Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-01-2011, 17:11
Jolly Jocker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Jolly Jocker Jolly Jocker isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Ölüm ve İslam

Müslüman değilim çünkü sevemiyorum. Allah'ın özenle yarattığı ve binbir ibretle doldurduğu, hayran ve müteşekkür olmamızı beklediği bu doğa, hayat, beden, hiçbir şey bende hayranlık ya da şükran uyandırmıyor. Her duyduğum ses kulağımı tırmalıyor, güneşin doğuşu rahatsız ediyor beni, parlaklık gözümü alıyor, hele gülen insanlara hiç dayanamıyorum. Sanki bana nazire yapıyor her biri.

İçimden yaşamak gelmiyor. Tam aksine, eğer beni yaşama getiren bir irade varsa sadece ne büyük bir yanlış yaptığını görüyor olmalıdır diye düşünüyorum. Aldığım her nefes gözlerimi yaşla dolduruyor. Sürekli bir sıkıntı hissediyorum içimde. ''Keşke hiç doğmasaydım'', işte en sık kullandığım laf bu. Biliyorum ki cennette bile mutlu olamam ben. O halde hayatı verdiği için niye seveyim Tanrıyı? Cennet vaadine nasıl kanayım? Beni kazanmak için yapabileceği en büyük iyilik, öldükten sonra yok olmanın huzurunu bozmaya yeltenmemesidir. Benden önce intihar ederse, işte ancak o zaman sevdiğim bir Tanrı haline gelebilir. Başka bir yaşam vermemeli ki, bir işe yarasın ölümü seçmek.

Kadınları sevmiyorum. Erkekleri sevmiyorum. İnsanlara bakınca hiçbir duygu hissetmiyorum. Sadece çirkinlik görüyorum. Etrafımdan gitmeleri dışında bir istek uyandırmıyorlar bende. Kızdırdıklarında ise üstlerine basılıverilmesi gereken çirkin örümcekler görüyorum onlarda. Onlara acıyamıyorum. Ama beni sanki onları seviyor ve düşünüyormuşum gibi yapmaya zorluyorlar. Başka türlü varolma fırsatı vermiyorlar. Sürekli bir ikiyüzlülük ve numara sarmalına sokuluyorum. İnsanları, çirkinliği yaratan bir Tanrıyı neden seveyim? Nasıl seveyim? Benden bu çirkinlerden biriyle evlenmemi bekleyen, boktan hayatıma dair türlü eziyetleri sorumluluğum addeden bir dini nasıl kabul edeyim?

İçimde sevgi hissetmiyorken, hiçbir beklentim yokken neden boyun eğeyim? Boyun eğsem bile bu kocaman bir ikiyüzlülük olmayacak mıdır? Yoksa Tanrı da mı beş para etmez kulları gibi biri? Beni o mu yarattı? O halde, içimdeki, beni bile yutan bu koca boşluğu, bu sevgisiz kuyuyu da o mu yarattı? Ve bu simsiyah kuyudan kendine yönelik bir sevgi mi bekliyor? Hadi oradan!

Müslüman değilim ve olamam. Çünkü ne dünyayı seviyorum ne cenneti umuyorum ne de kendimi beğenmiş biriyim. Diriltilip sonsuzca yaşamak değil, bir sonu olduğunu bilerek hiçliğe kavuşmak istiyorum. Hayatımda en sevdiğim, kavuşmayı iple çektiğim ve ayrılırken en zorlandığım şey güzel bir uykudur. Ölümün sonsuz uykusu hayatımın biricik ödülü olacaktır. Bunu bozmaya cüret eden bir Tanrı benim azılı düşmanımdır. Beni böyle yarattığı için bir de beni suçlamaya kalktığında ise artık ona lanet etmek dışında diyecek hiçbir şeyim olamaz!

