Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 05-11-2005, 13:06
Justice Justice isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Standart Muhammed neden son Peygamber?

Arkadaşlar öncelikle selamlar.Bu siteye yaklaşık 2 ay önce üye oldum ,ama neyin ne olduğunu anlamadan tartışmalara girmek istemedim.
Din konularında 1 yıldır araştırma yapıyorum ve bulduğum sonuca göre sanırım ben deist oluyorum.Neyse şimdi müslüman arkadaşlara bir sorum olacak,araştırdım ama böyle bir başlık bulamadım eğer varsa kusura bakmayın...
Şimdi Allah Peygamberleri -sizin inancınıza göre- insanlar doğru yola bulsun diye yolluyor.Ama her seferinde insanlar gene Allah'ın kurallarına uymuyor ve Allah sürekli bi Peygamber daha yolluyor.Şimdi Hz.Muhammed se ortaya ben son peygamberim diye bir iddia atıyor.Eğer böyle bir şey varsa Allah ne düşünmektedir?Yani 'yeter ulan bu seferde doğru yoldan dönerseniz beni iplemez artık,ne haliniz varsa görün!' mü diyor?Yada sizin düşüncenize göre bütün bu dünyayı hatta kainatı Muhammed için yaratmıştı galiba,yani şöylede düşünebilir tabi : 'en mükemmel varlık Muhammed'i en sona sakladım artık o gelince herkes iman edecek bana,etmeyenleride öldürmesini yada haraca bağlamasını emrettik, ya inanırlar yada sürünürler' diyede düşünebilir.Ama şu an dünyada Müslümanlar ezilmekte ,ülkeleri sömürülmekte ve bir birlik olmaktan çok uzaktadır.
Gelelim en can alıcı soruya...Yani Muhammed başarısızmı oldu?Allah ın Müslümanlara verdiği misyon(yakaladığınıuz yerde öldürün yada haraca kesin fln filan başka şeylerde var tabi) şu an uygulanmıyor.Yada belkide Allah başarısız olmuştur ne dersiniz?Belkide kazanan şeytan olmuştur ve Allah iddiayı kaybetmiştir?
Benim açımdan ise Mhammed bu dünyaya gelmiş en büyük megalomandır.

Önerilen Siteler