Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-01-2005, 19:01
Üye Değil

Ahmet kardes.

Kusura bakma belki biraz kirici oldum.Her seye ragmen sen kotu bir insan degilsin.Dusuncelerine katildigim bir cok noktalar var.Benim ilestirim sadece tarzina oldu sana degil.

Bu forum bendede aliskanlik yapti.Hepinizle yakinlastim.Isin ilginc tarafi fikirlerimizin disinda ateist,inanan ayrimi yapamiyorum artik.Bence burasi cok onemli.Baska forumlarada goz attim.Ama burasi bir baska.

Benim senden tek ricam elestirilerimi dikkate alman.Bence sen iyisin ve bir cok ateist arkadasiminda bu dusuncede oldugu kanisindayim.Oyle degilmi ngcoskun kardes.Ayrica kirici olmus olmaktan dolayi ozur diliyorum.

Ortak noktalarda bulusmak dilegiyle.
Alt 18-01-2005, 20:25
ngcoskun ngcoskun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Benim senden tek ricam elestirilerimi dikkate alman.Bence sen iyisin ve bir cok ateist arkadasiminda bu dusuncede oldugu kanisindayim.Oyle degilmi ngcoskun kardes.Ayrica kirici olmus olmaktan dolayi ozur diliyorum.
Yeni arkadaşım burda bir ara buluculuk yapmış sağolsun.evet iyisin ahmet.ama seni dikkate alabilmemiz için sataşmak propaganda yapmak yerine daha uygun bir uslub takınman gerekiyor.burda inanan birçok insanla çok iyi diyologlarla çok iyi konular tartıştığımız olmuştur.mesela yeni ile görüşlerimiz çok farklıdır ama hiçbir zaman birbirimizi kırmamışızdır.yanılıyormuyum YENİ.Yeni''nin uzattığı bu barış çubuğunu ben tuttum AHMET top sende..........

Gerçeklikle karşılaştırıldığında, bilimde vardığımız düzey ilkeldir, çocuk oyuncağıdır.Ama sahip olduğumuz en değerli şey de odur.
ALBERT EINSTEIN
Alt 05-11-2017, 22:12
Mudiban Çivitgorz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mudiban Çivitgorz Mudiban Çivitgorz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevinsem mi, üzülsem mi bilemedim. Evrim teorisi bir kez daha çöktü hemde sağlam çöktü. İnsanlığın doğu Afrika'dan dünyaya yayıldığı fikri yeni bir araştırmaya göre artık geçerli değil. Profesör Jean Jacques Hublin "evrim teorisi tamamen çöktü. artık ilk insanların ortaya çıkış hikayesini baştan yazmamız gerekecek" dedi. Çünkü Almanya'da paleontologlar, insanlık tarihinin evrim teorisi izahıyla çelişen 9.7 milyon yıllık fosilleşmiş dişler buldu. Çöken evrim teorisine göre fosil dişler, birkaç milyon yıl sonra Afrika'da ortaya çıkacak bir türe ait. Ama celle celalühü'nün hikmetinden sual olunmaz; 9.7 milyon yıllık fosilleşmiş dişler, birkaç milyon yıl önceden Almanya'da varlarmış zaten.
Alt 05-11-2017, 22:44
Karaiskakis Karaiskakis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Mudiban Çivitgorz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevinsem mi, üzülsem mi bilemedim. Evrim teorisi bir kez daha çöktü hemde sağlam çöktü. İnsanlığın doğu Afrika'dan dünyaya yayıldığı fikri yeni bir araştırmaya göre artık geçerli değil. Profesör Jean Jacques Hublin "evrim teorisi tamamen çöktü. artık ilk insanların ortaya çıkış hikayesini baştan yazmamız gerekecek" dedi. Çünkü Almanya'da paleontologlar, insanlık tarihinin evrim teorisi izahıyla çelişen 9.7 milyon yıllık fosilleşmiş dişler buldu. Çöken evrim teorisine göre fosil dişler, birkaç milyon yıl sonra Afrika'da ortaya çıkacak bir türe ait. Ama celle celalühü'nün hikmetinden sual olunmaz; 9.7 milyon yıllık fosilleşmiş dişler, birkaç milyon yıl önceden Almanya'da varlarmış zaten.
9 milyon yıllık fosil olmaz kardeşim. Çünkü, peygamber efendimizin bir hadisi kutsisinde belirttiği gibi dünyanın yaşı 7000 yıldır. Dolayısıyla 9 milyon yıllık fosil diye bir şey olmaz, olamaz. Peki bu fosiller neyin nesi diyeceksin. Bu fosilleri Allah bizim imanımızı denemek için oraya koydu. Amacı bu fosillere bakarak kimin imandan sapacağını, kimin ise bunların gerçek olmadığını söyleyeceğini görmekti. Ve ne yazık ki çoğu atayist bu sınavı başarı ile geçemiyor ve bu fosillere bakarak dünyanın milyarlarca yıllık olduğu, yaratılışın olmadığı gibi saçma sapan fikirler üretiyorlar. Allah onları affetsin.

Burada da Şeyh Nazım Kıbrısi Hazretleri (Allah onu şefaatçimiz eylesin) dünyanın yaşı hakkında ilmi bilgiler veriyor. İzlemeni tavsiye ederim;

Alt 06-11-2017, 01:47
Engse Hohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Engse Hohol Engse Hohol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

"Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler" adlı betiğin yazarı Sinan Canan dan,
Aklı karışık Müslümanlar için (minik) bir Evrim kılavuzu.

