Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Hristiyanlık

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-11-2009, 17:14
kitapkurdu82 kitapkurdu82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kitapkurdu82 isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Paolo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kötü söz sahibine aittir)))))))))Ettiğin hakaretleri iade ediyorum kitapkurduSenin gibi engerek soyu,badanalı mezar,keçi değilim ya.Çok şükür yeter))))))Bunlar senin için)))))

34Sizi engerekler soyu! Kötü olan sizler nasıl iyi sözler söyleyebilirsiniz? Çünkü ağız yürekten taşanı söyler. 35İyi insan, içindeki iyilik hazinesinden iyilik, kötü insan ise içindeki kötülük hazinesinden kötülük çıkarır.MATTA 12

27«Vay halinize ey din bilginleri ve Ferisiler, ikiyüzlüler! Siz dıştan güzel görünen, ama içi ölü kemikleri ve her türlü pislikle dolu badanalı mezarlara benzersiniz. 28Dıştan insanlara doğru kişilermiş gibi görünürsünüz, ama içte ikiyüzlülük ve kötülükle dolusunuz. çıkarır. MATTA 23

Gelelim nazzam zavallısına.Benim Tanrım tek zaten.Öğrende gel.KUTSAL KİTABI okumadığın kesin.Kaç defa tek Tanrıdan bahseder.Sende dörtyüzlüsün)))))))))))))Bunlarda hediyem olsun)))

18İyi ağaç kötü meyve veremez. Kötü ağaç da iyi meyve veremez.MATTA 7

10Çünkü asi, boşboğaz, aldatıcı birçok kişi vardır. Özellikle sünnet yanlıları bunlardandır. 11Onların ağzını kapamak gerek. TİTUS 1

15Yüreği temiz olanlar için her şey temizdir, ama yüreği kirli olanlar ve imansızlar için hiçbir şey temiz değildir. Çünkü onların hem zihinleri, hem de vicdanları kirlenmiştir. 16Tanrı'yı tanıdıklarını ileri sürer, ama eylemleriyle O'nu inkâr ederler. Söz dinlemeyen, hiçbir iyi işe yaramayan iğrenç kişilerdir. TİTUS 1
senin bu saçmalıklarına ne yazayım diyordum; sonra seni anlatan bir smile gördüm:lalala: işte tam seni anlatıyor. Gerçeklere kulaklarını kapatmış saçma sapan konuşmalara devam...

Sürekli "flood" (ardışık) gönderimler yaparak mesaj sayısını arttırmak için bile sahtekarlık yapan bir yobaz olmaktansa; keçi olsaydın daha iyiydi. En azından bir iki kelime öğrenebilirdin.

NOT: Ben müslümanların daha yobaz olduklarını zannediyordum yanılmışım; en büyük yobazlar müslümanlardan çıkar sözümü geri alıyorum ve müslüman arkadaşlardan özür diliyorum. Hani onlarda da yobaz çok ama en azından; içlerinde dürüst davrananlar var. Sahtekarlık yapmıyorlar.

İnanmadıkları hayatı yaşayan insanlar; inandıklarını öldürmüş demektir. KİTAPKURDU82
Alt 13-11-2009, 17:16
Üye

Freester´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Paolo,cum hala gölden maya tutturmayamı çalışıyorsunuz ?
hayır! Göözünden mertek çıkartmaya çalışıyor. İsa'yı daha rahat göörecek böylece...

İnanmadıkları hayatı yaşayan insanlar; inandıklarını öldürmüş demektir. KİTAPKURDU82
Alt 13-11-2009, 17:24
Nazzam-Cubbai Nazzam-Cubbai isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Gelelim nazzam zavallısına.Benim Tanrım tek zaten.Öğrende gel.KUTSAL KİTABI okumadığın kesin.Kaç defa tek Tanrıdan bahseder.Sende dörtyüzlüsün)))))))))))))Bunlarda hediyem olsun)))

bir daha oku benim yazdigimi

ben üc yüzlü yazdim , yani onun bunun icine giren tanri bilinci

ha üc yüzlü veya üc tanri hic bir fark yok hepsi sirk
Alt 13-11-2009, 17:59
Paolo Paolo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Paolo - MSN üzeri Mesaj gönder

Sahtekarlık ve yobaz görmek istiyorsan aynaya bak görürsün)))))))))Senin gibiler varken biz su dökemeyiz sahtekarlık ve yobazlığına.hahaha)Ayetlerin hepsi seni anlatıyor.RAB seni nede güzel anlatıyor ama)))))))))))GERÇEK MESİH İSADIR koçum)))))))Başka gerçek yok!Öğrende gel.Al bir tane daha.Buda saçma dediğin için.

