Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-11-2007, 16:13
gerilla gerilla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Muhammed-Marx-Atatürk

senin o sosyalist enternasyonal dediğin yere barzani bile üye, hangi sosyalizmden basediyorsun.
Alt 17-11-2007, 17:28
tardu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
tardu tardu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bazı üyeler o kadar cahil ki gülmekten yoruldum.
Zaten Atatürk'ün partisi ile Barzani'nin partisinin Sosyalist Enternasyonal'e üye olduğunu belirtiyorum. Bu bir Gerçek.

tardu,yazılarını normal karakterde yaz. kırmızı ve büyük yazman, senin fikirlerini ne ''özel '' yapar, nede
yazılarına bir derinlik verir.ÖZGÜR_BEYİN
Alt 17-11-2007, 17:50
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Başlığa bakınca bende sandım ki verilen isimler, dönemleri ve etkileri ile detaylı bir ilişki yada bağ kurulacak...

Sevgili Tardu

Aşırı bir sığlıkla bir şeyler söylüyorsun. Sanki slogan yazıyorsun. Bu gün Türkiye bazı uluslararası anlaşmaları kabul etmiş, kimi kurum ve kuruluşlarada üyedir. Örnek vermek gerekirse NATO.

Ne yani şimdi buradan ne çıktı? Irak üzerindeki politikalar neye göre belirleniyor, ABD. NATO da ideolojik, politik, askeri önderlik kimde ABD. Bu gün Barzani'den bahsediyorsun neymiş Sosyalist Enternasyonel'e üye imiş, CHP de üye imiş eeee, sonuç? NATO Üyesisin ama Irak'daki ABD diplomasi ve politikası Talabani-Barzani üzerinde yürümüyor mu?

Her koyun kendi bacağından asılır, başlığa bakıyorum içeriğe bakıyorum ne alaka?!

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 17-11-2007, 18:05
Üye

Konu saptı.
Konu şu:
Türkiye'de "bu üç şahsın üçünü de sevmiyorum" diyen var mı?
Alt 17-11-2007, 18:16
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

anlaşıldıgı kadarıyla tardu yalnızca sosyalizmin s sini duymuş, ne oldugundan haberi yok. Her sakallıyı da dedesi zannediyor. *

* * *Öncelikle Chp populist bir partidir ve düzen partisidir. Düzenin kuralları dışına çıkmak diye bir sorunu ve programı yoktur. Türkiye halkının ezici bir çogunlugu müslüman oldugu için de dine sahip çıkması kaçınılmazdır. Her düzen partisinin yaptıgı gibi de oyunu kuralları ile oynamak için Muhammed'e sahip çıkacaktır. Aksi bir tavır insanların kul olduklarını sorgulamalarına yol açabilir bu yüzden tehlikelidir. Ancak kullar rahatlıkla ve istenilen her şeyi yaparlar. Zoraki köleleigin yanına *bir
de gönüllü köleleligin ideolojisini ögrettiler mi her şey güllük gülistan olur. Bir de bizim gibi ayrık otlarını temizleyebilseler *

* * *Atatürk ise Türkiye'nin kurucusu ve önderidir. Bu özelliklerinin yanısıra bir de Atatürk'ü koruma kanunu vardır. Herhalde dünya üzerinde kanunla korunan tek önderdir. Bu yüzden her düzen partisi gerek isteyerek gerekse de kanuna uyarak Atatürkçü olmak zorundadır. Bu yüzden herkes Atatürk milliyetçisidir. Atatürk milliyetçiligi olunca da herkesin her dedigini bu kılıfla saklayarak ifade edebilmesi mümkün olur. Böyle kitlelerin geri milliyetçi duygularına yönelinerek prim yapmak mümkün olur. Bu kuralı bozan bizim gibi ayrık otları olmasa elbette daha iyi olacaktı. *

* * * 1. Emperyalist paylaşım savaşına kadar tüm komünist hareketlerin genel ismi sosyal demokrat idi. Bu hem demokrasi hem de sosyalizm isteyenler anlamına geliyor ve her biri *2. Enternasyonal de toplanıyorlardı. Savaşın getirdigi sınıf işbirligi çizgisi ve anavatan savunması ikilemi komünistler ile sosyal demokratların arasına kesin bir çizgi çekti. Komünistler Lenin'in önderliginde 3. Enternasyoneli yarattılar. O zamandan bu yana da sosyal demokrasi sınıf işbirligi ile birlkte anılır oldu. Düşüncesinin temelinde ve ilk çıkışında Marksizmin etkisi olması ve bizzat marksistlere bu ismin verilmesi onlar açısında Marksa atfetmeye teorik bir zorunluluk getirmektedir. Ama artık kundaktaki çocuklar bile Marksizm ile sosyal demokrasini uzaktan ve yakından bir ilişkisi olmadıgını biliyor. Tardu da umarım bunu bu sitede ögrenmiş olur. Bugün artıl gerçek marksstler kendilerine komünist adı veriyorlar ki sosyalizm adını kullanan sosyal demokratlar ile aralarına bir sınır çizilsin.

