Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-06-2011, 00:16
Greatestlieevertold Greatestlieevertold isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

"Ancak “hisler kalbe aittir, şu duygular akla aittir, şunlar istidat manasındadır” gibi kesin sınırlar çizmek zordur. Meselâ, sevgi bir histir. Bu yönüyle vicdanla ilgisi vardır, ama sevmenin, korkmanın, inanmanın kalple ilgili fonksiyonlar olduğu düşünüldüğünde bunları kalpten ayrı düşünemeyiz."

malesef 1400 sene önce bu yazılanlara evet doğru diyebilirdik ama kesinlikle safsatadan ibarettir bu yazı.

bu yazıda buna benzer diğer bütün kısımlar aynı şekilde insanın genel anatomisini inkar etmektir.

shis diye anlandırığınız herşeye beyniniz ile anlam yüklediğinizi unutmayın. ne kalbi ne karaciğeri ne de böbreği alakasız bir şekilde, sırf deyim olarak geçiyor diye ilişkilendirmeye çalışmayın. evet aşık olduğun insanın yanında miden şöyle oluyo, kalbin küt küt atıyo vs.. diyebilirsin ama biraz düşünürsen ve araştırırsan aslında beynin sayesinde salgıladıkların ile bunları hissediyorsun. ve en sonunda gene herşeyin son çeviri kısmı beyinde bitiyor. yani aslında örnekte gereksiz kalıyor. beyinde başlayıp beyinde bitiyor.

şimdi sen ama ben inanmıyorum bence bu yazılanlar doğru dersen, o zaman malesef bende büyük ihtimal söylecek söz bulmakta zorlanırım. üzülürüm ayrıca. üzmeyin beni lütfen.
Alt 05-06-2011, 00:37
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ateşdemir arkadaşım İd nedir biliyorum Sen söyleyememişsin İçimizdeki çocuk diye bazı psikologların iddia ettiği Genelde ise içimizdeki hayvan yani .Buradan bir tartışma yürütebilmeniz sadece bilimin terminolojisiyle mümkün olur Akademik bir tartışma olur Akademik tartışmada Mitlere yer yoktur İdi baskılayan Süper egonun Sadist sapık hoş görüsüz sübyancı teist bir yaklaşım olması İdi Tmarhaneye deli olarak Hapishaneye Sapık katil olarak yollar .Yinede bu konuda Bilim adına konuşması gereken gerçek bilimciler ilgilenirse doğrusu yapılmış olur.Burada hy cahilinin uydurduğu Teorileri kasdetmediğimi anlamış olmalısınız.İyi insan olmak için din gereksizdir .Dindar olmak için Akıl gereksizdir Korkak ve şehvet düşkünlüğü yeterlidir Sizin bu açmazdan çıkabilecek bir insan olduğunuzu düşünüyorum esenlikler
Alt 05-06-2011, 01:17
atesvedemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
atesvedemir atesvedemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın gega
Testisler bebek daha anne karnında iken bebeğin karın boşluğunda bel ve kaburga kemiklerinin arasında oluşur. Doğuma yakın zamanda bildiğiniz yerine doğru göç eder.
selamlar.

Gerçek GÜNEŞ gibidir, birine kendini gösterip ötekinden gizlenmez.

Konu atesvedemir tarafından (05-06-2011 Saat 01:23 ) değiştirilmiştir.
Alt 05-06-2011, 01:45
Greatestlieevertold Greatestlieevertold isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

"Sayın çakırcalı sizinle iddiaya girelim, size spermin ve spermi oluşturan hücrelerin gerçekte pek bilinmese de bel ile kaburga kemikleri arasından çıktığını kanıtlarsam"

atesvedemir bunlar senin cümlelerin. sen bu sözleri söyledikten sonra (türkçem süper değildir belki ben yanlış anlıyorum) insanın aklına ne geliyor? anne karnındaki bebeğin gelişimi ile spermin bel ile kaburga kemikleri arasından çıkması ne alakadır?

yanlış anlamayın ama bu yaptığınız aynı kuranı alıp arka kısmından anlayıp ve anlatıp bişeyler kanıtlamaya çalışmak ile aynı şey.

