Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-04-2010, 13:13
müşkülpesent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
müşkülpesent müşkülpesent isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

LAİLAHEİLLALLAH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ya siz neden kendinizi sürekli aşşağılıyorsunuz,ayaklar altına alıyorsunuz onu anlamıyorum.şimdi insan bir sümüklü böcekle aynı değerde mi?
Şu insan kadar egoist varlık görmedim. Doğadaki canlılarla, "biz sizden üstünüz, daha değerliyiz" şeklindeki sidik yarışına girmek de ancak bir insana özgüdür herhalde. İnsan dışındaki herhangi bir canlının böyle bir derdi olmadığından eminim.

Non Serviam!
Alt 11-04-2010, 13:17
LAİLAHEİLLALLAH LAİLAHEİLLALLAH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

müşkülpesent´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şu insan kadar egoist varlık görmedim. Doğadaki canlılarla, "biz sizden üstünüz, daha değerliyiz" şeklindeki sidik yarışına girmek de ancak bir insana özgüdür herhalde. İnsan dışındaki herhangi bir canlının böyle bir derdi olmadığından eminim.
insan dışındaki varlığın böyle bir derdi olamaz elbette.çünkü onlar düşünemezler.idrak edemezler.olayları yorumlayamazlar.sizde onlara mı özeniyorsunuz anlamaım ki.

Ey bir aileye bile hükmedemeyen ilerici; Üç kıtaya, yedi denize hükmeden ecdadın mı gerici..?
Alt 11-04-2010, 14:06
müşkülpesent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
müşkülpesent müşkülpesent isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

insan dışındaki varlığın böyle bir derdi olamaz elbette.çünkü onlar düşünemezler.idrak edemezler.olayları yorumlayamazlar.sizde onlara mı özeniyorsunuz anlamaım ki.
Evet sizin gibi düşünen(?), idrak eden(?), yorumlayan(?) insanları gördükçe, bir kuşun kanat çırpışına özenmiyorum değil.

Non Serviam!
Alt 11-04-2010, 14:07
arsenic
Üye Değil

Neye dayanarak, diğer canlıların düşünemediğini, yorumlayamadığını söylüyorsun? Yorum yapan ile yapmayanlar olarak canlıları tasnif edecek olursak, bu tasnifte dikkate alacağımız noktalar nelerdir?
Alt 11-04-2010, 14:29
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sayın forum üyeleri

Hadi şimdi sırasıyla düşünelim, yorumlayalım ve idrak edelim.Madem diğer canlılar bunu yapamıyor, biz insan olarak yapalım.

Düşünme;
Adem Havva'ya, Havva Habil'e, Habil Kabil'e, sonra hepsi Havva'ya.

Yorumlama;
Aile içi grup kıvamında ensest ilişki.

İdrak Etme;
Bu terbiyesizlik ilahi(!) bir gerçek olamaz, değil mi?
Bunun yandaşlığını yapan kişinin kendi öz kızına, oğluna bakış açısı insani olamaz, değil mi?
Açıkça belli ki anlatılanlar tamamen bir tezgah, değil mi?

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein

Konu AerA tarafından (11-04-2010 Saat 14:36 ) değiştirilmiştir.
Alt 11-04-2010, 18:31
Üye

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın forum üyeleri

Hadi şimdi sırasıyla düşünelim, yorumlayalım ve idrak edelim.Madem diğer canlılar bunu yapamıyor, biz insan olarak yapalım.

Düşünme;
Adem Havva'ya, Havva Habil'e, Habil Kabil'e, sonra hepsi Havva'ya.

Yorumlama;
Aile içi grup kıvamında ensest ilişki.

İdrak Etme;
Bu terbiyesizlik ilahi(!) bir gerçek olamaz, değil mi?
Bunun yandaşlığını yapan kişinin kendi öz kızına, oğluna bakış açısı insani olamaz, değil mi?
Açıkça belli ki anlatılanlar tamamen bir tezgah, değil mi?

neden olayları kendince uyarlayarak yorumluyorsun ki.

