Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Hristiyanlık

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 14-11-2009, 04:38
Nazzam-Cubbai Nazzam-Cubbai isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Squall´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu Paolonun üslübuna bayılıyorum....İsa var diyor başka bi şey demiyor..çok ısrarcı şeker bir forumdaşımız...sonunda hepimizi hristiyan yapması olasıklıklar dahilinde.=)

evet ben oldum bile ,

biras zor oldu ama beynimi ampütasyon yaptiktan sonra paolonun dedikleri mantikli gelmeye basladi

haleluya ,
Alt 14-11-2009, 15:51
Paolo Paolo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Paolo - MSN üzeri Mesaj gönder

Rica ederim.Ben sadece gerçekleri söyledim squall.
Alt 14-11-2009, 16:14
osiris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
osiris osiris isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Paolo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Rica ederim.Ben sadece gerçekleri söyledim squall.
gerçeklermiş bütün inanlar gibi sende sadece sorgulamadan sana söylelenen inanıyorsun eskilerinin masallarına inan zavallıllar sürüsü isa ölüyü diriltmiş muhammed ayı ikiye bölmüş bu türden saçmalıklara nasıl inanılır anlamıyorum en absürd olan tarafı ise bu tür bilimsel gerçeklerle bağdaşmayan saçmalıklara inananlar neden acaba eski mitolojilerdeki mucize anlatımlarına inanmaz bu mantıkla gidilirse isa yaşadı ise zeusda yaşadı yada isaya bin basan mucizeleri ile rama ve mitrada yaşadı dha geriye gidersek gılgamışta yaşadı değilmi tanrıya yada mucizevi olaylara inanan akıl fukarası cahillere ne yapsak faydasız

Putların,Kabenin istediği: Kölelik
Çanların,ezanların dilediği:Kölelik
Mihraptı,kiliseydi,tesbihti, salipti:
Nedir hepsinin özlediği: Kölelik
hayyam
http://agnostik.forumup.com/
Alt 14-11-2009, 16:39
Yasaklandı

Sana tek diyeceğim arkadaşım alltaki ayetler aracılığımla mesajımdır.

14Doğal haliyle kişi, Tanrı'nın Ruhuyla ilgili gerçekleri kabul etmez. Çünkü bunlar ona saçma gelir. Ruhça değerlendirildikleri için de bunları anlayamaz. 1.Korintliler 2
Alt 14-11-2009, 17:44
Freester Freester isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sana tek diyeceğim arkadaşım alltaki ayetler aracılığımla mesajımdır.

14Doğal haliyle kişi, Tanrı'nın Ruhuyla ilgili gerçekleri kabul etmez. Çünkü bunlar ona saçma gelir. Ruhça değerlendirildikleri için de bunları anlayamaz. 1.Korintliler 2

Sayın paolo size o kadar soru sordum onlara bile cevap veremediniz. Ama hala cahil azmi ile kendi çapınızda bişeyler başarıyorsunuz buna sözüm yok aksine tebrik ediyorum. Peki gerçeklere karşı neden böle antipati yapıyorsunuz ? Yada hazmedemiyorsunuz ?

Hangi Aptal Bana Tanrı Var Diyebilcek Kadar Kesin Ve Keskin ? Ve Hangi Aptal Bana Tanrı Yok Diyebilcek Kadar Cesaretli Olabilir ? Johann Wolfgang von Goethe
Alt 14-11-2009, 21:37
Yasaklandı

Öyle derdim yokki.Nerden çıkarıyorsunuz?Bu arada verdiğiniz birçok sorunun cevabınıda vermiştim.Siz anlayamadınız yada anlamak istemediniz.O gerçek dedikleriniz felsefeden mevcut sadece.Felsefeyle GERÇEKLERİ niye birbirine karıştırıyorsunuz ki?Peki siz niye İSA MESİHE ve İseviliğe bu kadar önyargılısınız?Birde bana cahil demişsinizYa siz peki?Kendinizi çok bilge mi sanıyorsunuz?RAB derki:

37«Başkasını yargılamayın, siz de yargılanmazsınız. Suçlu çıkarmayın, siz de suçlu çıkarılmazsınız. LUKA 6

3Sen neden kardeşinin gözündeki çöpü görürsün de kendi gözündeki merteği farketmezsin? 4Senin gözünde mertek varken nasıl olur da kardeşine, `İzin ver de gözündeki çöpü çıkarayım' dersin? 5Seni ikiyüzlü! Önce kendi gözündeki merteği çıkar, o zaman kardeşinin gözündeki çöpü çıkarmak için daha iyi görürsün.MATTA 5

