Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-05-2007, 22:25
Üye Değil

Standart fettullah allah'ı tınmıyormu

her fırt arası allah kelimesini eksik etmeyen fettullah, zaman ötesi kuranı kerimi
( zaman ötesi dedimya, gülmeyi unutmayın ) ya hiç okumadı yada allahın zaman
ötesi kitabını kabul etmiyor. bildiğiniz gibi fettullah, doğduğu yer erzurumdan çok
new york da ikamet etmiştiştir, dostlar edinmiştir, papazlar, başrahipler bol paralı
yahüdileri çevresinde eksik etmemiş, gönül köprüleri kurup, dinler arası diyaloğa
davet etmiştir dostlarını bizim fırt fırt fettullah.

fırt fırt fettullahın dinler arası diyalog çalışmalarına hepiniz şahit olmuşsunuzdur,
peygamberi yahüdileri hırıstiyanları pislik ilan edip kuranda bunları dost edenleri
cehennemin beklediğini söylerken, fettullahın tavrına bakdığımızda fettullahın
hiçde bu ayetleri tınmadığını aksine '' aha mikrofon burda, buraya anlat'' tavrı
içinde olduğunu görüyoruz, bakınız ilgili ayetlerde ne diyor

3/28- Mü’minler, mü’minleri birakip inkarcilari dost edinmesin. Kim böyle yaparsa Allah ile bir ilisigi kalmaz. Ancak onlardan (gelebilecek tehlikeden) korunmaniz baskadir. Allah asil sizi kendisine karsi dikkatli olmaniz hakkinda uyarmaktadir. Çünkü dönüs Allah’adir. *

bu ayette açıkca inkarcıları dost edinmesin demiyormu, demekki
fettullahın allah ile bir ilgisi kalmamış, fettullah fırt çekip allah desede ayette açıkça
allah ile bir ilgisi kalmaz diyor, bir başka ayet.

4/89- Arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptiklari gibi siz de sapasiniz da beraber olasiniz. Bu sebeple, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. Eger bundan yüz çevirirlerse onlari yakalayin ve buldugunuz yerde öldürün. Onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardimci. *

bu durumda fettullah henüz kimseyi imana getirmediğine göre seri katil olup amerikalıları
öldürmesi gerekmiyormu, ne diyor ; ne bir dost edinin, ne de bir yardimci
ama görüyoruzki isa severler fettullahtan yardımlarını hiç eksik etmiyor. devammm

5/51- Ey inananlar! Yahudi ve hiristiyanlari dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlaridirlar. Sizden kim onlari dost edinirse kuskusuz o da onlardandir. Süphesiz Allah zalimler toplulugunu dogruya iletmez

demekki fırt fırt artık müslüman değil, dinden çıkmış haberi yok !

5/57- Ey iman edenler! Sizden önce kendilerine kitap verilenlerden dininizi alaya alip oyuncak edinenleri ve öteki kafirleri dost edinmeyin. Eger mü’minler iseniz Allah’a karsi gelmekten sakinin.

dikkat edin Eger mü’minler iseniz Allah’a karsi gelmekten sakinin diyor
muminlik iddası kalmış olabilrimi artık fırt fırt fettullahın

60/13- Ey iman edenler! Kendilerine Allah’in gazap ettigi, kabirlerdeki kafirlerin ümit kestikleri gibi tamamen ahiretten ümitlerini kesmis bir toplumu dost edinmeyin.

bunları ben yazmadım heralde, kuran öyle diyor, ama fettullahın umrundamı, o zevki sefa
peşinde, gününü gün ediyor.

60/9- Allah, sizi ancak, sizinle din konusunda savasan, sizi yurtlarinizdan çikaran ve çikarilmaniz için destek verenleri dost edinmekten men eder. Kim onlari dost edinirse, iste onlar zalimlerin ta kendileridir.

şimdide zalim mertebesine erdi

9/23- Ey iman edenler! Eger küfrü imana tercih ederlerse, babalarinizi ve kardeslerinizi bile dost edinmeyin. Içinizden kim onlari dost edinirse, iste onlar, zalimlerin ta
kendileridir.

bakınız kati şekilde Eger küfrü imana tercih ederlerse, babalarinizi ve kardeslerinizi bile dost edinmeyin diyor. tüm dünya biliyorki fettullahın ortakları
yahüdi bankerler ve amerikalı hırıstiyanlardan oluşuyor, fettulahın peşinden gidenler
öylesine bir para sarhoşluğu içindeler ki fettullahın çizgisi umurlarında bile değil.

allah ıslah etsin ne diyelim, mal mülk uğruna dinden çıkmış haberi yok.
Alt 18-05-2007, 22:46
ziggurat ziggurat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: fettullah allah'ı tınmıyormu

Fethullah cin gibi adam. Salya sümük *aglayarak 5 milyar dolarlik bir servetin sahibi oldu.Bu kadar kurnaz bir adam yukaridaki sözlerin Allah a ait olmadigini,Muhammed In sözleri oldugunu bilmiyor mu?
Alt 18-05-2007, 22:47
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

her fırt arası allah kelimesini eksik etmeyen fettullah.....gandalf * *
Alt 18-05-2007, 22:51
Üye Değil

Sevgili gandalf,

bu tip insanlara aydinlanmis insan denir. Bu kisilerin icinde herhangi bir inanc sozkonusu degildir, ateistlerdir. Inan bana, hem FG, hem papa ateist kimseler.
Alt 19-05-2007, 01:05
mep
Üye Değil

Efendi efendi okuycam.forumlara pek bulaşmıycam diyom ama.
respendial abim öyle bi yazı yazmışki,gelde bulaşma..!
*Yav *respendial abim ne demek şimdi bu?

