Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Hristiyanlık

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-11-2009, 16:59
kompLeks kompLeks isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart hristiyan ve yahudilerin aklı kilitli

mongus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
çok güldürüyorsunuz beni kardeşim. Hristiyan ve yahudilerin aklı kitli,kalbleri açık anlattıklarım var bazen yabancı sitelerde,amerikada bi chat sitesinde arkadaşlarıma anlatıyorum.

mantıklı geliyo,düşünüyüm diyolar.
evet hristiyan ve yahudiler, gerçekten aklınız kilitli mi ya da bazılarınızın kalbi açık olup ''mantıklı geliyor bir düşüneyim'' mi diyorsunuz?

hangi dini seçeyim bir türlü karar veremedim? seçim yapmak hiç de göründüğü gibi kolay değil. yanlış dini seçip cehenneme gitmek istemiyorum.buyurun düşünceleriniz benim için önemli...

*' * * * * * * * κadeяiмi değişтiяeвilmeκ вeиiм кadeяiмdiя ! * *
Alt 16-11-2009, 21:46
egmont egmont isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dini pazardan elma alır gibi bir seçim olarak görüyorsan zaten bütün dinlere göre direk cehennemliksin. sen gel bize katıl , en azından ''çok seçenek vardı karar veremedim , sorry'' şeklinde samimi bir savunmayla birkaç santigrat derece daha az bir sıcaklıkta yanarsın belki...
Alt 17-11-2009, 17:31
Üye

egmont´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
dini pazardan elma alır gibi bir seçim olarak görüyorsan zaten bütün dinlere göre direk cehennemliksin. sen gel bize katıl , en azından ''çok seçenek vardı karar veremedim , sorry'' şeklinde samimi bir savunmayla birkaç santigrat derece daha az bir sıcaklıkta yanarsın belki...
neye göre seçmemiz gerekiyormuş bu dini anlat da bilelim.cennete gitmek için senin yaptığın gibi mi yapalım yani araştırmadan sorgulamadan önümüze çıkan ilk dinin mensubu olalım.belli ki sen öyle yapmışın.gel bize katıl demişsin, siz kimsiniz onu da bi açıkla da ona göre karar vereyim gelip gelmeyeceğime...hangi kitapta yazıyormuş araştırarak,sorgulayarak doğruyu bulanlar cehennemliktir diye...söyle de herkes bilsin ona göre tercihini yapsın

Alt 17-11-2009, 18:59
Üye

neye göre seçmeyi düşünüyorsun çok merak ettim...
her din kendinden sonra geleni reddeder. isanın peygamberliğine inanmıyorsan yahudi , isadan sonra peygamber gelmediğine inanıyorsan hristiyan , son peygamber muhammettir diyorsan müslüman olacaksın. soruyorum sana , örneğin muhammedin hak peygamber olup olmadığına nasıl karar vereceksin? diyelim ki mükemmel bir insan ama peygamber değil. bunun ayırdına nasıl varabilirsin? şu senin peygamberin mi diye tanrıya mı soracaksın?

din seçiyorum , yardım edin diye konu açmak zaten başlıbaşına bir saçmalık. ben de sana diyorum ki madem okudun araştırdın ve bir karar veremedin , en doğrusu (tanrı inancın varsa) deist takılmak , tanrı inancın yoksa da bu işleri hiç kafaya takmamak. okuyup araştırmadıysan da hiçbir ateist gel şu dini seç demez , hiçbir müslüman da hristiyan ol demez. mucize beklemekten başka çaren yok.....
Alt 17-11-2009, 19:03
Üye

araştırmadan sorgulamadan önümüze çıkan ilk dinin mensubu olalım.belli ki sen öyle yapmışın
yanlış yargılara varmışsın hakkımda. hiçbir dinin mensubu sempatizanı vs. değilim. tanrı inancım da (en azından şimdilik) yok.....
Alt 17-11-2009, 21:40
Üye

egmont ben zaten ateistim.dikkat edersen bu başlık mongustan bir alıntı ile başlıyor. mongus; ''tanrının varlığının ispatı'' adlı başlıkta yahudilerin ve hristiyanların aklının kilitli olduğunu söyledi.ben de yahudilere ve hristiyanlara cevap hakkı doğduğunu düşündüm.bu başlığı o açamadığı için onun yerine ben açtım.ama mongus '' barnabas incili sırları ve kaybolması'' adlı başlıkta bir iki cevap yazdıktan sonra yanlış yola sapmaktan korktuğunu söyledi ve pes edip gitti.ama eminim başka bir nickle tekrar geri gelecektir.
ilk başta beni deist olarak algılamış olabilirsin ama; ''tanrının varlığının ispatı'' adlı başlığa bir gözatarsan söylediklerimi ve neden böyle yazdığımı daha iyi anlayacaksın...

Alt 17-11-2009, 23:06
mongus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
mongus mongus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

neyden kormuşumki komplex, söyle bakalım, ne cevabı arıyosun, barnabas başlığındada yazdım bugün.
Alt 18-11-2009, 00:32
Üye

mongus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gidin başımdan ey deliler, yerin ,sizinle beraber beni yutmasından korkarım.
neyden korktuğunu kendin söylemişin zaten.benim anladığım anlamın dışında bişe söylemek istediysen düzelt lütfen. '' gidin başımdan ey deliler'' derken ne kastettin onu da açar mısın lütfen. seni kibar olmaya davet ediyorum. ayrıca cevap yazmaya devam ettiğin için tebrik ediyorum. umarım sonuna kadar kalırsın.barnabas başlığını zevkle takip ediyorum...

Alt 18-11-2009, 02:45
mongus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
mongus mongus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

komlex ;

Gidin başımdan ey deliler, yerin ,sizinle beraber beni yutmasından korkarım

Bu cümle Barnabas incilindendir. tercüme edilen kısımlarından.

Hz. İsa'nın bir yerde vaaz verirken, halkın ona işte Allah'ın oğlu diye hitap etmeleri karşısında, Hz. isa'nın bu cümleyi kullanmasındandır.

O yüzden hristiyanlığın şu anki halini savunan ve kullandıkları incillerden Hz. İsa'nın Allah'ın oğlu savunanlar için ordan alıntı yaparak yazdım.

Önerilen Siteler