Konu Paolo tarafından (14-11-2009 Saat 21:49 ) değiştirilmiştir.
Alt 15-11-2009, 00:15
Üye

Smile

Öyle derdim yokki.Nerden çıkarıyorsunuz?Bu arada verdiğiniz birçok sorunun cevabınıda vermiştim.Siz anlayamadınız yada anlamak istemediniz.O gerçek dedikleriniz felsefeden mevcut sadece.Felsefeyle GERÇEKLERİ niye birbirine karıştırıyorsunuz ki?Peki siz niye İSA MESİHE ve İseviliğe bu kadar önyargılısınız?Birde bana cahil demişsinizYa siz peki?Kendinizi çok bilge mi sanıyorsunuz?RAB derki:

37«Başkasını yargılamayın, siz de yargılanmazsınız. Suçlu çıkarmayın, siz de suçlu çıkarılmazsınız. LUKA 6

3Sen neden kardeşinin gözündeki çöpü görürsün de kendi gözündeki merteği farketmezsin? 4Senin gözünde mertek varken nasıl olur da kardeşine, `İzin ver de gözündeki çöpü çıkarayım' dersin? 5Seni ikiyüzlü! Önce kendi gözündeki merteği çıkar, o zaman kardeşinin gözündeki çöpü çıkarmak için daha iyi görürsün.MATTA 5

sayın paolo

1.Bana hangi soruma cevap verdiniz ? Gösterirmisiniz ?

2. Ben size teori yada kavram konusunda söz etmeyin diyorum siz üstüne basa basa bunları bana tekrar ediyorsunuz?

3. Bana din kitaplarındaki romanları yazmayın onları okudum ve gayet baya güldüm bana mantıklı ve somut bilgi ile gelinki sizin fikirlerinize kulak vereyim?

4. Haklısınız felsefeyi anlıcak kadar bilginizin olduğunu zannetmiyorum size hak veriyorum.

5. Gördüklerinizi gördüğünüz gibi algılamayın onları sorgulayın vede ayırın sonra bakmayı deneyin?.

Saygılarımla...

Hangi Aptal Bana Tanrı Var Diyebilcek Kadar Kesin Ve Keskin ? Ve Hangi Aptal Bana Tanrı Yok Diyebilcek Kadar Cesaretli Olabilir ? Johann Wolfgang von Goethe
Alt 15-11-2009, 01:44
Yasaklandı

Eski yazılara bakarsanız cevap vermiştim.Anlamadığınız için size komik gelmiştirBende Mesih inancını anlayacak kadar bilginiz ve kapasiteniz olduğunu sanmıyorum))))Felsefeden az çok anlarım.Ancak sizin gibi inançla karıştırmam.Elmayla armudunu aynı kefeye koymam!
Alt 15-11-2009, 02:55
Üye

Eski yazılara bakarsanız cevap vermiştim.Anlamadığınız için size komik gelmiştirBende Mesih inancını anlayacak kadar bilginiz ve kapasiteniz olduğunu sanmıyorum))))Felsefeden az çok anlarım.Ancak sizin gibi inançla karıştırmam.Elmayla armudunu aynı kefeye koymam!
1. Eski yazılarnıza bakıyorum sanki 6 yaşındaki bir çocukla sohbet etmiş izlenimi görüyorum.

2. Mesih yada herkimse ona karşı bi fanatizm duymanız beni alakadar etmez şuanki durumunuz kökten dinci bir insanın durumuna benziyor bunun farkında olamazsınız size hak veriyorum.

3. İsa hakkımda bilgim var merak etmeyin ama sizin gibi fanatzim doruğunda değil onu kabul ediyorum.

4. iki felsefe merakla başlayan sonu gelmeyen bir düşünce akımı siz düşünmeyi becerebilseydiniz yazdığım cevapları okur 5 dk oturur düşünmeyi denerdiniz ?

5. elma armut değilde manavı kasap ile karıştırmasanız ?

Alt 15-11-2009, 03:18
Yasaklandı

Birincisi ben dinci değilim.İnandığım din değilki dinci olayım))))Ama nasıl bilginiz var?Doğru kaynaktan mı yanlış kaynaktan mı?Sorun burda.İsevi kaynaklardaki Mesihle diğer din yada düşüncelerdeki Mesih kavramı ait değil.Zaten düşünerek ve okuyarak cevap veriyorumKarıştıran sizsiniz ben değil.

RAB İSA MESİH diyorki:

28-benden öğrenin MATTA 11

39Kutsal Yazıları araştırıyorsunuz. Çünkü bunlarda sonsuz yaşama sahip olduğunuzu sanıyorsunuz. Bana tanıklık eden de bu yazılardır! YUHANNA 5

Önerilen Siteler