Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Hristiyanlık

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-11-2009, 23:09
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Deistic Thought´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Üçlü birlik (baba, oğul, kutsal ruh) inancını çıkaran da, hristiyanlığı dinleştiren de St. Paul'dür.
Size katılmıyorum.Yazılanları dahi tam olarak yazmıyor diyorsunuz. İsa tanrı değildir, tanrısal öze sahiptir. Baba -oğul -kutsal ruh bir üçlük tanrısı değildir. Bu görüş dördüncü yuzyılda ortaya çıkmıştır. Özellikle üçlük mısır,babil,asur inançlarına dayanan bir öğretidir. İsa bence YHVH nin kendisi olduğunu söylemiyordu. Din kavramlarımız değişik olabilir bu konuda bir şey demiyorum.
Alt 19-11-2009, 23:21
Deistic Thought - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deistic Thought Deistic Thought isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Natan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İsa tanrı değildir, tanrısal öze sahiptir. Baba -oğul -kutsal ruh bir üçlük tanrısı değildir. Bu görüş dördüncü yuzyılda ortaya çıkmıştır. Özellikle üçlük mısır,babil,asur inançlarına dayanan bir öğretidir. İsa bence YHVH nin kendisi olduğunu söylemiyordu. Din kavramlarımız değişik olabilir bu konuda bir şey demiyorum.
İsa'ya tanrı değil diyen hristiyan hiç görmedim. Siz inandığınız dini aklınızda baya bir reforme etmişsiniz. Ortaya hristiyanlık değil garip bir inanç ortaya çıkmış

Bırakın üçlü birliğin eski inançlara dayanmasını, İsa'nın kendisi bile eski inançlara dayanan karakterlerden (horus vb.güneş tanrıları) gelen ve yaşayıp yaşamadığı bile halen tartışma konusu olan birisidir.
Alt 19-11-2009, 23:39
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

İlla belli bir gruba ait olup o grup gibi düşünücez dye bir şey yok. en azından benim için. üçlüğün tarihsel bir gelişimi vardır ve biraz farklı bir konu ve derin. ben farklı düşünüyorum. "üçlü birliğin eski inançlara dayanmasın"dan bahsediyorsunuz bu doğru ancak cümlenin yarısı yanlış yani isa yaşamış tarihsel bir kişiliktir, bir demokrat, bir devrimci bile diyebiliriz ( aslında siyasi düşünmüyorum

Zamanında katı , sert, kuralcı dogmalarla insanları fikirsel olarak geride bırakmayı amaçlayan çoğu dinciye karşı çıkmıştır isa ve tanrısal öze sahip olarak , bize gelmiştir. evet tanrıdır , ama yhvh değildir.
Alt 19-11-2009, 23:59
Deistic Thought - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deistic Thought Deistic Thought isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

İsa'nın yaşadığı kanıtlanamamıştır, en son yaşadığına dair İsa'nın kefeni umut olmuştu ama o da sahte çıktı

Muhammed mesela yaşamış birisi. Sakalı var, mezarının yeri belli, resmi bir belgede mühürü bile var. Ama bu İsa'nın yaşadığına dair en ufak bir iz bile yok. Zaten zeitgeist isimli belgeseli izlerseniz, İsa karakterinin nerden yaratıldığını görürsünüz.

http://www.turandursun.com/incilin_e...11_articleid/4

Zaman geçtikçe, aklınızda yarattığınız bu garip inançtan çıkacağınızı düşünüyorum ayrıca.
Alt 20-11-2009, 01:36
Paolo Paolo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Paolo - MSN üzeri Mesaj gönder

Üçlübirliği çıkaran Aziz Pavlus değildir.Bizzat MESİH İSA ve Eski Ahitte geçmektedir.RAB MESİH İSA TANRI olduğunuda söylemiştir.Ayrıca yaşadığıda kanıtlanmıştır.İsevilikte din değildir bu arada.