"Testisler bebek daha anne karnında iken bebeğin karın boşluğunda bel ve kaburga kemiklerinin arasında oluşur. Doğuma yakın zamanda bildiğiniz yerine doğru göç eder.
selamlar."

bu konuda bir bilgim yok, ceninin gelişim aşamasını düşündüğümüzde olabilecek birşey. ama asıl merak ettiğim alakasız birşeyi neden yazma gereği duydunuz? mucizemidir bu hayırdır?
Alt 05-06-2011, 01:45
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

atesvedemir´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın gega
Testisler bebek daha anne karnında iken bebeğin karın boşluğunda bel ve kaburga kemiklerinin arasında oluşur. Doğuma yakın zamanda bildiğiniz yerine doğru göç eder.
selamlar.
Sevgili kardeşim yazımda Testislerdiye bir şey yoktur teist dedim yanlış anlamışsınız esenlikler
Alt 08-06-2011, 20:51
çakırcalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
çakırcalı çakırcalı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

gega´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
...
... Çakırcalı kuranı teyit eden bir hadis getirmiş Sana tavsiyem Bana sataş ona sataşma senin krallarına ders verecek bir insanla konuşuyorsun.Destur de çarpılırsın
Estağfirullah kardeşim, ne kimseye sataşmaya, ne de kimsenin sataşmalarına, ne de kimseye ders vermeye niyetliyim. Forumlardaki paylaşımlarımı c/p alıp toparlamak için bir iki gün girmek zorunda kaldım, gelmişken bir iki inanırı da dürteyim bari dedim. Huylu huyundan vazgeçmiyor, ne de olsa..

Sağlıcakla kalın...

En acımasız zalimler, kafası kesilmedik mazlumlar arasından çıkar.
Alt 08-06-2011, 21:24
limit limit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Duyguların kalbi etkilediği bir gerçek duygusal hafıza olmasa IQ hiç bgir işe yaramaz karakteri belirleyen şey duygulardır duygusal bir problem yaşayan kişi psikolojikmen sorunlu kabul edilir aşık olmak gibi aşırı duygusallık insana çeşitli çılgınlıklar yaptırır.
duyguların kalbin ritmini etkilediğini düşünürsek o günün insanlarının anlayacağı tarzda kur an anlatmıştır
"hiç düşünmezler" mi diye hitap ederek de akla dikkat çekmektedir.
Alt 08-06-2011, 22:54
Üye

limit´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Duyguların kalbi etkilediği bir gerçek duygusal hafıza olmasa IQ hiç bgir işe yaramaz karakteri belirleyen şey duygulardır duygusal bir problem yaşayan kişi psikolojikmen sorunlu kabul edilir aşık olmak gibi aşırı duygusallık insana çeşitli çılgınlıklar yaptırır.
duyguların kalbin ritmini etkilediğini düşünürsek o günün insanlarının anlayacağı tarzda kur an anlatmıştır
"hiç düşünmezler" mi diye hitap ederek de akla dikkat çekmektedir.
Muhammed 24

Onlar Kur’an’ı düşünmüyorlar mı? Yoksa kalplerin üzerinde kilitleri mi var?

kuranın neye dikkat çekmek istediği ve bilgisinin ne kadar olduğunu rahatça anlayabiliyoruz.
Alt 08-06-2011, 23:28
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Daha önce de yazdık yine yazalım: duygular dediğiniz olay, sinir sistemini uyaran olaylar neticesinde salınan hormonlardır. Kalbi etkileyen de bu hormonlardır. Akıla gikkat çekilmek istese doğrudan beyinden bahsetmeleri gerekirdi. Ayetleri bütün olarak okuduğumuzda, beynin yerine kalbi koyduklarını rahatlıkla görürüz.

Dinler çoğunluğun korkusu ve azınlığın kurnazlığı üzerine kuruludur. (Stendhal)

SERBEST KALEM
Alt 28-06-2011, 13:25
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bu başlık burdayken,
geri kalan tüm başlıklar benim için sanki anlamsızlaşıyor.

yanlış anlaşılmasın.
elbetteki her başlığın değeri var.
en azından her başlığık bir emeğin ürünü.

ama bu başlık; adına allah denen arap putunun,
aşkın ve evrensel bir bilgiye sahip olmadığını,
çünkü insan zihnine ait bir imgeden ibaret olduğunu o kadar açık ortaya koydu ki,
birilerinin burdaki meseleyi halletmeden bir başka başlıkta kelimeleri gevelemesi beni sadece güldürüyor.

Önerilen Siteler