ilerisine geçtin...
Alt 30-10-2017, 23:02
Üye

Nero;Ateist inanmaz..Ateistin lugatında inanma kelimesine yer yoktur..Ben Muhammed isimli islam peygamberinin tarihi bir kişi olmadığını söylüyorum..Bu bir hakikat,bir gerçek..%100 yani..Bu bir inanç değil..

İnanan insan,bilmeyen insandır..Bilen insan inanmaz..İnanan insan bilmez..!

Ben Muhammed'i eleştirmiyorum,islam dini hakkında yazılanları ortaya koyuyorum..Benim eleştirmek gibi bir amacım hiç olmadı..Kişi sevdiği şeyi eleştirir..Benim gibi insanlar islam hakkında menfi anlamda yazarken,bunu bir eleştiri olarak yapmazlar..Neyin ne olduğunu söylemek adına yaparlar..

Fütüristler gelecekte dine/inanca yer yok diyor..Bu konuda mutabakat bile var diyebiliriz..Doğal olan da bu..Güncel bir belgeselde de bu konudan bahsediliyor..Şu ara nat geoda dönen ''geleceğe doğru'' belgeseline bakabilirsin..
Bende fütürist olabilirim
Gelecekle ilgili tahminlerim genelde tutar..Mesela ''hdp barajı geçer'' demiştim,geçti
Ya da gezi sırasında ''evinizi dönün,bunlar sizi öldürür'' demiştim..Aynen dediklerim oldu..!
Alt 30-10-2017, 23:03
Üyeliğini Sonlandırmış

bilgivehis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gerçi Ahlaksız yerinde bir cevap vermiş ama ben de iki kelam edeyim.
Teizm öldüğünde ateizm de ölür, daha sonra başka gelişimler devam eder, burada anlaştık, lakin biz burada bir şeyin ölme noktasından bahsediyoruz, sen ise bahsedilen noktayı bırakıp ilerisine geçtin...

Hayır, teizm değil, geleneksel din algısı zayıfladıkça ateizm de zayıflar. Çünki ateizm teizme değil, 3 büyük dine tepki hareketidir. Teizm ise bu ıkisine tepkidir.

Teizm daha sonradır zaten.

Sıralama şöyle, geleneksel semavi dinler, ateizm, teizm ve agnostisizm. Veee new age dinler...
Alt 30-10-2017, 23:06
Üye

Nero;bu konularda hiçbirşey okumadın değil mi?
Teizm,ateizm,dinler tarihi,teoloji filan..Bir tane kitap okudun mu?
Sıralama filan yaptığına göre,biliyorsun bu işleri galiba
Alt 30-10-2017, 23:07
Üyeliğini Sonlandırmış

Ahlaksız, superman diye birisi yok, gerçekte hiç yaşamadı, bu bir film kahramanı. Ama superman neden gücünü herkese birden yardım etmek için kullanmıyor? Neden kendini o kıza gerçek kimliğiyle en başından tanıtmadı?
Alt 30-10-2017, 23:09
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Tanrıların çıkış noktası ortaktır. Ancak, insanın farklı coğrafyalara göç etmesi ve köklerini unutması ile birlikte dünyanın farklı bölgelerinde farklı "Tanrılar" meydana gelmiştir. Bu bakımdan birden fazla tanrı iddiasından bahsetmek, tek bir tanrıdan ve onun farklı isimlerinde bahsetmekten daha uygun olacaktır.

Ateizmin ortadan kalkacağı meselesine çok da katılmıyorum. Belki ortaya çıkışı tanrıların ortaya çıkışı gibi unutulacaktır ancak varlığını devam ettirecektir. Gelecekte de herkes birbirinden bağımsız olarak (şimdiki gibi) kendi ateizmini yaşamaya devam edecektir.

Dinler çoğunluğun korkusu ve azınlığın kurnazlığı üzerine kuruludur. (Stendhal)

SERBEST KALEM

Önerilen Siteler