Ey bir aileye bile hükmedemeyen ilerici; Üç kıtaya, yedi denize hükmeden ecdadın mı gerici..?
Alt 11-04-2010, 18:46
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

neden olayları kendince uyarlayarak yorumluyorsun ki.
Buyurunuz ve siz yorumlayınız.

Elinizde bir elma hikayesi yüzünden sürgüne gönderilen sadece iki kişi var.Kardeşleri kendileri ve anne-babaları ile ensest ilişkiye sokmadan bakalım kaç insan oluşturabileceksiniz?

Fazla merakta bırakmadan açıklayınız.

Saygılarımla.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 11-04-2010, 21:20
Üye

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Buyurunuz ve siz yorumlayınız.

Elinizde bir elma hikayesi yüzünden sürgüne gönderilen sadece iki kişi var.Kardeşleri kendileri ve anne-babaları ile ensest ilişkiye sokmadan bakalım kaç insan oluşturabileceksiniz?

Fazla merakta bırakmadan açıklayınız.

Saygılarımla.

İnsanlar Hz Âdem'le Hz Havva'dan doğarak çoğalmışlardır Havva anamız hep ikiz doğum yapıyordu Bunlardan birisi erkek, diğeri de kızdı Hz Âdem, aynı anda doğan ikizleri, bir önce veya bir sonra doğan ikizlerle evlendiriyorduHabil'le beraber doğan kız çırkın, Kabil'le birlikte doğan kız ise güzeldi Bu durumda Hz Âdem, Habil'in, Kabil'le beraber doğan kızla, Kabil'in de Habil'le beraber doğan kızla evlenmesini istedi Fakat Kabil buna razı olmadı, kendisiyle doğan güzel kızı Habil'e vermek istemeyerek kendisi almak istedi

Hz Âdem buna müsaade etmedi ve meseleyi Allah'a havale etti Cenab-ı Haktan gelen emir üzerine her ikisinin de Allah'a birer kurban takdim etmelerini, hangisinin kurbanı kabul edilirse Kabil'in bacısının ona ait olacağını söylediBunun üzerine Kabil bir demet buğday, Habil de bir koyunu kurban olarak takdim etti Gökten inen bir ateş Habil'in kurbanını aldı, Kabil'inki olduğu yerde kaldı Bu durumda Habil haklı çıkmış ve kızı almaya hak kazanmıştı Fakat Kabil iyice çileden çıkmıştı Bu hâdise Kur'ân'da şöyle anlatılır:

"Onlara Âdem'in iki oğluna dair haberi hak ile oku Onlar birer kurban takdim ettiklerinde, birisinin kurbanı kabul olunmuş, diğeri kabul olunmamıştı Kurbanı kabul olunmayan diğerine, ‘Ben seni öldüreceğim' dedi O da, ‘Allah ancak takva sahiplerinin kurbanını kabul eder' diye cevap verdi

"Habil şöyle devam etti: ‘Eğer sen öldürmek için elini bana uzatırsan, ben seni öldürmek için elimi kaldıracak değilimÇünkü ben âlemlerin Rabbi olan Allah'tan korkarım Dilerim ki, sen benim günahımı yüklenesin de, Cehennem ateşinin ehlinden olasın Bu da zalimlerin cezasıdır

"Sonra nefsi, kardeşini öldürmeyi ona kolay ve hoş gösterdi; o da kardeşini öldürüp hüsrana uğrayanlardan olduSonra Allah, kardeşinin cesedini nasıl örteceğini göstermek için, ona, yeri eşeleyen bir kargayı gönderdi Kabil, ‘Yazıklar olsun bana!' dedi ‘Şu karga kadar olup da kardeşimin cesedini örtemedim!' Artık o yaptığına pişmanlık duyanlardan olmuştu" (Mâide Sûresi, 27-31)