14Doğal haliyle kişi, Tanrı'nın Ruhuyla ilgili gerçekleri kabul etmez. Çünkü bunlar ona saçma gelir. Ruhça değerlendirildikleri için de bunları anlayamaz. 1.Korintliler 2

18Çarmıhla ilgili bildiri mahvolanlar için saçmalık, ama kurtulmakta olan bizler için Tanrı'nın gücüdür. 19Nitekim şöyle yazılmıştır:
«Bilgelerin bilgeliğini yok edeceğim,
zekilerin zekâsını boşa çıkaracağım.»
20O halde bilge kişi nerede? Din bilgini nerede? Bu çağın hünerli tartışmacısı nerede? Tanrı, dünya bilgeliğinin saçma olduğunu göstermedi mi? 21Mademki dünya, Tanrı'nın bilgeliğine göre Tanrı'yı kendi bilgeliğiyle tanımadı, Tanrı, iman edenleri, saçma sayılan bildiriyle kurtarmaya razı oldu. 22Yahudiler doğaüstü belirtiler ister, Grekler ise bilgelik ararlar. 23Ama biz, çarmıha gerilmiş olan Mesih'i tanıtıyoruz. Yahudiler bunu bir yüzkarası, diğer uluslar da saçmalık sayarlar. 24Oysa Mesih, çağrılmış olanlar için,ister Yahudi ister Grek olsunlar, Tanrı'nın gücü ve Tanrı'nın bilgeliğidir. 25Çünkü Tanrı'nın `saçmalığı' insan bilgeliğinden daha üstün, Tanrı'nın `zayıflığı' insan gücünden daha güçlüdür.
26Kardeşlerim, aldığınız çağrıyı düşünün. Birçoğunuz insan ölçülerine göre bilge, güçlü ya da soylu kişiler değildiniz. 27Ama Tanrı, bilgeleri utandırmak için dünyanın saçma saydıklarını, güçlüleri utandırmak için de dünyanın zayıf saydıklarını seçti. 28Tanrı, dünyanın önemli gördüklerini hiçe indirmek için, dünyanın önemsiz, soysuz ve değersiz gördüklerini seçti. 29Öyle ki, Tanrı'nın önünde hiçbir insan övünmesin. 30Ama siz Tanrı sayesinde Mesih İsa'dasınız. O bizim için Tanrısal bilgelik, doğruluk, kutsallık ve kurtuluş oldu. 31Bunun için, yazılmış olduğu gibi, «Övünen, Rab ile övünsün.» 1.Korintliler 1

Naber?RAB bütün saçma iddalarını böyle cevap veriyor işte.

Nazzamcığım MESİH İSA'ya inanmak şirk demek değildir.Ok?
Alt 13-11-2009, 18:11
Üye

Sahtekarlık ve yobaz görmek istiyorsan aynaya bak görürsün)))))))))Senin gibiler varken biz su dökemeyiz sahtekarlık ve yobazlığına.hahaha)Ayetlerin hepsi seni anlatıyor.RAB seni nede güzel anlatıyor ama)))))))))))GERÇEK MESİH İSADIR koçum)))))))Başka gerçek yok!Öğrende gel.Al bir tane daha.Buda saçma dediğin için.
İsa gerçekten mesih olsaydı senin gibi beynini dolapta bırakan zavallılar inanmazlardı. Sizler ancak sahte olana inanırsınız; inacınız gibi; ruhunuz gibi sahte olanlara. Gerçeklik sizde kulak vızıltısından başka bir şey yapmaz. Sizler ezberlediğiniz bir kitaptan bulduklarınızın yalan olduğunu bile bile inanan zavallı mahlukatlar olmanın ötesine geçemediğiniz için başkalarının da aynı ölçeklerde olması için çabalarsınız.

Sizinle daha fazla tartışmayacağım. Ama daha önce de dedim. Özellikle isaya inanan arkadaşlara söylüyorum; gerçekten İsa'ya inanıyorsanız ve amacınız gerçekleri öğrenmek ise; yukarıdaki sorularıma cevap yazınız. Ya da isteyen ile msn de bile görüşebilirim. Eğer İsa varsa ve yaşamışsa; o zaman en başta sizlerin bunu anlatmak için çaba gösterir olması gerekir. Ben dediğim gibi mantıklı olan herkes ile görüşürüm. (ama böyle ikide bir İncilden ayetler yazmak biraz mantıksız oluyor.)

