Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Sanat > Edebiyat

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt Dün, 00:12
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dünyadan etimle kemiğimle nefret ettim diye bir laf var. Ters çevirrelim

Tarımdan etimle kemiğimle nefret ettim. Tarım doğaya aykırı. Tarım insan faaliyeti olmamalı.

En son bu kahverengi kokarca böceği (brown marmorated stink bug) daha önceki bir kaç şeyle de birleşerek tarımın gerçekten derinlemesine bir kavrayışını getirdi ve bunu görmek istemezdiniz. Düz biçimde söylüyorum.

Niye neden nasıl?
İlaçlama, ilaçlama ilaçlama. Tamam biz maruz kalıyoruz am tüm böcekler tüm doğa ve tüm diğer hayvanlar maruz kalıyor

Tarım adına doğayı bozuyoruz, otları yoluyoruz, mikro doğayı felç ediyoruz, mahfediyoruz, oradaki hayvanları ve gerçek biyo-aktiviteyi yok ediyoruz, hiçliyoruz ve bunu görmüyoruz. Doğayı ve ekini materyale çevirdik ve çevirmişiz

Genetik olarak iki-üç nesil sonra varolamayız. Bu size çılgınca gelebilir ama öyle.

Doğa materyal değildir. Dünyayla işim bitti. Modern insanla ilişiği kestim. Bitti. Çatlaklar.

Tarım lağvedilmelidir.

Organik tarım kendine yeten küçük komün köy birlikleri ve kendin ya da grubun hesabına ekim/üretim dışında mümkün değil.
Tarım berbat.
Ticari tarım faaliyeti çılgınlık. Nesli dejenere eder.

Hiç bir şeyi görmek istemiyorsunuz, istemezdiniz.

Avcı toplayıcı göçebe yaşam dışında tüm varoluş biçimleri çatlaklık. Sonuçsuz. Yok oluruz. Varolamayız. Görmek istemezdiniz.

Tarım çatlaklara göre. Mümkün değil. Değil ! Değil! ve değil!!

İyi tarım felan yok!... Unut!....

Yoncalara insektisit ilaçları doldur. Bugünden beri brown marmorated stink-bug'a karşı insektisit ilaç etkinliği makalesi okuyorum. Bir kaç salatalık ve biber için. İçim kalktı.

İstilacı biziz! İstilacı böcek değil, istilacı insan. Zararlı biziz, zararlı böcek değil. (Doğa ortak varoluştur) Asıl zararlı insan!.Net.Nokta.

Yaban arı kalmadı, kuş kalmadı (Eski türler, eski popülasyon yok!) Heryer herşey ilaçlanıyor, tüm doğa , tüm atmosfer, sürekli böyle.

Fındık ekili tüm yüzey, tüm doğa yüzeyi (asıl yaşam orada) iki kez herşeyi parçalayan bir motorlu misinayla darmadağın ediliyor.! Çatlaklık... Üslü sayılarla hesaplanabilecek kadar hayvan yaşamı alt üst edilir. Alt üst az. Sakat, çolak, ölü ..

Tüm hava ilaçlandı. Hayvanlar nefes alamaz. Hayat küçük parçalarda, her yerde...

Hiç bir vegan manifesto anlamlı değil. Modern toplum kültür örülü. Bu yanlış. Örgütlü toplum, yerleşik hayat sonuç bu. Bizi buraya getirdi. İyisi yok. Sonuç (doğal olarak) bu. Hepsi yanlış ya da yanlış bu.

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.

Önerilen Siteler