Ama siz müminler, siz namazınızı sakın aksatmayın. Çünkü siz kendinizi, o sefil egonuzu çok seviyorsunuz. Hayransınız kendinize. Öyle ki şu koca evrenin sırf siz sınav olabilin diye özenle yaratıldığını düşünüyor, kendinizi evrenin merkezinde görüyorsunuz. Dünya sizin etrafınızda dönüyor. Kocaman kibirleriniz, ölüp gideceğiniz gerçeğini kabullenemiyor. Deli gibi korkuyorsuuz hayran olduğunuz benliğinizin hiç olup gitmesinden. Bu yüzden kelle almaktan da çekinmezsiniz. Bu umudunuza laf edenleri cehenneme tıkıp eziyet etmekte sakınca görmezsiniz. En güzel kadınlar sizin içindir. Tomurcuklanmış memeleri ve bekaretleriyle sizi bekler. Kabuğundaki inciler gibi oğlanlar etrafınızda hizmet edecek, alternatif haz arayışlarınıza cevap sunacaktır. Öyle ya, sizin gibi bir şehzade için daha aşağısı kurtarmaz.

Benim içinse, siz çirkinler karşısındaki yegane avuntu, ama her hüzne göğüs germeme yetecek denli güçlü bir avuntu, ölüm gerçeğidir. Ne kadar hayatınızı da adasanız yok olup gitmeye direnemeyecek olmanız, ölümün hepinizin canını alacağı, benim sevdiğim yegane gerçekliğin sizi deli gibi ürkütmesi, tüm zenginlik ve konumlarınızı yerle bir eden o büyük eşitleyen: Ölüm! Ölüm, bu boktan hayatı da, cennet hülyalarınızı da, yüceler yücesi Tanrınızı da, sizin zavallı ve çirkin benliklerinizle birlikte yok ediverecek. Hepimizin biricik tanrısı ölüm....
Alt 16-01-2011, 17:23
troyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
troyya troyya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

kardeş bir psikologa gidip derdini anlatsan çok daha güzel olmaz mı ? bunun dinle yada bir başka konseptle alakası yok..sen kendini sevmiyorsun ?
Alt 16-01-2011, 18:13
Jolly Jocker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Jolly Jocker Jolly Jocker isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Önceden bir sevgi pıtırcığının gözünden Tanrıya inanmama gerekçeleri üretmeye çalışmıştım. Şimdi de depresif bir kişiliği olanların gözünden bakarak Tanrıya inanmak için bir neden olmadığını göstermeye çalışıyorum. Açtığım başlıklarda kendimi ya da psikolojik durumumu anlatmıyorum. Tanrı inancını hedef alıyorum sadece. Her insan kendi öznelliğinden bakarak inancını ya da inançsızlığını temellendirir. Sevgi dolu ve sevgisizlik dolu insanların gözünden bakıldığında inanmamak için pek çok sebep çıkıyor. İnanırların bunlara açıklama yapıp yapamayacaklarını görmek istiyorum yalnızca.
Alt 16-01-2011, 21:31
Üyeliğini Sonlandırmış

sevgili freedie ;

asıl mesele sudur:

1-) tanrıyı kabul edip ; tanrı bizi neden yarattı diye sorgulayıp, tanrının bizi bos yere yarattıgını ve neden kölesi olduğumuzu irdeleyip, böyle bir tanrıyı kabul etmiyorum, yakarsada yaksın demek...

2-) Tanrı komple yoktur, depresif bir yaklaşımla inananlar gözünden bakıyorum ama yine yoktur