Evrim bir olgudur, açık bir vakia'dır. Dışarı bakınca canlılık hakkında görebileceğiniz tek izahtır. Yerçekimi gibi kanun diye bildiğimiz ne varsa, neredeyse tamamı teorilerden ibarettir. Dr. Aziz Sancar hocamızın "ben müslümanım ve evrim olsun olmasın fark etmez; bunu devlet meselesi yapmak ve üzerinde kavga etmek saçmadır" mealindeki sözleri açık bir şekilde bilgili bir müslümanın evrim ile hiç bir sorunu olamayacağının altını çizer. Evrimi ve evrendeki yerini anlamayan insan her devirde saçmalar. Cehalet yüzyıllardır her dönemde en büyük düşmanımızdı, bu gün de taammüden cehalet maalesef bizi bilgi deryasının ortasında cahil bırakabiliyor.

Ankebut 20'de denilir ki: Yeryüzünde gezip dolaşın da Allah ilk baştan nasıl yaratmış bir bakın. İşte Allah bundan sonra ahiret hayatını da yaratacaktır.

Evrim meselesini çözmeden yüzyıllardır süren uykumuzdan uyanamayacağımıza kaniyim. 1980'lere dek Türkiye'de insanların evrim görüşü ile doğru dürüst bir sorunu ve derdi yokken, ne oldu da 1980'den sonra kaotlik kilisesinin söylemlerinin aynısını benimseyiverdik?

islamın yıkıma uğraması karşısında müslümanların, el-lah'ı ayakta tutundurabilmek için yalanlar söylemeleri kaçınılmazdır. hohol : aesir
Alt 06-11-2017, 05:59
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Mudiban Çivitgorz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evrim teorisi, insanlığın nereden yayıldığı değildir, kullandığın cümlelere bak, çöken evrim teorisine göre

Vaktim yok ama ne olursunuz, mantık safsatalarından artık kurtulun.
Evrim teorisi esasında, doğadaki, hareket ve değişimlerle ve bu hareket, değişimlerin form-yapı ve organzizmalarda da meydana getirdiği değişimlerin kavranmasıyla ve açıklanmasıyla(teori) ilgilidir.

İlk insan nerede ortaya çıktı, evrim teroisinin sorunu değildir özünde, ama ilk insanın nerede çıktığına dair arkeolojik vb araştırmalarda, bulguların, fosillerin, yine evrim alanı gibi tarih alanında da kullanılması, bu alanda bütünsel bir birliktelik sağlıyor o kadar, yoksa evrim teorisi demek, ilk insan nerede ortaya çıktı gibi tarihsel bir sorunu açıklamak için değildir.

İnsanın ilk nerede ortaya çıktığı özünde evrimin sorunu değildir(TARİHİN SORUNUDUR), çünkü evrim insanın ilk nerede ortaya çıktığıyla değil, insanın süreç içerisinde ne kadar değiştiğiyle ilgilidir, lakin konu biyolojik tarihide gerektirdiği için, bilim insanları, insanlığın ilk nerede oluştuğuyla ilgilide çalışma yürütür, aslında bu çalışmanın evrim olgusuyla ilgisi, alaksı yoktur, işin bu tür spesifik detayları tarihseldir...

Bu kadar basit ama bu kadar basit kaba, koca ayrıntıları neden göremiyoruz, bilmiyorum demeyeceğim, biliyorum, çünkü mantıklaınız dumura uğramış, doğru işlemiyor hepsi bu.

Basit bir biçimde dile getirdim, meseleler böyle alakasız safsatalara genellenince, üzerinde kafa yormak dahi vakit israfından, heleki birde safsatalı yargı oluşturma yanlışına düşmüşsek, kendi, kendimize hiç bir değeri, anlamı olmayan, muhatabı, karşılığı olmayan, yalan-yanlış boş yargılar, inançlar üretmekten öte anlam taşımıyor.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 07-11-2017, 21:38
VraeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
VraeL VraeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Evrim teorisi insanlığın nereden yayıldığını değil, canlıların zaman içinde değişime uğrayıp uğramadığı inceler.
İnsanlığın nereden yayıldığını ve benzeri konuları antropolojinin alt konularıdır.
İnsanlığın afrikadan yayıldığı ise sadece antropologların uzun süredir kabul ettiği bir konudur.
Yeni bulgular ışığında bu bilgi değişir veya değişmez, bunun canlıların evrimleşip evrimleşmediği ile alakası yoktur.

İnsan türü de dahil olmakta birlikte
dünyadaki canlıların evrimleştiği çoktan kabul edildiği için
evrim teorisi tarih olmuş ve yerin evrim "kuramı" gelmiştir.
Evrim artık bir teori değil, Kuramdır.
Kısacası,
Arkadaş haklı aslında. Teori Out, Kuram İn (.
Alt 12-11-2017, 00:04
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Gazetelerin okuyucu çekmek adına kullandıkları dil nedeni ile bilim okuma konusunda zaten isteksiz ve yeteneksiz olan yurdum insanı, daha konuyu anlamadan atlıyor. Söz konusu habere göre evrim teorisi çöktü denemez. İnsanlık tarihinin yeniden gözden geçirilmesi gerekir denilir. Bu ikisi birbirinden farklı şeylerdir.

Dinler çoğunluğun korkusu ve azınlığın kurnazlığı üzerine kuruludur. (Stendhal)

SERBEST KALEM

Önerilen Siteler