Inan bana, hem FG, hem papa ateist kimseler.

Yani aldın adamları bizimle aynı seviyeye çıkardın.niye çakalı
çukalı bizlerdenmiş gibi göstermeye çalışıyon?
bırak neyim diyorlarsa o olsunlar.
Yarın öbürgün çıkar birileri.
aha! onlarda sizdendi der.
ak'lar islamiyeti olan yine bize olur!
Bırak Allaha yakın bizden uzak olsunlar! dimi ama?
Alt 19-05-2007, 01:26
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şuanda  online konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Bak sevgili MEP
O halde öze gideriz
Muhammed'de inançsızdı deriz neyi kullandığı ve nasıl kullandığını çok iyi biliyordu, bu nedenle ateistde diyemeyiz...

Kimisi inanç gereği ateist değildir kimiside soyal, politik menfaatleri gereği ateist değildir. Örnek mi çooookkk

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 19-05-2007, 01:33
mep
Üye Değil

O halde öze gideriz
Muhammed'de inançsızdı deriz

Eee! Doğrusuda o değilmi zaten abi?
Bana göre Muhammed inançsızdı ama Ateist değildi.
Alt 19-05-2007, 03:47
Üye Değil

"Eee! Doğrusuda o değilmi zaten abi? "

Eee! benim dedigimde o degil mi mep abi?

Turan Dursun'un hayatina bakalim. Bircok hocadan, eti senin kemigi benim ders aliyor. Dergah hayati yasiyor ve arapca ogreniyor. Sonra birgun, adini hatirlayamiyorum, boyyuk bir hoca buluyor. Bugune kadar basina gelmemis birsey geliyor, bu hoca Turan Dursun'dan para istiyor. Bak isin icine yeterince girince anlamis hoca da. Ateistlikdir bu.
Alt 19-05-2007, 12:02
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şuanda  online konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Sevgili respendial;

Ateizm aslen dünya, doğa ve insanı tanımlama noktasında ortaya çıkar. Yani doğa ve olayları insan üstü ve nesnel ötesi varlıklarla açıklamamadır ateizm...

Teizm ise her şeyi, metafizik güçler ile açıklama çabasıdır. Yağmur -> Zeus yağdırır... Ateist görüş, hayır hiç bir nedenseelliğin arkasında kendinden makul(metafizik) bir irade olamaz, bu tamamen doğal bir durumdur der ve böylesi gözlemlenemeyen alan için uydurulan irade içinde üfürüktür der... Bir şeyin kimin yaptığını söylemek yağmur->Zeus sadece kimin yaptığını söyler ama nasıl oluştuğunu biz nesnel ve doğal süreç dahilinde gözlemlerimizle elde ederiz, bu gözlemlerimizle doğal bir süreç olarak elde ediyorsak o halde Zeus da işinden sonsuza kadar artık emeklidir der...

Ateist kelimesi Tanrı karşıtı demek değildir, bu yanlış bir tanımlamadır, özüde buradan gelmez(açıklayabilirim, şimdilik böyle üstteki poaragrafla yeterli herhalde : )...). Çünkü Teizm;
Tanrıcılıktır... Ateizm ise Tanrıcılık değildir, yani aslen köken felsefiktir ve dünyayı yorumlamak için elde olan 2 adet yöntemden birisidir...

Bu ikisindede Tanrıyı aslen bireysel kullanma amacı yoktur yani en azından birinde inanç vardır(inançsız değildir), dolayısıyla Tanrıyı kendi menfii çıkarları için kullananlar bu 2 yöntemede dahil olamaz... Onlara Haremist denebilir ama ateist denemez.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 19-05-2007, 12:53
Üye Değil

Vallahi sevgili spartacus,

ateistlik bir uyanma noktasidir, imanin kaybedildigi andir benim gozumde, pratikte yapilan seyler kisiye gore degisebilir. Ben bile mesela bazi sorana, elhamdullili diyorum, ateistim demiyorum. Ne gerek var, coluk cocuk sahibi memur adamim sonucta. Ayni olayi ileri goturup, dinden cikar saglamaya calisabilirdim belki, yardim toplardim, siyasete girerdim, bu benim karakterimle alakali. Ise uyanmis kimseler ateisttir, uyanamamis kimseler inanclidir. Boyle bakalim, ve bu kavrami buyutmeyelim.

Önerilen Siteler