sana göre 2.cisi degil mi...bana göre de 1.cisi...ama bil ki..1.madde cok daha mantıklı
Alt 17-01-2011, 13:57
La_Fille La_Fille isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Allah insanlari yarattigi bütün varliklardan baska yaratmistir: Insanlara akil ve fikir vermistir. Dünyayi hayvanlar veya bitkiler degil, insanlar yönetmektedir.
Allah insanlara güc vermis, o gücün iyi taraflarini kullansinlar diye.
Ama nedense, bazi insanlar, kurani kerimde yazildigi gibi, genclik zamanlarinda sanki ömrün hic bitmeyecek gibi, hep genc kalacaklarmis gibi bir düsünceye sahiptirler.
Ayni zamanda, müslümanlik sanki demode gibi, sanki allaha inanmamak akillilik gibi düsünüyorlar, ama bilmiyorlar ki, cok cahil olduklarini.
Eger ki, bu yalan dünyada, seytana uyup, Allah yok diyorsaniz, sizin karariniz, sonucta siz de akil sahibisiniz. Bir gün yaslandiginiz zaman, ölüm yataginda bütün yasadiklariniz göz önüne gelecektir ve kendinize soracaksiniz: Ben niye bu dünyaya geldim?
Bütün yasadiklarim bosa mi gidecek?
(Sadece toprak olmak icin mi?)
Ama su anda sanki hic yaslanmayacakmissiniz gibi geliyordur size, ama dedigim gibi herkes kendisi bilir, sonucta cehennemi de dolduracak ruhlar lazimdir.
Alt 17-01-2011, 18:41
OffSpring OffSpring isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Freddie´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Önceden bir sevgi pıtırcığının gözünden Tanrıya inanmama gerekçeleri üretmeye çalışmıştım. Şimdi de depresif bir kişiliği olanların gözünden bakarak Tanrıya inanmak için bir neden olmadığını göstermeye çalışıyorum. Açtığım başlıklarda kendimi ya da psikolojik durumumu anlatmıyorum. Tanrı inancını hedef alıyorum sadece. Her insan kendi öznelliğinden bakarak inancını ya da inançsızlığını temellendirir. Sevgi dolu ve sevgisizlik dolu insanların gözünden bakıldığında inanmamak için pek çok sebep çıkıyor. İnanırların bunlara açıklama yapıp yapamayacaklarını görmek istiyorum yalnızca.
Freddie;
Senle benim ve diğer mantıklı ateistlerin farkı ne biliyormusun ?
Sen tanrıya inanmıyorsun.
Biz ise , tanrının var olmadığını biliyoruz.
Senin depresif kişiliğinin olmasına materyalist olarak bir sebep bulabiliriz.
Bu sebep tanrının olmamasına bir gerekçe oluşturmaz.
Yalnızca dinin saçmalık olduğuna gerekçe oluşturabilir.
Ama yinede sen bundan ancak - inanmak - inanmamak - çizgisinde durabilirsin.
Mesele salt gerçeklik algısına ulaşabilmek.
Buda tanrının olmadığını bilmektir.
Senin algıların bozulmuş.
Olayları ve durumları yanlış algılıyorsun. Psikozsun bu yanlış algılamandan dolayı rahatsız olmuyor "inanmamak" durumuna düşürüyorsun kendini.
Biz makul insanlar inançla değil neyin ne olduğunu bilmekle ulaşıyoruz sonuçlara.
Alt 17-01-2011, 19:53
Üyeliğini Sonlandırmış