19Bu nedenle gidin, bütün ulusları öğrencilerim olarak yetiştirin. Onları Baba, Oğul ve Kutsal Ruh'un adıyla[çç] vaftiz edin.MATTA 28

Konu Paolo tarafından (20-11-2009 Saat 01:42 ) değiştirilmiştir.
Alt 20-11-2009, 01:42
Nazzam-Cubbai Nazzam-Cubbai isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Natan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
U sadece bazı ayetleri cımbızlayıp aldığınızı düşünüyorum.

benim gözlemimdi bu , paylaşmak istedim ,

bu ayteleri kilise cimbizlama almislar ve insanlari kezip yakmisler

bak hayvanlari keziyorlar

------------------------

paolo
burda fikrin varsa yaz , yeni ahiten yapistirma yapma

yoksa bende sana yeni ahiten sacmaliklari yapistiriim .

vaaz vermek istiyorsan hiristiyanforuma git ama tartismak istiyorsan

sorulara cevab ver , veremiyorsan arastiriyorum de ve arastir
Alt 20-11-2009, 02:03
Yasaklandı

YENİ AHİT'teki saçmalık yokki yazasın zavallıcıkVerdiğin resimler yada bahsettiğin olayların İsevilikle hiçbir alakası yoktur.Kendi merteğinide çıkar ok?Gelmiş artislik taslama burda.Turan Dursunun onca muhammed ve islam hakkında yazısı var.Cesaretin varsa o yazılara cevap ver.Tamam mı?Boş yere meşgul etme bizi.
Alt 20-11-2009, 02:14
Üye

resimlerde bu sevgi dolu bölümleri uyguluyorlar

Petrus 2: 12
Ama anlamadıkları konularda sövüp sayan bu kişiler, içgüdüleriyle yaşayan, yakalanıp boğazlanmak üzere doğan, akıldan yoksun hayvanlar gibidir. Hayvanlar gibi onlar da yıkıma uğrayacaklar. (Isaya inanmayan hayvan gibidir yakalanip bogazlanmasi gerekir)

Yuhanna 15/6
Bir kimse bende kalmazsa, çubuk gibi dışarı atılır ve kurur. Böylelerini toplar, ateşe atıp yakarlar. (Isa ya inanmayan kuru tahtadir toparlayin yakin)

Luka 19/27 `Beni kral olarak istemeyen o düşmanlarıma gelince, onları buraya getirin ve gözümün önünde kılıçtan geçirin!'» (Burdaki kral bir benzetmedir kendisinin ikinci gelisi anlatir Isa , ona tabii olmayanlar kilictan gecirilecek)

bu ates tanrisi kim

Ibrani 12/29
Çünkü Tanrımız yakıp tüketen bir ateştir.

hani tanriniz yasam sevgi tanrisi idi ?????????
Alt 20-11-2009, 02:25
Yasaklandı

Bak hala merteğini duruyor.Ne ayıp)))))))))Çıkarsana merteğini yauvvvvvvvvv

4Senin gözünde mertek varken nasıl olur da kardeşine, `İzin ver de gözündeki çöpü çıkarayım' dersin? 5Seni ikiyüzlü! Önce kendi gözündeki merteği çıkar, o zaman kardeşinin gözündeki çöpü çıkarmak için daha iyi görürsün.MATTA 5

Zavallıcık üsteki ayetleri açıklamıştık.O gücüne vurgulamak için öyle yazılmıştır alttaki ayette.
Alt 20-11-2009, 10:47
Üye

laf kalabalığı yapma ,

Allah'ın [yol gösterici] ışığını, laf kalabalığıyla söndürmek istiyorlar(ehli kitab): Fakat Allah [bunun gerçekleşmesine] izin vermeyecektir, çünkü O, ışığının olanca aydınlığıyla yayılmasını irade etmiştir, hakkı inkar edenler bundan hoşlanmasa da!
Tövbe 9/32

Önerilen Siteler