Hz Âdem'in çocuklarının birbirleriyle evlenmelerinin dindeki yerine gelince; Hz Âdem'den Peygamber Efendimize gelinceye kadar bütün peygamberler hak dini tebliğ etmişlerdir Dinin temeli olan îman esasları hep aynı kalmıştırFakat şeriat dediğimiz, ibadet ve dünyaya ait işlerde Hz Âdem'den Peygamberimize kadar her devrin icaplarına, insanların ihtiyaçlarına göre bazı hükümler değişerek gelmiştir Cenab-ı Hak her devrin insanının yaşayışını ve menfaatini gözeterek her ümmete ayrı bir şeriat göndermiştir Mâide Sûresinin 48 âyetinde bu hususta, "Sizin her biriniz için Biz bir şeriat ve açık bir yol tayin ettik" buyurulur

Bediüzzaman da bu meseleyi şöyle izah eder: "Asırlara göre şeriatlar değişir Belki bir asırda kavimlere göre ayrı ayrı şeriatlar, peygamberler gelebilir ve gelmiştir Hâtemü'l-Enbiya'dan (asm) sonra şeriat-ı kübrası (büyük şeriatı) her asırda, her kavme kâfi geldiğinden muhtelif şeriatlara ihtiyaç kalmamıştır" (Nursi, Sözler, s 454)

Meselâ, Yahudiler ancak havralarda, sinagoglarda, Hıristiyanlar sadece kiliselerde ibadet edebilirlerken, biz Müslümanlar her yerde namaz kılabiliyoruz Yine sığır ve koyun gibi hayvanların iç yağları Hz Musa'nın şeriatında haramken, bizim dinimizde helâldir

Hz Âdem ise ilk insan ve ilk peygamberdir Allah ona da bir din ve bir şeriat göndermiş ve öğretmişti O da Allah'ın kendisine gösterdiği şekilde hareket ediyordu Cenab-ı Hak, Hz Âdem'in çocuklarının birbirleriyle evlenmesini de bir zaruretten dolayı helâl kılmıştı Çünkü insan neslinin artması gerekiyordu Başka insan da olmadığına göre, bir zaruret olarak kardeşlerin birbirleriyle evlenmesi gerekiyordu Bu âdet bir süre devam etti, fakat insanlar çoğalınca böyle bir evliliğe ihtiyaç ve zaruret kalmadı ve bu tatbikat da kalkmış oldu

Allah, nasıl ki Hz Adem'in eğe kemiğinden Hz Havva'yı O'na eş olarak yarattıysa, değişik seferde doğan bu kardeşleri de birbirine yabancı suretinde yaratabilir Daha sonra ise insan nesli çoğaldı ve Allah bundan sonra farklı ikizlerden de olsa kardeş evlenmesini yasakladı

Bunun helal olması ise temelde Allah'ın emriyle alakalıdır Çünkü bir işin kötü olması Allah'ın yasaklamasından dolayı, iyi olması da emretmesinden yada serbest bırakmasından dolayıdır Yani Allah emreder güzel olur, Allah yasak eder kötü olur

alıntıdır; http://www.mumsema.com/misafir-sorul...-cogaldik.html

not;bir evliliğin helal ya da haram olması Allah ın emri ile alakalı değil midir ki saçma yorumlar yapıyorsun.

Alt 11-04-2010, 22:43
mitra mitra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

6 gün mucizesi vardı birde adnan hocanı. 15 bölüp bölüp duruyordu nedense.. 1.gün 8 milyar yılmıs 2.onun yarısı falan..ne yaptığını anlamdım acıkcası..
Alt 12-04-2010, 11:41
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

İnsanlar Hz Âdem'le Hz Havva'dan doğarak çoğalmışlardır Havva anamız hep ikiz doğum yapıyordu Bunlardan birisi erkek, diğeri de kızdı Hz Âdem, aynı anda doğan ikizleri, bir önce veya bir sonra doğan ikizlerle evlendiriyorduHabil'le beraber doğan kız çırkın, Kabil'le birlikte doğan kız ise güzeldi ............ http://www.mumsema.com/misafir-sorul...-cogaldik.html
.
wawww.laila... dinci bebelere masallar devam ediyor!!!!

uyusun da büyüsün ninniii....

sevgili laila büyü artık... masal vaktin geçti..

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......

Önerilen Siteler