* * * *Lenin'in tanımı ile Marksist " sınıf mücadelesinin kabulünü, proleterya diktatörlügünün kabulü ile birleştiren kişidir. " Ayrıca genel olarak da Marksistlerin varolan düzeni degiştirmek için seçim diye bir zorunlulukları ya da koşul ve hedefleri yoktur. Bu yüzden Cem'in dedigi gibi % ler pek de önemli olarak görülmez. Aslında devrimci bir parti için % 10 çok büyük bir rakkamdır ama düzen partisi için daha son derece geri bir hedeftir. Egemen sermaye bugün geniş olarak dünya ölçeginde marksist düşünceyi muhtelif varyantlarla birlikte düzenin sınırları işine hapsetmeyi başardı. Ah bir de bizim gibi ayrık otları olmasa. *

* * * * saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 17-11-2007, 18:25
Üye

tebrikler
Alt 17-11-2007, 18:30
Üye

dilavere teşekkürler.
işte böyle cevaplar istiyorum.
seviyeli,saygılı,aydınlatıcı.

saygılarımla...
Alt 17-11-2007, 18:44
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Konu saptı.
Konu şu:
Türkiye'de "bu üç şahsın üçünü de sevmiyorum" diyen var mı? *TARDU

TARDU *ben üçünüde sevmiyorum. * *sadece bu yazıyı yazabilecek kabiliyetteki ''TARDULARI'' SEVİYORUM

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 17-11-2007, 18:50
EZ_TuDu EZ_TuDu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili tardu,

Öncelikle bu üçünü aynı çizgide görmen çok yanlış. Bundan şunu çıkarıyorumki sen daha ne Atatürk ü nede Marx ı anlamamışsın. Ha muhammedden ne anladığını bilemiyorum ama tahminen ondanda bir şey anlamamışsın.

Ya kardeşim bu üçünü nasıl aynı seviyede tutarsın. Muhammedin yaptıklarıyla Atatürk ün yaptıklarını nasıl bir tutarda insanlar arasında seçeneğe yol açarsın. Atatürk olmasaydı muhammedin arap yarımadasında karı ve kızlara yaptıklarının aynısını düşmanlar sülalene yapacaktı. Bu kadar cehalet içinde olma. Atatürk her halde 9 yaşında bir çocuğu koynuna almadı. Örnek insanlardan bahsederken gerçekten örnek olabilecek insanları ayrı, diğerlerini ayrı bir kategoriye koyman gerekiyor.

Gelelim birilerinin arkasından gitme işine. Bu toplumun anlaması gereken en önemli mesele bu işte. Koyun gibi birilerinin arkasından gitme işini bırakmalı artık. Atatürk görevini tamamlamıştır, onun güncelliğini sürdüren fikirlerini uygulamaya devam edeceksin ama orada otlayıp durmayacaksın. Kendin olacaksın yeni bir Atatürk olmaya gayret edeceksin. Yüzyıllar boyunca yanlışlarla dolu bir dinin ve kişinin ardından koyun gibi gitmeyeceksin.

Örnek almak ayrı bir şey körü körüne bir kişinin düşüncelerinin peşinden gitmek ayrı bir şey...

Artık kendimiz olmayı öğrenmeliyiz...

Saygılar...

YARATICIYA KİMİN ÜFÜRDÜĞÜNÜ VE ONUN KİMİN HEYKELİ OLDUĞUNU ÇÖZEMEDEN, ORTADA DOLANIP DURMAYA BAŞLAMIŞ.
Alt 17-11-2007, 18:53
EZ_TuDu EZ_TuDu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ozgur_beyin";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Konu saptı.
Konu şu:
Türkiye'de "bu üç şahsın üçünü de sevmiyorum" diyen var mı? *TARDU

TARDU *ben üçünüde sevmiyorum. * *sadece bu yazıyı yazabilecek kabiliyetteki ''TARDULARI'' SEVİYORUM
Tardu ları zor bulursun, Ez_TuDu larla idare et....

YARATICIYA KİMİN ÜFÜRDÜĞÜNÜ VE ONUN KİMİN HEYKELİ OLDUĞUNU ÇÖZEMEDEN, ORTADA DOLANIP DURMAYA BAŞLAMIŞ.

Önerilen Siteler