troyya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kardeş bir psikologa gidip derdini anlatsan çok daha güzel olmaz mı ? bunun dinle yada bir başka konseptle alakası yok..sen kendini sevmiyorsun ?
Bunuda yeni görüyorum.
Neden bunu yapıyorsun ?
Neden bilmediğin şeyler hakkında yorum yapıyorsun.
Psikolojik bir hastalığı olduğu tanısına ulaşarak insanlara neden yönlendirmede bulunuyorsun ?
Konu hakkında yorum yapmak dururken.
Psikologa gitmek ne demek...
Psikolog nedir ki.
İnsanı toplumsal olarak değiştirip diğerleri ile aynı çizgiye indekslemeye çalışan bilim.
Örneğin ben burada bir dana kessem insanlar "allah kabul etsin" der.
Köpek kessem psikolojik rahatsızlıgı var olarak kabul edilirim.
Aynı köpeği çinde kessem bir sorun olmaz.
Yani demek istediğim şu köpek kesin falan değil bir insanın ruhu durumuna yorum yapmayın.
Çünkü hakkınız yok, onun sizin gibi olmasını istemeyede hakkınız yok.
Kendisini sevmesini istemeyede hakkınız yok.
Psikologa gitmesi gerekenler birşeyi yapmak isteyip başaramayanlar.
Örneğin adam asosyallikten kurtulmak arkadaş çevresi edinmek istiyor başaramıyor onun gitmesi lazım.
Ama insanları sevmeme ve kendini sevmeme gibi düşünceler patolojiktir.
Böyle entel entel düşünerek olmaz.
Birden biri ruh haline girersin.
Beyindeki üretimler değişir.
Bakın ben düşüncelerine yorum yapıyorum , ruh haline değil.
Senin başkasının ruhu durumunu eleştirmen normal değil.
Benim gibi mükemmel bir insanın yanında bir daha böyle eleştiriler yapmayın.
İlk kendinizi eleştirin sonra diğerlerini.
Herkes bildiği konularda yorum yapsın.
Ruhi durum senin anlayamayacağın bir şey.
Senin yorum yapma hakkını alıyorum.
Benim gibi mükemmel bir insan dururken siz yorumn yapıyorsunuz utanmadan...

Bu arada Freddie: "ne de kendimi beğenmiş biriyim."
Yazmışsın.
Sen yalancısın.
Kendini beğenmiş bir insansın.
Dine yaklaşımın berbat.
İnanmak inanmamak falan.
Senin beyin sistemin bozulmış.
Bir üstteki yorumumdada belirttim.

Ama siz müminler, siz namazınızı sakın aksatmayın. Çünkü siz kendinizi, o sefil egonuzu çok seviyorsunuz.

Sen niye başkasının ruh-u halliyetine yorum yapıyorsun ?
Sende mükemmel değilsinki...

"göğüs germeme yetecek denli güçlü bir avuntu, ölüm gerçeğidir."
Freddie devam etme yalanlarına.
Ölemezsin sen Freddie ... Sallandırıp durma düşüncelerini.
Yeteneksiz bir insansın nereye ölüyorsun ?

Şu eleştirini okudum ya. Şu beş para etmez bozuk algıyla yazılmış eleştirini...
Bana teşekkür etmelisin...

Benim gibi birisi vakit ayırıp bozuk algınla körün topala laf söylemesini okudu burada.
Bu pasif saftirik düşünceler için dakikalarımı verdim.
Senin gibi ateizmi bilmeyenlerin ben ateistim allaha inanmıyorum haahaha allah kaka allah pis demesi gerçekten çok sert eleştiriyi hak ediyor.
Ama neyseki biraz daha değerli vaktimi senin için harcıyamıcam.
Git kendini geliştir biraz devamında ben yardım edicem ateizmi öğrenmene.
Alt 18-01-2011, 18:27
Üyeliğini Sonlandırmış

offspring ona bakarsan sende tanrının var olmadıgını bilerek yalan yanlıs bilgi veriyorsun..bilmedigin şey hakkında yorum yapıyorsun.
Alt 18-01-2011, 19:07
Üyeliğini Sonlandırmış

troyya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
offspring ona bakarsan sende tanrının var olmadıgını bilerek yalan yanlıs bilgi veriyorsun..bilmedigin şey hakkında yorum yapıyorsun.
Benim gibi süper bir insanın hata yapması mümkün değil.
Kanıtmı istiyorsun ?
Bana tanrının varlığını kanıtla...
Alt 18-01-2011, 19:21
Üyeliğini Sonlandırmış

tmm ispatlayayım...

1-) insan anatomisinin yapısındaki sinapsiz ( beyin dürtülerinin) leri sen mi yarattın ?

2-) Doğada saf halinde bulunmayan hidrojenle beslenen güneş sistemi ve merkezi kuvvetini sen mi yarattın ?

bu iki soru Allahın varlıgına delildir...peki sen yoklugunu ispatla simdi ?

Önerilen Siteler