Alt 14-11-2009, 02:23
Paolo Paolo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Paolo - MSN üzeri Mesaj gönder

Delikurdu.Senden daha zavallı olamam kusura bakma))))))))))Rabbe inanmayandan daha zavallı mahlukat kim olur be?Zavallı varlık!Karınca kadar bile değerin yok.Git ona yan!İSA MESİH yaşamıştır.Ve O MESİHTİR!Nokta!Buda hediyem olsun))))))

Kötünün ağzı kötülük saçar.Özdeyişler 15

15 Ahmağın yolu kendi gözünde doğrudur.Özdeyişler 12
Alt 14-11-2009, 03:23
Sangre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sangre Sangre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Konu başlığı dışında hiçbir yazıyı okumadım.. Zaten okumam da imkansız.

Ama son zamanlarda açtığı blogdaki yazılarıyla dikkatimi çeken biri var.. Ve kendisi Zeitgeist belgeselindeki iddiaların bir çoğunu yanıtlıyor..

Tabii ki bu iddiaların safsata(!) olması, İsa'nın gerçekten yaşadığı anlamına gelmiyor.. Sadece bir takım yanlış bilinenleri, düzelttiği anlamına geliyor..

Blogun linki; http://suphecimelek.wordpress.com/20...15/zeitgeist1/

Daha önceden link verildiyse kusura bakmayın.. Yine de gözden kaçıranlar için, okumaları yönünde tavsiyem olsun.
Alt 14-11-2009, 04:04
Üye

Delikurdu.Senden daha zavallı olamam kusura bakma))))))))))Rabbe inanmayandan daha zavallı mahlukat kim olur be?Zavallı varlık!Karınca kadar bile değerin yok.Git ona yan!İSA MESİH yaşamıştır.Ve O MESİHTİR!Nokta!Buda hediyem olsun))))))

Kötünün ağzı kötülük saçar.Özdeyişler 15

15 Ahmağın yolu kendi gözünde doğrudur.Özdeyişler 12
Seninle tartışmayacağım; herkes hakettiği şekilde yaşar...

Ben diğer hristiyanlara sesleniyorum. Dininizi bilgisi aciz insanlara bırakmayın. İnanıyorsanız sonuna kadar savunun; çünkü sizin inandığınız din yüzünden milyonlarca insan öldü ve ölmeye devam ediyor. Neye inandığınızı bilmeniz; bilgisizlikten çok daha hayırlıdır.

NOT: Paolo cevap yazmaya yorulma senin o yazdığın ayetleri ben iki kere okudum. Asıl sen incilden başka ne okuyorsun merak ettim.

Alt 14-11-2009, 04:05
Squall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Squall Squall isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bu Paolonun üslübuna bayılıyorum....İsa var diyor başka bi şey demiyor..çok ısrarcı şeker bir forumdaşımız...sonunda hepimizi hristiyan yapması olasıklıklar dahilinde.=)
Alt 14-11-2009, 04:14
Üye

sangre´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Konu başlığı dışında hiçbir yazıyı okumadım.. Zaten okumam da imkansız.

Ama son zamanlarda açtığı blogdaki yazılarıyla dikkatimi çeken biri var.. Ve kendisi Zeitgeist belgeselindeki iddiaların bir çoğunu yanıtlıyor..

Tabii ki bu iddiaların safsata(!) olması, İsa'nın gerçekten yaşadığı anlamına gelmiyor.. Sadece bir takım yanlış bilinenleri, düzelttiği anlamına geliyor..

Blogun linki; http://suphecimelek.wordpress.com/20...15/zeitgeist1/

Daha önceden link verildiyse kusura bakmayın.. Yine de gözden kaçıranlar için, okumaları yönünde tavsiyem olsun.
Güzel bir makale; zaten filmde de seyircinin ilgisini çekmek için bazı abartılı kelimeler kullanılmış; Örneğin; horus için mesih denilmesi gibi. Ama makalenin ilk birkaç paragrafında da bu sefer cevap yazan arkadaşın yaptığı hatalar var. Horus bakire bir anneden doğmadığını iddia etmek gibi... Bende bunları bulup yazayım bari... birkaç güne hazır olur...

Önerilen Siteler